Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

Strona główna

Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości
Drodzy mieszkańcy, już w ten weekend serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Tę wspaniałą rocznicę w Międzyrzeczu świętujemy aż dwa dni.
10 listopada (sobota) o godz.17:30 zapraszamy do ratusza na odsłonięcie tablicy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. O godz. 18:00 zapraszamy wszystkich na plac przy Pomniku Tysiąclecia Państwa Polskiego, gdzie odbędzie się uroczysty capstrzyk - apel wojskowy połączony ze złożeniem kwiatów.
11 listopada (niedziela) o godz. 14:00 odbędzie się msza św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Po mszy o godz. 15:00 ustawiamy się wszyscy w kolorowym, biało-czerwonym korowodzie, który poprowadzi nas na plac przy PKP, gdzie odbędzie się niezwykle ciekawa Inscenizacja Batalistyczno-Historyczna "Powstanie Wielkopolskie". Tuż po inscenizacji zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych oraz na pyszną, wojskową grochówkę. 
Przed kościołem harcerze będą wręczali kotyliony, biało-czerwone chorągiewki i wiatraczki. Zabierzcie ze sobą rodziny, sąsiadów i przyjaciół, abyśmy wspólnie mogli uczcić tę wspaniałą rocznicę!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją