Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

18-01-2016

Oficjalne otwarcie kładki przez Obrę

Ilustracja do informacji: Oficjalne otwarcie kładki przez Obrę
W poniedziałek 11 stycznia dokonano oficjalnego otwarcia nowo wybudowanej kładki przez rzekę Obrę. Biało-czerwoną wstęgę przeciął burmistrz Remigiusz Lorenz, starosta międzyrzecki Grzegorz Gabryelski, przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Kijak, dowódca 17. WBZ płk Piotr Malinowski, dowódca JW 3444 Głogów ppłk Adam Kliszka oraz Paweł Strzelczyk z firmy Instalko. Przemawiając do zgromadzonych gości i mieszkańców miasta, burmistrz podkreślił jak ważna była to inwestycja, szczególnie dla mieszkańców prawobrzeżnej części miasta. Wyraził swoją radość, że w tak krótkim czasie powstała solidna konstrukcja, która będzie służyła przez lata.
Kładka wybudowana została przez saperów z 4. Batalionu Inżynieryjnego z Głogowa, których podczas otwarcia reprezentował ppłk Adam Kliszka. Burmistrz serdecznie podziękował za zaangażowanie, pomoc oraz dobrą współpracę. Słowa wdzięczności skierował również do wojewody Katarzyny Osos i starosty Grzegorza Gabryelskiego, którzy poparli starania burmistrza.
Przeprawa ma wymiary 33,5 m długości i 2,5 m szerokości. Dostępna jest dla pieszych i rowerzystów, jak również przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji wybudowane zostały chodniki prowadzące do kładki i zamontowane zostały barierki. Kolejnym jej etapem będzie ustawienie lamp i barierek od strony ul. Chrobrego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15-01-2016

II Orszak Trzech Króli w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: II Orszak Trzech Króli w Międzyrzeczu
W święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia w Międzyrzeczu odbyła się wyjątkowa uroczystość, II Orszak Trzech Króli pod patronatem burmistrza Międzyrzecza.
Świętowanie rozpoczęło się na zamku, gdzie po dotarciu do miejsca trzech króli: Kacpra z parafii pw. św. Jana Chrzciciela, Melchiora z Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski i Baltazara z parafii pw. św. Wojciecha, młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów przedstawili scenę jasełek z królem Herodem. Licznie zgromadzonych mieszkańców powitał burmistrz Remigiusz Lorenz, który wyraził swoją radość, że to właśnie Międzyrzecz znalazł się wśród kilkuset miast w Polsce, w których odbył się Orszak Trzech Króli. Burmistrz życzył wszystkim radosnego świętowania i wspólnego kolędowania w gronie rodziny i przyjaciół.  
Wspaniały pokaz tańca z ogniem zaprezentował zespół Bombastic z Bukowca, po którym barwny orszak wyruszył ulicami miasta, by dotrzeć do szopki w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Tam, trzej królowie pokłonili się Dziecięciu i złożyli dary. Zwieńczeniem świątecznego orszaku była uroczysta msza św., którą poprowadził biskup pomocniczy senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Paweł Socha.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15-01-2016

Burmistrz zaprasza na otwarcie kładki

Ilustracja do informacji: Burmistrz zaprasza na otwarcie kładki
05-01-2016

Zapraszamy do składania wniosków o przyznanie stypendium sportowego

04-01-2016

„Środa z Funduszami dla… osób planujących założenie działalności gospodarczej” – 13.01.2016 r.

Ilustracja do informacji: „Środa z Funduszami dla… osób planujących założenie działalności gospodarczej” – 13.01.2016 r.
Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla osób planujących założenie działalności gospodarczej”, które odbędą się 13 stycznia 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wlkp.
Podczas spotkań przekazane zostaną informacje dotyczące możliwości pozyskania środków zwrotnych i bezzwrotnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach dostępnych i planowanych form wsparcia w nowym okresie programowania 2014-2020.
Spotkania odbędą się 13 stycznia 2016 r. w godzinach 10:00-13:00:
w Zielonej Górze: w siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5 (sala konferencyjna nr 0.35, poziom 0);w Gorzowie Wlkp.: w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp., ul. gen. Władysława Sikorskiego 107 (sala konferencyjna, piętro I).
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Zielonej Górze prosimy o przesłanie wypełnionego formularza na adres email:infoue~@~lubuskie~.~pl. Na zgłoszenia czekamy w dniach od 30.12.2015 r. do 12.01.2016 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 68 4565-535; -499; -488; -454 (dot. spotkania w Zielonej Górze).
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Gorzowie Wlkp. prosimy o przesłanie wypełnionego formularza na adres email:lpi~@~lubuskie~.~pl. Na zgłoszenia czekamy w dniach od 30.12.2015 r. do 12.01.2016 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. pod numerem telefonu: 95 7390-386; -380; -378; -377 (dot. spotkania w Gorzowie Wlkp.).
 
O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe w postaci wydrukowanych prezentacji. Podczas spotkań zostanie zapewniony poczęstunek dla uczestników.
Serdecznie zapraszamy!
 
 
04-01-2016

Życzenia noworoczne

Ilustracja do informacji: Życzenia noworoczne
04-01-2016

Telefony awaryjne

Ilustracja do informacji: Telefony awaryjne
28-12-2015

Repertuar kina MOK na styczeń 2016 r.

Ilustracja do informacji: Repertuar kina MOK na styczeń 2016 r.
28-12-2015

Informacja o organizacji XVII sesji Rady Miejskiej

Ilustracja do informacji: Informacja o organizacji XVII sesji Rady Miejskiej
Na podstawie art. 11 b ust. 1 i 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym i art. 18 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. informuję, że
 
29.12.2015 r. o godz. 1100
w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu
odbędzie się XVII sesja Rady Miejskiej w Międzyrzeczu
 
Porządek obrad:
 
1. Sprawy regulaminowe:
a)      otwarcie sesji i stwierdzenie quorum,
b)      porządek obrad.
2. Podjęcie uchwały (projekt nr 5) w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Międzyrzecz na rok 2015.
3. Podjęcie uchwały (projekt nr 6) w sprawie ustalenia niezrealizowanych kwot wydatków budżetu Gminy Międzyrzecz na rok 2015, które nie wygasają z upływem roku budżetowego.
4. Podjęcie uchwały (projekt nr 1) w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Międzyrzecz na lata 2016-2024.
5. Podjęcie uchwały (projekt nr 2) w sprawie uchwały budżetowej Gminy Międzyrzecz na rok 2016.
a)      odczytanie projektu uchwały budżetowej,
b)     odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
c)      przedstawienie opinii Komisji Gospodarki Finansowej,
d)     przedstawienie stanowiska Burmistrza w sprawie uwag zawartych w opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz opinii Komisji Gospodarki Finansowej,
e)      dyskusja nad wniesionym projektem i ewentualnie zgłoszonymi poprawkami,
f)      głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.
6. Podjęcie uchwały (projekt nr 3) w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy i najmu na okres do 3 lat oraz zgody na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia tych umów.
7. Podjęcie uchwały (projekt nr 4) w sprawie zarządzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Międzyrzecz.
8. Podjęcie uchwały (projekt nr 7) w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych komisji Rady.
9. Sprawozdanie z przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną kontroli w zakresie przygotowania do zimowego utrzymania dróg gminnych.
10. Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym oraz z realizacji uchwał Rady Miejskiej.
11. Informacja Przewodniczącego Rady o działalności w okresie międzysesyjnym.
12. Interpelacje, zapytania radnych i odpowiedzi.
13. Wolne wnioski i informacje.
14. Zamknięcie obrad sesji.
 
                                                                                                         Przewodnicząca Rady Miejskiej
                                                                                                                  w Międzyrzeczu
 
                                                                                                                      Maria Kijak
28-12-2015

Mikołaj w międzyrzeckim szpitalu

Ilustracja do informacji: Mikołaj w międzyrzeckim szpitalu
W poniedziałkowe południe burmistrz Remigiusz Lorenz wraz ze wspaniałym gościem odwiedził dzieci przebywające na Oddziale Dziecięcym międzyrzeckiego szpitala. Ku uciesze dzieci, tym niesamowitym gościem okazał się być prawdziwy Święty Mikołaj, który wręczył im świąteczne prezenty. Burmistrz życzył maluchom szybkiego powrotu do zdrowia i wiele radości, a rodzicom wytrwałości i pogody ducha.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: Mikołaj w międzyrzeckim szpitalu