Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

18-12-2015

Ruszyła budowa kładki

Dziś ruszyła budowa kładki przez Obrę. Jak już wcześniej informowaliśmy, kładka powstanie przy stadionie. Zadanie to wykonane zostanie przez 2. Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia w ramach szkolenia specjalistycznego. Budowa przeprawy potrwa ok. 3 tygodni. Kładka będzie miała wymiary 33,5 m długości i 2,5 m szerokości. Dostępna będzie dla pieszych i rowerzystów, jak również przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
18-12-2015

UWAGA, piesek do adopcji!!!

W dniu dzisiejszym w Międzyrzeczu znaleziony został szczeniak (piesek). Psiak najprawdopodobniej nie będzie duży.
Chętnych do adopcji pieska proszę o kontakt z Wydziałem Gospodarki Mieniem tel. 95 742 69 77.
18-12-2015

ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU KOLEJOWEGO NA UL. REYMONTA W MIĘDZYRZECZU

Zarząd Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu informuje, że w okresie od 18.11.2015 r. do 14.12.2015 r. zamknięty zostanie przejazd kolejowy na ul. Reymonta w Międzyrzeczu.
Powodem zamknięcia będzie realizacja przez Polskie Koleje Państwowe zadania: "Remont przejazdu kolejowego w ciągu drogi powiatowej nr 3308F ul. Reymonta w Międzyrzeczu".
 
Za powyższe utrudnienia przepraszamy.
 
                                                                       Zarząd Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu
17-12-2015

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY MIĘDZYRZECZ!

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY MIĘDZYRZECZ!

W związku ze zniszczeniami na placu przy Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego już dzień po uroczystościach Święta Niepodległości, a także częstymi przypadkami niszczenia placów zabaw, ławek, znaków drogowych, lamp, koszy na śmieci i innego mienia publicznego, zwracamy się do sprawców o zaprzestanie tego typu działań. 
Co roku, na usuwanie skutków działań wandali wydawane są dodatkowe środki finansowe, które mogłyby zostać przeznaczone na nowe obiekty np. chodniki, infrastrukturę wypoczynkową i rekreacyjną. Rzadko udaje się ująć sprawców. Ci, którzy zostali ujęci, najczęściej są „złapani na gorącym uczynku” przez patrole Policji. O wiele rzadziej dzięki reakcji naocznych świadków. Czasem wynika to z obawy przed sprawcami, czasem z braku świadomości, że za usuwanie zniszczeń zapłaci każdy z nas. Najwyższy czas na zmianę postawy. Chrońmy to, co za nasze wspólne pieniądze zostało zrobione, aby służyło nam wszystkim przez długie lata. 
Ponawiam apel do mieszkańców gminy Międzyrzecz,  o natychmiastowe informowanie policji o zauważonych przypadkach wandalizmu. Nie da się ustawić policjanta lub kamery przy każdym placu, huśtawce, koszu na śmieci, ławce, czy też latarni. Bez pomocy mieszkańców system zawsze będzie nieskuteczny. 
Podejmujcie  Państwo natychmiastowe działania w przypadku przejawów niszczenia mienia publicznego. Pamiętajcie, że niszczenie mienia wiąże się również z konsekwencjami finansowymi.
Troska o nasze mienie i bezpieczeństwo publiczne, to nie tylko zadanie policji, ale każdego z nas. Tylko dbanie nas wszystkich o wspólne dobro sprawi, że mienie publiczne będzie służyło nam Międzyrzeczanom przez długi czas. Żywię nadzieję, że mogę liczyć na Państwa pomoc i zaangażowanie w tej ważnej dla nas sprawie.
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Burmistrz Międzyrzecza
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Remigiusz Lorenz
17-12-2015

Kolejne sukcesy zespołu TRANS

Kolejne sukcesy zespołu TRANS

Ilustracja do informacji: Kolejne sukcesy zespołu TRANS
W dniach 5 - 6 listopada zespół TRANS po czerwcowych eliminacjach Mistrzostw Europy rywalizował z najlepszymi zespołami z całego świata w czeskim mieście Liberec. Tancerze wywalczyli cztery I miejsca i jedno II. Młodzi artyści pokonali rywali z Belgii, Francji, Czech, Kazachstanu, Szwecji, Norwegii, Rosji oraz Włoch. Jak przystało na ambitnych młodych ludzi zdobyli najważniejszy tytuł MISTRZA ŚWIATA w kategoriach:Juvenires choreografia „Polskie Łany” I miejsce, Jony Brawo II miejsce, Junior choreografia „Opowieści dziwnej treści” oraz Youth and Adultw układach „ Czekając na…” i „Run boy Run”.  Na szczególną uwagę zasługują nie tylko umiejętności tancerzy, ale także niezwykłe choreografie Anny Bubnowskiej - założycielki zespołu, którą wspierają Katarzyna Piechowiak, Sylwia Konieczna, Sylwia Kowalczyk, Sylwia Kamińska i asystentki Dagmara Śron oraz Paulina Walaszek.
Od lipca młodzi mistrzowie uczestniczą w nagraniach francuskiej firmy CHAUSSEA reklamującej obuwie a już 25 grudnia br. w kinach ukaże się musical pt. „Córki Dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, nominowany do Złotych Lwów, w których przy boku Kingi Preis swoją pierwszą filmową rolę odegrali Transowicze. Kolejne tygodnie będą również dla Zespołu pracowite. Jeszcze w grudniu w same Mikołajki w telewizji Polsat dzieci z zespołu będzie można obejrzeć na gali Miss Polski. Te niecodzienne doświadczenia są dla tancerzy niezapomnianą przygodą  i nagrodą za systematyczną i ciężką pracę. Stanowią „przerywnik” między zajęciami, festiwalami, koncertami i codziennymi obowiązkami.
Zespół TRANS to nie tylko artystyczna wizytówka Międzyrzecza, 
ale przede wszystkim młodzi ludzie o wielkim sercu, którzy poprzez swoją pasję do tańca od kilku lat pomagają najbardziej potrzebującym dzieciom organizując charytatywne koncerty „Dzieci Dzieciom”. Najbliższy koncert odbędzie się już 21 listopada 2015r. o godz.13.30 w sali kinowo-widowiskowej, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na operację serduszka małej Olgi. 
W tym dniu przez ok. 2 godziny MOK stanie się magicznym miejscem, w którym ludzie dobrej woli przyjdą obejrzeć artystów zespołu Trans i dać szansę na normalne życie małej dziewczynce. Nie pozwólmy, żeby w tym ważnym dniu w sali kinowej pozostały puste miejsca.
17-12-2015

Obchody Święta Niepodległości w Międzyrzeczu

Obchody Święta Niepodległości w Międzyrzeczu

Zgodnie z tradycją obchody Narodowego Święta Niepodległości w Międzyrzeczu rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Sumę w intencji ojczyzny odprawił ks. kan. Marek Walczak, a do licznie zgromadzonych wiernych kazanie wygłosił ks. Marek Rogeński SAC. Tuż po mszy św., pochód prowadzony przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej z Grochowa i Kompanię Honorową 17. WBZ dowodzoną przez kapitana Dawida Butlaka wraz z liczną reprezentacją pocztów sztandarowych, przeszedł na plac przed Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego. Główne uroczystości wojskowe prowadził podpułkownik Jarosław Mosur. Przy dźwiękach hymnu państwowego, wciągnięto flagę na maszt. Przemówienie wraz z burmistrzem Miedzyrzecza Remigiuszem Lorenzem odczytali Aleksandra Dajworska  z Gimnazjum nr 2 oraz  Jakub Kusz z Gimnazjum nr 1. W swoim wystąpieniu burmistrz podkreślił, iż „11 Listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Dziś po 97 latach chylimy czoła przed wszystkimi bohaterami tamtych wydarzeń. Dziękujemy za ofiarę i trud kilku pokoleń naszych rodaków. Nasza codzienna, sumienna i dobrze wykonywana praca oraz przyzwoite życie to patriotyzm XXI wieku.”. Głos zabrał także dowódca 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej generał Andrzej Kuśnierek, który podkreślał jak ważne jest Święto Niepodległości oraz pamięć o żołnierzach poległych za wolność naszej ojczyzny. Podporucznik Łukasz Szsczotka odczytał Apel Pamięci, po którym oddano salwę honorową. Przy wtórze werbli, na Pomniku Tysiącleci Państwa Polskiego, złożone zostały wiązanki kwiatów przez liczne delegacje jednostek samorządowych, stowarzyszeń, organizacji i szkół działającyh na terenie gminy Międzyrzecz. Na zakończenie uroczystości reprezentacja harcerzy z 12. Drużyny Starszoharcerskiej wykonała pieśni patriotyczne zaś uczniowie Gimnazjum nr 1 w składzie: Diana Fiedorowicz, Zofia Derwich, Aleksandra Czop, Wiktoria Golarowska, Dawid Seweryn zaśpiewali pieśni patriotyczne pt. „Niepodległa Niepokorna” oraz „Zakwitły pąki białych róż”, które przeplatane były recytacją wierszy w wykonaniu Alicji Krzywoszyi i Jakuba Kusza.
17-12-2015

Koncert sygnalistów myśliwskich

Koncert sygnalistów myśliwskich

W dniu 15 listopada 2015 roku (niedziela) o godzinie 18:00 w Kościele św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu po mszy świętej w odbędzie się koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu zespołu sygnalistów myśliwskich prowadzonych przez Agnieszkę Rybicką z Koła Łowieckiego Żuraw Brójce. Wstęp wolny.
17-12-2015

Oferta organizacji pozarządowej - Polskiego Czerwonego Krzyża, Lubuskiego Oddziału Okręgowego w Zielonej Górze

Oferta organizacji pozarządowej - Polskiego Czerwonego Krzyża, Lubuskiego Oddziału Okręgowego w Zielonej Górze

Międzyrzecz, 2015-11-12
PZO.8031.12.2015.
 
Oferta organizacji pozarządowej
 
Burmistrz Międzyrzecza informuje, że do tutejszego Urzędu wpłynęła oferta Lubuskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze, na realizację zadania publicznego obejmującego działania w zakresie ochrony i promocji zdrowia poprzez podjęcie działań na rzecz propagowania i promocji zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej z terenu Gminy Międzyrzecz – organizacja Rejonowej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Międzyrzeczu.
Na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r., poz. 1118 j.t. z p. zm.) na podstawie oferty realizacji zadania publicznego, złożonej przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3, organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego uznając celowość realizacji tego zadania, może zlecić realizację zadania publicznego o charakterze lokalnym lub regionalnym z pominięciem otwartego konkursu ofert.
Zgodnie z art. 19a ust. 4 każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Wszelkie uwagi dot. oferty prosimy zgłaszać do tutejszego Urzędu: tel. 95 742 69 68, lub pocztą elektroniczną e-mail.
 
17-12-2015

MAMMOGRAFIA

MAMMOGRAFIA

16  listopada 2015 r.
 
MIĘDZYRZECZ, UL. RYNEK 1
 
 
Bezpłatne badania mammograficzne w MAMMOBUSACH w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi refundowane przez NFZ przeznaczone są dla wszystkich Pań w wieku 50-69 latktóre w przeciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanej mammografii. W przypadku, gdy w rodzinie I STOPNIA (mama, siostra, córka) wystąpił rak piersi, badanie mammograficzne należy się co roku.
      NZOZ „Mammo-Med” systematycznie wysyła zaproszenia przypominające o mammografii do wszystkich Pań, które już kwalifikują się do badania. Wystarczy zadzwonić na podany numer w zaproszeniu i zarejestrować się na wizytę.
       Panie mogą spodziewać się również zaproszeń przesłanych przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący. Rejestracja na te badanie jest również prowadzona pod numerem podanym w zaproszeniu.
17-12-2015

Zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości

Zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości