Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

18-04-2023

Szukasz pracy? Mamy dla Ciebie ofertę!

Ilustracja do informacji: Szukasz pracy? Mamy dla Ciebie ofertę!
Dyrektor  Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu ogłasza nabór na wolne stanowisko pomocnicze w Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu.
 
Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Wojska Polskiego 13 b, 66-300 Międzyrzecz, NIP:
Sekcja: Sekcja pomocy społecznej i pracy socjalnej
Stanowisko: Asystent rodziny.
Wymiar zatrudnienia: pełen etat.
 
18-04-2023

Kwalifikacja wojskowa

Ilustracja do informacji: Kwalifikacja wojskowa
Informujemy o kwalifikacji wojskowej, która przeprowadzona zostanie w gminie Międzyrzecz
 
 
1. Kwalifikacja wojskowa w gminie Międzyrzecz odbędzie  się od 23 do 30 maja 2023 r.
 
2. Miejsce przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej:
 
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
ul. Rokitniańska 1
66-300 Międzyrzecz
 
od godz. 9:00 do godz. 13:00 (Pn. – Pt.),
 
telefon kontaktowy: 95 742 69 49
Biuro Ochrony Informacji Niejawnych i Bezpieczeństwa Publicznego
 
3. Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają:
     1) mężczyźni urodzeni w 2004 roku;
     2) mężczyźni urodzeni w latach 1999 – 2003, którzy nie posiadają określonej kategorii  zdolności do czynnej służby wojskowej;
     3) osoby, które w latach  2021 i 2022:
         a.  zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;
         b.  zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności, o którym mowa w art. 64 ust 4 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny, przed dniem zakończenia kwalifikacji wojskowej;
     4) kobiety urodzone w latach 1999-2004, posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2022/2023 kończą studia na kierunkach lub kończą naukę w zawodach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 60 ust.7 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny;
     5) osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 60 lat życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
 
18-04-2023

Stypendia dla rodzin opiekujących się dziećmi w stanie klinicznym

Ilustracja do informacji: Stypendia dla rodzin opiekujących się dziećmi w stanie klinicznym
Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES.
 
Nabór wniosków trwa do 7 maja br. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonych poniżej materiałach oraz na stronie: 
 
Wnioski przyjmujemy wyłącznie w postaci elektronicznej, do dostępnej przez stronę www.spes.org.pl/stypendia bazy danych.
Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Jest to program pomocy kierowany do rodzin deklarujących gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości do pokonania trudności.
 
Naszym celem jest
· Trwała poprawa sytuacji życiowej rodzin, które opiekują się dzieckiem w ciężkim stanie klinicznym oraz znajdują się w trudnej sytuacji finansowej
· Wspieranie rodzin gotowych aktywnie działać i przy pomocy stypendium dążyć ku trwałej poprawie sytuacji życiowej
· Wspólne przezwyciężanie sytuacji bytowych spowodowanych niedostatkiem, który utrudnia opiekę nad potrzebującym dzieckiem
 
Chcemy pomóc tym, którzy ze swym cierpieniem i ogromnymi problemami pozostają osamotnieni, nie potrafią sami przebić się do opinii publicznej z apelem o pomoc. W tym celu tworzymy fundusz pomocy stypendialnej tak, aby zebrane środki rozdysponować wśród najbardziej potrzebujących.
Wniosek może złożyć każda rodzina, która:
· Opiekuje się dzieckiem, które nie skończyło 25 roku życia, znajdującym się w ciężkim stanie klinicznym tzn. wymagającym całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych
· Znajduje się w trudnej sytuacji materialnej
· Jest gotowa na podejmowanie działania w celu poprawy sytuacji rodziny
 
Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin. Jest ono przyznawane na okres jednego roku z możliwością kontynuacji. Przyznane świadczenie pieniężne (stypendium) nie wymaga żadnego rozliczania i dokumentowania wydatków. O przeznaczeniu uzyskanych w ten sposób środków decyduje rodzina.
 
Wnioski przyjmujemy do dnia 7 maja 2023 roku 
18-04-2023

Ogólnopolska Karta Seniora

Ilustracja do informacji: Ogólnopolska Karta Seniora
Jeśli ukończyłeś 60 lat – wyrób ogólnopolską kartę seniora i korzystaj ze zniżek w ponad 3.000 punktach w całej Polsce.
 
Każdy senior, który ukończył 60 lat może wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.
 
Lista wszystkich 3000 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl.
 
 
 
 
17-04-2023

Medal, kwiaty i gratulacje dla Zygmunta Szczuckiego

Ilustracja do informacji: Medal, kwiaty i gratulacje dla Zygmunta Szczuckiego
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył Zygmuntowi Szczuckiemu medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Gratulacje byłemu działaczowi solidarnościowej opozycji złożył także burmistrz Remigiusz Lorenz.

Podczas wizyty w Międzyrzeczu 14 kwietnia wojewoda lubuski Władysław Dajczak odwiedził byłego działacza Solidarności Zygmunta Szczuckiego i wręczył mu nadany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Wręczył mu bukiet kwiatów i podziękował mu za działalność w latach 80. minionego wieku w Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym Solidarność oraz walkę o prawa pracownicze i wolną Polskę. – Wymagało to wielkiej odwagi – podkreślał wojewoda.
 
Były działacz opozycyjny nie krył wzruszenia. Kolejny bukiet wręczył mu proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bobowicku ks. Andrzej Kugielski. Podziękowania i gratulacje złożył Z. Szczuckiemu także burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz, który przez wiele lat był jego sąsiadem. – Pan Zygmunt jest osobą bardzo zasłużoną dla naszego miasta. Był jednym z założycieli Solidarności w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Obrzycach, a w latach 1998-2002 wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej – podkreśla burmistrz.
 
Przed wyjazdem z Międzyrzecza wojewoda odwiedził jeszcze ratusz. Podczas roboczej rozmowy burmistrz zapoznał gościa m.in. z prowadzonymi i planowanymi inwestycjami, które są realizowane między innymi dzięki dotacjom z rządowego programu Polski Ład.  
17-04-2023

Sprzątanie brzegów rzek i jezior

Ilustracja do informacji: Sprzątanie brzegów rzek i jezior
Z radością chciałbym poinformować, że w tym roku do akcji zgłosiło się ok 200 organizacji i gmin oraz grup społecznych do największego w Polsce sprzątania środowiska wodnego w jednym dniu pod nazwą: IX Sprzątanie Brzegów Warty, Odry i innych rzek oraz jezior w Polsce, które odbędzie się 22.04.2023 
 
 
Najważniejsze informacje dotyczące zgłoszeń konkursowych oraz zgłoszeń zaraz po akcji znajdą Państwo w opisie wydarzenia, do którego przesyłam link: 
 
Opis akcji: 
 
Suiedem lat temu zatruto rzekę Wartę. Dziś, dzięki ponad 400 działaniach pływa w niej więcej ryb, niż przed zatruciem. Chcemy, by w większości wód mogło się to stać, dlatego rybio zapraszam do wzięcia udziału lub wsparcia niezwykłego ekologicznego poruszenia społecznego oraz przyłączenia się do 225 organizacji w celu oczyszczenia 800 km rzeki Warty, Odry oraz pozostałych rzek i jezior w Polsce w Waszej okolicy. 

Dzięki społecznemu zaangażowaniu w akcji oczyszczono już środowisko wodne z ponad 500 ton zanieczyszczeń. 

W tym roku bardzo nam zależy na zgłoszeniach gmin nad Odrą z wiadomych względów, ale również na jakichkolwiek ekosystemach środowiska wodnego do czego serdecznie zachęcam. 

Dzięki średniej z tylu lat akcji obliczyłem, że nad naszymi rzekami, które mają pow 50 km pozostawiamy rocznie 127 000 ton śmieci !

Tymbardziej zachęcam do zgłoszeń swoich ulubionych miejsc, nazwania swego sztabu i przylączenia sie do tysięcy istot, którym zależy na zdrowym środowisku, powietrzu, pokarmie i czystej wodzie. Bardzo, bardz zachęcam do wzmocnienia akcji zajęciami edukacyjnymi dla uczestniczących dzieci ze szkół w Państwa okolicy lub PIKNIKU edukacyjnego, który bardzo chętnie pomożemy zorganizować wraz z setkami kolorowych ryb - https://youtu.be/eXO6trxAiG4 
 
W Wlkp program pomocy rzece Warcie po zatruciu - Jest Tego Warta zdobył najważniejsze nagrody: Wolontariusza Roku, Inicjator Roku x 3 , Działania Godne Uwagi, Laureat Festiwalu Filmowego 17 celów, wiele innych. 


Link do filmu z akcji: 
https://www.youtube.com/watch?v=bdhhvENWywI&list=PLXXoyLqh5tiYOgonVTlJ9ruZNRcBWd-iX&index=7 

https://www.youtube.com/watch?v=xm_oqcD9wPI&list=PLXXoyLqh5tiYOgonVTlJ9ruZNRcBWd-iX&index=8 


Krótki film z ostatnich działań Ratuj Ryby: https://youtu.be/N_4Jh9C3HNk 
 
O akcji: 
Akcja Sprzątania Brzegów Warty powstała wraz z programem Rewitalizacji Rzeki Warty po zatruciu ponad 100 km środkiem niszczącym cały jej ekosystem.
Program nazywa się Jest Tego Warta, a w jego zakres działań zostało zorganizowanych kilkaset wydarzeń ekologicznych, m.inn:

1. Zarybienie Rzeki Warty w 1 mln ryb
https://www.youtube.com/watch?v=JAkQBs1pPL0&list=PLXXoyLqh5tiYlJf10dPoBU3aPbgKmwfbh&index=1 
https://www.youtube.com/watch?v=7DpacxtdRMI&list=PLXXoyLqh5tiagqNuSbukcFM4biHCHlncN 

2. Budowa i instalacja Gniazd sandaczowych
https://www.youtube.com/watch?v=n50p0iJnsr4 

3. VII akcji Sprzątania Brzegów Warty od źródeł do ujścia
podczas których zebrano ponad 300 ton zanieczyszczeń

https://www.youtube.com/watch?v=xm_oqcD9wPI 
https://www.facebook.com/www.ratujrybypl/videos/418937628941651 
https://www.youtube.com/watch?v=bdhhvENWywI&list=PLXXoyLqh5tiYOgonVTlJ9ruZNRcBWd-iX&index=7 


4. 3 akcje DNO, NIE dla butelek,
podczas których uczestnicy wyciągnęli już 3500 kg szkła w dna rzeki

https://www.youtube.com/watch?v=c2BHm4mM8yM&list=PU-4JAkjkqddrEotG7OURY_g&index=26 

5. Plaża to nie popielniczka,
podczas której uczestnicy zebrali ok 129 000 tys niedopałków
 
6. Eko Rejsy
Już ponad 6000 uczestników dowiedziało się jak żyje rzeka Warta oraz ile zdrowia mamy z czystego środowiska wodnego podczas edukacyjnych rejsów na statkach wycieczkowych

7. Eko eventy, pikniki
https://www.youtube.com/watch?v=N2UfpI2ZFjg&t=124s

8. Monitoring rzeki Warty od 7 lat

W 2021 roku pomimo niesprzyjających warunków naturalnych zorganizowanych zostało 93 wydarzenia, a w 2022 - 80 ! 
Link do podsumowania 2021:  https://youtu.be/N_4Jh9C3HNk 


Do akcji przyłącza się coraz więcej chętnych dlatego zgłaszam się do wszystkich z prośbą o pomoc w przedsięwzięciu, na organizację którego mnie nie stać, a zadziea się cały czas w wyniku poruszenie społecznego, pomocy partnerów oraz prywatnych środków. 
Bardzo proszę o jakąkolwiek formę pomocy. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DZIAŁANIA OGÓLNE
W sumie pod patronatem fundacji Ratuj Ryby udało mi się zorganizować i przygotować już ok 800 ekologicznych działań w 8 lat.
 
EDUKACJA:
Laureat najlepszej organizacji w Polsce 2018 kat.: Edukacja

Przeprowadzenie ekologicznych zajęć edukacyjnych dla:
- 50 tys dzieci szkolnych
- 27 tys dzieci w terenie
- 48 tys uczestników eventów
- 6 tys uczestników EKO REJSY
- 33 konferencji
- 100 edukacyjnych rejsów, pokazując bezpośrednio środowisko wodne, w którym żyjemy i jesteśmy za nie odpowiedzialni
-  1 mln widzów edukacyjnej serii o szczupaku na kanale Youtube - Ratuj Rybyhttps://www.youtube.com/channel/UC-4JAkjkqddrEotG7OURY_g…
 - 5 000 dzieci - EKO IGRZYSKA (konkursy, kampanie)
 
 POMOC NATURZE:

Od 2015 - Realizacja jedynego w Polsce, długoterminowego Programu Pomocy Rzece Warcie po katastrofie ekologicznej ( kilkaset działań ): 
  • Zarybienie rzeki Warty w 1 000 000 ryb po zatruciu 150 km rzeki
  • wiele innych
Pozdrawiam, zapraszając do wsparcia eko działań: https://patronite.pl/RatujRyby

Sebastian Staśkiewicz
519-502-535
Strona www:
www.ratujryby.pl
 
Zrób naturze (i sobie) prezent i wesprzyj działania fundacji:
Nr. konta: 17 1910 1048 2667 7768 8858 0001 ( Na cele statutowe)

Fundacja Ratuj Ryby: KRS: 0000535411, REGON: 360321515, NIP: 782-257-71-43
17-04-2023

Debiuty w partycypacji

Ilustracja do informacji: Debiuty w partycypacji
Uruchomiono właśnie program „Debiuty w partycypacji”. Jego celem jest wsparcie organizacji społecznych w przeprowadzeniu ich pierwszych działań partycypacyjnych (lub pierwszego w do tej pory niestosowanej formule).
 
W programie, pod czujnym okiem naszych ekspertów i ekspertek, przeprowadzimy przez cały proces te organizacje, które chcą budować przestrzeń do dialogu i merytorycznej rozmowy. Sfinansujemy także zaplanowane wspólnie lokalne działanie partycypacyjne. Do udziału zapraszamy organizacje, które stawiają swoje pierwsze kroki w obszarze partycypacji obywatelskiej lub wręcz dopiero o tym myślą.
 
 
 
17-04-2023

Ogłoszenie o przetargu

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o przetargu
Kierownik Zakładu Gospodarki Lokalowej w Międzyrzeczu ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na najem na okres do 3 lat garażu o pow. 13,56 m2 położonego w Międzyrzeczu przy ul. Ogrodowej. 
 
 
Przetarg odbędzie się 25.04.2023 r. w siedzibie ZGL, ul. Krótka 2 w Międzyrzeczu. 
 
 
 
17-04-2023

Zawiadomienie o sesji Rady Miejskiej

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o sesji Rady Miejskiej
Informujemy, że w dniu 25 kwietnia (wtorek) o godz. 8.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu odbędzie się Sesja Rady Miejskiej.
 
Porządek obrad:
           
  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
  2. Porządek obrad.
  3. Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny za 2022 rok.
  4. Sprawozdania z działalności spółek gminnych: Międzyrzeckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Międzyrzeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Zakładu Energetyki Cieplnej, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Przedsiębiorstwa Produkcji Betonów „PUBR” za 2022 rok.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody wstępnej na zbycie przez Burmistrza Międzyrzecza udziałów Gminy Międzyrzecz w spółce działającej pod firmą Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów „PUBR” Sp. z o.o. z siedzibą w Międzyrzeczu (projekt nr 1).
  6. Podjęcie uchwały w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych (projekt nr 2).
  7. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej na okres do 3 lat i na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy (projekt nr 3).
  8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej na okres 5 lat i na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy (projekt nr 4).
  9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej na czas nieoznaczony i na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy (projekt nr 5).
  10. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej na czas nieokreślony i na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy (projekt nr 6).
  11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów najmu części nieruchomości zabudowanych na czas nieokreślony oraz na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy (projekt nr 7).
  12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Międzyrzecz na rok 2023 (projekt nr 8).
  13. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z kontroli MOK pod względem organizacyjnym
    i finansowym na wybrane imprezy masowe.
  14. Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym oraz z realizacji uchwał Rady Miejskiej.
  15. Informacja Przewodniczącego Rady o działalności w okresie międzysesyjnym.
  16. Interpelacje i zapytania na piśmie.
  17. Wnioski dotyczące organizacji pracy Rady i informacje.
  18. Zamknięcie obrad sesji.
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Międzyrzeczu Katarzyna Budych
17-04-2023

Próbny egzamin ósmoklasisty

Ilustracja do informacji: Próbny egzamin ósmoklasisty
Chcesz wiedzieć, jak radzisz sobie z egzaminem ósmoklasisty? Zapraszamy na dyktanda.pl na próbne egzaminy dla uczniów ósmej klasy!

 
Udostępniamy dla wszystkich chętnych uczniów bezpłatne próbne egzaminy, które zostały przygotowane przez doświadczonych egzaminatorów, w taki sposób, aby odzwierciedlały standardy egzaminacyjne.
 
Przygotowaliśmy dla Was aż 34 arkusze - 18 z języka polskiego i 16 z matematyki - w ramach próbnych egzaminów ósmoklasisty. To szansa, by zidentyfikować swoje mocne i słabe strony, a w konsekwencji przygotować się jak najlepiej do egzaminu końcowego.
 
W ramach próbnego egzaminu ósmoklasisty, uczniowie zmierzą się z różnymi formami pytań, w tym zarówno pytaniami otwartymi, jak i zamkniętymi.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową:  https://www.dyktanda.pl/egzamin-osmoklasisty/ w celu zdobycia więcej informacji na temat próbnego egzaminu ósmoklasisty

Nie czekaj dłużej, przetestuj swoją wiedzę już teraz, biorąc udział w próbnym egzaminie ósmoklasisty i zyskaj większą pewność siebie.