Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Droga w Wysokiej doczekała się remontu

Ilustracja do informacji: Droga w Wysokiej doczekała się remontu
Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt z Krosna Odrzańskiego wygrało przetarg na budowę drogi w miejscowości Wysoka. – Wykonawca przejął już od nas plac budowy – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Wieś Wysoka położona jest na malowniczym półwyspie, wrzynającym się w jezioro Paklicko Małe. Do końca lipca przyszłego roku przecinająca ją brukowana droga o długości 574 metrów zostanie pokryta równym jak stół asfaltowym dywanikiem.  Mieszkańcy czekali na ten dzień od lat.  Wysoka to ważny punkt na turystycznej mapie gminy i regionu. W malowniczo położonej wiosce znajduje się sporo gospodarstw agroturystycznych, w których wypoczywają turyści z Polski i wielu obcokrajowców. Przyciągają ich lasy, jezioro Paklicko Małe i pobliskie bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.
 
Gmina zapłaci wykonawcy 875 tys. 319 zł. Z własnego budżetu wyłoży jednak mniej, niż połowę tej kwoty. Jak to możliwe?  - Na realizację tej ważnej dla mieszkańców inwestycji dostaliśmy 466 tysięcy złotych z Rządowego Programu Rozwoju Dróg – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz. 
 
Droga w Wysokiej będzie kolejną wiejską inwestycją drogową zrealizowaną w ciągu ostatnich lat. Od początku tej kadencji wybudowaliśmy już drogi w Kaławie, Wyszanowie i Żółwinie oraz dostaliśmy dotacje na podobne remonty w Kalsku, Kuligowie i Pieskach. Trzeba do tego doliczyć osiem dróg zrobionych w mieście i dobiegający już końca remont dziewiątej oraz dotacje na przebudowę ulic Ściegiennego i Zamoyskiego – wylicza burmistrz Remigiusz Lorenz.  

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją