Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

01-08-2019

Turystyczny Międzyrzecz: Bunkry pod lupą telewizji

Ilustracja do informacji: Turystyczny Międzyrzecz: Bunkry pod lupą telewizji
Z inicjatywy burmistrza Remigiusza Lorenza dziennikarze telewizji publicznej przygotowują program o największych atrakcjach gminy Międzyrzecz. Obiektywy swoich kamer wycelowali m.in. w bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, które są turystycznym przebojem nie tylko Ziemi Międzyrzeckiej, ale także całego regionu.
 

Film o turystycznych atutach międzyrzeckiej gminy zobaczymy w następną sobotę, 10 sierpnia, o godz. 18.00 w programie III TVP. W czwartek, 1 sierpnia, dziennikarze nagrywali pierwszą część. Red. Małgorzata Sawoch i operator Michał Nakonowski odwiedzili Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. Pod opieką przewodniczki Magdaleny Mikołajczak zwiedzili schron bojowy nr 717. Co tam zobaczyli i usłyszeli? Zapraszamy w następną sobotę przed telewizory.

Dziennikarze mieli też okazję przejechać się transporterem opancerzonym BTR, kierowanym przez Michała Matuszewskiego. W swoim programie zaprezentują także inne walory turystyczne gminy Międzyrzecz. To nie wszystko. Przeprowadzili sondę wśród mieszkańców na temat licznych atrakcji naszej malowniczo położonej gminy.

Za kilka dni dziennikarze TVP przyjadą kolejny raz i spotkają się m.in. z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem, który zaprosił ich do Międzyrzecza i zaproponował realizację filmu o naszym mieście i okolicach. Samorządowiec opowie widzom, dlaczego na wakacyjny wypoczynek, lub choćby kilkudniowy wypad warto wybrać właśnie Ziemię Międzyrzecką. Dyrektorka ośrodka kultury Ewelina Izydorczyk-Lewy przedstawi natomiast program sierpniowych imprez dla mieszkańców i turystów oraz zaprosi ich na Euforię Dźwięku, która w sobotę, 10 sierpnia, odbędzie się na bunkrach MRU w Pniewie.
 
W przyszłą sobotę, 10 sierpnia, o godz. 18.00 meldujemy się przed telewizorami. Program będzie wcześniej zapowiadany w telewizji regionalnej , a jego fragmenty zobaczymy kilka razy w następnych dniach po pierwszej emisji.
 
01-08-2019

Oferta organizacji pozarządowej

Ilustracja do informacji: Oferta organizacji pozarządowej
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz informuje, że do Urzędu Miejskiego wpłyneła oferta stowarzyszenia Szansa na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej i Uzdolnionej Artystycznie z siedzibą w Międzyrzeczu.
 
31-07-2019

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Międzyrzeczu
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzyrzeczu informuje o konieczności zachowania wzmożonej czujności w zakresie zagrożenia wścieklizną.
 
31-07-2019

Centralne obchody Święta Wojska Polskiego

Ilustracja do informacji: Centralne obchody Święta Wojska Polskiego
15 sierpnia w Katowicach odbędą się ogólnopolskie obchody Święta Wojska Polskiego. 
31-07-2019

Branżowy katalog podmiotów ekonomii społecznej z województwa lubuskiego już dostępny!

Ilustracja do informacji: Branżowy katalog podmiotów ekonomii społecznej z województwa lubuskiego już dostępny!
Z przyjemnością prezentujemy długo wyczekiwaną publikację Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze pn. LUBUSKA EKONOMIA SPOŁECZNA. Branżowy katalog podmiotów ekonomii społecznej.
 
W publikacji zaprezentowano wybrane przedsiębiorstwa społeczne oraz podmioty ekonomii społecznej z województwa lubuskiego, które wytwarzają produkty i świadczą usługi w ramach działalności handlowej, usługowej i wytwórczej.
Katalog zawiera informacje, dotyczące danych adresowych oraz zakresu oferty wybranych przedsiębiorstw społecznych, działających w województwie lubuskim. Stanowi on doskonałe źródło informacji na temat podmiotów, którym można i którym warto zlecać zamówienia społecznie odpowiedzialne ale także zamówienia o charakterze komercyjnym.
 
 
Należy podkreślić, że za zaprezentowanymi przedsiębiorstwami, ich produktami i usługami kryją się niezwykli ludzie, którzy w oparciu o godne warunki pracy, w zindywidualizowany sposób, realizują aktywizację społeczną i zawodową osób o najsłabszej pozycji na rynku pracy.
 
Przedsiębiorczość społeczna to doskonałe narzędzie uzupełniające system wparcia samorządowego, a także wspierające spójność i równowagę społeczno-gospodarczą w regionie.
 
Warto nadmienić, że niniejsza publikacja została zrealizowana z zastosowaniem aspektów społecznych w zamówieniach publicznych, a w efekcie zlecona do wykonania zielonogórskiej spółdzielni socjalnej.
 
 
 
29-07-2019

Jubileuszowa, X edycja Konkursu "Samorządowy Lider Edukacji"

Ilustracja do informacji: Jubileuszowa, X edycja Konkursu "Samorządowy Lider Edukacji"
 
Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego serdecznie zaprasza Gminy, Powiaty i Samorządy Województw do udziału w nowej, IX edycji Konkursu "Samorządowy Lider Edukacji" (2019). Finał tegorocznej edycji Konkursu i Uroczysta Gala Wręczenia Nagród odbędą się w grudniu 2019 roku. Na zgłoszenia czekamy do 18 października 2019 roku
 

Zgłoszenie dostępne jest na stronie Konkursu: http://www.lider-edukacji.pl/strona-58
 
Ideą Programu "Samorządowy Lider Edukacji", od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest identyfikowanie, nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. NOWOŚĆ! W bieżącej edycji Konkursu po raz pierwszy przyznamy Nagrody Nadzwyczajne Lider Edukacji Praktycznej - nadane dodatkowo za szczególnie aktywne, nowatorskie i innowacyjne działania w dziedzinie rozwoju edukacji praktycznej uczniów, tj. edukacji ukierunkowanej na kształtowanie umiejętności, kompetencji i postaw szczególnie pożądanych na rynku pracy (np. umiejętności zawodowych, kompetencji liderskich itp.).
 
Nasz certyfikat jest jednym z najbardziej cenionych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Od 9 lat corocznie wyróżniamy najlepsze pod względem polityki oświatowej gminy, powiaty i województwa w Polsce, promując je w skali lokalnej i ogólnokrajowej.
 
Więcej na www.lider-edukacji.pl
 
Kontakt:
Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Fundacji
tel. +48 32 747-26-03
tel. kom. +48 607-035-169
e-mail: biuro~@~fundacja~-~edukacja~.~org~.~pl
29-07-2019

Bezpłatna szkoła policealna zaprasza

Ilustracja do informacji: Bezpłatna szkoła policealna zaprasza
Zastanawiasz się nad wyborem szkoły po ukończeniu technikum, czy liceum? Zgłoś się do bezpłatnej szkoły policealnej w Międzyrzeczu.
29-07-2019

Konkurs „Gdyby Cię nie było…”

Ilustracja do informacji: Konkurs „Gdyby Cię nie było…”
Zapraszamy do udziału w konkursie, którego celem jest pobudzanie lokalnego patriotyzmu oraz kształtowanie wzorca
autorytetu.
 
Zadanie konkursowe polega na stworzeniu krótkiego filmu przedstawiającego wybraną przez uczestnika postać, która jego zdaniem zasługuje na miano lokalnego bohatera.
  
Zwycięzcy wezmą udział w warsztatach filmowych, które poprowadzi dla nich Reżyser Życia, otrzymają zaproszenie na plan zdjęciowy, na którym będą znani aktorzy i youtuberzy, a także wstęp do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.
 
Ponadto, dwa najlepsze filmy konkursowe wybrane przez Komisję Konkursową zostaną udostępnione na oficjalnym profilu Reżysera Życia w serwisie społecznościowym Facebook, a ich autorzy otrzymają atrakcyjną nagrodę rzeczową. Do jednej z osób trafi aparat Canon 1300D, którym nagrywane były filmy publikowane na kanale Reżysera Życia.
 
Na zgłoszenia czekamy do 11 sierpnia.
 
 
26-07-2019

Kręć kilometry dla zdrowia

Ilustracja do informacji: Kręć kilometry dla zdrowia
W ubiegłym roku w kalendarzach światowych świąt, a dokładniej przy dacie trzeciego czerwca, pojawił się Światowy Dzień Roweru. Inicjatorem tego święta był Polak, a rezolucję w tej sprawie podjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych. Ale jazda na rowerze popularna jest nie tylko tego dnia. Jak wynika z danych kampanii społecznej Kręć Kilometry, coraz więcej Polaków wybiera „dwa kółka”.
 
Rowerowe święto Narodów Zjednoczonych
 
12 kwietnia 2018 roku w nowojorskiej siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych przegłosowano nowe święto. Od tego dnia, co roku na całym świecie, 3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru. W Polsce, w promocję święta zaangażowała się Fundacja Allegro All For Planet, która na co dzień promuje jazdę na rowerze. Rezolucja przyjęta przez ONZ przypomina, że rower „przekazuje pozytywny sygnał do wspierania zrównoważonej konsumpcji i produkcji oraz ma pożyteczny wpływ na klimat”. Wskazuje też, że ważne jest „wspieranie najlepszych praktyki i środków promocji roweru w społeczeństwie”. Ma uświadomić, że rower stanowi źródło korzyści społecznych, zdrowotnych i ekonomicznych. Namawia też wszystkich, w tym prywatne firmy i instytucje państwowe, do zainteresowania rowerem jako wszechstronnym narzędziem człowieka.
 
Inicjatorem święta, był Polak, socjolog, wykładowca Montgomery College ze stanu Maryland koło Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych, konsultant Banku Światowego, były kolarz i członek polskiej kadry olimpijskiej prof. Leszek Sibilski. Zaproponował to święto, bo chciał promować rower w nowy sposób.
 
„Światowy Dzień Roweru to moment refleksji nad wykorzystaniem roweru. Nawet nie chodzi o to,
by tego dnia wszyscy jechali rowerem. Mamy przecież różne święta, od tych smutnych jak Wszystkich Świętych, po różne rocznice i one wszystkie służą temu, by znaleźć czas na zastanowienie się nad danym tematem. Może tego dnia rodziny powinny wyjechać na rowerowy spacer, nauczyciele porozmawiać z uczniami i studentami o rowerach, a sklepy rowerowe dać zniżkę, żeby wszyscy mogli sobie kupić tańszy rower”
– opisuje profesor Leszek Sibilski.
 
Światowy Dzień Roweru obchodziliśmy 3 czerwca. Tymczasem od połowy maja trwa kampania społeczna „Kręć Kilometry” Fundacji Allegro All For Planet, która zachęca do codziennej jazdy na rowerze. W tym roku, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów ekologicznych i jakości powietrza. W kampanii rywalizują nie tylko uczestnicy, ale także miasta. Jedno zdobędzie tytuł „Najbardziej Rowerowego w Polsce”, a 50 miast, które mają do 50 tys. mieszkańców, ma szansę wygrać czujniki smogu. Więcej informacji na: www.kreckilometry.pl.
 
Rowerowa Polska
 
Z oficjalnego rankingu kampanii wiemy, że w 2018 roku najbardziej rowerowym miastem był zdecydowanie Gdańsk. I nie chodzi tu o inwestycje w infrastrukturę czy inne rowerowe elementy, ale o zwykłe kilometry wykręcone przez mieszkańców miasta. Jak wynika z danych kampanii, gdański rowerzysta przejeżdżał w ubiegłym roku średnio ponad 36 kilometrów na tydzień. Ponad połowę mniejszy dystans pokonywali w tym samym czasie cykliści w Radomiu i Katowicach.
 
26-07-2019

Oferta organizacji pozarządowej

Ilustracja do informacji: Oferta organizacji pozarządowej
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz informuje, że do Urzędu Miejskiego wpłynęła oferta Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej Sauerianum z siedzibą w Drezdenku.