Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Aktualności

11-03-2020

Posiedzenie rządu w sprawie koronawirusa

Ilustracja do informacji: Posiedzenie rządu w sprawie koronawirusa
Trwa nadzwyczajne posiedzenie rządu w sprawie koronawirusa. Prosimy o przestrzeganie postanowień i poważne podejście do problemu.
 
 
10-03-2020

Spotkanie w sprawie zagrożenia wystąpieniem koronawirusa

Ilustracja do informacji: Spotkanie w sprawie zagrożenia wystąpieniem koronawirusa
Z inicjatywy burmistrza Remigiusza Lorenza w ratuszu odbyło się spotkanie w sprawie procedur i działań, które powinny być wdrożone w podlegających gminie instytucjach w przypadku wystąpienia, lub podejrzenia wystąpienia koronawirusa.
 
W spotkaniu wzięli udział urzędnicy oraz prezesi, dyrektorzy i kierownicy przedszkoli, szkół, spółek i tzw. zakładów budżetowych, podlegających władzom gminy. Prowadził je dr Jarosław Marcela – Powiatowy Inspektor Sanitarny, który m.in. podziękował władzom gminy i dyrekcji Przedszkola nr 1 z Grupami Żłobkowymi „Pod Jarzębinką” za błyskawiczną i właściwą reakcję na informacje o możliwości zakażenia koronawirusem dzieci uczęszczających do tej placówki.

- Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Podczas spotkania omawialiśmy procedury i działania, które powinny być wdrożone w podlegających gminie instytucjach w przypadku wystąpienia koronawirusa, lub zagrożenia jego wystąpienia. Jego termin wyznaczyliśmy kilka dni przed wydarzeniami z ostatnich dni – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz.
05-03-2020

Uwaga: Ważna Informacja

Ilustracja do informacji: Uwaga: Ważna Informacja
 
Badania wykluczyły koronawirusa u dzieci i ich rodziców. Od jutra przedszkole ‘Pod Jarzębinką” zostanie otwarte. Burmistrz zaprasza dzieci i ich rodziców.

Wczoraj informowaliśmy o czteroosobowej rodzinie z Międzyrzecza – dwójce dzieci i ich rodzicach, która trafiła do szpitala w Zielonej Górze z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Badania lekarskie wykluczyły zakażenie, o czym poinformował wojewoda podczas dzisiejszej konferencji  prasowej.

Dzieci uczęszczały do przedszkola nr 1 z grupami żłobkowymi „Pod Jarzębinką”,  Placówka została zamknięta przez jej dyrektora, po wcześniejszym zatwierdzeniu jego decyzji przez burmistrza Remigiusza Lorenza i zakazie użytkowania obiektu, wydanym równolegle przez miejscowy sanepid.

– Po wykluczeniu zakażenia koronawirusem, przygotowujemy decyzję o wygaśnięciu wcześniejszej decyzji w sprawie zamknięcia przedszkola. W związku z tym, pozostałe dzieci z przedszkola, ich rodzice i pracownicy placówki nie muszą przechodzić uciążliwej kwarantanny  - informuje dr Jarosław Marcela, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Międzyrzeczu.
 
Do oddziałów żłobkowych i przedszkolnych w „Jarzębince” uczęszcza 140 dzieci. Jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz, przedszkole zostanie otwarte już w piątek. – Zapraszamy wszystkie maluchy – mówi R. Lorenz.

Przedszkole przeszło odkażanie, czyli tzw. dekontaminację. – Zostały spryskanie zarówno pomieszczenia, ich powierzchnie wewnętrzne, ale i przedmioty. Szafki, stoliki, krzesła. Teraz je myjemy – informuje dyrektor placówki Halina Siwczak.
12-03-2020

Informacja Burmistrza Międzyrzecza z dnia 12 marca 2020r.

Ilustracja do informacji: Informacja Burmistrza Międzyrzecza z dnia 12 marca 2020r.
W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa  COVID-19 oraz w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników Urzędu, prosimy o rozważenie możliwości ograniczenia osobistego załatwiania spraw i procedowanie ich w formie korespondencji tradycyjnej lub elektronicznej.
 
Odwołane zostają poniedziałkowe przyjęcia Burmistrza Międzyrzecza
Zachęcamy do korzystania z dostępnych form kontaktu:
 
  • Korespondencję drogą elektroniczną można przesyłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej na platformie e-PUAP ( www.epuap.gov.pl )
 
  • centrala telefoniczna urzędu tel.: 95 742 69 30 oraz 95 742 69 31 (w godzinach pracy urzędu)
 
  • informacja ogólna w sprawie koronowiursa (NFZ – całodobowo) te. 800 190 590
  • Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (całodobowy dyżur) pod numerem telefonu alarmowego: 600 460 628
 
 
Dziękuję za wyrozumiałość. O wszelkich zmianach będziemy informowali za pośrednictwem strony internetowej www.miedzyrzecz.pl
                                                                                             
                                                                                              Burmistrz Międzyrzecza
                                                                                              Remigiusz Lorenz
04-03-2020

Uwaga! Ważna informacja

Ilustracja do informacji: Uwaga! Ważna informacja
U dwójki dzieci z Przedszkola nr 1 z oddziałami żłobkowymi „Pod Jarzębinką” w Międzyrzeczu wystąpiło podejrzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dzieci i ich rodzice zostali poddani izolacji na oddziale zakaźnym w Zielonej Górze. Pobrano od nich próbki krwi, wyniki poznamy najwcześniej w piątek. W związku z powyższym, przedszkole zostało tymczasowo zamknięte.

Burmistrz Remigiusz Lorenz spotkał się w tej sprawie z Gminnym Sztabem Kryzysowym. Podczas posiedzenia omówiono procedury i ewentualne działania związane z zagrożeniem wystąpienia koronawirusa w gminie Międzyrzecz. Poinformował o sytuacji służby Wojewody Lubuskiego. Zaznacza, że pozostałe przedszkola i szkoły funkcjonują normalnie oraz prosi mieszkańców o zachowanie spokoju.