Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

11-04-2016

Turniej Wiedzy Pożarniczej w międzyrzeckim ratuszu

Ilustracja do informacji: Turniej Wiedzy Pożarniczej w międzyrzeckim ratuszu
W dniu 8 kwietnia br. odbyły się w międzyrzeckim ratuszu eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorami eliminacji byli: Urząd Miejski w Międzyrzeczu oraz Oddział Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Międzyrzeczu. W eliminacjach wystartowało 37 uczestników reprezentujących Szkołę Podstawową Nr 2 w Międzyrzeczu, Szkołę Podstawową Nr 3 w Międzyrzeczu, Szkołę Podstawową w Bukowcu, Szkołę Podstawową w Kaławie, Gimnazjum Nr 1 w Międzyrzeczu, Gimnazjum Nr 2 w Międzyrzeczu, Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bobowicku oraz Technikum Nr 1 w Międzyrzeczu.
W pierwszej części eliminacji uczestnicy rozwiązywali test obejmujący 40 pytań. W części finałowej brało udział po 5 uczestników z każdej grupy wiekowej, którzy uzyskali najwięcej punktów z testu. W tej części każdy z uczestników odpowiadał na 5 wylosowanych pytań.
W grupie szkół podstawowych czołowe miejsca zajęli:
 1. Jakub Ratkiewicz – SP 2
 2. Małgorzata Skrzek – SP 3
 3. Jakub Kowalski – SP 2
 4. Jakub Baraniecki – SP 2
 5. Zuzanna Gąciarz – SP Bukowiec
W grupie szkół gimnazjalnych czołowe miejsca zajęli:
 1. Paweł Skoczylas – Gimnazjum Nr 2
 2. Emil Magryn – Gimnazjum Nr 1
 3. Jakub Kusz - Gimnazjum Nr 1
 4. Wojciech Janusz - Gimnazjum Nr 2
 5. Weronika Utrata - Gimnazjum Nr 2
W grupie szkół ponadgimnazjalnych czołowe miejsca zajęli:
 1. Szymon Skrzek – LO
 2. Szymon Dudek – LO
 3. Mateusz Szewczyk – LO
 4. Sandra Dawidowicz – Technikum Nr 1
 5. Martyna Boryń - Technikum Nr 1
Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza Międzyrzecza, który pogratulował wszystkim uczestnikom udziału w turnieju i życzył dalszych sukcesów w kolejnych etapach. Eliminacje gminne przeprowadziła komisja w składzie:
 1. st. kpt mgr inż. Dariusz Surma
 2. dr Lech Malinowski
 3. mgr Barbara Sułkowska
Zawodnicy, którzy zajęli 3 czołowe lokaty w każdej grupie wiekowej wezmą udział w eliminacjach powiatowych tego turnieju, które odbędą się 15 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Międzyrzeczu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

08-04-2016

Ruszyły kolejne inwestycje w gminie

Ilustracja do informacji: Ruszyły kolejne inwestycje w gminie
Wraz z początkiem kwietnia rozpoczęła się realizacja kolejnych trzech inwestycji w gminie. Są to odcinki dróg przy ul. Malczewskiego i w Gorzycy oraz przebudowa remizy strażackiej w Wyszanowie.
 
50 m odcinek o szerokości 6 m za stacją paliw Neo wykonany zostanie do końca maja. W ramach inwestycji powstanie kanalizacja deszczowa oraz obustronny chodnik. Zadanie warte 90 tys. zł, wykonuje firma Instalko Paweł Strzelczyk. Kolejna droga powstaje w Gorzycy na odcinku 250 m, od drogi powiatowej w kierunku sali wiejskiej do ostatnich zabudowań. Inwestycję realizuje firma Jerzy Górny z Międzychodu za kwotę 74 tys. zł. W sołectwie Wyszanowo trwa rozbudowa budynku remizy strażackiej o dodatkowy boks garażowy. Zadanie wykonuje Zakład Ogólnobudowlany Tadeusz Drożdżyński.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

08-04-2016

Wystawa w międzyrzeckim Ratuszu

Ilustracja do informacji: Wystawa w międzyrzeckim Ratuszu
Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac, które wpłynęły na IV konkurs plastyczny  pt. „Ziemia Międzyrzecka w czterech porach roku”, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu międzyrzeckiego. Konkurs zorganizowało już po raz kolejny Międzyrzeckie Koło „Wspieramy Młode Talenty” przy Lubuskim Stowarzyszeniu Pomocy Szkole pod patronatem Starosty Międzyrzeckiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Wystawa w międzyrzeckim Ratuszu

07-04-2016

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych sprzyjających rozwojowi sportu w 2016 r.

Ilustracja do informacji: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych sprzyjających rozwojowi sportu w 2016 r.
07-04-2016

Rusza sezon turystyczny w MRU

Ilustracja do informacji: Rusza sezon turystyczny w MRU
Ruszyły przygotowania do sezonu turystycznego. W okresie jesienno-zimowym wzbogacono ofertę i atrakcyjność dla naszych gości. Na terenie bazy ustawione zostały tablice informacyjne dotyczące eksponatów znajdujących się na wystawie plenerowej. Od strony rekreacyjnej na elewacji budynku wystawy zamontowano trójwymiarowy rysunek ukazujący cały kompleks Muzeum wraz z obiektami bojowymi i elementami Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Przeprowadzono także prace na samym obiekcie bojowym Pz.W. 717. Wybudowana została ścieżka, która w znaczny sposób polepszyła komfort zwiedzania. Kontynuowano także prace wewnątrz schronu. Związane były z dalszym wyposażeniem i wzbogaceniem aranżacji, tak by turyści mogli lepiej poznać zarówno jego historię oraz wygląd w czasach świetności.
Muzeum Fortyfikacji odwiedza coraz więcej zwiedzających, zarówno z Polski jak i z zagranicy. W zeszłym roku międzyrzeckie bunkry odwiedziło rekordowo niespełna 50 tysięcy turystów.
 
                                                                                  MRU-Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Rusza sezon turystyczny w MRU

07-04-2016

Uwaga, dyżur poselski

Ilustracja do informacji: Uwaga, dyżur poselski
Szanowni Mieszkańcy,
informujemy, iż 12 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim w Międzyrzeczu, w godzinach od 12:00 do 14:00 w sali ślubów, będzie pełnił dyżur asystent Posła na Sejm RP Artura Zasady.
W celu umówienia spotkania prosimy kontaktować się z biurem poselskim w Zielonej Górze (+48 784 983 817).
 
                                                                                                          Biuro poselskie Posła Artura Zasady
07-04-2016

AMO MIĘDZYRZECZ W FINALE WOJEWÓDZKIM!

Ilustracja do informacji: AMO MIĘDZYRZECZ W FINALE WOJEWÓDZKIM!
5 kwietnia zawodnicy U-8 (rocznik 2008, 09) oraz U-10 (2006,07) Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz wzięli udział w finale wojewódzkim turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" w Babimoście. Obie drużyny swoje uczestnictwo zakończyli w fazie grupowej. Młodszy zespół AMO uległ AP UKS Falubaz Zielona Góra (gol Dominika Nowakowskiego) i UKS Polonia Słubice a starszy MUKS Zielona Góra oraz UKS Polonia Słubice. W ostatnim meczu grupowym zespół U-10 zwyciężył z SP Bytomianie, a gole w tym meczu zdobyli: Konrad Antosiak, Miłosz Salej, Fabian Czarnecki, Mikołaj Borowski, Mateusz Dorczak i Maciek Górka. Celem uczestnictwa była dobra zabawa, radość z możliwości gry w tak świetnym turnieju, zbieranie kolejnych boiskowych doświadczeń, a także przekładanie zachowań i zadań realizowanych w treningach na każdy mecz turnieju - wszystkie aspekty zostały zrealizowane w zadowalającym trenerów stopniu.
 
AMO Międzyrzecz reprezentowali:
 
U-10
Nikodem Jurkowski
Filip Roszak
Mateusz Żaba
Maciej Górka
Mateusz Dorczak
Konrad Antosiak
Miłosz Salej
Fabian Czarnecki
Mikołaj Borowski
 
U-8
Wiktor Kocot
Cyprian Łunkiewicz
Wiktor Bubieńczyk
Eryk Pluciński
Patryk Sawicki
Artur Marczak
Marcel Konik
Gracjan Sulimenko
Dominik Nowakowski
 
                                                                                                                                                             AMO
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

06-04-2016

Oferta stowarzyszenia Wspieramy Młode Talenty

06-04-2016

Zasadziliśmy nowe aleje drzew w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Zasadziliśmy nowe aleje drzew w Międzyrzeczu
We wtorek 5 kwietnia w Międzyrzeckim Parku Przemysłowym oraz przy ul. Poznańskiej zasadzone zostały aleje drzewek wiśni piłkowanej. Akcję przeprowadziła Federacja Zielonych „GAJA” wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu w ramach kampanii „Drogi do natury”. W wydarzenie włączyli się radni Rady Miejskiej, uczniowie międzyrzeckich szkół oraz mieszkańcy.
 
Podczas akcji organizatorzy prezentowali właściwy sposób sadzenia drzew oraz ich pielęgnacji. Jej celem jest ochrona zadrzewień w krajobrazie rolniczym jako siedlisk przyrodniczych i korytarzy ekologicznych. Kampania jest wspierana przez program LIFE+ Unii Europejskiej oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dąży ona do odwrócenia niepokojącego trendu zanikania starych drzew z zadrzewień przydrożnych i śródpolnych. Podstawą działania jest partnerska współpraca organizacji społecznych z administracją publiczną – samorządami i zarządami dróg. Więcej o programie „Drogi do Natury” oraz o ochronie alej znajdziecie na stronie www.aleje.org.pl.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

18Galeria zdjęć: Zasadziliśmy nowe aleje drzew w Międzyrzeczu

05-04-2016

Pani burmistrz życzyła powodzenia szóstoklasistom

Ilustracja do informacji: Pani burmistrz życzyła powodzenia szóstoklasistom
5 kwietnia burmistrz Agnieszka Śnieg wraz z sekretarz gminy Anną Sawką odwiedziła szóstoklasistów w Szkole Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów. Powodem wizyty był sprawdzian szóstoklasisty, który dziś rano pisali uczniowie. Tuż przed rozpoczęciem pierwszego w ich życiu ważnego testu, burmistrz życzyła powodzenia i przysłowiowego połamania pióra, a na kolejne lata nauki - już w nowych szkołach - wytrwałości i pomyślności.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji