Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narodowy Spis Powszechny 2021

10-05-2021

Badania ankietowe

Ilustracja do informacji: Badania ankietowe
Równolegle z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 trwają badania ankietowe.
 
 
 
Z uwagi na pandemię ankieterzy statystyczni kontaktują się z respondentami wyłącznie telefonicznie.
Jeżeli masz wątpliwości, czy dzwoni do Ciebie ankieter statystyczny, możesz zweryfikować jego tożsamość tu: https://sa.stat.gov.pl/formularz
 
O tym, które badania ankietowe #GUS przeprowadza od maja do września br., przeczytasz na  https://stat.gov.pl/.../badania-ankietowe-a-narodowy-spis...
07-05-2021

Spisowe zagadki

Ilustracja do informacji: Spisowe zagadki
Rozpoczął  się majowy cykl zabaw z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań "Spisowe zagadki czwartkowe".  Zadaniem jest odgadnięcie hasła, które kryje się za definicją ujętą w słowniku pojęć stosowanych w statystyce publicznej.
 
Hasła z dziedziny - Ludność, procesy demograficzne - ściśle wiążą się z tematyką #NSP2021 Zgadujcie Wystarczy tylko:
 Rozwiązać zadanie konkursowe i odpowiedź zamieścić w komentarzu.
Termin nadsyłania odpowiedzi – do poniedziałku 10.05.2021 r.
 Ogłoszenie wyników we wtorek 11.05.2021 r. w poście z rozwiązaniem konkursowym.
 Nagrody dostanie pierwszych 5 osób, które udzielą poprawnej odpowiedzi
 
Zapoznajcie się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie https://zielonagora.stat.gov.pl/narodow.../konkursy-nsp-2021 
05-05-2021

Spisz się już dziś, będziesz miał aż siedem szans na nagrodę!

Ilustracja do informacji: Spisz się już dziś, będziesz miał aż siedem szans na nagrodę!
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Nie spisałeś się jeszcze? Zrób to przez internet i zgłoś swój udział w loterii spisowej!
 
 
Jeśli zgłosisz kod do loterii jeszcze dzisiaj (czyli 5 maja) weźmiesz udział we wszystkich siedmiu losowaniach nagród, w tym w losowaniu finałowym o nagrodę główną – 14 lipca 2021 r. Pierwsze losowanie nagród już 7 maja 2021 r.
 
Wszystkie informacje dotyczące loterii dostępne są w regulaminie na stronie https://loteria.spis.gov.pl oraz pod numerem infolinii 22 871 99 21.
 
Organizatorem loterii jest Unique One sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
30-04-2021

Narodowy Spis Powszechny: Pomóż seniorowi spisać się bezpiecznie

Ilustracja do informacji: Narodowy Spis Powszechny: Pomóż seniorowi spisać się bezpiecznie
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 dotyczy wszystkich  mieszkańców Polski również seniorów.
 
Jeśli wśród Państwa bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby starsze, które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą telefonu, pomóżmy im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy w najdogodniejszej dla nich formie: samospisu internetowego (w domu lub punkcie spisowym) albo w formie rozmowy telefonicznej z rachmistrzem.
 
Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy lub telefoniczne na infolinii spisowej, zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie.
 
Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. I będą dzwonić z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.
Rachmistrz spisowy ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko,  numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych.
 
Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99, a po 4 maja również poprzez dedykowaną aplikację dostępną na stronie spis.gov.pl.
 
Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, decyzją Generalnego Komisarza Spisowego rachmistrzowie nie będą realizować wywiadów bezpośrednich (i odwiedzać respondentów w domach) aż do odwołania. Osoby, które pukają do drzwi i podają się za rachmistrzów są oszustami. Prosimy zgłaszać takie przypadki na policję i upewnić się, że nasi bliscy seniorzy mają tego świadomość. 
 
Jeśli seniora spisał współmieszkaniec lub senior spisał się sam (np. z czyjąś pomocą przez Internet albo poprzez infolinię spisową), zrealizował tym samym swój obowiązek udziału w spisie. Nikt nie ma prawa do niego zadzwonić w tej sprawie. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych.
 
Jeśli respondent będzie miał uzasadnione wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności kontaktującego się z nim rachmistrza spisowego, powinien zaistniały incydent niezwłocznie zgłosić na infolinię spisową lub do właściwego Biura Spisowego w swoim miejscu zamieszkania.
 
Zapewniamy, że dane zbierane na potrzeby spisu są bezpieczne i nikomu nie zostaną przekazane. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności. 
 
Jeżeli ktokolwiek zidentyfikuje zdarzenie podszycia się pod jego tożsamość powinien niezwłocznie powiadomić o tym fakcie GUS kontaktując się z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99 (infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 i jest obsługiwana przez pracowników statystyki publicznej) lub poprzez  formularz  zaznaczając w temacie „bezpieczeństwo, w tym zgłoszenie naruszenia bezpieczeństwa”. Po zgłoszeniu zdarzenia GUS podejmie niezwłocznie odpowiednie kroki do weryfikacji informacji i danych.
27-04-2021

Telefony rachmistrzów spisowych

Ilustracja do informacji: Telefony rachmistrzów spisowych
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań: Od 4 maja br. będą dzwonić do mieszkańców rachmistrzowie telefoniczni.
 
 
Każdy rachmistrz spisowy, niezależnie od województwa, wykonuje wywiady spisowe z jednego z dwóch podanych wyżej numerów telefonów – jest to gwarancja dla respondenta, że dzwoni do niego rachmistrz spisowy, a nie osoba podszywająca się pod niego.
26-04-2021

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań!

Ilustracja do informacji: Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań!
Zrealizuj obowiązek spisowy i weź udział w loterii. Nie przegap okazji na wygranie atrakcyjnych nagród.
 
 
Może właśnie Ty zostaniesz szczęśliwym posiadaczem nowego samochodu. Spisz się online na spis.gov.pl, uzyskaj unikatowy kod potwierdzający samospis i zarejestruj otrzymany kod na stronie loterii. Pierwsze losowanie nagród już 7 maja. Powodzenia!

Regulamin loterii dostępny jest na https://loteria.spis.gov.pl
22-04-2021

Ruszyła Loteria Spisowa!

Ilustracja do informacji: Ruszyła Loteria Spisowa!
Spisałeś się już przez Internet? Dostałeś na e-mail unikatowy kod? Możesz wygrać cenne nagrody!
 
 
Już od dzisiaj, 22 kwietnia br. możesz zarejestrować się do loterii! Jeśli jeszcze nie dokonałeś samospisu, pospiesz się! Im wcześniej spiszesz się przez Internet i zgłosisz do loterii tym więcej masz szans na wygraną. Pierwsze losowanie nagród już 7 maja!
 
Regulamin loterii dostępny jest na ????https://loteria.spis.gov.pl
16-04-2021

Narodowy Spis Powszechny

Ilustracja do informacji: Narodowy Spis Powszechny
Przypominamy o obowiązku samospisania. 
 
To właśnie dzięki Narodowym Spisom Powszechnym wiemy, że…
???? Lubuszanie w wieku 13 lat i więcej najczęściej posiadali wykształcenie średnie i policealne (wg wyników NSP 2011 r.).
???? Wśród osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym dominowali mężczyźni, natomiast z wyższym - kobiety.
Jak w ciągu dekady zmieniła się struktura ludności według wykształcenia dowiemy się po opracowaniu wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
#NSP2021
15-04-2021

Weź udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań i wygraj atrakcyjne nagrody w Loterii Spisowej

Ilustracja do informacji: Weź udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań i wygraj atrakcyjne nagrody w Loterii Spisowej
Weź udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań i wygraj atrakcyjne nagrody w Loterii Spisowej.

Główną nagrodą jest samochód osobowy.  Po zakończeniu samospisu internetowego, masz możliwość wygenerowania kodu, który niezbędny będzie do udziału w loterii. Rejestracja kodów rozpocznie się 22 kwietnia br., a pierwsze losowanie bonów podarunkowych o wartości 1000 i 500 zł już 7 maja br.
 
Losowanie głównej nagrody odbędzie się 14 lipca br. Dlatego spisz się już dziś przez Internet i weź udział w Loterii Spisowej.
 
12-04-2021

Jak się spisać w Narodowym Spisie Powszechnym? Przez internet!

Ilustracja do informacji: Jak się spisać w Narodowym Spisie Powszechnym? Przez internet!
Pamiętaj, w spisie możesz udzielić odpowiedzi za osoby zamieszkałe razem z Tobą. Jeśli zatem podałeś informacje o mieszkaniu i o WSZYSTKICH osobach w nim zamieszkałych, nie muszą się one już spisywać. Zrobiłeś to za nie!
 
 
W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości związanych ze spisem, skorzystaj z pomocy konsultantów na infolinii spisowej 22 279 99 99 lub wejdź na stronę https://spis.gov.pl
1 2 3 4 5 6