Aktualności
31-05-2021
W ratuszu otwarte zostanie stanowisko obsługi mieszkańców
Od wtorku mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z utworzonej w holu ratusza specjalnej strefy obsługi.
W związku ze spadkiem liczby zachorowań na COVID-19 oraz łagodzeniem obostrzeń, w celu usprawnienia i polepszenia komfortu obsługi osób załatwiających sprawy w siedzibie władz miasta, od wtorku, 1 czerwca, praca Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu zostanie poszerzona o możliwość wejścia i skorzystania ze znajdującej się w holu ratusza wydzielonej strefy obsługi mieszkańców.
Obsługa Punktu Podawczego, telefonicznie poprosi o zejście pracownika urzędu i pojedynczą obsługę przy specjalnie stworzonym stanowisku.
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemicznymi, w pomieszczeniach Urzędu Miejskiego obowiązuje noszenie maseczek ochronnych.
Wydziały Urzędu pracują na bieżąco, załatwiając Państwa wnioski składane tradycyjnie w formie papierowej, w Punkcie Podawczym lub przesyłane drogą elektroniczną na e-mail:
Korespondencję drogą elektroniczną można przesyłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej na platformie e-PUAP (www.epuap.gov.pl).
Informacje dotyczące bieżących spraw udzielane będą telefonicznie (nr tel. do poszczególnych wydziałów pod linkiem: https://www.miedzyrzecz.pl/PL/3022/Kontakt/)
25-05-2021
Nowy punkt szczepień w Międzyrzeczu
W piątek w hali sportowo-widowiskowej otwarto nowy punkt szczepień przeciw COVID 19. Rejestracja pod nr tel. kom. 517 861 374.
O otwarciu kolejnego w naszym mieście punktu szczepień przeciw COVID 19 informowaliśmy już w piątek, 21 maja, w mediach społecznościowych. Przypominamy, że powstał w harcówce, która mieści się w hali sportowo-widowiskowej na os. Kasztelańskim. Wejście przez główne drzwi - między halą i pływalnią Kasztelanka - jest dobrze oznakowane, dlatego mieszkańcy nie powinni mieć problemów z dotarciem na szczepienie.
Nowy punkt szczepień przeciw COVID 19 jest czynny w piątki i soboty w godz. od 11.00 do 17.00. – To bardzo dogodne godziny dla osób pracujących. Obecnie stosujemy szczepionkę Moderna, natomiast od czerwca mamy otrzymywać także Pfizera – informuje Marzenna Kucharska, właścicielka przychodni Medi-Plus, której pracownicy prowadzą szczepienia w nowym punkcie.
Utworzenie nowego punktu szczepień to pomysł burmistrza R. Lorenza. – Koszt jego utrzymania ponosi gmina. Chcemy przyśpieszyć w ten sposób proces mieszkańców naszej gminy. Im więcej osób z nich skorzysta, tym mniejsze ryzyko zakażenia koronawirusem – zaznacza samorządowiec.
Po wejściu do punktu mieszkańcy wypełniają ankiety, a następnie są badani przez lekarza. Szczepienie trwa tylko kilka sekund. – Dziennie możemy zaszczepić do 150 osób – wylicza M. Kucharska.
Medykom pomagają żołnierze skwierzyńskiego 151. Batalionu Lekkiej Piechoty, który jest jednym z pododdziałów 12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej dowodzonej przez płk Rafała Miernika. – Serdecznie dziękuje za wsparcie żołnierzom i ich dowódcy – mówi R. Lorenz.
Osoby zainteresowane szczepieniami mogą zarejestrować się poprzez bezpłatną infolinię dzwoniąc na nr 989, poprzez tzw. e-rejestrację dostępną na portalu pacjent.gov.pl, lub dzwoniąc bezpośrednio do przychodni Medi-Plus pod nr tel: 517 861 374 (w tym przypadku trzeba zadeklarować, czy szczepienie ma się odbyć w Bledzewie, czy też w nowym punkcie w Międzyrzeczu).
Punkt miał powstać w Szkole Podstawowej nr 6, jednak ze względu na złagodzenie obostrzeń związanych z pandemią i powrotem uczniów do szkół, burmistrz musiał zmienić jego lokalizację. – Harcówka w hali to dobre miejsce. Hala jest rozpoznawalnym obiektem. Łatwo tutaj dojechać, a dodatkowym plusem jest fakt, że zmotoryzowani mieszkańcy mogą korzystać z dużego parkingu – dodaje R. Lorenz.
09-04-2021
Kolejny punkt szczepień w Międzyrzeczu
W Szkole Podstawowej nr 6 w Międzyrzeczu powstanie punkt szczepień masowych. Utworzy go Gmina Międzyrzecz razem z poradnią lekarską Medi-Plus, prowadzoną przez międzyrzeczankę Marzenę Kucharską. Wkrótce szczegóły.
Nowy punkt szczepień przeciw COVID 19 powstanie w drugiej połowie kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 na os. Kasztelańskim. – Chcemy usprawnić i przyspieszyć proces szczepień mieszkańców naszej gminy – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.
W „szóstce” wydzielone zostaną cztery gabinety do szczepień. – Mieszkańcy będą czekać na szczepienia w długim, przestronnym korytarzu, a nie na dworze. Będą więc mogli zachować dystans społeczny. Niebawem rozpocznie się rejestracja wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek, czy wykonywany zawód – dodaje burmistrz.
- Planujemy, że początkowo będziemy szczepić około 400 osób tygodniowo, a później sukcesywnie liczba szczepień będzie się zwiększać – deklaruje Marzena Kucharska, która kieruje poradnią Medi-Plus.
Rejestracja rozpocznie się prawdopodobnie 18 kwietnia. Wkrótce na stronie internetowej gminy (www.miedzyrzecz.pl) opublikujemy więcej szczegółów – m.in. numery telefonów do rejestracji, formularze itp.
07-04-2021
Rząd przedłużył do 18 kwietnia obowiązujące obostrzenia
Dziś, 7 kwietnia, zapadła decyzja o przedłużeniu do 18 kwietnia obowiązujących obecnie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa.
Komunikat Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:
Blisko 34,7 tysięcy (78%) zajętych łóżek covidowych, ponad 3300 (ok. 79%) wykorzystywanych respiratorów. Dla porównania, dwa tygodnie temu mieliśmy ponad 27 tys. zajętych łóżek i ponad 2600 respiratorów. Odnotowywany w ostatnich dniach spadek zakażeń niestety nie znajduje odzwierciedlenia w szpitalach, do których trafiają chorzy zakażeni w poprzednich tygodniach. Mamy wciąż bardzo trudną sytuację. Musimy zadbać o zdrowie Polaków, ale też pamiętać o wydolności służby zdrowia. Dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień.
Sytuacja epidemiczna nadal trudna
Ostatnie trzy dni przyniosły spadek zakażeń. Jednak poprzedni tydzień, ale też weekend były bardzo trudne. 1 kwietnia mieliśmy ponad 35 tys. nowych przypadków zakażeń. Dlatego chcemy bardzo ostrożnie podejmować dalsze kroki, tym bardziej, że za nami okres świąteczny, kiedy część z nas z pewnością widziała się z rodzinami.
Zdecydowaliśmy o utrzymaniu obowiązujących obostrzeń, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, liczbie zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Rozumiemy zmęczenie obostrzeniami, ale pamiętajmy, że na szali leży ludzkie życie. Ono jest najważniejsze.
Przedłużamy obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 18 kwietnia
Handel - ograniczenia
- Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
- Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:
- 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
- 1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.
Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.
Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte
Żłobki i przedszkola – nadal są nieczynne. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).
Sport – działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.
Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.
Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).
Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.
#SzczepimySię szybciej
Wielką szansą na pokonanie pandemii są szczepionki. Do tej pory w polskich punktach szczepień wykonano blisko 6 mln 800 tys. zastrzyków. Prawie 2 mln 100 tys. osób przyjęło już dwie dawki szczepionki. II kwartał tego roku to zdecydowane przyspieszenie.
Będziemy szczepić się szybciej dzięki temu, że napłynie do nas znacznie więcej szczepionek niż do tej pory. Dlatego przesuwamy terminy szczepień dla osób 60+ z maja na kwiecień, a 12 kwietnia uruchamiamy rejestrację dla kolejnych roczników. Mamy nadzieję, że producenci wywiążą się z deklaracji i do końca wakacji uda się zaszczepić w Polsce wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień znajdują się na stronie gov.pl/szczepimysie – zapraszamy do odwiedzin.
Zasady bezpieczeństwa wciąż bardzo ważne
Do tego czasu, do momentu wyszczepienia większej części społeczeństwa musimy nadal być bardzo ostrożni. Dlatego stale przypominamy o podstawowych zasadach: nośmy maseczki, unikajmy dużych zgrupowań, zachowujmy dystans, pamiętajmy o dezynfekcji rąk, wietrzmy pomieszczenia. Zachęcamy też do pobrania aplikacji Stop Covid – ProteGo Safe.
Od sytuacji epidemicznej zależne są decyzje związane z obostrzeniami. Pamiętajmy również, że nasze zachowanie ma nie tylko wpływ na własne zdrowie i życie, ale też może decydować o losie innych.
01-04-2021
Adresy placówek opiekuńczych w gminie Międzyrzecz:
Międzyrzecz stawia na zdrowie
Pandemia koronawiurusa uderzyła we wszystkie sfery naszego życia. Odbija się także na kondycji psychicznej mieszkańców, dlatego Gmina Międzyrzecz przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu, którego efektem jest specjalny internetowy poradnik i biuletyn, który, niebawem trafi do placówek opiekuńczych i gminnych szkół
Trudny dla nas wszystkich czas pandemii koronawirusa odbija się na gospodarce i życiu społecznym, ale przede wszystkim na naszym zdrowiu. Ograniczenie bezpośrednich kontaktów z najbliższymi, niepewność związana z przyszłością i częstokroć także izolacja rodzą poczucie braku stabilizacji i bezpieczeństwa, które są jednymi z podstawowych ludzkich potrzeb. Są również przyczyną strachu, stresu oraz powodują depresję i zaburzenia emocjonalne zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci.
- Jak rozpoznać ich objawy i skutecznie im przeciwdziałać? Mam nadzieję, że mieszkańcom naszej gminy pomoże w tym biuletyn , wydany na zlecenie Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu oraz internetowy poradnik dla naszych szkół, placówek opiekuńczych i mieszkańców – mówi burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz.
Zainteresowane osoby do zapoznania się z internetowym poradnikiem na temat depresji
Gmina finansuje ze swojego budżetu wiele działań prozdrowotnych. Np. badania mammograficzne dla pań oraz rozmaite akcje profilaktyczne organizowane przez kluby, stowarzyszenia i organizacje społeczne. Tym samym celom służy przyjęty przez Radę Miejską Gminny Program Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani. Władze miejskie i mieszkańców wspiera w tym zakresie Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Adresy placówek opiekuńczych w gminie Międzyrzecz:
Środowiskowy Dom Samopomocy
ul. Mieczysława Mikuły 1
ul. Mieczysława Mikuły 1
Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Wojska Polskiego 13b
66-300 Międzyrzecz
tel./fax. 95 742 78 27, lub 95 742 78 21
e-mail: e-mail
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
ul. Mieczysława Mikuły 1
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 742 95 10, lub 504 057 493
e-mail: e-mail
Międzyrzeckie Centrum Leczenia Uzależnień
ul. Kazimierza Wielkiego 2
66-300 Międzyrzecz
Tel: 603 747 134
Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
ul. Wojska Polskiego 13B (przy OPS)
66-300 Międzyrzecz
Tel. 531 076 812
Punkt Konsultacyjno-Terapeutyczny dla Dzieci, Młodzieży i Rodzin
ul. Staszica 8
66-300 Międzyrzecz
Tel. 514 306 262, lub 661 240 285
Punkt Konsultacyjny dla ofiar przemocy
ul. Sportowa 1 (przy Szkole Podstawowej nr 2)
66-300 Międzyrzecz
Tel. 667 841 804, lub 504 242 603
25-03-2021
W sobotę wprowadzone zostaną nowe restrykcje w związku z pandemią koronawirusa
Komunikat rządu na temat nowych obostrzeń.
Nowe zasady bezpieczeństwa obowiązywać będą od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r.
Aby opanować tempo rozwoju COVID-19, musimy ograniczyć mobilność społeczną, która jest kluczowa w walce z koronawirusem. Wszystkie decyzje w sprawie obostrzeń podejmujemy wspólnie z naszymi ekspertami z dziedziny zdrowia publicznego, wirusologami i epidemiologami. Co zmieni się od soboty, 27 marca?
Handel
- Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte.
- Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób:
- 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
- 1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.
Kult religijny
Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.
Salony fryzjerskie i kosmetyczne
Od 27 marca zakaz działalności obejmie także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce.
Żłobki i przedszkola tylko dla medyków
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).
Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
Sport – tylko zawodowy
Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.
W Święta Wielkanocne zostańmy w domu
Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności społecznej – także podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. W okresie świąt powinniśmy więc ograniczyć nasze kontakty wyłącznie do najbliższych domowników, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych. Dbajmy o siebie i swoją rodzinę.
Praca zdalna – wszędzie tam, gdzie możesz
W całym kraju zalecamy także pracę on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Pamiętaj o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń. Jeśli masz telefon komórkowy, poproś bliskich o zainstalowanie aplikacji STOP COVID ProtegoSafe, która powiadomi Cię o możliwym kontakcie z osobą zarażoną.
Pozostałe ograniczenia – bez zmian
Pozostałe zasady bezpieczeństwa nadal obowiązują:
- Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego, uczą się zdalnie.
- Hotele – obiekty pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy – katalog wszystkich wyjątków znajduje się w rozporządzeniu).
- Kultura – wciąż zamknięte będą teatry, kina, muzea i galerie sztuki.
- Sport – zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.
Szczepienia i społeczna dyscyplina najskuteczniejszą bronią walki z COVID-19
Pokonanie COVID-19 jest możliwe tylko poprzez przerwanie transmisji wirusa z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość! Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Szczepiąc się, chronisz nie tylko siebie. To także ochrona Twoich rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.
Więcej informacji na temat szczepień znajdziesz na www.gov.pl/szczepimysie.
23-03-2021
W Międzyrzeczu rozpoczęło się wydawanie maseczek
W pięciu punktach miasta rozpoczęło się wydawanie maseczek ochronnych. Mieszkańcy mogą je odbierać do godz. 18.00.
Dystrybucją maseczek zajmują się strażacy-ochotnicy. Wydawane będą do godz. 18.00 w pięciu miejscach (w każdym z nich znajduje się wóz strażacki, który jest punktem orientacyjnym dla mieszkańców),
Gdzie możemy otrzymać maseczki?
- przed Ratuszem
- przed Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego
- przed Międzyrzeckim Ośrodkiem Kultury
- na parkingu przy markecie Intermarche przy ul. Zachodniej
- na parkingu przy markecie Dino przy ul Poznańskiej
Strażacy rozdają też ulotki z informacjami o pandemii. Maseczki pakują do foliowych opakowań, mają też płyny dezynfekujące.
Na każdą osobę przypadają po cztery maseczki. Mieszkańcy mogą je odbierać za pozostałych członków swoich rodzin.
22-03-2021
Maseczki ochronne dla mieszkańców Międzyrzecza
We wtorek, 23 marca, w pięciu różnych punktach Międzyrzecza mieszkańcom naszego miasta wydawane będą maseczki ochronne.
Jak już informowaliśmy w mediach społecznościowych i na stronie internetowej Gminy Międzyrzecz www.miedzyrzecz.pl, w miniony piątek Urząd Miejski otrzymał prawie 100 tys. maseczek ochronnych ze strategicznej rezerwy rządowej. Część z nich strażacy ochotnicy rozwieźli podczas weekendu po wszystkich sołectwach. Pozostałe będą jutro wydawane mieszkańcom Międzyrzecza.
Wydawaniem maseczek zajmować się będą strażacy i wolontariusze (w każdym punkcie stał będzie wóz strażacki). Mieszkańcy będą mogli je odbierać we wtorek, 23 marca, w godzinach od 14.00 do 18.00 w pięciu różnych punktach:
- przed Ratuszem
- przed Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego
- przed Międzyrzeckim Ośrodkiem Kultury
- na parkingu przy markecie Intermarche przy ul. Zachodniej
- na parkingu przy markecie Dino przy ul Poznańskiej
Jedna osoba otrzyma cztery maseczki. Prosimy mieszkańców o odpowiedzialne podejście do sprawy, żeby maseczek wystarczyło dla wszystkich oraz dziękujemy strażakom i wolontariuszom z pomoc w organizacji akcji.
20-03-2021
Prawie 100 tys. maseczek trafi do mieszkańców naszej gminy
Mieszkańcy naszej gminy otrzymają niebawem maseczki ochronne z rządowych rezerw. Cześć z nich odebrali już strażacy-ochotnicy, którzy w weekend będą je rozwozić po wioskach.
Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała gminie prawie 100 tys. maseczek ochronnych jednorazowego użytku. Kartony z maseczkami trafiły do magazynu Obrony Cywilnej.
– Każdy mieszkaniec otrzyma po cztery maseczki. Część z nich odebrali już strażacy ochotnicy, którzy w najbliższy weekend będą rozwozić je po wszystkich sołectwach naszej gminy. Jeśli nie zastaną kogoś w domu, będzie mógł odebrać maseczki u sołtysa – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz. – Serdecznie dziękuję strażakom i osobom, które bezinteresownie włączyły się w akcję rozwożenia maseczek.
Strażacy odebrali łącznie 27 tys. maseczek., które zostaną dostarczone mieszkańcom wsi w najbliższy weekend. Większość z nich trafiła do mieszkańców w sobotę. – W akcji uczestniczą strażacy ze wszystkich jednostek OSP z naszej gminy. Zostali też przeszkoleni w zakresie bezpiecznego przekazywania maseczek i ulotek na temat COVID 19 - zaznacza komendant gminny OSP Dariusz Surma.
Pozostałe maseczki przeznaczone są dla mieszkańców Międzyrzecza, którzy będą mogli odebrać je w kilku różnych punktach miasta.
– Ustalamy ich lokalizację. Akcja ich wydawania ruszy prawdopodobnie we wtorek. O szczegółach poinformujemy na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych – informuje Bogdan Walczak z międzyrzeckiego magistratu.
12-03-2021
Apel do Mieszkańców Gminy Międzyrzecz
Rozwój pandemii koronawirusa COVID 19 i wzrost zakażeń w naszym kraju, regionie, powiecie i gminie postawił nas wszystkich przed kolejnymi wyzwaniami.
Od poniedziałku, 15 marca, województwo lubuskie objęte zostanie tzw. strefą czerwoną, co wiąże się z dodatkowymi restrykcjami. M.in. zamknięciem hoteli, muzeów, kin, basenów i obiektów sportowych.
Apeluję do wszystkich Mieszkańców Gminy Międzyrzecz o przestrzeganie obostrzeń i stosowanie się do wytycznych
Służb i Instytucji odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo.
Służb i Instytucji odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo.
- Naszym orężem w walce z pandemią niech będą dyscyplina, odpowiedzialność za siebie i innych oraz przestrzeganie przepisów. Przed zakażeniem COVID 19 może nas uchronić noszenie maseczek, zachowanie dystansu społecznego i częste mycie rąk. Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, ale także naszych bliskich, sąsiadów, osób samotnych i w podeszłym wieku.
Niech ten trudny czas pandemii będzie dla nas wszystkich kolejnym sprawdzianem społecznego solidaryzmu i odpowiedzialności.
Burmistrz Międzyrzecza
Remigiusz Lorenz
Remigiusz Lorenz