Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Młodzieżowa Rada Miejska

27-11-2023

Lubuski Kongres Rad Młodzieżowych w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Lubuski Kongres Rad Młodzieżowych w Międzyrzeczu
 
„Młodzi w samorządzie – wsparcie i aktywizacja młodzieżowych rad w województwie lubuskim” – to tytuł Lubuskiego Kongresu Rad Młodzieżowych, który odbył się w sobotę, 25 listopada w sali narad Urzędu Miejskiego. Z młodymi radnymi spotkał się m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz, który objął wydarzenie swoim patronatem.
 
Organizatorem kongresu była Fundacja COOLturalnie, kierowana przez sekretarza Urzędu Miejskiego Ewę Walkowską, która opiekuje się Młodzieżową Radą z naszego miasta. – Wydarzenie odbyło się dzięki pomocy władz gminy Międzyrzecz i Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, a finansowo wsparł nas Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, za co serdecznie dziękuję tym instytucjom – mówi E. Walkowska.
 
Kongres był ukoronowaniem projektu, w ramach którego Fundacja COOLturanie zorganizowała wcześniej spotkania i warsztaty dla rad młodzieżowych. W międzyrzeckim ratuszu młodzi radni mogli podsumować ten projekt. Wysłuchali też prelekcji o zadaniach i kompetencjach rad młodzieżowych Adama Szulczewskiego z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum oraz Michał Moczydłowskiego, który jest opiekunem Młodzieżowej Rady Powiatu Wołowskiego i działa w Stowarzyszeniu Razem dla Rozwoju.
 
Uczestnicy kongresu opowiadali o swoich pomysłach i działalności: mogli też wysłuchać rad doświadczonych samorządowców: burmistrza Remigiusza Lorenza, przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowej Soli i jednocześnie opiekuna nowosolskiej rady młodzieżowej Andrzeja Petreczki oraz wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Andrzej Chmielewski.
 
- Młodzi chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, a my, dorośli powinniśmy im to umożliwić – komentuje R. Lorenz.
04-11-2022

Młodzieżowa Rada Miejska kadencji 2022-2023

Ilustracja do informacji: Młodzieżowa Rada Miejska kadencji 2022-2023
 
Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Międzyrzeczu kadencji obejmującej rok szkolny 2022/2023
 
 
 1. Bujalska Hanna
 2. Gerech Jagoda
 3. Góra Wojciech - Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej
 4. Jaruta Erwin
 5. Ksiądz Kornel
 6. Julia Golwiej
 7. Nowak Iga
 8. Perz Inez - Sekretarz Młodzieżowej Rady Miejskiej
 9. Semkło Maj
 10. Witkowska Maja
 11. Wojtal Michał
 12. Zając Szymon - Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej
21-02-2020

Na Plantach ponownie stanęła budka na książki

Ilustracja do informacji: Na Plantach ponownie stanęła budka na książki
Budka na książki to pomysł Młodzieżowej Rady Miejskiej. – Prowadzimy wśród znajomych zbiórkę książek, które trafią do budki, a potem na półki w mieszkaniach i domkach międzyrzeczan. Niebawem odbędzie się jej oficjalne otwarcie – zapowiada Natalia Nadolna, która kieruje Młodzieżową Radą Miejską.
 
W budce są półki, na których mieszkańcy mogą zostawiać przeczytane już i niepotrzebne im książki. Oraz zabierać interesujące ich pozycje, zostawione tam przez innych. Podobną budkę ustawiono w tym miejscu w maju 2018 r. - Tamta budka stała tylko przez kilka miesięcy. Pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, dlatego postanowiliśmy do niego wrócić – zaznacza Natalia Nadolna.
 
 
Budka na książki to nic innego, jak przerobiona budka telefoniczna. Młodzi międzyrzeczanie dostali ją od swoich rówieśników z berlińskiej dzielnicy Charlottenburg Wilmersdorf, która jest partnerem Międzyrzecza. Młodzieżowi radni sami ją przerobili i pomalowali podczas warsztatów, które odbyły się  w u naszych zachodnich sąsiadów. W miniony weekend – w czasie międzynarodowego sympozjum w Berlinie - razem z burmistrzem Międzyrzecza Remigiuszem Lorenzem przekazali podobną budkę kolegom i koleżankom z rady młodzieżowej Charlottenburg Wilmersdorf.
17-02-2020

Międzyrzecz zacieśnia międzynarodową współpracę

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz zacieśnia międzynarodową współpracę
Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej wzięli udział w międzynarodowym sympozjum w Berlinie. W sobotę odwiedzili ich przedstawiciele władz miejskich, którzy spotkali się m.in. z burmistrzem berlińskiej dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf

 
Podczas międzynarodowego sympozjum w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf w Berlinie młodzi Międzyrzeczanie debatowali o problemach młodzieży z rówieśnikami z kilku państw – m.in. Niemiec, Litwy i Słowacji. Panele dyskusyjne odbywały się w ośrodku młodzieżowym im. Anny Frank. W ostatnim dniu sympozjum odwiedzili ich przedstawiciele międzyrzeckich władz – burmistrz Remigiusz Lorenz, dyrektor Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury Ewelina Izydorczyk-Lewy i kierownik Wydziału Spraw Społecznych w ratuszu Łukasz Ruta.
 
Międzyrzeczanie spotkali się m.in. z burmistrzem Charlottenburg-Wilmersdorf Reinhardem Naumannem. – Rozmawialiśmy o dalszej współpracy i sprawach społecznych – podkreśla burmistrz.
 
Delegacja z Międzyrzecza wzięła udział w okolicznościowym koncercie oraz przekazaniu młodym Niemcom specjalnej budki na książki, przygotowanej kilka miesięcy wcześniej przez międzyrzeczan podczas polsko-niemieckich warsztatów w Berlinie.
 
- W marcu Niemcy przekażą nam podobną budkę, z której będą mogli korzystać mieszkańcy naszego miasta – dodaje R. Lorenz.
05-12-2019

Zaproszenie na sesję Młodzieżowej Rady Miejskiej

Ilustracja do informacji: Zaproszenie na sesję Młodzieżowej Rady Miejskiej
Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Natalia Nadolna zaprasza na drugą sesję Rady Miejskiej w Międzyrzeczu, która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. o godz. 15.30 w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
 
 
Porządek obrad:
 
Sprawy regulaminowe:
otwarcie sesji i stwierdzenie quorum,
porządek obrad.
Złożenie ślubowania przez radną Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Roczny kalendarz prac Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Powołanie Komisji Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Sprawozdanie z działalności prezydium w okresie między sesjami.
Wolne wnioski i informacje.
Zamknięcie obrad
 
Przewodnicząca
Młodzieżowej Rady Miejskiej
Natalia Nadolna
26-11-2019

Młodzi wzięli władzę w swoje ręce

Ilustracja do informacji: Młodzi wzięli władzę w swoje ręce
W ratuszu odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej czwartej kadencji. Jej przewodniczącą została Natalia Nadolna.
 
Kadencje Młodzieżowych Rad Miejskich trwają rok. W poniedziałek,  po południu w sali narad Urzędu Miejskiego odbyła się pierwsza sesja RMN czwartej kadencji. Otworzył ją przewodniczący poprzedniej rady Konrad Obst, który podsumował jej działalność oraz podziękował za pomoc urzędnikom, nauczycielom i dyrektorom szkół.
 
W sesji uczestniczyli m.in. przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Budych oraz  burmistrz Remigiusz Lorenz, którzy podziękowali radnym poprzedniej kadencji, a ich następcom życzyli sukcesów, wytrwałości i ciekawych pomysłów. Wręczyli też dyplomy ustąpującym radnym, a nowym zaświadczenia o wyborze na radnego.
 
- Jeśli będzie mieli dużo pomysłów, na pewno możecie liczyć na wsparcie z naszej strony – zapewniał burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
W młodzieżowym parlamencie zasiada 12 uczniów szkół podstawowych, zasadniczych i średnich z gminy Międzyrzecz. O stanowisko szefowej rywalizowały trzy kandydatki. Najwięcej głosów dostała Natalia Nadolna z Technikum nr 1 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Jej zastępcą została Maja Siuda ze Szkoły Podstawowej nr 3, a sekretarzem Weronika Milewska ze Szkoły Podstawowej nr 4.
 
Gratulujemy młodym radnym oraz przyłączamy się do życzeń przewodniczącej i burmistrza. 
21-11-2019

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

Ilustracja do informacji: Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej
Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej III Kadencji Konrad Obst  zwołuję I sesję Rady Miejskiej w Międzyrzeczu, która odbędzie się 25 listopada 2019 r. o godz. 16.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
 
Zawiadomienie o sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Międzyrzeczu. 
 
Zgodnie z § 8 pkt 1 Statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Międzyrzeczu zwołuję I sesję Rady Miejskiej w Międzyrzeczu, która odbędzie się 25 listopada 2019 r. o godz. 16.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
 
Porządek obrad:
 
1. Otwarcie I sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Międzyrzeczu IV kadencji.
       2, Podsumowanie pracy Młodzieżowej Rady Miejskiej III kadencji.
       3. Złożenie ślubowania przez radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej.
4. Porządek obrad.
5. Wybór Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Międzyrzeczu.
6. Wybór Wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Międzyrzeczu.
7. Wybór  Sekretarza Młodzieżowej Rady Miejskiej w Międzyrzeczu.
       8. Wolne wnioski i informacje.
       9. Zamknięcie obrad.


 
19-11-2018

Młodzieżowa Rada Miejska w Międzyrzeczu III kadencji 2018/2019

 1. Adamek Aleksandra
 2. Grudniewska Oliwia
 3. Kita Marta
 4. Kołodziejska Zuzanna
 5. Krzeszowska Klaudia
 6. Kubiak Maciej – wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej
 7. Obst Konrad– przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej
 8. Osadnik Martyna – sekretarz Młodzieżowej Rady Miejskiej
 9. Pawłowska  Katarzyna
 10. Rosińska Ewa
 11. Siuda Maja
 12. Wajman Zuzanna
 
Młodzieżowa Rada Miejska w Międzyrzeczu II kadencji 2017/2018
 1. Adamczyk Krzysztof – wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej
 2. Grudniewska Oliwia
 3. Kubiak Maciej – przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Rekreacji
 4. Matuszewska Oliwia – przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej
 5. Obst Konrad
 6. Rataj Oliwia – przewodnicząca Komisji ds. Społeczno-Kulturowych i Organizacyjnych
 7. Siuda Maja
 8. Skibiński Damian
 9. Stankiewicz Michalina
 10. Szeremet Zofia
 11. Węgrzyn Wanesa
 12. Witkowski Filip – Sekretarz Młodzieżowej Rady Miejskiej