Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narodowy Spis Powszechny 2021

25-08-2021

Narodowy Spis Powszechny. Specjalna aplikacja spisowa

Ilustracja do informacji: Narodowy Spis Powszechny. Specjalna aplikacja spisowa
Dla osób ze szczególnymi potrzebami przygotowana została specjalna wersja aplikacji spisowej.
Jak z niej skorzystać? Po wejściu na stronę https://spis.gov.pl/ należy wybrać przycisk „Przejdź do aplikacji spisowej”. W lewej górnej części strony znajduje się link „Wersja dla osób ze szczególnymi potrzebami”.
 
 
Osoby potrzebujące wsparcia w obsłudze aplikacji lub komputera, mogą zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfa operatora), wybrać „1” – NSP 2021 a następnie „1” – „spisz się przez telefon” i w trakcie rozmowy z rachmistrzem przekazać dane spisowe. Wybierając „2” –„pomoc i informacje merytoryczne na temat spisu oraz weryfikacja tożsamości rachmistrza” – zostaniemy przekierowani do konsultanta infolinii, u którego można zgłosić potrzebę spisania się z rachmistrzem podczas wywiadu bezpośredniego w miejscu zamieszkania. Konsultant odnotuje w systemie prośbę o wywiad bezpośredni, co pozwoli skierować rachmistrza pod właściwy adres.
 
Osoby niedowidzące mogą również z osobą towarzyszącą, do której mają zaufanie, wybrać się do najbliższego urzędu gminy (o ile zdrowie na to pozwala) i tam na specjalnie utworzonym spisowym stanowisku komputerowym dokonać spisu. O pomoc można poprosić także wyznaczonego pracownika gminy.
 
Inną możliwością jest skorzystanie z okazji i spisanie się w mobilnym punkcie spisowym, o działalności których informacje podawane są w lokalnych mediach. Takich doraźnych akcji spisowych na terenie kraju jest wiele.
 
Pamiętajmy także, że osoba niedowidząca może zostać również spisana przez osobę, z którą mieszka.
 
23-08-2021

Zrób zdjęcie Spisobusu i wygraj nagrodę!

Ilustracja do informacji: Zrób zdjęcie Spisobusu i wygraj nagrodę!
Od niedawna po drogach województwa lubuskiego porusza się specjalny Spisobus, promujący Narodowy Spis Powszechny! Widziałeś go może? W związku z tym mamy dla Ciebie minikonkurs pn. "Spisobus Obiektywnie".
 
Pierwsza osoba, która w danym dniu trwania konkursu (do 30 września) zrobi zdjęcie samochodu promującego #NSP2021, otrzyma nagrodę od Urząd Statystyczny w Zielonej Górze.

Szczegóły konkursu znajdą Państwo na stronie https://zielonagora.stat.gov.pl/narodo.../konkursy-nsp-2021/
 
ZAPRASZAMY! Kto pierwszy ten lepszy   
20-08-2021

Narodowy Spis Powszechny: Liczy się każdy

Ilustracja do informacji: Narodowy Spis Powszechny: Liczy się każdy
W Spisie Powszechnym #LiczySięKażdy. Oznacza to, że informacja dotycząca obowiązku udziału w tym niezwykle ważnym badaniu musi dotrzeć do wszystkich mieszkańców Polski.
 
Wśród nas jest wielu przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych oraz cudzoziemców, którzy albo posługują się własnym językiem narodowym równolegle z językiem polskim, albo nie znają języka polskiego lub jest on dla nich tylko częściowo zrozumiały. Aby zachęcić do udziału w spisie i przybliżyć temat #NSP2021 każdemu, przygotowane zostały materiały dotyczące spisu przetłumaczone na różne języki, gwary i dialekty.
 
Materiały opublikowane są na: https://spis.gov.pl/materialy-do-pobrania/
13-08-2021

Seniorze! Spisz się, to proste.

Ilustracja do informacji: Seniorze! Spisz się, to proste.
Seniorze, pamiętaj, że zawsze możesz zweryfikować tożsamość rachmistrza spisowego. Poproś go, aby wylegitymował się identyfikatorem. Jeśli nadal masz wątpliwości możesz zweryfikować jego tożsamość poprzez:
 
• specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/,
• kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.
 
W przypadku uzasadnionych wątpliwości dotyczących wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, zaistniały incydent należy niezwłocznie zgłosić na infolinię spisową lub do właściwego Gminnego Biura Spisowego w swoim miejscu zamieszkania.
 
Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez Internet lub nie realizowały spisu przez wywiad telefoniczny na infolinii spisowej.
 
Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy.
 
11-08-2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 r. do 30 września 2021 r.

Ilustracja do informacji: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 r. do 30 września 2021 r.
Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spisz się jak najszybciej samodzielnie przez Internet lub poprzez Infolinię. Jest to twój obowiązek. Pamiętaj masz na to czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z tobą rachmistrz.
 
Rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie wypełniły obowiązku spisowego za pomocą jednej w powyższych metod.
 
W przypadku wywiadów telefonicznych, niezależnie od województwa, rachmistrzowie dzwonią z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.
 
Rachmistrz może również zapukać do drzwi naszego mieszkania w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego.
 
Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.
10-08-2021

Rachmistrz Spisowy to funkcjonariusz państwowy!

Ilustracja do informacji: Rachmistrz Spisowy to funkcjonariusz państwowy!
Rachmistrz spisowy to funkcjonariusz państwowy, którego zadaniem jest pomóc Ci zrealizować obowiązek spisowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.
 
Rachmistrz może odwiedzić Cię w mieszkaniu lub zadzwonić do Ciebie, aby przeprowadzić wywiad spisowy. W czasie kontaktów bezpośrednich rachmistrzowie przestrzegają procedur sanitarnych rekomendowanych przez MZ i GIS.
 
Informacje, które przekazujesz rachmistrzowi są bezpieczne i zostaną wykorzystane jedynie do celów statystycznych. Zgodnie z obowiązującym prawem, nie możesz odmówić rachmistrzowi realizacji wywiadu i przekazania danych w ramach spisu powszechnego.
 
Udział w Spisie Powszechnym, to obowiązek każdego z nas.
16-07-2021

Brawa dla przedszkolaków z Międzyrzecza!

Ilustracja do informacji: Brawa dla przedszkolaków z Międzyrzecza!
 
W Urzędzie Statystycznym w Zielonej Górze rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Liczy się każdy”, promujący Narodowy Spis Powszechny.
 
 
Drugie miejsce zajęły maluchy z Przedszkola Bocianie Gniazdo w Międzyrzeczu! Gratulujemy dzieciom, ich rodzicom i wychowawczyniom!
07-07-2021

Zostań rachmistrzem spisowym!

Ilustracja do informacji: Zostań rachmistrzem spisowym!
Ogłoszenie otwartego i konkurencyjnego naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych, związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021 Dnia 06.07.2021 r., na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. 2019 r. poz. 1775, z późn.zm.) – zwanym dalej NSP 2021
 
Pan/Pani Remigiusz Lorenz – Gminny Komisarz Spisowy w Międzyrzeczu ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych, związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021.
NSP 2021 będzie przeprowadzony w terminie od 1 kwietnia do 30 września 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24.00.

Termin składania ofert: 16.07.2021 rok.

Kandydat na rachmistrza spisowego powinien spełniać następujące warunki:
mieć ukończone 18 lat,
cieszyć się nieposzlakowaną opinią,
posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie,
nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
 
Informacje ogólne:
 
Dane kandydatów na rachmistrzów spisowych są rejestrowane w Systemie Ewidencji Rachmistrzów (SER) przez upoważnionego pracownika urzędu miasta/gminy w Międzyrzeczu. Kandydat na rachmistrza spisowego, którego dane zostaną zarejestrowane w systemie SER, otrzyma login do aplikacji e-learning, a na wskazany w ofercie adres e-mail zostanie wysłane hasło umożliwiające dostęp do tej aplikacji.
Na podany w ofercie adres e-mail będą przekazywane informacje o terminie i formie szkolenia, którego ukończenie z wynikiem pozytywnym będzie warunkiem koniecznym do uzyskania możliwości kwalifikacji na rachmistrza spisowego.
Kandydat na rachmistrza zobligowany jest do wzięcia udziału w szkoleniu przeprowadzanym w trybie zdalnym. Szkolenia dla rachmistrzów spisowych obejmować będą część teoretyczną oraz część praktyczną. Egzamin kandydata na rachmistrza spisowego, przeprowadzany po szkoleniu, będzie realizowany za pomocą aplikacji e-learning. Kandydat podczas szkolenia i egzaminu po szkoleniu posługuje się własnym urządzeniem z dostępem do Internetu (rekomendujemy laptop, komputer, tablet). Kandydat, który nie weźmie udziału w całości szkolenia, nie może przystąpić do egzaminu kończącego szkolenie.
Kandydaci, którzy uzyskają pozytywny wynik z egzaminu (co najmniej 60% poprawnych odpowiedzi), zostaną wpisani na listę osób zakwalifikowanych do pełnienia roli rachmistrza. O kolejności na liście decydować będzie najwyższa liczba punktów uzyskanych na egzaminie przez kandydatów z danej gminy (jako pierwsze kryterium) oraz najkrótszy czas, w jakim zostanie napisany test, w przypadku takiej samej liczby uzyskanych punktów (jako drugie kryterium). Na liście będą zamieszczone przy każdym z kandydatów wyniki obu tych kryteriów.
Kandydaci, którzy uzyskają najwyższe miejsce na liście, zostaną powołani na rachmistrzów spisowych (w liczbie adekwatnej do potrzeb), a następnie podpiszą umowę zlecenia z dyrektorem urzędu statystycznego – jako zastępcą wojewódzkiego komisarza spisowego. Pozostali kandydaci, których liczba przekracza zapotrzebowanie w danej gminie, stanowić będą zasób rezerwowy.
Kandydat ma prawo wglądu do swojego testu i uzyskanego wyniku – niezwłocznie po ogłoszeniu wyników egzaminu testowego oraz żądania sprawdzenia przez WBS poprawności tego wyniku.
Kandydat, po powołaniu na rachmistrza spisowego, zobowiązany jest do przesłania za pośrednictwem aplikacji e-learning danych niezbędnych do zawarcia umowy zlecenia oraz zdjęcia do identyfikatora, które powinno spełniać określone wymagania:
jednolite tło, oświetlone, pozbawione cieni i elementów ozdobnych oraz innych osób,
format pliku – JPG,
rozmiar rzeczywisty zdjęcia – 23x30mm, co odpowiada:
przy rozdzielczości 300 dpi, rozmiarowi 272x354 pixeli,
przy rozdzielczości 600 dpi, rozmiarowi 543x709 pixeli.
 
Do głównych zadań rachmistrza spisowego należeć będzie:
przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych, w zależności od aktualnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, z wykorzystaniem urządzenia mobilnego wyposażonego w oprogramowanie dedykowane do przeprowadzenia spisu (interaktywną aplikację formularzową), które zostanie mu przekazane na podstawie protokołu przekazania stanowiącego załącznik do umowy zlecenia;
zebranie danych według ustalonej metodologii i zgodnie z kluczem pytań w aplikacji formularzowej;
przejęcie części zadań innych rachmistrzów spisowych w sytuacji awaryjnej, np. gdy zmniejszy się liczba rachmistrzów w gminie z powodu rezygnacji, zachorowań itp. lub dotrzymanie terminu realizacji spisu będzie zagrożone.
Do złożenia oferty przez kandydata na rachmistrza spisowego można skorzystać z formularza „Formularz – oferta kandydata na rachmistrza spisowego do narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań w 2021 r. (druk do pobrania), zawierającego:
dane osobowe i kontaktowe:
a. imię (imiona) i nazwisko,
b. datę urodzenia,
c. adres zamieszkania,
d. numer telefonu,
e. adres e-mail,
 
oświadczenie o:
nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwa lub umyślne przestępstwa skarbowe,
posiadaniu co najmniej średniego wykształcenia,
znajomości języka polskiego w mowie i piśmie,
świadomości odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
Składanie ofert:
Kandydat na rachmistrza spisowego w NSP 2021 może składać dokumenty osobiście w siedzibie urzędu gminy lub za pośrednictwem: poczty elektronicznej (na skrzynkę e-mailową urzędu: e-mail ), platformy ePUAP Urzędu Miejskiego albo operatora pocztowego (w tym m.in. Poczty Polskiej, firm kurierskich). O dacie wpływu dokumentów decyduje:
a. w przypadku osobistego złożenia dokumentów w urzędzie lub doręczenia ich za pośrednictwem kuriera – data dostarczenia do urzędu;
b. w przypadku wysłania dokumentów pocztą elektroniczną na skrzynkę e-mailową urzędu wskazaną w ogłoszeniu – data wprowadzenia zgłoszenia do środka komunikacji elektronicznej nadawcy (data wysłania wiadomości e-mail);
c. w przypadku wysłania dokumentów poprzez platformę ePUAP – data wysłania zgłoszenia przez nadawcę, która powinna być równoznaczna z datą wpływu na urzędową skrzynkę na ePUAP (pojawienie się zgłoszenia w systemie teleinformatycznym);
d. w przypadku przesłania dokumentów Pocztą Polską – data stempla pocztowego.
 
Oferty kandydatów złożone po terminie, w inny sposób niż określony w ogłoszeniu lub bez kompletu wymaganych dokumentów, nie będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
 
Więcej informacji na temat spisu można znaleźć na stronie internetowej urzędu gminy oraz w Gminnym Biurze Spisowym w Międzyrzeczu – nr tel. 95 742 69 31, e-mail: e-mail .
Gminny Komisarz Spisowy
BURMISTRZ
mgr inż. Remigiusz Lorenz
 
05-07-2021

Spisz się, zarejestruj i wygraj którąś z nagród!

Ilustracja do informacji: Spisz się, zarejestruj i wygraj którąś z nagród!
Tylko do 7 lipca, można zgłaszać swój udział w Loterii Spisowej.
 
Spisz się więc przez Internet i zarejestruj swój kod na stronie https://loteria.spis.gov.pl Ostatnie losowanie bonów o wartości 500 i 1000 zł już 9 lipca, a WIELKI FINAŁ i losowanie samochodu - 14 lipca.
 
Trzymamy kciuki, w każdym województwie do wygrania jest jeden samochód!
 
#NSP2021 #LiczySięKażdy #NSPMiędzyrzecz
28-06-2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa do 30 września 2021 r.

Ilustracja do informacji: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa do 30 września 2021 r.
Przypominamy, że w tym czasie #GUS prowadzi w dalszym ciągu zaplanowane #BadaniaAnkietowe. O tym które badania ankietowe #GUS przeprowadza od maja do września br. przeczytasz tu: https://bit.ly/3xGfSMf
 
W przypadku badań ankietowych kontakt z respondentami odbywa się wyłącznie telefonicznie. Jeżeli masz wątpliwości, czy zadzwonił do Ciebie ankieter statystyczny, możesz zweryfikować jego tożsamość tu: https://sa.stat.gov.pl/formularz/.

Więcej: https://bit.ly/3xGfSMf
#NSPMiędzyrzecz
1 2 3 4 5 6