Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

09-03-2023

Szkolenie w sprawie dotacji

Ilustracja do informacji: Szkolenie w sprawie dotacji
„NOWEFIO – lubuskie lokalnie” mikrodotacje dla młodych organizacji i grup nieformalnych w województwie lubuskim - zaproszenie na szkolenie on-line
 
Stowarzyszenie LGD „Między Odrą a Bobrem” wspólnie z Fundacją Rozwoju Holistycznego 06.03.2023 r. rozpoczęły nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu „NOWEFIO –lubuskie lokalnie”- edycja 2023, sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Nabór prowadzony będzie do 27.03.2023 r., do godz. 23:59. Wnioski wraz z załącznikami należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: nowefio~.~lubuskie~@~gmail~.~com
 
Kto może ubiegać się o mikrodotację?
 
Młoda organizacja pozarządowa - organizacja pozarządowa lub podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3 UoDPPioW, która została wpisana do KRS lub właściwego rejestru nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku o mikrodotację. Ponadto, roczny przychód takiej organizacji za poprzedni zakończony rok obrotowy jej funkcjonowania nie przekracza 30 tys. zł.
 
Grupy nieformalne - nie mniej niż trzy osoby, pełnoletnie, zamieszkujące na terenie województwa lubuskiego, wspólnie realizujące lub chcące realizować działania w sferze pożytku publicznego, a nieposiadające osobowości prawnej. Grupa taka może ubiegać się o wsparcie realizacji lokalnego przedsięwzięcia mieszczącego się w sferze zadań publicznych określonej w art. 4 UoDPPioW samodzielnie lub wspólnie z inną organizacją pozarządową (tzw. Patronem).
 
Organizacja pozarządowa (tzw. Patron) - organizacja pozarządowa lub podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3 UoDPPioW, która może ubiegać się o przyznanie mikrodotacji na realizację projektu, dzięki któremu konkretna grupa nieformalna będzie miała możliwość realizacji lokalnego przedsięwzięcia.
 
Młode organizacje pozarządowe oraz Patroni grup nieformalnych chcący uzyskać mikrodotacje muszą być zarejestrowani na terenie województwa lubuskiego.
 
Premia punktowa:
Ze względu na niską aktywność w konkursie w ubiegłych latach, dodatkowo punktowane zostaną wnioski realizowane na obszarach:
 
-Santok, Kostrzyn nad Odrą (powiat gorzowski)
-Słubice, Cybinka (powiat słubicki)
-Drezdenko ( powiat strzelecko-drezdenecki)
-Bledzew, Pszczew, Skwierzyna, Trzciel ( powiat międzyrzecki)
-Sulęcin, Torzym (powiat sulęciński)
-Zbąszynek, Łagów, Skąpe, Szczaniec ( powiat świebodziński),
-Siedlisko ( powiat nowosolski)
-Jasień, Brody, Lipinki Łużyckie, Łęknica, Trzebiel, Tuplice (powiat żarski)
-Małomice, Szprotawa, Wymiarki (powiat żagański)
-Gubin, Bobrowice, Bytnica (powiat krośnieński)
-Szlichtyngowa (powiat wschowski)
-Babimost, Kargowa (powiat zielonogórski)
Jaka jest pula środków?
 
540 000,00 zł
 
Jaka jest wysokość wsparcia?
 
Młode organizacje NGO - do 6 000 zł
Grupy nieformalne występujące samodzielnie i z Patronem - do 6 000 zł
 
 
Na co może zostać wykorzystane wsparcie?
młode organizacje mogą wykorzystać środki na:
zakup sprzętu biurowego; sprzętu związanego z obszarem działań organizacji; koszty adaptacji lokalu, oprogramowanie komputerowe, podnoszenie kwalifikacji pracowników, wolontariuszy, częściowe finansowanie kosztów osobowych związanych z obsługą księgową, prawną lub informatyczną; pomoc w opracowaniu merytorycznych planów rozwoju;
na realizację lokalnych inicjatyw, przedsięwzięć, mieszczących się w sferze zadań publicznych określonych w art. 4 UoDPPioW.
 
 grupy nieformalne (występujące samodzielnie lub z Patronem) mogą wykorzystać środki na:
na realizację lokalnych inicjatyw, przedsięwzięć mieszczących się w sferze zadań publicznych określonych w art.4 UoDPPioW (w tym możliwe jest przeznaczenie maks 20% wartości wnioskowanej dotacji na zakup sprzętu, pod warunkiem że jest niezbędny do realizacji danej inicjatywy i uzasadniony).
 
Kryteria i sposób wyboru projektów:
Kryteria i sposób wyboru projektów zostały zawarte w Regulaminie konkursu oraz w załącznikach: karty oceny – omawiane będą podczas szkoleń, a udostępnione zostały na stronie internetowej projektu: www.lubuskielokalnie.fam.org.pl.
 
Szkolenie online:
szkolenie dla młodych NGO: 09.03.2023 r. godzina 16:30,
link do spotkania on-line:
 
szkolenie dla Patronów i grup nieformalnych : 14.03.2023 r. godzina 17:00
link do spotkania on- line:
 
szkolenie dla przedstawicieli i mieszkańców sołectw w/w gmin: 16.03.2023 r. godzina 14:00
link do spotkania on-line:
Aby wziąć udział w szkoleniu, nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania! Wystarczy klikną w link.
 
Gdzie uzyskać informacje?
 
Na stronie www.lubuskielokalnie.fam.org.pl zamieszczone zostały Regulamin konkursu wraz załącznikami. Zachęcamy również do korzystania z naszego wsparcia.
 
Kontakt:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Między Odrą a Bobrem”
ul. Lipowa 1
66-003 Zabór
Tel.: 603 505 517
e-mail: e-mail
 
Fundacja Rozwoju Holistycznego
ul. Pomorska 34
66-400 Gorzów Wlkp.
Tel.: 600 676 083
e-mail: fundacja~.~frh~@~gmail~.~com
08-03-2023

Dyktando z okazji Dnia Kobiet

Ilustracja do informacji: Dyktando z okazji Dnia Kobiet
W tym roku serwis edukacyjny Dyktanda.pl ponownie organizuje ogólnopolskie dyktando z okazji Dnia Kobiet. 
 
 
 
Głównym celem akcji oraz ogólnych działań serwisu jest promowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, rozwijanie umiejętności językowych poprzez popularyzację wiedzy o języku polskim oraz doskonalenie sprawności w posługiwaniu się językiem polskim.

Zależy nam na dotarciu także  do Państwa czytelników oraz zapewnienie im szansy zdobycia nagrody, dlatego prosimy o podzielenie się informacją o wydarzeniu na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych:
Poszukujesz inspiracji, jak możesz jeszcze bardziej umilić sobie, mamie, siostrze lub przyjaciółce Dzień Kobiet?
Już 8 marca masz możliwość zdobyć kartę podarunkową do wykorzystania na dowolne zakupy na najpopularniejszej platformie zakupowej w Polsce.
Portal edukacyjny Dyktanda.pl przygotował konkurs na święto kobiet. Konkurs polegający na rozwiązaniu specjalnego dyktanda ortograficznego, które zostanie udostępnione w Dniu Kobiet! 
Jeśli uwielbiasz rywalizację, chcesz wykazać się wiedzą, a przy okazji poczuć dreszczyk emocji upływającego czasu i świetnie się bawić, serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie!
Do rozwiązania dyktanda będzie można przystąpić online 8 marca 2022 r. między godziną 18:00 a 19:00.
Nagroda gwarantowana to karta podarunkowa, której wartość to 100,00 zł do wykorzystania na platformie zakupowej Allegro.pl, gdzie zwyciężczyni znajdzie dosłownie wszystko. 
Ty zdecydujesz, na co przeznaczysz wygraną.
Więcej informacji oraz link służący do zapisania się na Dyktando na Dzień Kobiet znajduje się na stroniehttps://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-kobiet-2 
Trzymamy kciuki za uczestników!
Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w przygotowaniu się do napisania dyktanda:
  1. Powtórz podstawy ortografii - zawsze warto przypomnieć sobie podstawowe zasady pisowni wyrazów, takich jak zasada „ż”, „rz”, „ó”, „u”, „ch” i „h”, czy poprawne stosowanie znaków interpunkcyjnych.
  2. Zapoznaj się z tematyką dyktanda - jeśli znasz temat dyktanda, to zwiększa to Twoje szanse na poprawne napisanie większej liczby wyrazów.
  3. Ćwicz słuchanie oraz pisanie - warto regularnie słuchać i zapisywać krótkie fragmenty tekstu, aby poprawić swoje umiejętności słuchania i pisania.
  4. Przepisz fragmenty tekstów - warto przepisywać fragmenty różnych tekstów, aby poprawić swoją szybkość i dokładność pisania.
  5. Korzystaj z materiałów edukacyjnych - istnieje wiele materiałów edukacyjnych online, takich jak strony internetowe lub aplikacje mobilne, które oferują dyktanda do ćwiczeń.
  6. Ćwicz w grupie - warto spotkać się z grupą osób i razem ćwiczyć słuchanie oraz pisanie. Możecie wzajemnie się poprawiać, a także uczyć od siebie nawzajem.
Pamiętaj, że regularne ćwiczenia i powtórki są kluczem do poprawy umiejętności pisania dyktand. :)
Kreacje graficzne są dostępne na naszym dysku google, które mogą Państwo dowolnie wykorzystać przy publikacji niniejszej informacji:
https://drive.google.com/drive/folders/1d6z-ecMVglzRdqHdxrDkIQJEshKSZBbS?usp=sharing
08-03-2023

Życzenia dla Pań od burmistrza Remigiusza Lorenza

Ilustracja do informacji: Życzenia dla Pań od burmistrza Remigiusza Lorenza
Życzenia z okazji Dnia Kobiet. 
 
 
 
 
 
 
okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzę pogody ducha,
                      nieustającego uśmiechu na twarzy,
                         miłości i spełnienia marzeń,
                      satysfakcji z pracy zawodowej
                    oraz spełnienia w życiu osobistym.
 
              Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz
 
 
07-03-2023

W muzeum o czarownicach

Ilustracja do informacji: W muzeum o czarownicach
W międzyrzeckim muzeum odbyła się promocja ostatnich książek pisarki z Kargowej Zofii Mąkosy. Podziękowania za przyjazd do Międzyrzecza i spotkanie z miejscowymi Czytelnikami złożyła jej m.in. zastępczyni burmistrza Agnieszka Śnieg.
 
Podczas spotkania z Czytelnikami pisarka podkreślała, że to jej kolejna wizyta w naszym mieście. Tym razem promowała swoje dwie ostatnie książki z cyklu „Makowa Spódnica”.  Ich fabułę oparła na protokołach z procesów mieszkanek Kargowej i okolic, posądzonych o czary i skazanych na okrutną śmierć. Zaznaczała przy tym, że w Międzyrzeczu jest wielu historyków i regionalistów, którzy publikują książki i Artykuły naukowe poświęcone jakże bogatym dziejom Ziemi Międzyrzeckiej. Wyznała, że jej kolejna powieść poświęcona będzie Trzcielowi, a jej fabułę osadzi w okresie międzywojennym, kiedy podzielone polsko-niemiecką granicą miasteczko było stolicą przemytników, szpiegów i dywersantów.
 
W spotkaniu udział wzięła m.in. zastępczyni burmistrza Agnieszka Śnieg. Razem z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Chmielewskim podziękowała pisarce za przyjazd do Międzyrzecza oraz pogratulowała jej literackiego talentu i pomysłów, natomiast Z. Mąkosa odwdzięczyła się jej autografem na książce.
 
– To było bardzo ciekawe spotkanie . Liczę, że po napisaniu kolejnej książki pani Zofia ponownie przyjedzie do naszego miasta i spotka się z fanami jej talentu – komentowała A. Śnieg.
 
Spotkanie  prowadziła pracownica muzeum Katarzyna Sztuba-Frąckowiak, która wykazała się nie tylko znajomością dorobku literackiego pisarki, ale także ogromną wiedzą historyczną.
07-03-2023

Nasi żołnierze polecą do Libanu

Ilustracja do informacji: Nasi żołnierze polecą do Libanu
Za kilka dni prawie 250 żołnierzy wyleci na półroczną misję do Libanu. W ich oficjalnym pożegnaniu uczestniczyła m.in. zastępca burmistrza Agnieszka Śnieg, która w liście gratulacyjnym - przekazanym dowódcy międzyrzeckiej brygady płk Sławomirowi Kocanowskiemu – życzyła uczestnikom misji żołnierskiego szczęścia i szczęśliwego powrotu do domów.
 
Trzon kontyngentu stanowią żołnierze stacjonującej w naszym mieście 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej,  dlatego oficjalne pożegnanie odbyło się dziś w południe na placu apelowym koszar wojskowych w Międzyrzeczu. Uczestniczyło w nim wielu gości. Przede wszystkim rodziny żołnierzy, ale także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. M.in. zastępczyni burmistrza Międzyrzecza Agnieszka Śnieg.
 
- Nasi żołnierze mają za sobą wiele misji w Iraku, Czadzie, Afganistanie i na Bałkanach. Ich profesjonalizm i wysoki poziom wyszkolenia są znane w całych Wojskach Lądowych, dlatego pozostaje mi życzyć uczestnikom misji żołnierskiego szczęścia. Niech szczęśliwy powrót będzie dla nich nagrodą za trwającą pół roku rozłąkę z Bliskimi – mówiła A. Śnieg.
 
Zastępczyni burmistrza wręczyła dowódcy „siedemnastej” płk Sławomirowi Kocanowskiemu
list z gratulacjami i życzeniami dla żołnuierzy. Czytamy w nim m.in. „Znając dotychczasowe osiągnięcia dowodzonej przez Pana Brygady, w tym również doświadczenia Jej Żołnierzy z poprzednich misji, szczerze wierzę, że kolejny raz z powodzeniem sprostacie temu wyzwaniu”.
 
Ostatnią odsłoną uroczystości była defilada. Dowódcą VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Libanie jest szef szkolenia 17. WBZ ppłk Damian Kidawa. W skład kontyngentu oprócz żołnierzy z naszej brygady wchodzą też ich koledzy i koleżanki z innych jednostek wojskowych.  
07-03-2023

Informacja o sesji Rady Miejskiej

Ilustracja do informacji: Informacja o sesji Rady Miejskiej
 
 
Na podstawie artykułu 20. ust. 3 z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 40) zwołuję LXIV sesję Rady Miejskiej w Międzyrzeczu, która odbędzie się 10 marca 2023 r. o godz. 14.30 w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
 
Porządek obrad:
                       
  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
  2. Porządek obrad.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Międzyrzecz na rok 2023 (projekt nr 1).
  4. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Międzyrzecz na lata 2023-2056 (projekt nr 2).
  5. Zamknięcie obrad sesji.
 
Przewodnicząca Rady Miejskiej  w Międzyrzeczu
Katarzyna Budych
07-03-2023

Otwarty konkurs ofert

Ilustracja do informacji: Otwarty konkurs ofert
Otwarty konkurs ofert na wsparcie w 2023 roku realizacji zadań publicznych Województwa Lubuskiego w ramach działania na rzecz rozwoju, w tym rozwoju obszarów wiejskich realizowanych na obszarze Rodzinnych Ogródków Działkowych
 
Zarząd Województwa Lubuskiego na podstawie art. 11 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1327 z późn. zm.) oraz Uchwały Nr XLVIII/680/22 Sejmiku Województwa Lubuskiego z dnia 28 listopada 2022 roku w sprawie uchwalenia „Programu współpracy Województwa Lubuskiego z organizacjami pozarządowymi w 2023 roku” ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie w 2023 roku realizacji zadań publicznych Województwa Lubuskiego w ramach działania na rzecz rozwoju, w tym rozwoju obszarów wiejskich realizowanych na obszarze Rodzinnych Ogródków Działkowych.
 
Na realizację ww. zadania przeznaczono środki w wysokości 400.000 zł.
Maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu może wynieść do 20 000 zł.
 
Termin składania ofert do 31 marca 2023 r.
 
Oferty należy złożyć w dwóch wersjach o tej samej, spójnej sumie kontrolnej:
w wersji elektronicznej w aplikacji Generator eNGO dostępnej na stronie www.lubuskie.engo.org.pl;
w wersji papierowej wygenerowanej z wersji elektronicznej w pliku PDF w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7 lub siedzibie Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich przy al. Zjednoczenia 104A w Zielonej Górze lub w sekretariacie Biura Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp. przy ul. Mościckiego 6 lub korespondencyjnie na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra lub na skrzynkę podawczą ePUAP.
 
O zachowaniu terminu decyduje data wpływu oferty w wersji elektronicznej i papierowej do Urzędu.
O terminie złożenia oferty wysłanej za pośrednictwem operatora pocztowego decyduje data stempla pocztowego, w przypadku firmy kurierskiej data dostarczenia przesyłki, w przypadku oferty złożonej osobiście data wpływu do siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane. 
 
07-03-2023

Strażacy z Gorzycy podsumowali miniony rok

Ilustracja do informacji: Strażacy z Gorzycy podsumowali miniony rok
Działalność jednostki OSP w Gorzycy w 2022 r. był tematem zebrania sprawozdawczego miejscowych strażaków-ochotników, które obyło się w sobotę, 4 marca, w ich remizie. Gratulacje i podziękowania złożył im m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Strażaków i ich gości – m.in. burmistrza Remigiusza Lorenza - przywitał prezes jednostki OSP w Gorzycy dh Arkadiusz Madzelan, który jest jednocześnie radnym miejskim. W swoim sprawozdaniu podsumował najważniejsze wydarzenia z minionego roku – m.in. zajęcie przez kierowana przez niego jednostkę OSP drugiego miejsca podczas gminnych i następnie powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych. Po wysłuchaniu sprawozdań skarbnika i przewodniczącego komisji rewizyjnej, uczestnicy zebrania jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium za ubiegły rok, po czym omówili plany na 2023 r.
 
Strażacy podziękowali za współpracę Mieczysławowi Witczakowi, który po 40 latach pracy – w tym 33 w Urzędzie Miejskim – przeszedł na zasłużoną emeryturę. Pracując w ratuszu od 1990 r. wspierał wszystkie jednostki OSP w naszej gminie, podobnie jak jego koleżanka z pracy Barbara Sułkowska, która niebawem przejdzie na emeryturę i podczas zebrania w Gorzycy doczekała się od strażaków z tej wsi podziękowań i kwiatów.
 
Gratulacje i podziękowania za trudną służbę złożył strażakom także burmistrz Remigiusz Lorenz, który jest prezesem straży ochotniczych w naszej gminie i zasiada w powiatowym prezydium OSP. Podkreślał przy tym ich aktywny udział w życiu wsi i gminy oraz poinformował o dotacji, otrzymanej przez gminę na zakup nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla ochotników z Kaławy. To nie koniec dobrych wiadomości dla druhów i druhen z naszej gminy.
 
– Już niebawem do jednostki OSP w Wyszanowie przyjedzie nowy samochód na podwoziu MANa, zakupiony dzięki dwóm rządowym dotacjom i wsparciu gminy. To trzeci pojazd, zakupiony dla naszych strażaków w ostatnich latach. Nie zamierzamy na tym przestać, gdyż po zakupie pojazdu dla Kaławy będziemy występować z wnioskami o dotacje na kolejne samochody, aż wymienimy strażacką flotę na nową - zapowiadał R. Lorenz.
 
W spotkaniu poza burmistrzem wzięła udział starosta Agnieszka Olender, która jest wiceprezesem OSP w naszym powiecie, a także komendant gminny OSP Dariusz Surma, wiceprzewodniczący rady miejskiej Andrzej Chmielewski – strażak z jednostki OSP w Gorzycy, radny miejski Grzegorz Skrzek, a w ostatniej fazie także sołtys Agnieszka Kopyściańska.
06-03-2023

Kolejna inwestycja w Gminie Międzyrzecz

Ilustracja do informacji: Kolejna inwestycja w Gminie Międzyrzecz
Pod koniec lutego przyszłego roku  mieszkańcy Nietoperka zaczną likwidować przydomowe szamba. Nieczystości z ich gospodarstw popłyną rurami do oczyszczalni ścieków w Kęszycy Leśnej. Gwarancją jest umowa na budowę kanalizacji w tej miejscowości, podpisana ostatnio przez burmistrza Remigiusza Lorenza i Tomasza Niewiadomskiego, właściciela miejscowej firmy, która wygrała przetarg na realizację tej ważnej dla mieszkańców inwestycji. 
 
Mieszkańcy Nietoperka czekali na ten dzień od blisko 20 lat! W czwartek, 2 marca, burmistrz Remigiusz Lorenz i miejscowy przedsiębiorca Tomasz Niewiadomski podpisali umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w tej miejscowości. – Na ogłoszony przez nas przetarg zgłosiło się aż dziewięć firm. Wygrała spółka pana Tomasza, która zrealizowała już wiele podobnych inwestycji w naszej gminie i okolicach. Zaoferowana przez nią kwota jest niższa wstępnych szacunków. Kolejną korzyścią dla gminy jest to, że to miejscowe przedsiębiorstwo, które zatrudnia międzyrzeczan i płaci tutaj podatki – akcentuje Sylwester Suchowski, kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu.
 
Prace mają się zakończyć pod koniec lutego przyszłego roku. Firma T. Niewiadomskiego wybuduje w tym czasie kanalizację grawitacyjną o łącznej długości 4 km. 900 m. Inwestycja w Nietoperku jest ostatnim, trzecim już etapem rozbudowy sieci kanalizacyjnej w tej części  gminy. – Pierwszym etapem było wybudowanie nowej oczyszczalni ścieków w Kęszycy Leśnej. Dzięki zwiększeniu jej wydajności mogliśmy podłączyć do niej Kęszycę, a teraz również Nietoperek – zaznacza R. Lorenz.
 
Gmina zapłaci wykonawcy 7 mln.  821 tys. 534 zł, czyli prawie o  milion złotych mniej, niż wynosiły wstępne szacunki.  - Na realizację tego zadania  dostaliśmy 5 mln. zł z rządowego programu Polski Ład. To kolejna z licznych inwestycji, realizowanych w naszej gminie dzięki dotacjom z Warszawy i Brukseli – dodaje R. Lorenz.
 
Burmistrz podkreśla, że w ostatnich latach gmina zrealizowała i nadal realizuje kilka inwestycji związanych z ochroną środowiska. Oprócz zakończonej już budowy nowej oczyszczalni w Kęszycy Leśnej i kanalizacji w Kęszycy, obecnie trwa kompleksowa modernizacja oczyszczalni we wsi Święty Wojciech i budowa sieci sanitarnej w Międzyrzeczu-Wybudowanie.  – Te inwestycje nie tylko służą otaczającemu nas środowisku, ale przede wszystkim mają ogromny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców – zaznacza R. Lorenz. 
06-03-2023

Otwarty konkurs ofert

Ilustracja do informacji: Otwarty konkurs ofert
W ramach realizacji zadania publicznego pn. WZAJEMNIE POTRZEBNI zleconego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zapraszamy do udziału w otwartym ogólnopolskim konkursie ofert.
 
Celem konkursu jest wyłonienie Ofert do dofinansowania, w ramach których wdrażany będzie pilotażowy model efektywnego, kompleksowego systemu średnio- i długoterminowej pomocy i włączania społecznego dla osób i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym dla obywateli Ukrainy przebywających w Polsce.
 

W ramach konkursu przewiduje się dofinansowanie działań na terenie gmin wiejskich, gmin wiejsko-miejskich, gmin miejskich do 120 tys. mieszkańców oraz ich związków w celu utworzenia Społecznych Agencji Najmu na ich terenie. Dzięki planowanym działaniom samorządy lokalne mogą zwiększyć ofertę mieszkaniową, bez ponoszenia wydatków na budowę nowych mieszkań.  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizacje pozarządowe, gotowe do podjęcia działań m. in. w zakresie zaspokajania potrzeb w obszarze mieszkalnictwa, rynku pracy, edukacji i innych usług społecznych.

Alokacja przeznaczona w ramach otwartego konkursu ofert wynosi 18 000 000,00 zł. W ramach konkursu można ubiegać się o dotację w wysokości do 4 500 000,00 zł

Ponadto podczas trwania konkursu Operator konkursu zrealizuje 4 bezpłatne webinary edukacyjno-informacyjne w celu wprowadzenia w tematykę zadania publicznego i wyjaśnienia najważniejszych zasad udziału w otwartym konkursie ofert. Terminy webinarów oraz zapisy poprzez formularz na stronie internetowej:  https://wzajemniepotrzebni.pl/
 
Zostaną przeprowadzone również bezpłatne szkolenia w zakresie: tworzenia i prowadzenia Społecznych Agencji Najmem oraz zarządzania najmem. Szkolenia odbędą się w przystępnej formule online, z możliwością zadawania pytań i konsultowania pojawiających się niejasności. O terminach szkoleń poinformujemy wkrótce.
 
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu na naszej stronie internetowej: https://wzajemniepotrzebni.pl/