Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Pierwszy weekend kultowych Dni Międzyrzecza za nami

Ilustracja do informacji: Pierwszy weekend kultowych Dni Międzyrzecza za nami
Pierwszy weekend corocznych Dni Międzyrzecza już za nami. Jak zawsze weekend obfitował w liczne atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i młodszych mieszkańców naszej gminy. Świętowanie rozpoczął niesamowity teatr światła i dźwięku – Laser Show, który pomimo później pory zgromadził na Placu Tysiąclecia całe rodziny. W tym miejscu burmistrz Remigiusz Lorenz oficjalnie rozpoczął Dni Międzyrzecz i życzył wszystkim mieszkańcom i gościom wspaniałej zabawy. Sobotni poranek rozpoczął I Ogólnopolski Turniej Summoner Wars. Część artystyczną otworzył występ Świebodzińskiej Orkiestry Dętej, która udowodniła, że orkiestra może również porwać publiczność, grając zarówno polskie, jak i zagraniczne hity. Na placu, za Międzyrzeckim Ośrodkiem Kultury zaprezentował się klub motocyklowy West Side Bats oraz Międzyrzecki Klub Kibica Stali Gorzów. W tym samy czasie na ulicach os. Kasztelańskiego odbyła się jubileuszowa XXV Międzyrzecka Dziesiątka. Uwieńczeniem pierwszego dnia święta miasta był koncert kultowego zespołu i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Bowiem na scenie pojawił się Kazik Staszewski z zespołem Kult. Niesamowity koncert trwał aż dwie i pół godziny, a zespół serwując swoje największe hity, porwał publiczność i sprawił, że koncert zapamiętany zostanie jako jeden z najlepszych w historii Dni Międzyrzecza.
Niedziela rozpoczęła się od Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Międzyrzecza. Za budynkiem biblioteki odbywały się konkursy i zabawy dla dzieci. Po południu na scenie pojawił się Chór Dziecięcy „Piccolo” i Międzyrzecki Chór Kameralny, a zastępca burmistrza Agnieszka Śnieg wręczyła puchary dla zwycięzców turnieju szachowego. Na zakończenie weekendu pełnego wrażeń wystąpił niezwykle energetyczny zespól Enej.
A już 11 i 12 czerwca zapraszamy na dalszą część wydarzeń. Już w sobotę II Elektro-Industrialna Noc na Zamku, a w niedzielę Weekend Zamkowy z pokazem Bractwa Rycerzy Ziemi Międzyrzeckiej.
Do zobaczenia!!!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

40Galeria zdjęć: Pierwszy weekend kultowych Dni Międzyrzecza za nami

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją