Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Pożegnanie absolwentów „Jedynki”

Ilustracja do informacji: Pożegnanie absolwentów „Jedynki”
Dyrektor Monika Szypszak i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi pożegnali absolwentów klas ósmych, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w szkołach zasadniczych i średnich. Gratulacje i życzenia nauczycielom, wychowawczyniom i uczniom złożyli przedstawiciele władz miasta – burmistrz Remigiusz Lorenz i przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Budych.
 
Pożegnanie absolwentów „jedynki” odbyło się w poniedziałek, 20 czerwca, w sali kinowo-widowiskowej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury. Dyrektor SP 1 Monika Szypszak złożyła gratulacje absolwentom oraz podziękowała ich wychowawczyniom Monice Moraczyńskiej i Alicji Bartkowiak, nauczycielom i pracownikom szkoły. Za wsparcie ze strony miasta podziękowała obecnemu na sali burmistrzowi Remigiuszowi Lorenzowi i przewodniczącej Rady Miejskiej Katarzynie Budych.

Burmistrz pogratulował dyrektorce oraz nauczycielom sukcesów dydaktycznych i wysokiego poziomu nauczania, natomiast uczniom licznych sukcesów na konkursach i olimpiadach. Absolwentom życzył udanych i bezpiecznych wakacji, a najlepszym z nich wręczył ufundowane przez siebie nagrody. Zapewniał też o swoim dalszym wsparciu dla wszystkich gminnych placówek oświatowych.
 
Wyróżniających się uczniów i nauczycieli nagrodziła też dyrektorka szkoły. Dyplomy i puchary otrzymali m.in. młodzi siatkarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka, którzy w dobiegającym już końca roku szkolnym zajęli wiele czołowych lokat na prestiżowych turniejach i zawodach.
 
Artystycznym akordem pożegnania absolwentów „jedynki” był brawurowo wykonany polonez oraz występy, zakończone tradycyjnym podrzuceniem symbolicznych biretów.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją