Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz Logo: Odlotowy Miedzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

09-03-2017

Towarzyski sprawdzian Akademii Młodych Orłów

Ilustracja do informacji: Towarzyski sprawdzian Akademii Młodych Orłów
W minioną sobotę 4 marca w pięknej wiosennej pogodzie rozegrany został sparing Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz oraz Zielona Góra. Tym razem uczestnikami byli zawodnicy urodzeni w latach 2006 – 07, czyli kategorii orlik. Na boisku orlik w Międzyrzeczu można było obserwować grę blisko 50 chłopców. Warto zaznaczyć, że jest to kolejne spotkanie w tym sezonie a takowe są na stałe zapisane w harmonogramie treningowym AMO.
 
Jaki był cel sparingu? Jak zawsze czysto szkoleniowy. Zawodnicy byli podzieleni na kilka drużyn i w każdym 15-minutowym meczu mieli możliwość gry niemal na wszystkich pozycjach. Właśnie taka strategia przyjęta przez trenerów wpłynęła na właściwą ocenę postępów pracy szkoleniowej a samym zawodnikom dała kolejne cenne doświadczenia. Ważnym aspektem towarzyskich gier był również brak presji wyniku, czyli brak jakichkolwiek klasyfikacji. To zaś wpłynęło na swobodną oraz kreatywną grę zawodników.
 
Trenerzy pragną podziękować Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Wypoczynku w Międzyrzeczu za udostępnienie boiska orlik na powyższy cel. Podziękowania należą się rodzicom, którzy jak zwykle byli bardzo gościnni.
Do końca sezonu 2016/17 zaplanowane są kolejne akcje szkoleniowe z udziałem lubuskich oddziałów Akademii Młodych Orłów, między innymi uczestnictwo w finałach wojewódzkich turnieju „z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.
 
Akademię Młodych Orłów Międzyrzecz reprezentowali:
 1. Ziembakowski Kacper
 2. Kina Mateusz
 3. Żaba Mateusz
 4. Antosiak Konrad
 5. Roszak Filip
 6. Szawłowski Mikołaj
 7. Górka Maciej
 8. Brandebura Marcin
 9. Borowski Mikołaj
 10. Jurkowski Nikodem
 11. Czarnecki Fabian
 12. Jastrzębski Szymon
 13. Wyporek Mateusz
 14. Korcz Dawid
 15. Kuik Tobiasz
 16. Kurzyński Mateusz
 17. Marciniak Miłosz
 18. Multan Szymon
 19. Nowakowski Dawid
 20. Nowakowski Dominik
 21. Prentki Jakub
 22. Ogrodowczyk Kamil

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23-05-2016

Młode Orły towarzysko w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Młode Orły towarzysko w Międzyrzeczu
Wczoraj odbyło się kolejne towarzyskie spotkanie dzieci trenujących w Akademii Młodych Orłów. Po raz pierwszy na naturalnej nawierzchni stadionu miejskiego w Międzyrzeczu gościły dzieci z AMO Zielona Góra oraz Poznań. Po raz pierwszy również możliwość gier mieli młodzi piłkarze ze wszystkich kategorii, które obejmuje projekt. Więc nawet Skrzaty (dzieci z rocznika 2009 – 2010) rozegrały swoje premierowe mecze. Dużo boisk, duża częstotliwość gier, zezwoliła dzieciom wielokrotnie cieszyć się z udanie zakończonych akcji.
Dzięki burmistrzowi Międzyrzecza Remigiuszowi Lorenzowi wszyscy uczestnicy zjedli obiad oraz otrzymali pamiątkowe medale. Swoją obecnością zaszczycił nas również prezes LZPN Robert Skowron oraz v-ce prezes ds. piłkarstwa młodzieżowego Paweł Czop.
Po uroczystym otwarciu przez burmistrza oraz prezesa LZPN przez blisko 6 godzin, na boisku swoje mecze rozegrało ponad 160 dzieci. Przez pierwsze 3 godziny grały Orliki (rocznik 2005 - 2006), następnie Skrzaty oraz Żaki (2007 – 2008).
Trenerzy AMO dziękują władzom Międzyrzecza za wspólną organizację turnieju, rodzicom za obecność tego dnia oraz przygotowanie pysznych wypieków.
 
Zapraszamy również do uczestnictwa w  DNIACH TALENTU, które odbędą się w każdym z miast w terminie 3-5 oraz 17-19 czerwca.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

04-05-2016

Towarzysko w Poznaniu

Ilustracja do informacji: Towarzysko w Poznaniu
28 kwietnia dzieci z Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz oraz Zielona Góra uczestniczyły w towarzyskim turnieju w Poznaniu. Wspólna inicjatywa AMO Poznań oraz lubuskich akademii była kolejną szansą na sprawdzenie postępów w szkoleniu, a także dawką ogromnej ilości gry dla blisko 200 dzieci z kategorii ŻAK (rocznik 2007, 2008) oraz ORLIK (2005, 2006). Dzięki sprawnej organizacji i zapewnieniu dwóch obiektów, młodzi piłkarze nie mieli zbyt długich przerw pomiędzy meczami. Przetestowana już wielokrotnie formuła małych boisk dla żaczków (gry 4x4 na 4 bramki), a także gra wg unifikacji PZPN dla orlików (6+bramkarz) dodatkowo z rotacją na pozycjach po każdym golu, sprawdziła się również tym razem. Trenerzy są zgodni, że takie założenia na tym etapie szkolenia znacznie wpływają na świadomość i umiejętność gry zawodników na każdej pozycji – wszechstronność zawodnika.
Po sparingu i wspólnym obiedzie wszyscy udaliśmy się na „Inea Stadion”, aby obejrzeć mecz ekstraklasy Lech Poznań – Lechia Gdańsk. Niestety w porównaniu z meczami zawodników AMO, w tym spotkaniu nie doczekaliśmy się goli.
 
Trenerzy AMO Międzyrzecz oraz Zielona Góra pragną bardzo podziękować Lubuskiemu Związkowi Piłki Nożnej za ogromną pomoc w organizacji wyjazdu. Także kolejny raz podziękowania należą się rodzicom, na których zawsze możemy liczyć.
 
                                                                                                              Radosław Bubniak

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Towarzysko w Poznaniu

07-04-2016

AMO MIĘDZYRZECZ W FINALE WOJEWÓDZKIM!

Ilustracja do informacji: AMO MIĘDZYRZECZ W FINALE WOJEWÓDZKIM!
5 kwietnia zawodnicy U-8 (rocznik 2008, 09) oraz U-10 (2006,07) Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz wzięli udział w finale wojewódzkim turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" w Babimoście. Obie drużyny swoje uczestnictwo zakończyli w fazie grupowej. Młodszy zespół AMO uległ AP UKS Falubaz Zielona Góra (gol Dominika Nowakowskiego) i UKS Polonia Słubice a starszy MUKS Zielona Góra oraz UKS Polonia Słubice. W ostatnim meczu grupowym zespół U-10 zwyciężył z SP Bytomianie, a gole w tym meczu zdobyli: Konrad Antosiak, Miłosz Salej, Fabian Czarnecki, Mikołaj Borowski, Mateusz Dorczak i Maciek Górka. Celem uczestnictwa była dobra zabawa, radość z możliwości gry w tak świetnym turnieju, zbieranie kolejnych boiskowych doświadczeń, a także przekładanie zachowań i zadań realizowanych w treningach na każdy mecz turnieju - wszystkie aspekty zostały zrealizowane w zadowalającym trenerów stopniu.
 
AMO Międzyrzecz reprezentowali:
 
U-10
Nikodem Jurkowski
Filip Roszak
Mateusz Żaba
Maciej Górka
Mateusz Dorczak
Konrad Antosiak
Miłosz Salej
Fabian Czarnecki
Mikołaj Borowski
 
U-8
Wiktor Kocot
Cyprian Łunkiewicz
Wiktor Bubieńczyk
Eryk Pluciński
Patryk Sawicki
Artur Marczak
Marcel Konik
Gracjan Sulimenko
Dominik Nowakowski
 
                                                                                                                                                             AMO
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

06-11-2015

Akademia Młodych Orłów

 
W październiku 2014 r. swoją działalność zainaugurowała wzorcowa Akademia Piłkarska Polskiego Związku Piłki Nożnej w Międzyrzeczu.  Jak obecnie wygląda? Czy możemy już mówić o małym sukcesie? Dlaczego projekt AMO jest tak wyjątkowy?
 
Od września 2014 r. w całej Polsce Polski Związek Piłki Nożnej wdraża projekt AMO? bo tak w skrócie nazywamy wzorcową Akademię Piłkarską PZPN. 12 października odbyły się Dni talentu, w trakcie których wyłoniono przyszłych zawodników trenujących w AMO.  Obecnie w treningach bierze udział ponad 85 dzieci w wieku 6-10 lat. W całej Polsce AMO ma być kojarzone z jakością. Podobnie jest z Akademią w Międzyrzeczu. Za wspomnianą jakość odpowiada czwórka trenerów: Radosław Bubniak, Paweł Wójcik, Jerzy Dawidowicz, Dariusz Koban. Wszystkie treningi prowadzone są zgodnie z programem szkoleniowym opracowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej.  Każdy z zawodników posiada swój profil sportowy, a jego postępy są na bieżąco monitorowane przez trenerów. Regulamin AMO jest bardzo rygorystyczny i dopuszcza opuszczenie zaledwie 1 treningu w miesiącu. Frekwencje można sprawdzić elektronicznie już w 2 h po każdej jednostce treningowej.  Na zajęciach na 1 trenera przypada 8 zawodników.  Wkrótce również dzieci zostaną ubrane w jednolite stroje partnera technicznego PZPN firmy NIKE.
 
W ramach przypomnienia Akademia Młodych Orłów jest organem, który daje możliwość dodatkowych treningów dla wszystkich dzieci, niezależnie od przynależności klubowej. Przynależność do Akademii jest całkowicie bezpłatna.   Jedynym turniejem, w którym występuje drużyna AMO jest Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Dzieci uczestniczą również w pojedynkach towarzyskich z innymi Akademiami w kraju, jak również meczach towarzyskich z klubami sportowymi.
Na wszystkie pytania związane z naborem odpowie koordynator pod nr 516139410 lub mailem.
 
 
Lubuski Związek Piłki Nożnej
 
Międzyrzecz kontra Zielona Góra
 
W sobotę 27.02.2016 r. odbyło się trzecie spotkanie dzieci z Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz i Zielona Góra. Na międzyrzeckich obiektach sportowych (hala widowiskowo – sportowa i boisko orlik) okazję gry miało blisko 100 dzieci w roczniku 2005-2008. Podczas 5 godzin gier trenerzy mieli okazję przyjrzeć się poczynaniom swoich podopiecznych, nie tylko ich umiejętnościom czy podejmowanym samodzielnie decyzji, ale również postaw fair-play. Po wyciągniętych wnioskach, teraz jest czas na pracę podczas treningów. Kolejny sprawdzian już w kwietniu. Kilka fragmentów tego piłkarskiego święta udało nam się uwiecznić na zdjęciach.
Trenerzy dziękują miastu i MOSiW za udostępnienie obiektów oraz rodzicom za wsparcie oraz nieocenioną pomoc przy organizacji turnieju.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji