Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

18-01-2016

Mammografia

Ilustracja do informacji: Mammografia
18-01-2016

Zapraszamy na bal karnawałowy "Wytańczmy dzieciom szpital"

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na bal karnawałowy "Wytańczmy dzieciom szpital"
18-01-2016

Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Kęszycy Leśnej

Ilustracja do informacji: Wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej w Kęszycy Leśnej
18-01-2016

Oficjalne otwarcie kładki przez Obrę

Ilustracja do informacji: Oficjalne otwarcie kładki przez Obrę
W poniedziałek 11 stycznia dokonano oficjalnego otwarcia nowo wybudowanej kładki przez rzekę Obrę. Biało-czerwoną wstęgę przeciął burmistrz Remigiusz Lorenz, starosta międzyrzecki Grzegorz Gabryelski, przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Kijak, dowódca 17. WBZ płk Piotr Malinowski, dowódca JW 3444 Głogów ppłk Adam Kliszka oraz Paweł Strzelczyk z firmy Instalko. Przemawiając do zgromadzonych gości i mieszkańców miasta, burmistrz podkreślił jak ważna była to inwestycja, szczególnie dla mieszkańców prawobrzeżnej części miasta. Wyraził swoją radość, że w tak krótkim czasie powstała solidna konstrukcja, która będzie służyła przez lata.
Kładka wybudowana została przez saperów z 4. Batalionu Inżynieryjnego z Głogowa, których podczas otwarcia reprezentował ppłk Adam Kliszka. Burmistrz serdecznie podziękował za zaangażowanie, pomoc oraz dobrą współpracę. Słowa wdzięczności skierował również do wojewody Katarzyny Osos i starosty Grzegorza Gabryelskiego, którzy poparli starania burmistrza.
Przeprawa ma wymiary 33,5 m długości i 2,5 m szerokości. Dostępna jest dla pieszych i rowerzystów, jak również przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji wybudowane zostały chodniki prowadzące do kładki i zamontowane zostały barierki. Kolejnym jej etapem będzie ustawienie lamp i barierek od strony ul. Chrobrego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15-01-2016

II Orszak Trzech Króli w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: II Orszak Trzech Króli w Międzyrzeczu
W święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia w Międzyrzeczu odbyła się wyjątkowa uroczystość, II Orszak Trzech Króli pod patronatem burmistrza Międzyrzecza.
Świętowanie rozpoczęło się na zamku, gdzie po dotarciu do miejsca trzech króli: Kacpra z parafii pw. św. Jana Chrzciciela, Melchiora z Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski i Baltazara z parafii pw. św. Wojciecha, młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów przedstawili scenę jasełek z królem Herodem. Licznie zgromadzonych mieszkańców powitał burmistrz Remigiusz Lorenz, który wyraził swoją radość, że to właśnie Międzyrzecz znalazł się wśród kilkuset miast w Polsce, w których odbył się Orszak Trzech Króli. Burmistrz życzył wszystkim radosnego świętowania i wspólnego kolędowania w gronie rodziny i przyjaciół.  
Wspaniały pokaz tańca z ogniem zaprezentował zespół Bombastic z Bukowca, po którym barwny orszak wyruszył ulicami miasta, by dotrzeć do szopki w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Tam, trzej królowie pokłonili się Dziecięciu i złożyli dary. Zwieńczeniem świątecznego orszaku była uroczysta msza św., którą poprowadził biskup pomocniczy senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Paweł Socha.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15-01-2016

Burmistrz zaprasza na otwarcie kładki

Ilustracja do informacji: Burmistrz zaprasza na otwarcie kładki
05-01-2016

Zapraszamy do składania wniosków o przyznanie stypendium sportowego

04-01-2016

„Środa z Funduszami dla… osób planujących założenie działalności gospodarczej” – 13.01.2016 r.

Ilustracja do informacji: „Środa z Funduszami dla… osób planujących założenie działalności gospodarczej” – 13.01.2016 r.
Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla osób planujących założenie działalności gospodarczej”, które odbędą się 13 stycznia 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wlkp.
Podczas spotkań przekazane zostaną informacje dotyczące możliwości pozyskania środków zwrotnych i bezzwrotnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach dostępnych i planowanych form wsparcia w nowym okresie programowania 2014-2020.
Spotkania odbędą się 13 stycznia 2016 r. w godzinach 10:00-13:00:
w Zielonej Górze: w siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5 (sala konferencyjna nr 0.35, poziom 0);w Gorzowie Wlkp.: w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp., ul. gen. Władysława Sikorskiego 107 (sala konferencyjna, piętro I).
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Zielonej Górze prosimy o przesłanie wypełnionego formularza na adres email:infoue~@~lubuskie~.~pl. Na zgłoszenia czekamy w dniach od 30.12.2015 r. do 12.01.2016 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 68 4565-535; -499; -488; -454 (dot. spotkania w Zielonej Górze).
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Gorzowie Wlkp. prosimy o przesłanie wypełnionego formularza na adres email:lpi~@~lubuskie~.~pl. Na zgłoszenia czekamy w dniach od 30.12.2015 r. do 12.01.2016 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. pod numerem telefonu: 95 7390-386; -380; -378; -377 (dot. spotkania w Gorzowie Wlkp.).
 
O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe w postaci wydrukowanych prezentacji. Podczas spotkań zostanie zapewniony poczęstunek dla uczestników.
Serdecznie zapraszamy!
 
 
04-01-2016

Życzenia noworoczne

Ilustracja do informacji: Życzenia noworoczne
04-01-2016

Telefony awaryjne

Ilustracja do informacji: Telefony awaryjne