Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

28-12-2015

Nowe rowery pod choinkę

Ilustracja do informacji: Nowe rowery pod choinkę
W ramach współpracy PCK Oddziału Rejonowego w Międzyrzeczu i gminy Międzyrzecz, PCK zakupiło dla Ośrodka Pomocy Społecznej trzy rowery dla osób niepełnosprawnych.  
21 grudnia, trójkołowe biało-czerwone rowery przekazał nowym właścicielom burmistrz Remigiusz Lorenz, który życzył, aby służyły jak najdłużej i były ułatwieniem w poruszaniu się po mieście. Wśród szczęśliwców, którzy otrzymali rowery znalazł się kilkuletni mieszkaniec Międzyrzecza, dla którego będzie to wspaniały prezent pod choinkę.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Nowe rowery pod choinkę

28-12-2015

Mieszkańcy wspólnie kolędowali

Ilustracja do informacji: Mieszkańcy wspólnie kolędowali
Tuż przed świętami, w piątkowy wieczór 18 grudnia w hali widowiskowo-sportowej odbyła się Wigilia Gminna. Coroczne kolędowanie rozpoczęli burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Kijak, którzy życzyli mieszkańcom wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, aby promień łaski, wiary narodzenia, zgoda, miłość i szacunek zapanował w sercach każdego z nas. Ks. Marek Rogeński SAC przeczytał fragment ewangelii św. Łukasza i zaprosił wszystkich do podzielenia się opłatkiem.
Po złożeniu sobie  życzeń mieszkańcy usiedli do tradycyjnej polskiej Wigilii. Na stołach nie mogło zabraknąć karpia, pierogów z kapustą i grzybami, barszczu, krokietów czy kapusty z grochem.
W prawdziwie świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich uczniowie Gimnazjum nr 2, którzy zaprezentowali przedstawienie jasełkowe. W części artystycznej wystąpiły również „Kęszyczanki”, które zaprezentowały najpopularniejsze polskie kolędy i zachęcały do wspólnego śpiewania.
Na zakończenie corocznego spotkania wigilijnego wszyscy mieszkańcy otrzymali słodki upominek.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23-12-2015

Burmistrz Międzyrzecza zaprasza do udziału w konkursie

23-12-2015

Informacja

Ilustracja do informacji: Informacja
23-12-2015

ZUS informuje

23-12-2015

Burmistrz Międzyrzecza zaprasza na Wigilię Gminną

Ilustracja do informacji: Burmistrz Międzyrzecza zaprasza na Wigilię Gminną
23-12-2015

Życzenia świąteczne

Ilustracja do informacji: Życzenia świąteczne
23-12-2015

Księgowość dla Stowarzyszeń edycja 2016

Ilustracja do informacji: Księgowość dla Stowarzyszeń edycja 2016
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Obra - Warta zaprasza wszystkie zainteresowane Stowarzyszenia, w tym Ochotnicze Straże Pożarne do złożenia informacji dotyczącej potrzeby wsparcia w zakresie bezpłatnej lub częściowo dofinansowanej obsługi księgowej Państwa organizacji w roku 2016. Po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie skontaktujemy się w celu ustalenia warunków udzielenia wsparcia. Formularze przyjmujemy do dnia 18 grudnia (piątek) 2015 r.
 
W razie pytań prosimy o kontakt e-mail l~.~jasionkowska~@~lgrow~.~pl lub tel. 725 177 658 - Lucyna Jasionkowska
Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj: http://lgrow.pl/index.php/about/archiwum/319-ksiegowosc-dla-stowarzyszen-edycja-2016
23-12-2015

Zapraszamy na badania mammograficzne

23-12-2015

Harmonogram wywozu odpadów w 2016 r. w mieście i w sołectwach