Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Burmistrz podziękował i złożył gratulacje sołtysom

Ilustracja do informacji: Burmistrz podziękował i złożył gratulacje sołtysom
Podczas spotkania w sali narad ratusza burmistrz Remigiusz Lorenz wręczył nominacje oraz złożył podziękowania i gratulacje nowym sołtysom.
 

W ostatnich tygodniach w większości sołectw naszej gminy odbyły się wybory sołtysów. Zwycięzcy spotkali się w czwartek z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem, który złożył im gratulacje i wręczył pisemne nominacje. Podziękował im także za aktywną działalność na rzecz lokalnych społeczności i całej gminy (część sołtysów zajmowała te stanowiska także w poprzedniej kadencji).

- Sołtysi są pośrednikami między mieszkańcami ich wsi i lokalnymi władzami. To wielka odpowiedzialność –  zaznacza samorządowiec.

Burmistrz zapoznał gości z sytuacją gminy. – Podobnie jak wszyscy mieszkańcy, musimy zaciskać pasa i szukać oszczędności. Zapewniam jednak, iż nadal będziemy występować z wnioskami o kolejne dotacje na inwestycje realizowane między innymi  na terenach wiejskich. Czekamy tylko na wdrożenie odpowiednich programów oraz uruchomienie rządowych i unijnych dotacji – zapowiadał.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją