Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

05-04-2016

Szlakiem Czterech Wież po Bad Freienwalde

Ilustracja do informacji: Szlakiem Czterech Wież po Bad Freienwalde
2 kwietnia już po raz kolejny, młodzi turyści ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego Bezdroża działającego przy  Szkole Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu, wzięli udział w Rajdzie Czterech Wież w partnerskim mieście Bad Freienwalde. Do wędrówki dołączyli także rodzice uczniów, członkowie PTTK Oddział Ziemi Międzyrzeckiej  oraz pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyrzeczu. Łącznie nasze miasto reprezentowało 69 miłośników aktywnego wypoczynku. Wszyscy uzyskali dyplom potwierdzający zdobycie wszystkich wież widokowych.
Wspólna wędrówka była udana, tym bardziej, że dopisała wspaniała pogoda. Wielkie podziękowania należą się stronie niemieckiej, która zaprosiła międzyrzeczan na rozpoczęcie sezonu wędrownego.
 
                                                                                                                              Małgorzata Dziedzic SP 4

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

05-04-2016

Już jest kwietniowe wydanie Informatora

Ilustracja do informacji: Już jest kwietniowe wydanie Informatora
Już niebawem do Państwa skrzynek pocztowych trafi kwietniowe wydanie Informatora Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu. Przeczytacie w nim informacje odnośnie inwestycji zrealizowanych w 2015 r. i planowanych w tym roku. Poznacie również szczegóły Programu Rodzina 500+ oraz kalendarz imprez na najbliższe dwa miesiące. Specjalnie dla Państwa dołączyliśmy harmonogram wywozu odpadów w sołectwach  i w mieście.
Informator dostępny jest również w wersji elektronicznej na naszej stronie www.miedzyrzecz.pl w zakładce Mieszkaniec. Życzymy miłej lektury.
 
 
04-04-2016

Harmonogram spotkań z rodzicami sześciolatków

Ilustracja do informacji: Harmonogram spotkań z rodzicami sześciolatków
Szanowni Państwo, Rodzice dzieci sześcioletnich,
 
zgodnie ze zmienioną ustawą o systemie oświaty, dzieci sześcioletnie mogą od 1 września br. rozpocząć naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej albo kontynuować edukację przedszkolną w oddziale przedszkolnym, mieszczącym się w szkole lub w przedszkolu.
 
Przed Państwem zapewne liczne pytania. Czy dziecko dojrzało do edukacji szkolnej? Czy szkoła zapewni mu dobry start? Czy będzie w niej bezpieczne? Czy jest szansa na to, by w szkole połączyć naukę z zabawą i to w miłej, niemal rodzinnej, atmosferze?
 
Zapraszamy wszystkich Rodziców 6-latków na bezpośrednie debaty dotyczące przyszłości naszych młodych Międzyrzeczan.
 
11 kwietnia godz.17:00 Przedszkole nr 1,
14 kwietnia godz.17:00 Przedszkole nr 4 Bajkowa Kraina,
18 kwietnia godz.17:00 Przedszkole nr 6,
21 kwietnia godz.17:00 Szkoła Podstawowa nr 3 (dla przedszkoli niepublicznych),
25 kwietnia godz.17:00 Szkoła Podstawowa nr 4.
 
01-04-2016

Dzieci z wizytą u burmistrza

Ilustracja do informacji: Dzieci z wizytą u burmistrza
1 kwietnia z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z rodzicami i opiekunami odwiedzili burmistrza Remigiusza Lorenza. Włodarz serdecznie przywitał gości i zaprosił do wspólnego zdjęcia. Ponadto każde dziecko otrzymało drobny, kolorowy upominek.
 
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzimy corocznie 2 kwietnia. Ma on na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Obchody Dnia są również okazją do globalnego zaangażowania i bardziej efektywnej współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: Dzieci z wizytą u burmistrza

01-04-2016

Lubuski Kongres Gospodarczy- firma ZPU Jońca z Międzyrzecza nagrodzona Diamentem Forbsa podczas Kongresu!

Ilustracja do informacji: Lubuski Kongres Gospodarczy- firma ZPU Jońca z Międzyrzecza nagrodzona Diamentem Forbsa podczas Kongresu!
W dniu 30 marca br., czyli dzień przed uruchomieniem kolejnego naboru 10 konkursów w ramach RPO Lubuskie 2020, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego stał się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy samorządowcami z regionu, naukowcami i przedsiębiorcami. Jak podkreślała w swoim wystąpieniu marszałek Elżbieta Anna Polak „nowa perspektywa to szansa dla regionu, czas, który trzeba jak najlepiej wykorzystać. Lubuskie ma się stać regionem konkurencyjnym i innowacyjnym. Ma być Zieloną krainą nowoczesnych technologii. I tę misję chcemy realizować z lubuskim biznesem”. Współorganizatorami kongresu byli prof. Dariusz Rosati poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Waldemar Sługocki senator RP. Obaj Panowie zabrali głos przybliżając słuchaczom kongresu ideę rozwoju gospodarczego w Polsce i Europie oraz sposób w jaki polskie regiony, a w tym województwo lubuskie, wykorzystują środki europejskie. W swoim wystąpieniu senator Sługocki podkreślał, iż Lubuskie rozwija się szybciej niż średnia dla Polski 2004-2014. W Polsce średnia wzrostu PKB to 4%, w woj. lubuskim to 6%. Widoczne są także zmiany w nakładach na badania i rozwój – lubuskie było na 3 miejscu jeżeli chodzi o budowanie konkurencyjnej gospodarki, w oparciu o badanie i rozwój – podkreślił.
Jedną z części kongresu była debata, w której uczestniczyli Katarzyna Drożak – dyrektor Departamentu Programów Regionalnych, Marcin Kowcz z firmy Monster&Devices, Marcin Bąkowski z firmy Sinersio Polska, Karol Dąbrowski z Centrum Przedsiębiorczości
i Transferu Technologii UZ oraz Grzegorz Königsberg  dyrektor CKZiU „Elektryk” w Nowej Soli. Rozmawiali na temat wykorzystania środków unijnych w nowej perspektywie, komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań i współpracy biznesu z nauką, dostosowania edukacji do potrzeb przedsiębiorców oraz wsparcia szkolnictwa zawodowego w ramach środków unijnych.
Na koniec kongresu wręczone zostały nagrody dla firm z województwa lubuskiego, które zostały wyróżnione w rankingu Diamenty Forbsa. Wśród nich znalazł się także ZPU Jońca z Międzyrzecza. Nagrodę odebrała Joanna Barszczak.
 
fot.www.lubuskie.pl

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

01-04-2016

Burmistrz na konferencji PZPN

Ilustracja do informacji: Burmistrz na konferencji PZPN
30 marca burmistrz Remigiusz Lorenz uczestniczył w konferencji Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. Wydarzenie było okazją do spotkania się z zarządem PZPN.
 
Burmistrz rozmawiał z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem oraz wiceprezesem ds. szkoleniowych Romanem Koseckim. Tematem spotkania była możliwość uzyskania przez gminę dofinansowania na przebudowę stadionu oraz modernizację bieżni z rządowego programu „Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej”. Władze PZPN zapewniły swoją rekomendację w tej kwestii.
Podczas spotkania zaprezentowany został Narodowy Model Gry. Jest to podręcznik zawierający proponowane rozwiązania dla zawodników i trenerów w różnych sytuacjach boiskowych. Pokazany został również Pro Junior System, czyli system finansowego wsparcia dla klubów promujących młodych piłkarzy w ekstraklasie, I lidze i II lidze. Związek przeznaczy na ten cel 10 mln zł rocznie.
W konferencji wzięła również udział delegacja Lubuskiego Związku Piłki Nożnej - wiceprezes Paweł Czop, Romuald Jankowiak, Janusz Kałuziński oraz Radosław Bubniak i Bartosz Siemiński - trenerzy koordynatorzy Akademii Młodych Orłów w naszym województwie. Po konferencji wszyscy uczestnicy udali się na mecz eliminacji MME U-17 Polska - Serbia, niestety zakończony porażką biało-czerwonych 1:2.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Burmistrz na konferencji PZPN

01-04-2016

OGŁOSZENIE

Ilustracja do informacji: OGŁOSZENIE
Na podstawie Uchwały Nr XX/172/16 Rady Miejskiej w Międzyrzeczu z dnia 15 marca   2016 r. w sprawie zarządzenia  konsultacji społecznych  z mieszkańcami sołectw Gminy Międzyrzecz dotyczących projektów statutów oraz Zarządzenia  Burmistrza Międzyrzecza Nr Z-25/2016  z dnia 24 marca 2016 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami sołectw Gminy Międzyrzecz dotyczących projektów statutów sołectw położonych na terenie gminy, Burmistrz Międzyrzecza ogłasza konsultacje społeczne w celu poznania opinii mieszkańców poszczególnych sołectw gminy Międzyrzecz na temat proponowanych zmian statutów sołectw.
 
Konsultacje odbywać się będą w dniach od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2016 r. Projekty statutów oraz formularze konsultacyjne znajdują się u Sołtysów, w Urzędzie Miejskim w Międzyrzeczu oraz na stronie BIP urzędu.
 
 
 
 
 
 
 
 
31-03-2016

„Środa z Funduszami dla… JST na inwestycje środowiskowe" – 06.04.2016 r.

Ilustracja do informacji: „Środa z Funduszami dla… JST na inwestycje środowiskowe" – 06.04.2016 r.
Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla JST na inwestycje środowiskowe”, które odbędą się 6 kwietnia 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wlkp.
 
Podczas spotkań przekazane zostaną informacje dotyczące możliwości pozyskania środków zwrotnych i bezzwrotnych na projekty realizowane m.in. w zakresie modernizacji i wprowadzania ulepszeń mających na celu redukcję emisji zanieczyszczeń do powietrza, racjonalizację zużycia energii czy właściwe gospodarowanie odpadami.
 
Spotkania odbędą się 6 kwietnia 2016 r. w godzinach 10:00-13:00:
 
  • w Zielonej Górze: w siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5 (sala konferencyjna nr 0.35, poziom 0);
  • w Gorzowie Wlkp.: w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp., ul. gen. Władysława Sikorskiego 107 (sala 216, piętro II).
 
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Zielonej Górze prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy w dniach od 23 marca 2016 r. do 4 kwietnia 2016 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 68 4565-535; -499; -488; -454 (dot. spotkania w Zielonej Górze).
 
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Gorzowie Wlkp. prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy w dniach od 23 marca 2016 r. do 4 kwietnia 2016 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. pod numerem telefonu: 95 7390-386; -380; -378; -377 (dot. spotkania w Gorzowie Wlkp.).
 
 
O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe w postaci wydrukowanych prezentacji. Podczas spotkań zostanie zapewniony poczęstunek dla uczestników.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
29-03-2016

KLUB – nowy program Ministerstwa Sportu i Turystyki

Ilustracja do informacji: KLUB – nowy program Ministerstwa Sportu i Turystyki
Z ostatnim dniem lutego br., decyzją Ministra Sportu i Turystyki, ogłoszony został Program „KLUB”, którego celem jest wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.
 
Program zakłada bezpośrednie wsparcie dla klubów sportowych działających w formie stowarzyszenia. Mogą one starać się o wsparcie w wysokości 10 tys. zł (kluby jednosekcyjne) lub 15 tys. zł (kluby wielosekcyjne). Łącznie w ramach programu do podziału w 2016 r. będzie 15 mln zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Dzięki temu dotacje może otrzymać ponad tysiąc klubów z całego kraju. Dofinansowanie można przeznaczyć na wynagrodzenia dla szkoleniowców, sprzęt sportowy lub organizację obozu sportowego.

Głównymi celami programu, który powstał dzięki bezpośrednim konsultacjom ministerstwa z lokalnymi środowiskami sportowymi, są: upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej, wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży, inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży oraz optymalizacja wykorzystania potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Program stanowi część nowej strategii rozwoju sportu realizowanej przez ministerstwo, którą współtworzą: projekt przywrócenia do szkół SKS-ów oraz projekt Narodowej Bazy Talentów.

Wnioski o dotacje należy nadsyłać do 15 kwietnia. Szczegółowe informacje na temat programu i sposobu składania wniosków można znaleźć TUTAJ.
 
Źródło:
 
25-03-2016

Zgłoś wniosek do Budżetu Obywatelskiego