Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

10-03-2023

Zapraszamy na debatę poświęconą bezpieczeństwu seniorów

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na debatę poświęconą bezpieczeństwu seniorów
Organizatorami debaty są policjanci Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. 
 
 
10-03-2023

Wojskowe targi pracy w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Wojskowe targi pracy w Międzyrzeczu
Razem za 17 Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną zapraszamy na Wojskowe Targi Służby Pracy, które odbędą się 17 i 18 marca w hali widowiskowo-sportowej na os. Kasztelańskim.
 
 
Targi mają promować służbę w Wojsku Polskim. Organizatorzy zaznaczają, że to szansa dla wszystkich, którzy szukają ciekawej pracy, stałego wynagrodzenia (ponad 4,9 tys. zł miesięcznie od pierwszego dnia służby), lub chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu.
 
W czasie targów od godz. 9.00 do 18.00 będzie można sprawdzić możliwości rozwoju zawodowego w Siłach Zbrojnych RP – od dobrowolnejc służby wojskowej po służbę zawodową. Na uczestników czekać będą różne atrakcje. M.in. transportery Rosomaki, pojazdy ewakuacji i ratownictwa „Hardun”, wyrzutnia rakietowa WR-40 Langusta, przeciwlotniczy system rakietowo-artyleryjski PSR-A PILICA i wiele, wiele innych. Nie zabraknie również słynnej wojskowej grochówki.
 
Przyjdź i sprawdź sam
 
Bliższych informacji na temat Wojskowych Targów Służby i Pracy w Międzyrzeczu udziela główny koordynator CWCR OZ w Zielonej Górze: mjr Piotr Pyryt 606 147 656 p~.~pyryt~@~ron~.~mil~.~pl
10-03-2023

Głośna próba syren alarmowych

Ilustracja do informacji:  Głośna próba syren alarmowych
W dniu 23 marca br. w godzinach 12.00 -12.30 przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych.
 
 
 
Nadane zostaną sygnały akustyczne:
  • ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny trwający 3 minuty,
  • odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny, trwający 3 minuty.
09-03-2023

Życzenia i kwiaty dla Pań od burmistrza i jego zastępcy

Ilustracja do informacji: Życzenia i kwiaty dla Pań od burmistrza i jego zastępcy
Bardzo miłą niespodzianką dla pań pracujących w Urzędzie Miejskim w Międzyrzecz były kwiatki, czekoladki i życzenia, którymi w Dniu Kobiet, 8 marca, witali je  w sekretariacie ratusza burmistrz Remigiusz Lorenz i jego zastępca Tomasz Markiewicz.
 
Burmistrz złożył też Paniom indywidualne życzenia w mediach społecznościowych.
 
„Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzę pogody ducha, nieustającego uśmiechu na twarzy, miłości i spełnienia marzeń, satysfakcji z pracy zawodowej oraz spełnienia w życiu osobistym”.
 
Zastępca burmistrza T. Markiewicz odwiedził wczoraj po południu kilka miejskich instytucji – Gminny Zespół Oświaty, Ośrodek Pomocy Społecznej, Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Wypoczynku, Międzyrzecki Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną -  i wręczył pracownicom kwiaty z okazji Dnia Kobiet. Złożył im także życzenia w imieniu swoim i burmistrza Remigiusza Lorenza, który nie mógł mu towarzyszyć, gdyż w tym czasie uczestniczył w ważnym spotkaniu służbowym w Gorzowie Wlkp.
 
Przed biblioteką T. Markiewicz złożył też życzenia i wręczył kwiaty kilku spotkanym tam paniom – m.in. byłej redaktor naczelnej miesięcznika „Kurier Międzyrzecki” Annie Kuźmińskiej-Świder.
09-03-2023

Studenci MUTW świętowali Dzień Kobiet

Ilustracja do informacji: Studenci MUTW świętowali Dzień Kobiet
Zastępca burmistrza Agnieszka Śnieg wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Katarzyną Budych oraz kierowniczką Wydziału Spraw Społecznych Sylwią Najderek i inspektorem z tego wydziału Ewą Walkowską wzięły udział w okolicznościowym spotkaniu z okazji Dnia Kobiet.
 

Spotkanie zorganizował w Dniu Kobiet zarząd jedynej międzyrzeckiej uczelni -  Międzyrzeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – na czele z jego prezesem Waldemarem Gajlewiczem.  
 
– Dziękuję za zaproszenie oraz za aktywną działalność w ramach uniwersytetu – mówi A. Śnieg.
 
09-03-2023

Zachęcamy Panie do badań mammograficznych

Ilustracja do informacji: Zachęcamy Panie do badań mammograficznych
Badania mammograficzne umożliwiają wczesne wykrycie raka.
 
Panie urodzone w latach 1966-1973 mogą się rejestrować na bezpłatne badania mammograficzne.
 
09-03-2023

Szkolenie w sprawie dotacji

Ilustracja do informacji: Szkolenie w sprawie dotacji
„NOWEFIO – lubuskie lokalnie” mikrodotacje dla młodych organizacji i grup nieformalnych w województwie lubuskim - zaproszenie na szkolenie on-line
 
Stowarzyszenie LGD „Między Odrą a Bobrem” wspólnie z Fundacją Rozwoju Holistycznego 06.03.2023 r. rozpoczęły nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu „NOWEFIO –lubuskie lokalnie”- edycja 2023, sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Nabór prowadzony będzie do 27.03.2023 r., do godz. 23:59. Wnioski wraz z załącznikami należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: nowefio~.~lubuskie~@~gmail~.~com
 
Kto może ubiegać się o mikrodotację?
 
Młoda organizacja pozarządowa - organizacja pozarządowa lub podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3 UoDPPioW, która została wpisana do KRS lub właściwego rejestru nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku o mikrodotację. Ponadto, roczny przychód takiej organizacji za poprzedni zakończony rok obrotowy jej funkcjonowania nie przekracza 30 tys. zł.
 
Grupy nieformalne - nie mniej niż trzy osoby, pełnoletnie, zamieszkujące na terenie województwa lubuskiego, wspólnie realizujące lub chcące realizować działania w sferze pożytku publicznego, a nieposiadające osobowości prawnej. Grupa taka może ubiegać się o wsparcie realizacji lokalnego przedsięwzięcia mieszczącego się w sferze zadań publicznych określonej w art. 4 UoDPPioW samodzielnie lub wspólnie z inną organizacją pozarządową (tzw. Patronem).
 
Organizacja pozarządowa (tzw. Patron) - organizacja pozarządowa lub podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3 UoDPPioW, która może ubiegać się o przyznanie mikrodotacji na realizację projektu, dzięki któremu konkretna grupa nieformalna będzie miała możliwość realizacji lokalnego przedsięwzięcia.
 
Młode organizacje pozarządowe oraz Patroni grup nieformalnych chcący uzyskać mikrodotacje muszą być zarejestrowani na terenie województwa lubuskiego.
 
Premia punktowa:
Ze względu na niską aktywność w konkursie w ubiegłych latach, dodatkowo punktowane zostaną wnioski realizowane na obszarach:
 
-Santok, Kostrzyn nad Odrą (powiat gorzowski)
-Słubice, Cybinka (powiat słubicki)
-Drezdenko ( powiat strzelecko-drezdenecki)
-Bledzew, Pszczew, Skwierzyna, Trzciel ( powiat międzyrzecki)
-Sulęcin, Torzym (powiat sulęciński)
-Zbąszynek, Łagów, Skąpe, Szczaniec ( powiat świebodziński),
-Siedlisko ( powiat nowosolski)
-Jasień, Brody, Lipinki Łużyckie, Łęknica, Trzebiel, Tuplice (powiat żarski)
-Małomice, Szprotawa, Wymiarki (powiat żagański)
-Gubin, Bobrowice, Bytnica (powiat krośnieński)
-Szlichtyngowa (powiat wschowski)
-Babimost, Kargowa (powiat zielonogórski)
Jaka jest pula środków?
 
540 000,00 zł
 
Jaka jest wysokość wsparcia?
 
Młode organizacje NGO - do 6 000 zł
Grupy nieformalne występujące samodzielnie i z Patronem - do 6 000 zł
 
 
Na co może zostać wykorzystane wsparcie?
młode organizacje mogą wykorzystać środki na:
zakup sprzętu biurowego; sprzętu związanego z obszarem działań organizacji; koszty adaptacji lokalu, oprogramowanie komputerowe, podnoszenie kwalifikacji pracowników, wolontariuszy, częściowe finansowanie kosztów osobowych związanych z obsługą księgową, prawną lub informatyczną; pomoc w opracowaniu merytorycznych planów rozwoju;
na realizację lokalnych inicjatyw, przedsięwzięć, mieszczących się w sferze zadań publicznych określonych w art. 4 UoDPPioW.
 
 grupy nieformalne (występujące samodzielnie lub z Patronem) mogą wykorzystać środki na:
na realizację lokalnych inicjatyw, przedsięwzięć mieszczących się w sferze zadań publicznych określonych w art.4 UoDPPioW (w tym możliwe jest przeznaczenie maks 20% wartości wnioskowanej dotacji na zakup sprzętu, pod warunkiem że jest niezbędny do realizacji danej inicjatywy i uzasadniony).
 
Kryteria i sposób wyboru projektów:
Kryteria i sposób wyboru projektów zostały zawarte w Regulaminie konkursu oraz w załącznikach: karty oceny – omawiane będą podczas szkoleń, a udostępnione zostały na stronie internetowej projektu: www.lubuskielokalnie.fam.org.pl.
 
Szkolenie online:
szkolenie dla młodych NGO: 09.03.2023 r. godzina 16:30,
link do spotkania on-line:
 
szkolenie dla Patronów i grup nieformalnych : 14.03.2023 r. godzina 17:00
link do spotkania on- line:
 
szkolenie dla przedstawicieli i mieszkańców sołectw w/w gmin: 16.03.2023 r. godzina 14:00
link do spotkania on-line:
Aby wziąć udział w szkoleniu, nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania! Wystarczy klikną w link.
 
Gdzie uzyskać informacje?
 
Na stronie www.lubuskielokalnie.fam.org.pl zamieszczone zostały Regulamin konkursu wraz załącznikami. Zachęcamy również do korzystania z naszego wsparcia.
 
Kontakt:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Między Odrą a Bobrem”
ul. Lipowa 1
66-003 Zabór
Tel.: 603 505 517
e-mail: e-mail
 
Fundacja Rozwoju Holistycznego
ul. Pomorska 34
66-400 Gorzów Wlkp.
Tel.: 600 676 083
e-mail: fundacja~.~frh~@~gmail~.~com
08-03-2023

Dyktando z okazji Dnia Kobiet

Ilustracja do informacji: Dyktando z okazji Dnia Kobiet
W tym roku serwis edukacyjny Dyktanda.pl ponownie organizuje ogólnopolskie dyktando z okazji Dnia Kobiet. 
 
 
 
Głównym celem akcji oraz ogólnych działań serwisu jest promowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, rozwijanie umiejętności językowych poprzez popularyzację wiedzy o języku polskim oraz doskonalenie sprawności w posługiwaniu się językiem polskim.

Zależy nam na dotarciu także  do Państwa czytelników oraz zapewnienie im szansy zdobycia nagrody, dlatego prosimy o podzielenie się informacją o wydarzeniu na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych:
Poszukujesz inspiracji, jak możesz jeszcze bardziej umilić sobie, mamie, siostrze lub przyjaciółce Dzień Kobiet?
Już 8 marca masz możliwość zdobyć kartę podarunkową do wykorzystania na dowolne zakupy na najpopularniejszej platformie zakupowej w Polsce.
Portal edukacyjny Dyktanda.pl przygotował konkurs na święto kobiet. Konkurs polegający na rozwiązaniu specjalnego dyktanda ortograficznego, które zostanie udostępnione w Dniu Kobiet! 
Jeśli uwielbiasz rywalizację, chcesz wykazać się wiedzą, a przy okazji poczuć dreszczyk emocji upływającego czasu i świetnie się bawić, serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie!
Do rozwiązania dyktanda będzie można przystąpić online 8 marca 2022 r. między godziną 18:00 a 19:00.
Nagroda gwarantowana to karta podarunkowa, której wartość to 100,00 zł do wykorzystania na platformie zakupowej Allegro.pl, gdzie zwyciężczyni znajdzie dosłownie wszystko. 
Ty zdecydujesz, na co przeznaczysz wygraną.
Więcej informacji oraz link służący do zapisania się na Dyktando na Dzień Kobiet znajduje się na stroniehttps://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-kobiet-2 
Trzymamy kciuki za uczestników!
Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w przygotowaniu się do napisania dyktanda:
  1. Powtórz podstawy ortografii - zawsze warto przypomnieć sobie podstawowe zasady pisowni wyrazów, takich jak zasada „ż”, „rz”, „ó”, „u”, „ch” i „h”, czy poprawne stosowanie znaków interpunkcyjnych.
  2. Zapoznaj się z tematyką dyktanda - jeśli znasz temat dyktanda, to zwiększa to Twoje szanse na poprawne napisanie większej liczby wyrazów.
  3. Ćwicz słuchanie oraz pisanie - warto regularnie słuchać i zapisywać krótkie fragmenty tekstu, aby poprawić swoje umiejętności słuchania i pisania.
  4. Przepisz fragmenty tekstów - warto przepisywać fragmenty różnych tekstów, aby poprawić swoją szybkość i dokładność pisania.
  5. Korzystaj z materiałów edukacyjnych - istnieje wiele materiałów edukacyjnych online, takich jak strony internetowe lub aplikacje mobilne, które oferują dyktanda do ćwiczeń.
  6. Ćwicz w grupie - warto spotkać się z grupą osób i razem ćwiczyć słuchanie oraz pisanie. Możecie wzajemnie się poprawiać, a także uczyć od siebie nawzajem.
Pamiętaj, że regularne ćwiczenia i powtórki są kluczem do poprawy umiejętności pisania dyktand. :)
Kreacje graficzne są dostępne na naszym dysku google, które mogą Państwo dowolnie wykorzystać przy publikacji niniejszej informacji:
https://drive.google.com/drive/folders/1d6z-ecMVglzRdqHdxrDkIQJEshKSZBbS?usp=sharing
08-03-2023

Życzenia dla Pań od burmistrza Remigiusza Lorenza

Ilustracja do informacji: Życzenia dla Pań od burmistrza Remigiusza Lorenza
Życzenia z okazji Dnia Kobiet. 
 
 
 
 
 
 
okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzę pogody ducha,
                      nieustającego uśmiechu na twarzy,
                         miłości i spełnienia marzeń,
                      satysfakcji z pracy zawodowej
                    oraz spełnienia w życiu osobistym.
 
              Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz
 
 
07-03-2023

W muzeum o czarownicach

Ilustracja do informacji: W muzeum o czarownicach
W międzyrzeckim muzeum odbyła się promocja ostatnich książek pisarki z Kargowej Zofii Mąkosy. Podziękowania za przyjazd do Międzyrzecza i spotkanie z miejscowymi Czytelnikami złożyła jej m.in. zastępczyni burmistrza Agnieszka Śnieg.
 
Podczas spotkania z Czytelnikami pisarka podkreślała, że to jej kolejna wizyta w naszym mieście. Tym razem promowała swoje dwie ostatnie książki z cyklu „Makowa Spódnica”.  Ich fabułę oparła na protokołach z procesów mieszkanek Kargowej i okolic, posądzonych o czary i skazanych na okrutną śmierć. Zaznaczała przy tym, że w Międzyrzeczu jest wielu historyków i regionalistów, którzy publikują książki i Artykuły naukowe poświęcone jakże bogatym dziejom Ziemi Międzyrzeckiej. Wyznała, że jej kolejna powieść poświęcona będzie Trzcielowi, a jej fabułę osadzi w okresie międzywojennym, kiedy podzielone polsko-niemiecką granicą miasteczko było stolicą przemytników, szpiegów i dywersantów.
 
W spotkaniu udział wzięła m.in. zastępczyni burmistrza Agnieszka Śnieg. Razem z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Chmielewskim podziękowała pisarce za przyjazd do Międzyrzecza oraz pogratulowała jej literackiego talentu i pomysłów, natomiast Z. Mąkosa odwdzięczyła się jej autografem na książce.
 
– To było bardzo ciekawe spotkanie . Liczę, że po napisaniu kolejnej książki pani Zofia ponownie przyjedzie do naszego miasta i spotka się z fanami jej talentu – komentowała A. Śnieg.
 
Spotkanie  prowadziła pracownica muzeum Katarzyna Sztuba-Frąckowiak, która wykazała się nie tylko znajomością dorobku literackiego pisarki, ale także ogromną wiedzą historyczną.