Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Podziękowania za dar życia

Ilustracja do informacji: Podziękowania za dar życia
Krwiodawcy z powiatu międzyrzeckiego świętowali Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Kilkunastu z nich odebrało odznaczenia, a wszyscy wysłuchali gratulacji i podziękowań, złożonych m.in. przez burmistrza Remigiusza Lorenza.
 
 
Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa odbyły się w piątek, 25 października, w międzyrzeckiej restauracji „Piastowska”. Uczestniczyli w nich krwiodawcy z czterech klubów HDK – z Pszczewa, Bobowicka oraz klubów działających przy jednostkach wojskowych w Skwierzynie i Międzyrzeczu – zrzeszonych w Oddziale Rejonowym PCK Międzyrzeczu.
 
Krwiodawców i gości przywitał prezes Ryszard Wojniusz, który razem z prezesem klubu HDK Żołnierska Krew Mirosław Filipkiewicz wręczył resortowe odznaczenia kilkunastu krwiodawcom. Za wspieranie oddziału podziękował też burmistrzowi Remigiuszowi Lorenzowi i radnemu Miejskiemu Zbigniewowi Smejlisowi, który jest honorowym krwiodawcą i prezesem klubu HDK działającego przy szkole rolniczej w Bobowicku.
 
- Dzieląc się własną krwią ratujecie zdrowie i życie ofiar wypadków i osób chorych. Serdecznie Wam za to dziękuję w imieniu swoim i Mieszkańców Gminy Międzyrzecz – mówił R. Lorenz.
 
Honorowym dawcom krwi podziękowali także dowódca stacjonującej w naszym 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej płk Sławomir Kocanowski oraz mieszkający w naszej gminie były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. bryg. rez. dr Mirosław Różański, który przed objęciem najważniejszego w Wojsku Polskim stanowiska dwukrotnie dowodził „siedemnastą”. Gen. Różański był współzałożycielem wojskowego klubu HDK Żołnierska Krew i nadal jest honorowym krwiodawcą, za co podczas piątkowej uroczystości został uhonorowany jednym z odznaczeń.
 
- Trudno o lepszy przykład bezinteresownej działalności na rzecz innych osób. Krwiodawcy zawsze mogą liczyć na wsparcie z mojej strony – zapewnia burmistrz R. Lorenz.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją