Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

29-01-2016

Spotkanie szkoleniowe dla organizacji pozarządowych z Regionu Obra-Warta

Ilustracja do informacji: Spotkanie szkoleniowe dla organizacji pozarządowych z Regionu Obra-Warta
Informujemy, że w dniu 12 lutego 2016 roku o godzinie 12:00 w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego (ul. Podzamcze 2), Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Obra-Warta organizuje spotkanie szkoleniowe specjalnie dla organizacji pozarządowych z Regionu Obra-Warta.
Podczas spotkania będzie podejmowana tematyka: promocji stowarzyszeń, wsparcia finansowego z nowej unijnej perspektywy oraz księgowości stowarzyszeń, w tym zagadnienia 1%.
 
Zapraszamy!
LGROW
29-01-2016

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych na terenie gminy Międzyrzecz w 2016 r.

26-01-2016

Nagroda w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon wręczona

Ilustracja do informacji: Nagroda w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon wręczona
25 stycznia burmistrz Remigiusz Lorenz wręczył państwu Agnieszce i Marcinowi Wróbel nagrodę główną w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon w gminie Międzyrzecz. Burmistrz podziękował za zaangażowanie i wkład w upiększenie naszej gminy w tym szczególnym, świątecznym czasie i zaprosił do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu. Zwycięzca wyraził swoją pełną aprobatę dla pomysłu na tak ciekawy konkurs i zapewnił o swoim ponownym udziale w tym roku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2Galeria zdjęć: Nagroda w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon wręczona

25-01-2016

UWAGA! Rusza III edycja projektu TRAMPOLINA. Mikrodotacje do 5000 zł

Ilustracja do informacji: UWAGA! Rusza III edycja projektu TRAMPOLINA. Mikrodotacje do 5000 zł
Rusza III edycja projektu „Trampolina-regionalny program wspierania inicjatyw lokalnych”. Projekt jest adresowany do młodych organizacji ze stażem krótszym niż półtora roku od zarejestrowania w KRS, grup nieformalnych i samopomocowych. Regulamin konkursu, tryb ubiegania się o mikrodotację, wniosek o dofinansowanie wraz załącznikami znajdują się na stronie internetowej Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych www.zlop.org.pl zakładka Projekty/Trampolina i na facebooku. Projekt realizowany jest przez Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych w Zielonej Górze we współpracy z władzami jednostek samorządu terytorialnego, że środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Termin i miejsce spotkania informacyjnego z koordynatorem projektu zostanie podany na stronie Starostwa Powiatowego w Międzyrzeczu.
25-01-2016

XVIII sesja Rady Miejskiej w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: XVIII sesja Rady Miejskiej w Międzyrzeczu
Informacja o organizacji sesji Rady Miejskiej
 
Na podstawie art. 11 b ust. 1 i 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym i art. 18 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. informuję, że 2.02.2016 r. o godz. 11:00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu odbędzie się XVIII sesja Rady Miejskiej w Międzyrzeczu
 
Porządek obrad:
           
1. Sprawy regulaminowe:
a)      otwarcie sesji i stwierdzenie quorum,
b)      porządek obrad.
2. Podjęcie uchwały (projekt nr 1) w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej na okres do 3 lat.
3. Podjęcie uchwały (projekt nr 2) w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających członków rady sołeckiej w Sołectwie Kursko.
4. Podjęcie uchwały (projekt nr 3) w sprawie odpowiedzi na skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wlkp.
5. Podjęcie uchwały (projekt nr 4) w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Międzyrzeckiego.
6. Podjęcie uchwały (projekt nr 5) w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Międzyrzeckiego.
7. Podjęcie uchwały (projekt nr 6) w sprawie: zmiany uchwały nr XIII/90/11 Rady Miejskiej w Międzyrzeczu z dnia 3 listopada 2011 roku w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów dzierżawy na okres powyżej 3 lat oraz zgody na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia tych umów.
8. Podjęcie uchwały (projekt nr 7) w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy na okres do 5 lat oraz zgody na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia tej umowy.
9. Podjęcie uchwały (projekt nr 9) w sprawie określenia kryteriów naboru kandydatów zamieszkałych poza obwodami do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych 
i publicznych gimnazjów, dla których organem prowadzącym jest Gmina Międzyrzecz wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.
10. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w gminnych placówkach oświatowych.
11. Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym oraz z realizacji uchwał Rady Miejskiej.
12. Informacja Przewodniczącego Rady o działalności w okresie międzysesyjnym.
13. Interpelacje, zapytania radnych i odpowiedzi.
14. Wolne wnioski i informacje.
15. Zamknięcie obrad sesji.
 
 
                                                                                                         Przewodnicząca Rady Miejskiej
                                                                                                                   w Międzyrzeczu
 
                                                                                                                      Maria Kijak
22-01-2016

Ferie zimowe z Międzyrzeckim Ośrodkiem Sportu i Wypoczynku

Ilustracja do informacji: Ferie zimowe z Międzyrzeckim Ośrodkiem Sportu i Wypoczynku
22-01-2016

Konkurs na najładniej oświetlony dom lub balkon rozstrzygnięty

Ilustracja do informacji: Konkurs na najładniej oświetlony dom lub balkon rozstrzygnięty
Miło jest nam poinformować, iż w konkursie burmistrza Międzyrzecza na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon w gminie Międzyrzecz wygrali Państwo Anna i Marcin Wróblowie z Kęszycy. Zwycięzcy, decyzją burmistrza Międzyrzecza, otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł.
22-01-2016

Zuchy w międzyrzeckim ratuszu

Ilustracja do informacji: Zuchy w międzyrzeckim ratuszu
W środowy poranek, 20 stycznia międzyrzecki ratusz odwiedziły zuchy z Przytocznej i Bydgoszczy. Młodych harcerzy przywitała Ewelina Izydorczyk-Lewy – kierownik Wydziału Spraw Społecznych.
Ratusz był jednym z elementów gry terenowej, w której brali udział w ramach zimowiska. Dzieci zwiedziły ratusz i na chwilę zatrzymały się w sali narad, by porozmawiać na temat historii tego miejsca, jak wyglądał budynek w dawnych czasach i jaką pełnił rolę. Kolejnym punktem wizyty w naszym mieście był Międzyrzecki Ośrodek Kultury, gdzie zuchy oglądnęły film pt. „Dobry Dinozaur”. Opuszczając ratusz dzieci otrzymały drobne upominki i album opowiadający o gminie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Zuchy w międzyrzeckim ratuszu