Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

04-02-2016

Zagłosuj na dąb Bolko

03-02-2016

Repertuar kina MOK na luty 2016 r.

Ilustracja do informacji: Repertuar kina MOK na luty 2016 r.
03-02-2016

Europejska stolica kultury na wrocławskim rynku z udziałem tancerzy zespołu Trans

Ilustracja do informacji: Europejska stolica kultury na wrocławskim rynku z udziałem tancerzy zespołu Trans
17 stycznia 2016 roku tancerze Zespołu TRANS (Zuzia Białas, Marta Trochimczuk, Katarzyna Jędrowska oraz Daniel Pustelnik) wzięli udział
w niezwykłym spektaklu pt. „Przebudzenie”, który rozegrał się na ulicach Wrocławia. Po raz kolejny nasi utalentowani tancerze rozsławili Międzyrzecz i cały powiat. Spektakl reżyserowany był przez Chrisa Boldwina, który współtworzył między innymi ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Korowód, który przeszedł ulicami Wrocławia rozpoczął blisko 1000 wydarzeń artystycznych, kulturalnych i edukacyjnych, które rozegrają się w 2016 roku i tym samym jest nam niezmiernie miło, że reprezentanci naszego Zespołu mieli możliwość zaprezentować tam swoje umiejętności.Całe przedsięwzięcie było dla tancerzy zupełnie nowym doświadczeniem, innym niż te, w których dotychczas uczestniczyli. Wiemy już, że rok 2016, podobnie jak ubiegły będzie również rokiem udanym. Czeka nas dużo pracy i wysiłku, bo przed nami wiele festiwali i innych różnych wydarzeń o randze nie tylko ogólnopolskiej, ale również światowej. Zamierzamy zdobywać tylko najwyższe miejsca rozsławiając tym samym cały powiat międzyrzecki.                                                                                  
 
                                                                                                                                     Beata Gołębiewska
 
02-02-2016

Mammografia

Ilustracja do informacji: Mammografia
3 - 4  lutego 2016 r.
 
MIĘDZYRZECZ, UL. RYNEK
 
 
W środę i czwartek (3-4 lutego 2016 r.) na Rynku w Międzyrzeczu będzie ustawiony Mammobus z Zielonej Góry.  Wszystkie panie urodzone w 1966 r. niezależnie od miesiąca, mogą wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Panie między 50 a 69 rokiem życia objęte są Populacyjnym Programem Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Zapraszamy wszystkie mieszkanki Gminy na bezpłatne badania mammograficzne opłacone przez NFZ. Mammobus jest ogrzewany i posiada komfortową poczekalnię.     
Serdecznie zapraszamy! 
Leszek Szyiński i Wojciech Kwiecień
NS ZOZ "DIAGNOSTYK
 
        Wszystkie Panie, które nie kwalifikują się do badań MMG w Profilaktyce mogą ją wykonać odpłatnie w cenie 80 zł.
 
Rejestracja na badania mammograficzne czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 pod numerami telefonów:
68 452 77 17, 68 452 77 96, 605 598 077, 605 596 655.
01-02-2016

Ponownie przełamali fortyfikacje MRU

Ilustracja do informacji: Ponownie przełamali fortyfikacje MRU
W niedzielę 31 stycznia mogliśmy na chwilę przenieść się w czasy II wojny światowej, a wszystko za sprawą corocznie odbywającego się Rajdu Karabanowa w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Rajd rozpoczął przejazd kolumny samochodów do Wysokiej, gdzie burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z dyrektorem MRU Leszkiem Lisieckim złożyli kwiaty pod pomnikiem mjr. Aleksieja Karabanowa. Burmistrz zaznaczył, że „….spotykamy się dziś w tym miejscu w 71. rocznicę przełamania przez Armię Czerwoną linii fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego i jak co roku składamy kwiaty pod pomnikiem oficera-dowódcy 3. batalionu, który stracił tutaj swoje życie podczas walki”, po czym zaprosił wszystkich do Pniewa na inscenizację batalistyczną. W  inscenizacji pn. ”Obrona 45” wzięły udział grupy rekonstrukcyjne z Polski i Niemiec, a także oryginalny sprzęt z okresu II wojny światowej, jak np. czołg T-34. Tuż po pokazie otwarty został dla zwiedzających bukier Pz. W. 717 i rozpoczęła się kolejna edycja Rajdu 4x4 „Odkrywamy Lubuskie” po Lubuskim Szlaku Fortyfikacji. Zainteresowani historią mieli okazję uczestniczyć w prelekcji „Umundurowanie i wyposażenie indywidualne stron walczących na Ziemi Lubuskiej w 1945 r.”.
Impreza co roku gromadzi licznych mieszkańców gminy, turystów z różnych zakątków kraju, a nawet pasjonatów z zagranicy. Tak też było w tym roku, bowiem w wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób. Już dziś zapraszamy wszystkich spragnionych wrażeń za rok.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

29-01-2016

UWAGA! Projekt TRAMPOLINA - spotkanie informacyjne

Ilustracja do informacji: UWAGA! Projekt TRAMPOLINA - spotkanie informacyjne
Spotkanie informacyjne z koordynatorem projektu Trampolina odbędzie się w dniu 2 lutego 2016 r. o godz.11:00 w sali Urzędu Miejskiego w Trzcielu, ul. Poznańska 22.
29-01-2016

Spotkanie szkoleniowe dla organizacji pozarządowych z Regionu Obra-Warta

Ilustracja do informacji: Spotkanie szkoleniowe dla organizacji pozarządowych z Regionu Obra-Warta
Informujemy, że w dniu 12 lutego 2016 roku o godzinie 12:00 w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego (ul. Podzamcze 2), Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Obra-Warta organizuje spotkanie szkoleniowe specjalnie dla organizacji pozarządowych z Regionu Obra-Warta.
Podczas spotkania będzie podejmowana tematyka: promocji stowarzyszeń, wsparcia finansowego z nowej unijnej perspektywy oraz księgowości stowarzyszeń, w tym zagadnienia 1%.
 
Zapraszamy!
LGROW
29-01-2016

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych na terenie gminy Międzyrzecz w 2016 r.

26-01-2016

Nagroda w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon wręczona

Ilustracja do informacji: Nagroda w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon wręczona
25 stycznia burmistrz Remigiusz Lorenz wręczył państwu Agnieszce i Marcinowi Wróbel nagrodę główną w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon w gminie Międzyrzecz. Burmistrz podziękował za zaangażowanie i wkład w upiększenie naszej gminy w tym szczególnym, świątecznym czasie i zaprosił do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu. Zwycięzca wyraził swoją pełną aprobatę dla pomysłu na tak ciekawy konkurs i zapewnił o swoim ponownym udziale w tym roku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2Galeria zdjęć: Nagroda w konkursie na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon wręczona