Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Uroczyste spotkanie osadników z gminy Międzyrzecz

Ilustracja do informacji: Uroczyste spotkanie osadników z gminy Międzyrzecz
Dnia 17 października br. w Bukowcu, z inicjatywy Rady Sołeckiej wsi Nietoperek pod patronatem Starosty Międzyrzeckiego i Burmistrza Międzyrzecza odbyło się uroczyste  spotkanie osadników z terenu gminy Międzyrzecz.
Zaproszeni Osadnicy licznie zareagowali na zaproszenie. Sala wiejska z minuty na minutę zapełniała się. W miłej atmosferze  starosta Grzegorz Gabryelski w towarzystwie swojego zastępcy  Rafała Mikuły i zastępcy burmistrza Agnieszki Śnieg wręczyli Paniom Osadniczkom róże.
Zaproszony dr Marceli Tureczek wygłosił ciekawą  prelekcję nt.” Wpływu osadnictwa na tworzenie samorządności lokalnej na terenie gminy Międzyrzecz”.
Na spotkanie przybył marszałek Józef Zych, który obdarował  część osadników swoją książką pt. „13 spotkań z Janem Pawłem II”. Burmistrz Agnieszka Śnieg przekazała Osadnikom II tomową publikację pt. „Kronika siedemdziesięciolecia” - I tom /Niedokończona Kronika Międzyrzecz w fotografii i dokumentach z lat 1945-1999, II Tom/ Trudny czas przemian Międzyrzecz w latach 1999-2015. Książki jakie otrzymali zaproszeni Osadnicy były miłą niespodzianką, z której  obdarowani  byli bardzo zadowoleni.
 
Część artystyczna poświęcona osadnikom zawierała występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów przygotowany przez Beatę Kwiatkowską. Dzieci deklamowały wiersze o tematyce patriotycznej z czasów dawnej Polski, bliskiej osadniczym sercom, które bardzo wzruszyły obecnych, pokazały się nawet łzy na niektórych twarzach.
 
Zespoły „ Ale Babki” z Piesek i” Nietoperzanie” z Nietoperka uświetniły iście biesiadne spotkanie swoimi utworami, od patriotycznych do biesiadnych. Biesiadowanie w miłej atmosferze przy suto zastawionym stole ufundowanym przez burmistrza  i wykwintnych ciastach domowej produkcji oraz słodkim torcie od starosty było okazją do wspomnień z czasów osadnictwa na międzyrzeckich terenach.
 
Wspaniała atmosfera i  potrzeba takich spotkań była powodem zapowiedzi organizacji spotkania w przyszłym roku.
 
 
Zofia Plewa

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją