Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz Logo: Odlotowy Miedzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

22-01-2016

Spędź ferie z Międzyrzeckim Ośrodkiem Kultury

Ilustracja do informacji: Spędź ferie z Międzyrzeckim Ośrodkiem Kultury
22-01-2016

Stwórz z młodymi ludźmi projekt, dzięki któremu poczują się oni ważni i docenieni!

Ilustracja do informacji: Stwórz z młodymi ludźmi projekt, dzięki któremu poczują się oni ważni i docenieni!
Trwa Ogólnopolski Konkurs Grantowy Programu „Równać Szanse 2016” na projekty dla młodych ludzi. Takie, o których będzie głośno w całej okolicy! Takie, które odmienią życie uczestników! Takie, z których to oni sami będą dumni! Nieważny jest temat – ważny jest rozmach, zaangażowanie i samodzielność młodych ludzi.  
Udział w Programie „Równać Szanse 2016” to prestiż i dowód profesjonalizmu. Twórcą Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży – najlepsze rekomendacje i najlepsze towarzystwo, gdy chce się zyskać status naprawdę skutecznej organizacji.
Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym to dotacja do 40 000 zł na projekt 15-miesięczny (trwający od 1 lipca 2016 roku do 30 listopada 2017 r.). Zapraszamy organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców.
Termin składania wniosków upływa 10 marca 2016 roku, o godz. 12.00. Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego czekają na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl
W Programie „Równać Szanse” chodzi o wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Kończąc swój udział w ciekawym projekcie muszą zyskać poczucie, że zrobili coś nowego, ważnego i dającego pewność siebie; że zdobyli umiejętności cenne w ich obecnym i dorosłym życiu. Muszą uwierzyć, że zrobili krok właśnie w tym kierunku.
 
21-01-2016

Ogłoszenie - możliwość składania uwag do projektu uchwały w sprawie wykazu kąpielisk

21-01-2016

Uroczystość z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego

Ilustracja do informacji: Uroczystość z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego
Urząd Stanu Cywilnego w Międzyrzeczu w miesiącu wrześniu organizuje zbiorową uroczystość z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego dla par, które w roku 1966 zawarły związek małżeński. W związku z powyższym w celu zadeklarowania swego udziału w uroczystości prosimy o osobiste przybycie lub zgłoszenie telefoniczne pod nr tel. 95 7426939 do końca kwietnia 2016 roku.
21-01-2016

Prosimy o wypełnienie ankiety

W związku z realizacją projktu E-CENTRA – AKTYWIZACJA CYFROWA MIESZKAŃCÓW GMIN w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 zwracamy się z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety badającej zapotrzebowanie w zakresie umiejętności cyfrowych w gminie Międzyrzecz. Ankieta składa się z 10 krótkich pytań i dostępna jest pod adresem:
 
http://www.ankietka.pl/ankieta/210328/ankieta-gmina-miedzyrzecz.html
 
 
21-01-2016

Ogłoszenie w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów do prac w Komisji konkursowej oceniającej ofert w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych gminy Międzyrzecz na rok 2016

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów do prac w Komisji konkursowej oceniającej ofert w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych gminy Międzyrzecz na rok 2016
21-01-2016

Siorbnęli po raz siódmy

Ilustracja do informacji: Siorbnęli po raz siódmy
16 stycznia 2016 r. budynek Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury zaroił się mundurami harcerskimi. Już od rana zjeżdżali się tam harcerze z całego terenu Chorągwi Ziemi Lubuskiej, aby wziąć udział w VII Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Siorba 2016”. Organizatorami imprezy byli: Hufiec Międzyrzecz ZHP im. Zawiszaków oraz  Międzyrzecki Ośrodek Kultury. Na festiwalowe zmagania zjechało się 11 jednostek ZHP (lub ich reprezentacje) w sumie 182 osoby. Na scenie harcerze prezentowali utwory w kategoriach: piosenka harcerska, turystyczna i żeglarska czyli szanty. Zuchy zaśpiewały  piosenkę zuchową. Festiwal objęli  patronatem: Komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP hm. Artur Doliński, Starosta Międzyrzecki Grzegorz Gabryelski i Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz.
Wszystkich uczestników powitała  druhna komendantka Hufca Międzyrzecz ZHP phm. Maria Sobczak – Siuta oraz dyrektor MOK-u Andrzej Sobczak,  którzy  dali sygnał do wspólnego siorbnięcia,  a tym samym  oficjalnie otworzyli festiwal.Imprezę z harcerską z pełną swobodą poprowadzili pwd. Adrian Portała oraz dh. Oliwia Matuszewska.
No i poszły w ruch gitary, dzwonki, flety,  perkusje i wiele licznych instrumentów, których dźwięki długo  rozbrzmiewały  na scenie. Zabawa była przednia, wykonawcom nie brakowało pomysłów na zaprezentowanie siebie. Ich zmagania na scenie oceniali Zofia Plewa- członek Zarządu Powiatu Międzyrzeckiego (przedstawicielka Starosty Międzyrzeckiego), Małgorzata Bukowska – kustosz Biblioteki Publicznej w Międzyrzeczu, Patrycja Klarecka-Haładus Wydział Spraw Społecznych UM Międzyrzecz oraz st. chor. sztab. Maciej Skrzek – przedstawiciel 17. WBZ.  Bogaty repertuar oraz niezwykle wysoki poziom artystyczny tegorocznych zmagań sprawił, że jury miało bardzo ciężkie zadanie...Po długich, burzliwych naradach przyznano:
W kategorii piosenka harcerska:
 •  Złotą Siorbę dla  2. DH „Iskry” z Międzyrzecza, 
 • Srebrną Siorbę dla 19. DH „Wataha” z Pszczewa,
 • Brązową Siorbę  dla 56. DH „Grom” ze Skwierzyny.
W kategorii piosenka turystyczna:
 • Złotą Siorbę  wyśpiewała 12. Drużyna Starszoharcerska „Ogień” z Międzyrzecza;
 • Srebrną Siorbę odebrali harcerze 56. Drużyny Starszoharcerskiej „Warta” ze Skwierzyny,
 • Brązowa Siorba przypadła Pierwszemu Strzeleckiemu Szczepowi Harcerskiemu  „Czarna Jedynka” ze Strzelec Krajeńskich.
W kategorii piosenka żeglarska:
 • Złota Siorba powędrowała do  Pierwszego  Strzeleckiego  Szczepu Harcerskiego  „Czarna Jedynka” ze Strzelec Krajeńskich,
 • Srebrną Siorbę zabrał ze sobą Związek Drużyn ze Zbąszynka,
 • Brązową Siorbę wyśpiewali chłopcy z  22. DH „Krzesiwo” z Międzyrzecza.
Zuchy wyśpiewały sobie „Siorbusie” i tak:
 •  Złotego Siorbusia  otrzymała  9. GZ „Leśne Pogotowie” ze Skwierzyny,
 • Srebrnego Siorbusia  zabrały  zuchy z 2. GZ „Słoneczna Gromada  ” z Międzyrzecza,
 • Brązowy  Siorbuś przypadł  1. GZ „Rozbrykane Iskierki” z  Przytocznej .
Symboliczne Siorby i Siorbusie zostały wzbogacone  nagrodami – instrumentami muzycznymi bądź akustycznymi, które ufundowali: Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu, Urząd Miejski w Międzyrzeczu, Bank GBS oddział w Międzyrzeczu, Międzyrzecki Ośrodek Kultury,Hufiec Międzyrzecz ZHP im. Zawiszaków.
W tym miejscu muszę wspomnieć też o naszym przyjacielu, przyjacielu wszystkich harcerzy i zuchów międzyrzeckich Andrzeju Chmielewskim. Pan Andrzej znany jest jako radny Rady Miejskiej, literat, pasjonat przyrody. To on ufundował nagrody książkowe oraz kalendarze  dla każdej drużyny uczestniczącej w Siorbie.
Były też nagrody specjalne, i tak  nagrodę Dowódcy 17. WBZ płk Piotra Malinowskiego wręczył st. chor. sztab. Maciej Skrzek, a otrzymali ją harcerze 22. DH „Krzesiwo” z Międzyrzecza. Nagrodą tą jest wizyta w Izbie Pamięci 17. WBZ oraz zajęcia na ściance wspinaczkowej w jednostce wojskowej. W tym miejscu wypada dodać, że 2. DH „Krzesiwo” jest jedyną męską drużyną działającą na terenie Hufca Międzyrzecz ZHP im. Zawiszaków.
Indywidualne nagrody otrzymali: Marek Maciej ze Skwierzyny za żywiołową grę na gitarze i śpiew, Jagoda Opala z Pszczewa za piękną grę na flecie oraz Oliwia Fryza także z Pszczewa za zachwycający akompaniament na dzwonkach.
Jednak wszyscy z niecierpliwością czekali na… najważniejszą nagrodę, czyli Grand Prix dla najlepszego zespołu. Nagroda ta wiąże się nie tylko z otrzymaniem tego zaszczytnego tytułu, ale także z występem podczas przyszłorocznej Siorby jako Gwiazda Festiwalu. Tytuł Grand Prix otrzymał Pierwszy Strzelecki Szczep Harcerski „Czarna Jedynka” ze Strzelec Krajeńskich.    
Wręczenie tylu nagród i organizacja tegorocznego festiwalu nie wyglądałaby tak perfekcyjnie gdyby nie wsparcie i pomoc wielu ludzi.  W tym miejscu  słowa podziękowania kierujemy do:
Anny Sawki - sekretarza gminy Międzyrzecz za reprezentowanie podczas festiwalu burmistrza Międzyrzecza i wręczenie nagród zasponsorowanych przez Urząd,
Izabeli Ebert – za reprezentowanie sponsora p. Zbigniewa Górnego – prezesa GBS i wręczenie nagród zakupionych przez bank,
Halinie Pilipczuk  z Wydziału edukacji , spraw społecznych i promocji Starostwa Powiatowego za obecność na festiwalu i wręczenie nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe, 
Renaty i Andrzeja Luftmanów – właścicieli sklepu „Świat Dziecka”, którzy pomogli nam w zakupie nagród i … udzielili rabatu,
Arlety Stacheckiej  – dyrektor SOSW w Międzyrzeczu, która pomogła nam w zabezpieczeniu kwatermistrzowskim, czyli kuchnia  SOSW przygotowała pyszny posiłek dla uczestników,
Katarzyny Dymel – dyrektor SP2 w Międzyrzeczu za wsparcie i pomoc logistyczną w realizacji imprezy,
pracowników MOK-u , którzy zadbali o odpowiednie zaplecze widowiskowo- techniczne i czuwali nad sprawnym przebiegiem prezentacji na scenie,
Artura  Anuszewskiego  z Portalu Społecznościowego „Ziemia Międzyrzecka” za fotograficzne utrwalenie scenicznych działań harcerskich i zuchowych.
Dziękując  organizatorom, sponsorom, wykonawcom i  widzom za wspólną zabawę oraz harcerskie święto, żegnam się harcerskim (tym razem śpiewnym )
                                                  Czuwaj, do zobaczenia za rok!
 
                                                      Komendantka Szczepu ZHP „Płomienie” działającego przy SP2 w Międzyrzeczu  
                                                                                              phm. H. Barczewska
fot. Artur Anuszewski

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

18-01-2016

Ogłoszenie o likwidacji Fundacji "Kraina Podgrzybka"

18-01-2016

Mammografia

Ilustracja do informacji: Mammografia
18-01-2016

Zapraszamy na bal karnawałowy "Wytańczmy dzieciom szpital"

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na bal karnawałowy "Wytańczmy dzieciom szpital"