Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Aktualności

05-03-2021

Uwaga: Komunikat dla Mieszkańców!

Ilustracja do informacji: Uwaga: Komunikat dla Mieszkańców!
W związku z pandemią COVID-19 Wydział Spraw Obywatelskich nie będzie obsługiwał interesantów w zakresie dowodów osobistych w dniach 5 i 8 marca, a w zakresie ewidencji ludności do 11 marca włącznie.
 
 
 
Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 95 742 69 36.
01-03-2021

Miasto zakupiło i przekazało krwiodawcom maseczki ochronne

Ilustracja do informacji: Miasto zakupiło i przekazało krwiodawcom maseczki ochronne
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz oraz radny Zbigniew Smejlis przekazali krwiodawcom ufundowane przez miasto maseczki. Zdobi je logo gminy oraz serduszko z napisem „Gmina Międzyrzecz Wspiera Honorowych Dawców Krwi”.
 
 
Zakupione przez miasto maseczki ochronne trafią niebawem do osób, które oddają honorowo krew w międzyrzeckim oddziale Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Pracownikom oddziału w Międzyrzeczu przekazali je burmistrz Remigiusz Lorenz i radny Zbigniew Smejlis, który jest jednocześnie honorowym krwiodawcą i wiceprzewodniczącym Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Międzyrzeczu. Kolejną partię maseczek samorządowcy zawieźli do Rejonowego Oddziału PCK, którego biuro sąsiaduje z punktem krwiodawstwa, gdzie odebrała je kierowniczka biura Ewa Felska.
 
Maseczki wielokrotnego użytku zdobi logo gminy "Odlotowy Międzyrzecz" oraz serduszko z napisem „Gmina Międzyrzecz Wspiera Honorowych Dawców Krwi”. Jak podkreśla R. Lorenz, gmina zawsze chętnie pomaga tym, którzy wspierają potrzebujących. – To nasz jakże skromny dowód wdzięczności za wielkie serca krwiodawców i ich bezinteresowne zaangażowanie w ratowanie zdrowia i życia mieszkańców – mówi burmistrz.
 
Punkt krwiodawstwa mieści się w budynku przy ul. Konstytucji 3 Maja 24 (koło wjazdu na parking przy markecie Mrówka). Czynny jest we wtorki, środy i piątki od godz. 8.00 do 13.55, przy czym rejestracja dawców odbywa się od godz. 8.00 do 10.30 (nr tel. 95 742 00 32).
01-03-2021

Uwaga! Ważny komunikat dla Mieszkańców Gminy Międzyrzecz

Ilustracja do informacji: Uwaga! Ważny komunikat dla Mieszkańców Gminy Międzyrzecz
W związku z pandemią COViD-19  Urząd Stanu Cywilnego w Międzyrzeczu będzie nieczynny od poniedziałku do piątku (od 1 do 5 marca).
 
W pilnych sprawach, np. rejestracji zgonów lub urodzeń, dla Mieszkańców Gminy Międzyrzecz wyznaczony został skwierzyński Urząd Stanu Cywilnego, który znajduje się w Urzędzie Miejskim przy ul. Rynek 1 w Skwierzynie, nr tel. 95 741 65 21, lub 95 721 65 28 (zainteresowane osoby proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu wizyty}.
 
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
08-02-2021

Dofinansowanie do szkoleń

Ilustracja do informacji: Dofinansowanie do szkoleń
Weź udział w projekcie „Wsparcie dla sektorów – przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19” i zyskaj do 80% dofinansowania kosztów szkoleń i doradztwo dla pracowników w Twojej firmie! Wspieramy firmy z branży telekomunikacji przewodowej, bezprzewodowej, satelitarnej, a także produkujące sprzęt telekomunikacyjny, komputery, przyrządy pomiarowe, kontrolne, nawigacyjne oraz z branży transportu lotniczego pasażerskiego lub towarów.
 
Jeśli jesteś: mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą (ew. dużym z kodem PKD 30.3) i siedziba Twojej firmy znajduje się na terenie Polski oraz chcesz podnieść swoje kompetencje – zgłoś się do Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA.
 
Biorąc udział w projekcie przeszkolisz siebie i swoich pracowników oraz otrzymasz refundację  poniesionych kosztów  do wysokości 80 %.
 
Rekrutacja do Projektu trwa do 12 marca 2021 r. lub do wyczerpania środków będących w dyspozycji MARR S.A. poprzez:
przesłanie formularza rejestracyjnego znajdującego się na stronie PARP,
zarejestrowanie się w Systemie oraz przesłanie Formularza zgłoszeniowego przedsiębiorstwa wraz z załącznikami,
weryfikację dokumentów i przesyłanie informacji zwrotnej przez Operatora.
Wzory wszystkich niezbędnych dokumentów – regulamin, dokumenty rekrutacyjne, wzór umowy o udzielenie wsparcia, pozostają do Państwa dyspozycji  pod adresem: https://www.marr.pl/telekomunikacjacovid/ i https://www.marr.pl/sektorlotniczycovid/.
 
Nabór trwa do wyczerpania środków.
 
Jednocześnie zapraszamy na Konferencję on-line „Wykorzystaj ten czas – Zarabiaj na szkoleniach!”, która odbędzie się w dniu 11.02.2021 r.. Wydarzenie dedykowane jest m.in. przedsiębiorcom zainteresowanym powyższym wsparciem. Informacje o spotkaniu i zgłoszenia pod adresem: https://www.marr.pl/wsmp/.
 
W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Zespołem ds. wsparcia Przedsiębiorstw:
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
Departament Innowacji i Rozwoju Biznesu
ul. Kordylewskiego 11; 31-542 Kraków
e-mail: sektor~.~tic~@~marr~.~pl~,~ e-mail
tel.:  785 058 177, 785 059 105
 
Projekt został opracowany w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Realizacja projektu została sfinansowana przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
04-02-2021

O szkołach przez internet

Ilustracja do informacji: O szkołach przez internet
Zasady bezpieczeństwa i reżim sanitarny w szkołach były tematem dzisiejszej wideokonferencji dyrektora biura wojewody lubuskiego Waldemara Gredki z samorządowcami i dyrektorami podstawówek naszego regionu. – Rozmawialiśmy przede wszystkim o pobieraniu wymazów od nauczycieli – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.

W wideokonferencji oprócz wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i dyrektorów szkół uczestniczyła m.in. Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty. Naszą gminę reprezentowali  burmistrz Remigiusz Lorenz oraz dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Izabella Korejwo.
 
- Głównym tematem było omówienie zasad i harmonogramu wymazów nauczycieli szkół z województwa lubuskiego na obecność koronawirusa – mówi burmistrz. - Badaniem mają być objęci nauczyciele klas I-III szkół podstawowych oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych.
 
Wymazy pobierać będą specjalne zespoły medyczne, które mają przyjeżdżać kolejno do poszczególnych szkół.
01-02-2021

Pojemnik poprawi bezpieczeństwo rodziców

Ilustracja do informacji: Pojemnik poprawi bezpieczeństwo rodziców
W przedszkolu nr 4 „Bajkowa Kraina” zamontowano specjalny pojemnik do dezynfekcji rąk. To dar miejscowego przedsiębiorcy Marka Zienteckiego. - Za miesiąc urządzenie trafi do pobliskiego żłobka – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.

Pojemnik przekazał gminie właściciel firmy Agos Group Marek Zientecki. Do przedszkola nr 4 „Bajkowa Kraina” przywiózł go dziś kierownik dział marketingu w tej firmie Michał Mizgajski. Prezent bardzo ucieszył dyrektorkę placówki Hannę Sikorską.

- Poprawi bezpieczeństwo pracowników i rodziców dzieci z naszego przedszkola. Higiena, częste mycie rąk i stosowanie płynów dezynfekujących to podstawa w walce z pandemią koronawirusa – zaznaczała.
Burmistrz Remigiusz Lorenz podkreśla, że za miesiąc pojemnik trafi do pobliskiego żłobka. To kolejny dar Marka Zienteckiego dla naszej gminy. Wcześniej przekazał podobne urządzenie do ratusza.
18-01-2021

Rusza nabór do drugiej grupy w Klubie Dziecięcym w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Rusza nabór do drugiej grupy w Klubie Dziecięcym w Międzyrzeczu
Od wtorku 19 stycznia do poniedziałku 1 lutego 2021 r. trwa nabór dzieci do drugiej grupy w Zespole Klubów Dziecięcych w Międzyrzeczu (placówka opieki dla dzieci od 1 do 3 roku życia).
 
Poniżej publikujemy dokumenty: Kartę zgłoszenia dziecka i zaświadczenie od pracodawcy. Szczegóły dotyczące zasad rekrutacji oraz kryteriów przyjmowania dzieci znajdą Państwo w opublikowanym Regulaminie.
 
Więcej informacji uzyskać można poprzez kontakt z Gminnym Zespołem Oświaty, ul. Wojska Polskiego 13B (pok. 201), 66-300 Międzyrzecz, tel. 95 741 10 65, 797 596 545, e-mail
 
Dokumenty:
UWAGA!!! W związku z trafiającymi do nas pytaniami informujemy, iz Do "Karty zgłoszenia dziecka" należy dołączyć zaświadczenie o zarobkach brutto za 3 ostatnie miesiące poprzedzające termin złożenia dokumentów.
15-01-2021

Rozpoczęła się rejestracja osób zainteresowanych szczepieniami przeciw COVID-19

Ilustracja do informacji: Rozpoczęła się rejestracja osób zainteresowanych szczepieniami przeciw COVID-19
Jako pierwsi od dziś rejestrowani są seniorzy od 80. roku życia. Od 22 stycznia będą mogły się zgłaszać osoby od 70 do 79 roku życia, natomiast same szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia.
 
 
  1. Harmonogram rejestracji
Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:
od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat
Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Potem rejestrowane i szczepione będą kolejne grupy mieszkańców.
 
 2. Jak się będzie można zarejestrować?
 
Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz trzy możliwości zapisu na szczepienie:
 
- Zainteresowani  mogą  się zarejestrować pod bezpłatnym numerem całodobowej infolinii  - 989
 
Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.
Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
 
- Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.
 
- Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.
W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.
14-01-2021

Urząd Miejski będzie pomagać niepełnosprawnym i seniorom

Ilustracja do informacji: Urząd Miejski będzie pomagać niepełnosprawnym i seniorom
Pracownik międzyrzeckiego magistratu Bogdan Walczak został pełnomocnikiem burmistrza do spraw szczepień. Ma koordynować dowożenie do punktów szczepień osób niepełnosprawnych z orzeczeniami lekarskimi i seniorów, którzy mają problemy z poruszaniem się o własnych siłach, a nie mogą skorzystać z pomocy bliskich im osób.
 
- Po zarejestrowaniu oraz wyznaczeniu terminu i miejsca szczepienia niepełnosprawni i seniorzy, którzy nie mogą się poruszać o własnych siłach, powinni kontaktować się z pełnomocnikiem w celu ustalenia dowozu do punktu szczepień. Prosimy te osoby, aby informowały nas o terminie szczepienia z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem – zaznacza zastępca burmistrza Agnieszka Śnieg.
 
Zainteresowane osoby powinny kontaktować się w tej sprawie z Urzędem Miejskim w dni pracujące w godzinach od 7.30 do 14.30 – nr tel. 95 742 69 49
12-01-2021

Najmłodsi uczniowie wracają do szkół

Ilustracja do informacji: Najmłodsi uczniowie wracają do szkół
Od poniedziałku, 18 stycznia, dzieci z klas I-III szkół podstawowych wrócą do nauki stacjonarnej. Rząd zdecydował jednak o przedłużeniu obowiązujących ograniczeń i restrykcji o kolejne dwa tygodnie.
 
Powrót uczniów klas I-III do szkół odbędzie się 18 stycznia w ścisłym reżimie sanitarnym. Wytyczne w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już z września 2020 r. Nauczycieli mogą wykonać test PCR, w kierunku wykrycia koronawirusa w jednostkach inspekcji sanitarnej oraz w punktach drive thru. Listy punktów i godziny poboru wymazów od nauczycieli i pracowników szkół opublikowane zostaną na stronach internetowych Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.
 
Rząd przedłużył jednocześnie dotychczasowe obostrzenia do 31 stycznia.
 
Najważniejsze obostrzenia związane z COVID-19
 
- Obowiązuje utrzymywanie co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.
- Konieczne jest zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, m.in. na ulicy, w autobusie, w przychodni czy w kościele.
- Ograniczona jest działalność galerii handlowych – otwarte pozostają tam np. tylko apteki czy sklepy z artykułami spożywczymi.
- Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji – możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos.
- Ograniczone jest prowadzenie działalności hotelarskiej (z wyjątkami).
- Nieczynne są stoki narciarskie.
- Zawieszona jest działalność placówek kultury, w tym m.in. teatrów, kin czy muzeów.
- Obowiązuje zakaz działalności klubów nocnych, dyskotek i innych miejsc udostępnionych do tańczenia.
- Zawieszona jest działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness (z wyjątkami).
- Środkami transportu zbiorowego może podróżować ograniczona liczba osób.
- W kościołach obowiązuje limit osób – max. 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.
- W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 5 osób.
- Obowiązują godziny dla seniorów (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00).
- Obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii, konsolacji i innych uroczystości oraz przyjęć okolicznościowych.
- Targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie on-line.
- Obowiązują ograniczenia związane z przekraczaniem granicy i ruchem międzynarodowym.
1 2 3 4 5 6 ... 14