Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

28-06-2016

Informacja nt. możliwości dofinansowania poprzez Stowarzyszenie LGD Brama Lubuska

Ilustracja do informacji: Informacja nt. możliwości dofinansowania poprzez Stowarzyszenie LGD Brama Lubuska
Dnia 20.05.2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze została podpisana Umowa  o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność nr 00001-6933-UM0410006/15 zawarta pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego  i STOWARZYSZENIEM LGD BRAMA LUBUSKA.
STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA otrzyma ponad 16 mln zł na realizację Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność przyznawanych w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
W ramach konkursów na tworzenie i utrzymanie miejsc pracy zostanie przeznaczonych 6,65 mln zł.  
O wsparcie ubiegać będą mogły się osoby:
-  podejmujące lub rozwijające działalność gospodarczą w zakresie handlu i usług konsumenckich,
-  podejmujące lub rozwijające działalność gospodarczą w zakresie pozyskiwania i/lub przetwarzania lokalnych surowców i/lub produktów,
- podejmujące lub rozwijające działalność gospodarczą w zakresie usług turystycznych.
 
Poza dofinansowaniami dla osób fizycznych przewidziane zostały również dotacje dla jednostek samorządu terytorialnego (z wyłączeniem województw) w kwocie 6,05 mln zł oraz dotacje na realizację grantów („Budowa nowych obiektów infrastruktury rekreacyjnej”, „Budowa nowych obiektów infrastruktury turystycznej”), o które będą mogły ubiegać się organizacje pozarządowe (600 tys. zł).
 
W skład STOWARZYSZENIA LGD BRAMA LUBUSKA wchodzą gminy: Lubrza, Łagów, Skąpe, Szczaniec, Świebodzin – z wyłączeniem miasta Świebodzin, Bledzew, Międzyrzecz, Przytoczna, Pszczew, Skwierzyna, Drezdenko, Dobiegniew, Stare Kurowo, Strzelce Krajeńskie, Zwierzyn, tym samym mieszkańcy tych miejscowości (poza miastem Świebodzin) mogą ubiegać się o dofinansowanie.
 
Poniżej szczegółowe informacje dot. uzyskania dofinansowań na realizację operacji związanych  
z podejmowaniem/rozwijaniem działalności gospodarczej oraz na realizację grantów:
28-06-2016

„Środa z Funduszami …na promocję regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP" – 06.07.2016 r.

Ilustracja do informacji: „Środa z Funduszami …na promocję regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP" – 06.07.2016 r.
Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami…na promocję regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP”, które odbędą się 6 lipca 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wlkp.
 
O spotkaniach
Podczas spotkań przekazane zostaną informacje dotyczące możliwości pozyskania środków zwrotnych i bezzwrotnych na projekty dotyczące promocji regionu i działalności eksportowej sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w województwie lubuskim w nowym okresie programowania 2014-2020.
 
Spotkania odbędą się 6 lipca 2016 r. w godzinach 10:00-13:00
Miejsce spotkań
  • w Zielonej Górze: w siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5 (sala konferencyjna nr 0.35, poziom 0);
  • w Gorzowie Wlkp.: w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp., ul. gen. Władysława Sikorskiego 107 (sala 216, piętro II).
 
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Zielonej Górze prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy w dniach od 22 czerwca 2016 r. do 5 lipca 2016 r.  W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 68 4565-535; -499; -488; -454 (dot. spotkania w Zielonej Górze).
 
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu w Gorzowie Wlkp. prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy w dniach od 22 czerwca 2016 r. do 5 lipca 2016 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp. pod numerem telefonu: 95 7390-386; -380; -378; -377 (dot. spotkania w Gorzowie Wlkp.).
 
 
O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe w postaci wydrukowanych prezentacji. Podczas spotkań zostanie zapewniony poczęstunek dla uczestników.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
27-06-2016

I Ogólnopolski Bieg Sztafetowy „Bieg po Szpik”

Ilustracja do informacji: I Ogólnopolski Bieg Sztafetowy „Bieg po Szpik”
Punktualnie o godzinie 20:00, 23 czerwca spod międzyrzeckiego ratusza wyruszył I Ogólnopolski Bieg Sztafetowy "Bieg po Szpik". Sztafetę poprzedziła konferencja prasowa, podczas której Jacek Baczyński - członek zarządu Fundacji "Przeciwko Leukemii" przedstawił szczegółowo plan i cel przedsięwzięcia. W pierwszym etapie biegu udział wziął sam burmistrz Remigiusz Lorenz, który objął patronatem to wyjątkowe wydarzenie. Na starcie nie zabrakło także małych piłkarzy z Akademii Młodych Orłów oraz mieszkańców miasta, a także sportowców zrzeszonych w Klubie Biegacza Piast. W biegu wzięli udział dawcy, biorcy, lekarze-transplantolodzy i wolontariusze fundacji. Po blisko 20 godzinach sportowcy pokonali 215 km i dotarli do Szczecinka, gdzie przywitał ich starosta szczecinecki Krzysztof Lis wraz z mieszkańcami. W sobotę 25 czerwca, na corocznym spotkaniu dawców i biorców szpiku kostnego oraz członków Fundacji Przeciwko Leukemii, zastępca burmistrza Agnieszka Śnieg wręczyła wszystkim biegaczom okolicznościowe medale, ufundowane przez burmistrza Międzyrzecza.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

27-06-2016

Dyżur senatora Władysława Komarnickiego

Ilustracja do informacji: Dyżur senatora Władysława Komarnickiego
23-06-2016

Informacja o wyborach

Ilustracja do informacji: Informacja o wyborach
23-06-2016

Misja gospodarcza do Białorusi

Ilustracja do informacji: Misja gospodarcza do Białorusi
W miesiącu październiku br. Urząd Marszałkowski planuje organizację misji gospodarczej/wyjazdu przedsiębiorców na spotkania biznesowe z białoruskimi przedsiębiorcami do Homla na Białorusi.
 
Jeżeli są Państwo zainteresowani handlem (import /eksport) lub inwestycjami na Białorusi oraz chcieliby uczestniczyć w takim wyjeździe proszę o przesłanie informacji, nt. branży białoruskiej z jaką chcecie się Państwo spotkać, oferowanych produktów, kupno/ sprzedaż towaru.
 
Na najbliższym spotkaniu z przedstawicielami obwodu homelskiego chcielibyśmy ustalić program oraz branże z którymi mogliby się spotkać lubuscy przedsiębiorcy, a przekazane uwagi i informacje pozwolą nam najlepiej dopasować wyjazd do oczekiwań przedsiębiorców.
 
Prosimy o informację do 24.06.2016 r.
 
Daniel Chalecki
ekspert pro-biz
+48 68 4565 487
 
 
 
                                                             Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów
22-06-2016

Uwaga kierowcy, zmiana organizacji ruchu!!!

Ilustracja do informacji: Uwaga kierowcy, zmiana organizacji ruchu!!!
W środę 22 czerwca br. od godz. 9:00 dojdzie do zmiany organizacji ruchu w obrębie węzła Międzyrzecz Północ. Otwarte dla ruchu zostaną obydwie wyremontowane łącznice: wjazdowa od strony Gorzowa Wlkp. i wyjazdowa w kierunku Zielonej Góry. W tym samym dniu rozpocznie się jednak kilkutygodniowy remont dwóch pozostałych łącznic na tym węźle: wyjazdowej w kierunku Gorzowa Wlkp. i wjazdowej od strony Zielonej Góry.
W związku z tym jedyną możliwością dojazdu do Gorzowa Wlkp. będzie skorzystanie z odcinka dawnej drogi krajowej nr 3 (obecnie drogi gminnej) i wjazd na drogę ekspresową S3 na węźle Skwierzyna Południe. Natomiast dojazd do zakładów przemysłowych, zlokalizowanych w północnej części Międzyrzecza (w tym w Międzyrzeckim Parku Przemysłowym) od strony węzła Jordanowo odbywał się będzie poprzez wjazd do miasta już na węźle Międzyrzecz Południe. Z uwagi na trwającą jednocześnie przebudowę odcinka ulicy Świerczewskiego, dla wszystkich pojazdów wyznaczono objazd ulicami: Chopina, Wojska Polskiego i Młyńską.
Prosimy kierowców o wyrozumiałość i zwrócenie szczególnej uwagi na nowoustawione oznakowanie.
21-06-2016

Uwaga!!!Przerwa technologiczna na Pływalni Miejskiej "Kasztelanka"

Ilustracja do informacji: Uwaga!!!Przerwa technologiczna na Pływalni Miejskiej "Kasztelanka"
21-06-2016

Zaplanuj „Lekcje z ZUS”

Ilustracja do informacji: Zaplanuj „Lekcje z ZUS”
Zachęcamy nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS” w roku szkolnym 2016/2017 Projekt „Lekcje z ZUS” skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na terenie działania Oddziału ZUS w Gorzowie Wlkp. realizowany jest już w czternastu szkołach. W programie omawiane są ubezpieczenia, uprawnienia do świadczeń, emerytura jako przyszłość w naszych rękach oraz prowadzenie własnej firmy, czyli e-ZUS. Wszystko w ramach czterech lekcji prowadzonych w oparciu o materiały dla ucznia i nauczyciela, które nieodpłatnie udostępnia ZUS.Przyjęta formuła jest dobrze oceniona przez pedagogów i uczniów, którzy doceniają ciekawą formę, przystępną prezentację oraz materiały multimedialne, dzięki którym niełatwa tematyka ubezpieczeń społecznych staje się bardziej zrozumiała.Częścią projektu jest organizowany raz do roku ogólnopolski konkurs wiedzy pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Konkurs odbywa się w trzech etapach, a podczas finału w Centrali ZUS w Warszawie najlepsi z najlepszych stają do rywalizacji, by sięgnąć po atrakcyjne nagrody.Potrzeba wielu lat systematycznego kształcenia, by absolwenci gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych posiadali podstawową wiedzę o ubezpieczeniach społecznych, które przecież towarzyszą nam całe życie. Dlatego też zachęcamy do współpracy. Więcej informacji można również znaleźć na stronie: www.zus.pl/lekcjezZus. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 95 7395 100 lub mailowo: rzecz~.~gorzow~@~zus~.~pl.  
 
Monika Tomiczek Rzecznik prasowyO/ ZUS w Gorzowie Wlkp. 
 
20-06-2016

Obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w Międzyrzeczu
„Gdzie chrzest, tam nadzieja” – pod takim hasłem 18 czerwca odbyły się w Międzyrzeczu wojewódzkie i diecezjalne obchody 1050-lecia Chrztu Polski. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Uroczystość rozpoczęło nabożeństwo ekumeniczne w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski oraz wykład prof. Krzysztofa Ożoga pt. ”Chrzest Polski 966”. Tuż po nabożeństwie ulicami miasta w kierunku ratusza przeszedł korowód historyczny. Przedstawiał on każdą z epok w historii naszego kraju. Uczestniczyli w nim przedszkolaki wraz z rodzicami z Przedszkola nr 1, nr 4 i nr 6, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, nr 3, nr 4, Gimnazjum nr 1 i nr 2 oraz harcerze z Hufca Międzyrzecz. Ta wędrówka w czasie prowadzona żarem serca Pięciu Braci Międzyrzeckich, przy muzyce dawnej zespołu Antiquo More, poprowadziła wiernych na plac za ratuszem, gdzie odbył się symboliczny chrzest pierwszego władcy Polski.
Na rozpoczęcie mszy św. Międzyrzecki Chór Kameralny odśpiewał Bogurodzicę. Uroczystą eucharystię odprawił abp. Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. List od prezydenta RP skierowany do wszystkich zgromadzonych odczytała minister Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.
Na zakończenie słowa podziękowania za wspaniałą organizację i zaangażowanie, do wszystkich podmiotów, które przyczyniły się do organizacji tego ważnego wydarzenia skierował gospodarz uroczystości burmistrz Remigiusz Lorenz.
Po mszy św. wszyscy mogli wysłuchać koncertu Dziecięcego Chóru „Piccolo”, Międzyrzeckiego Chóru Kameralnego oraz zobaczyć przepiękny pokaz tańca z flagami Zespołu Muzyki Dawnej „Antiquo More”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

114Galeria zdjęć: Obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w Międzyrzeczu