Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

15-06-2016

Zapraszamy na Obchody 1050-lecia Chrztu Polski w Województwie Lubuskim i Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Obchody 1050-lecia Chrztu Polski w Województwie Lubuskim i Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
Już w najbliższą sobotę, 18 czerwca zapraszamy na jedynie takie wydarzenie w regionie - Obchody 1050-lecia  Chrztu Polski w Województwie Lubuskim i Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Obchody rozpocznie nabożeństwo ekumeniczne i wykład prof. Krzysztofa Ożoga w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski. Nastepnie ulicami miasta przejdzie barwny, historyczny korowód, który poprowadzi wiernych na plac za ratuszem, gdzie odbędzie się eucharystia pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego
 
15-06-2016

Dni Międzyrzecza za nami…

Ilustracja do informacji: Dni Międzyrzecza za nami…
II Elektro-Industrialna Noc Na Zamku przyciągnęła do Międzyrzecza kilkuset fanów z całej Polski i nie tylko. Fantastyczne występy zespołów Red Emprez, Clicks, Agressiva 69 oraz Closterkeller spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności, wśród której znaleźli się także przedstawiciele branży muzycznej. Kto wie, może już niedługo międzyrzecki koncert dorówna rangą Castle Party, który rozsławił dolnośląski Bolków na całą Europę.
W niedzielę 12 czerwca, Weekend Zamkowy oficjalnie zakończył tegoroczne obchody Dni Międzyrzecza. Program spotkania uświetnili swoimi występami m.in. Zespół Taneczny "Trans", Dziecięcy Chór "Piccolo", Studio Piosenki MOK, Studio Tańca "GOLD", Międzyrzecki Chór Kameralny- który wykonał m.in. autorską piosenkę o naszym mieście oraz zespół Roderyk. W trakcie trwania imprezy można było wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz podziwiać pokazy średniowiecznego rękodzieła. Szczególną atrakcją były przejażdżki konne. Pokaz Bractwa Rycerzy Ziemi Międzyrzeckiej jak zwykle cieszył się sporą popularnością - w końcu to jedna z wizytówek naszego miasta! Zabawa trwała do wieczora!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

54Galeria zdjęć: Dni Międzyrzecza za nami…

15-06-2016

Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Ilustracja do informacji: Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
W dniu 11 czerwca 2016 r. odbył się Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Międzyrzeczu. W czasie obrad dokonano oceny pięcioletniej działalności statutowej, zatwierdzono nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną oraz przyjęto program działania na nową kadencję.
 
Chwilą ciszy uczczono pamięć Druhów, których śmierć zabrała z naszych szeregów.
 • Druh Krzysztof Brodnicki – członek OSP Międzyrzecz-Obrzyce
 • Druh Bronisław Gołębiowski - członek OSP Bukowiec
 • Druh Bolesław Kopacz – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej OSP Międzyrzecz-Obrzyce
 • Druh Robert Krause – Naczelnik OSP Gorzyca
 • Druh Marian Miętki – członek OSP Bukowiec
 • Druh Stanisław Miętki – członek honorowy OSP Bukowiec
 • DRUH Zbigniew Mudrecki – członek OSP Wyszanowo
 • Druh Radomir Simiński – członek  OSP Kaława
 • Druh Franciszek Sułkowski – członek honorowy OSP Kaława
 • Druh Zdzisław Zimoch – były Prezes OSP Bukowiec 
 
W zjeździe uczestniczyli również członkowie ustępujących władz oraz zaproszeni goście druh Edward Fedko - prezes zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, st. bryg. Marek Harkot - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu, Remigiusz Lorenz – burmistrz Międzyrzecza oraz Jerzy Pawliszak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzyrzecz. Obradom Zjazdu przewodniczył druh Kazimierz Puchan.
W zjeździe uczestniczyło 29 delegatów reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy (OSP Bukowiec, OSP Gorzyca, OSP Kaława, OSP Kęszyca Leśna, OSP Kursko, OSP Międzyrzecz-Obrzyce, OSP Wyszanowo).
Skład nowego Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Międzyrzeczu:
 1. PREZES - REMIGIUSZ LORENZ
 2. WICEPREZES - IRENEUSZ JARNUT
 3. WICEPREZES - KAZIMIERZ PUCHAN
 4. KOMENDANT GMINNY - DARIUSZ SURMA
 5. SEKRETARZ - BARBARA SUŁKOWSKA
 6. SKARBNIK - MIECZYSŁAW WITCZAK
 7. CZŁONEK PREZYDIUM - JERZY SZCZOTKO
 8. CZŁONEK PREZYDIUM - STANISŁAW KSIĄŻEK
 9. CZŁONEK PREZYDIUM - ARKADIUSZ MADZELAN
 10. CZŁONEK PREZYDIUM - JAROSŁAW ATAMAN
 11. CZŁONEK PREZYDIUM - ZBIGNIEW ADAMCZUK
 12. CZŁONEK ZARZĄDU - KRZYSZTOF TOCZEK
 13. CZŁONEK ZARZĄDU - MATEUSZ BARAN
 14. CZŁONEK ZARZĄDU - FRANCISZEK KOZDROWSKI
 15. CZŁONEK ZARZĄDU - ANDRZEJ OBST
 16. CZŁONEK ZARZĄDU - JAN TATARYNOWICZ
 17. CZŁONEK ZARZĄDU - WALDEMAR KONIECZNY
 18. CZŁONEK ZARZĄDU - ANDRZEJ SZYSZKA
 19. CZŁONEK ZARZĄDU - JAROSŁAW TOMASZEWSKI
Skład wybranej Komisji Rewizyjnej:
1. TRZEPAK HIERONIM - Przewodniczący
2. WIKTOROWICZ MICHAŁ - Wiceprzewodniczący
3. ZAREMBA EUGENIUSZ – Sekretarz
 
Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP wybrał do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP następujących przedstawicieli:
 1. STANISŁAW KSIĄŻEK
 2. KAZIMIERZ PUCHAN
 3. MIECZYSŁAW WITCZAK
 
Podczas zjazdu wybrani zostali również delegaci na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Międzyrzeczu:
1. Jarnut Ireneusz
2. Spychała Józef
3. Surma Dariusz
4. Witczak Mieczysław
Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Międzyrzeczu planowany jest na dzień 01.10.2016 r.
 
Ochotnicze straże pożarne są nieodłączną częścią życia społecznego i systemu bezpieczeństwa państwa. Ich funkcjonowanie łączy się nierozerwalnie z zadaniami wykonywanymi przez gminę oraz z funkcjonowaniem finansów publicznych.
 
Dla zewnętrznego obserwatora działalność ochotniczych straży pożarnych może się kojarzyć z uroczystymi paradami, przeglądami i pokazami. Za tym jednak pozornym romantyzmem służby pożarniczej kryje się codzienny trud, tym większy, że ponoszony równolegle z normalną działalnością zawodową. Nowe zadania wynikające z zagrożeń, jakie niesie cywilizacja stawiają przed strażakami wysokie wymagania. Muszą to być ludzie odpowiedzialni  i wzbudzający zaufanie społeczne. Ponadto, muszą posiadać odpowiednie przygotowanie teoretyczne i praktyczne oraz muszą dysponować odpowiednimi środkami technicznymi.  
 
Ciągłe rozszerzanie zadań ochotniczych straży pożarnych powoduje pojawianie się nowych problemów związanych nie tylko z finansowaniem działalności ochotniczych straży pożarnych, ale także z ilością strażaków-ochotników gotowych do wzięcia udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13-06-2016

Komunikat Burmistrza Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Komunikat Burmistrza Międzyrzecza
Szanowni Mieszkańcy,
W związku z planowanymi na 18 czerwca br. „Wojewódzkimi i diecezjalnymi obchodami 1050. rocznicy chrztu Polski w Międzyrzeczu” informujemy, że w dniach 15 czerwca 2016 r. (od godziny 21:00) – 19 czerwca 2016 r. (do godzin przedpołudniowych) nastąpią ograniczenia lub wyłączenia w ruchu oraz postoju pojazdów w obrębie ulic: Rynek, Wesołej i Lipowej w Międzyrzeczu.
10-06-2016

Uwaga mieszkańcy!

Ilustracja do informacji: Uwaga mieszkańcy!
W związku z rozpoczynającą się inwestycją V etapu przebudowy ul. Waszkiewicza i Świerczewskiego informujemy, iż  wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu nastąpi w dniu 14.06.2016 r. – tj. zamknięcie ul. Świerczewskiego na odcinku od mostku na Paklicy do skrzyżowania ulic Chopina i Łąkowej – bez skrzyżowania. Objazd będzie odbywał się zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu.

Inwestycję wykona firma Infrakom Sp. z o.o. za kwotę 3 mln 667 tys. zł. Prace wykonywane będą etapowo. Przebudowa obejmie odcinek ul. Świerczewskiego od mostu na Paklicy do wjazdu do JW. W ramach inwestycji wykonany zostanie remont nawierzchni jezdni, chodników i oświetlenia. Wymieniona zostanie kanalizacja sanitarna, wodociągowa i deszczowa. Zakończenie robót planowane jest na 31.10.2016 r. Na to zadanie gmina otrzymała dofinasowanie w kwocie 1 mln 254 tys. zł. W ramach Programu Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
09-06-2016

Informacja dla mieszkańców...

Ilustracja do informacji: Informacja dla mieszkańców...
W odpowiedzi na Państwa postulaty dotyczące poprawienia wizerunku całego miasta, w tym roku Międzyrzecz został udekorowany kwiatami i przeprowadzone zostały prace pielęgnacyjne terenów zielonych. Fakt ten nie pozostał niezauważony. Zewsząd spływają do nas miłe i pozytywne opinie mieszkańców miasta i okolic. Jednak znajdują się osoby, które szukają przysłowiowej dziury w całym. Kwestia utrzymania kwiatostanu na obecnym poziomie oczywiście wymaga poniesienia kosztów, jednakże Burmistrz Międzyrzecza podtrzymuje swoje stanowisko w tej sprawie. Międzyrzecz nadal pozostanie pięknie ukwiecony!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: Nasadzenia

09-06-2016

Pierwszy weekend kultowych Dni Międzyrzecza za nami

Ilustracja do informacji: Pierwszy weekend kultowych Dni Międzyrzecza za nami
Pierwszy weekend corocznych Dni Międzyrzecza już za nami. Jak zawsze weekend obfitował w liczne atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i młodszych mieszkańców naszej gminy. Świętowanie rozpoczął niesamowity teatr światła i dźwięku – Laser Show, który pomimo później pory zgromadził na Placu Tysiąclecia całe rodziny. W tym miejscu burmistrz Remigiusz Lorenz oficjalnie rozpoczął Dni Międzyrzecz i życzył wszystkim mieszkańcom i gościom wspaniałej zabawy. Sobotni poranek rozpoczął I Ogólnopolski Turniej Summoner Wars. Część artystyczną otworzył występ Świebodzińskiej Orkiestry Dętej, która udowodniła, że orkiestra może również porwać publiczność, grając zarówno polskie, jak i zagraniczne hity. Na placu, za Międzyrzeckim Ośrodkiem Kultury zaprezentował się klub motocyklowy West Side Bats oraz Międzyrzecki Klub Kibica Stali Gorzów. W tym samy czasie na ulicach os. Kasztelańskiego odbyła się jubileuszowa XXV Międzyrzecka Dziesiątka. Uwieńczeniem pierwszego dnia święta miasta był koncert kultowego zespołu i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Bowiem na scenie pojawił się Kazik Staszewski z zespołem Kult. Niesamowity koncert trwał aż dwie i pół godziny, a zespół serwując swoje największe hity, porwał publiczność i sprawił, że koncert zapamiętany zostanie jako jeden z najlepszych w historii Dni Międzyrzecza.
Niedziela rozpoczęła się od Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Międzyrzecza. Za budynkiem biblioteki odbywały się konkursy i zabawy dla dzieci. Po południu na scenie pojawił się Chór Dziecięcy „Piccolo” i Międzyrzecki Chór Kameralny, a zastępca burmistrza Agnieszka Śnieg wręczyła puchary dla zwycięzców turnieju szachowego. Na zakończenie weekendu pełnego wrażeń wystąpił niezwykle energetyczny zespól Enej.
A już 11 i 12 czerwca zapraszamy na dalszą część wydarzeń. Już w sobotę II Elektro-Industrialna Noc na Zamku, a w niedzielę Weekend Zamkowy z pokazem Bractwa Rycerzy Ziemi Międzyrzeckiej.
Do zobaczenia!!!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

40Galeria zdjęć: Pierwszy weekend kultowych Dni Międzyrzecza za nami

09-06-2016

Zapraszamy na czerwcowe atrakcje w gminie Międzyrzecz

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na czerwcowe atrakcje w gminie Międzyrzecz
07-06-2016

Dzień Pioniera Ziemi Międzyrzeckiej

Ilustracja do informacji: Dzień Pioniera Ziemi Międzyrzeckiej
Uchwałą Rady Miejskiej w Międzyrzeczu 4 czerwca został ustanowiony Dniem Pioniera Ziemi Międzyrzeckiej. Tegoroczne spotkanie, którego organizatorem była gmina Międzyrzecz, odbyło się w serdecznej, rodzinnej i ciepłej atmosferze. Burmistrz podziękował drogim pionierom za ich wysiłek na rzecz miasta i Ziemi Międzyrzeckiej. Zaznaczył, że - jako przedstawiciele kolejnego już pokolenia w Międzyrzeczu, chcielibyśmy godnie kontynuować to, co otrzymaliśmy od Was.
Uroczystość swoimi występami uświetnili najmłodsi międzyrzeczanie - Chór Dziecięcy "Piccolo" pod batutą Ewy Witkowskiej oraz zespół ludowy "Ale Babki" z Piesek. Prezentacja multimedialna radnego Andrzeja Chmielewskiego, wielkiego promotora historii Międzyrzecza i okolic, wywołała falę wspomnień. Szczególnie wzruszającym momentem uroczystości okazały się 102 urodziny Magdaleny Turczyn z Wysokiej. Raz jeszcze przesyłamy najlepsze życzenia. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23Galeria zdjęć: Dzień Pioniera Ziemi Międzyrzeckiej

07-06-2016

Obchody 25-lecia i 10-lecia partnerstwa

Ilustracja do informacji: Obchody 25-lecia i 10-lecia partnerstwa
Podczas weekendu 3-5 czerwca gościliśmy naszych przyjaciół z miast partnerskich. Okazją do spotkania był jubileusz 25-lecia partnerstwa pomiędzy Haren-Vlagtwedde-Międzyrzeczem oraz 10-lecia partnerstwa Andresy-Międzyrzecz. Spotkanie oficjalnych delegacji odbyło się w międzyrzeckim ratuszu, gdzie uroczyście ratyfikowane zostało  porozumienie podpisane w 1991 r. i 2006 r. Jak podkreślił burmistrz na zakończenie swojego przemówienia - wszystkie działania, liczne wizyty, rewizyty i współpraca na wielu płaszczyznach: sportowej, kulturalnej i turystycznej, dowodzą, że działania podjęte 25 lat temu były jedną z ważniejszych decyzji podjętych przez władze miast i gmin partnerskich. Z okazji jubileuszu, z Andresy wyruszyła 9-osobowa grupa rowerzystów, których w samo południe, po 10 dniach jazdy, burmistrz powitał przed ratuszem. Sportowym akcentem wydarzenia był mecz piłki nożnej Haren-Międzyrzecz, który zakończył się wygraną naszej drużyny 5-1.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

51Galeria zdjęć: Obchody 25-lecia i 10-lecia partnerstwa