Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

21-04-2016

Wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej w sołectwie Kursko

Ilustracja do informacji: Wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej w sołectwie Kursko
21-04-2016

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina

Ilustracja do informacji: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina
15-04-2016

"Stypendia pomostowe" dla studentów I roku studiów wyższych

Ilustracja do informacji: "Stypendia pomostowe" dla studentów I roku studiów wyższych
14-04-2016

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków w Międzyrzeczu
12 kwietnia 2016 r. odbyły się Wojewódzkie Obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków oraz 70. lecie Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego pod patronatem Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka. Obchody zaszczycili swoją obecnością m.in. bp Tadeusz Lityński - ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Robert Paluch Wicewojewoda Lubuski, w imieniu p. Marszałek pani Żaneta Cierach - kierownik Wydziału Kultury, Departament Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, dr Barbara Bielinis-Kopeć Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Grzegorz Gabryelski Starosta Międzyrzecki, Remigiusz Lorenz Burmistrz Międzyrzecza, Jarosław Szałata Przewodniczący Rady Powiatu, Maria Kijak Przewodnicząca Rady Miejskiej w Międzyrzeczu, Wadim Tyszkiewicz - Prezydent miasta Nowa Sól i Przewodniczący Zrzeszenia Prezydentów Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego, dyrektorzy i pracownicy lubuskich muzeów i instytucji kultury, społeczni działacze kultury, historycy, regionaliści, służby mundurowe oraz byli pracownicy Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego.
 
                                                 Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków w Międzyrzeczu

14-04-2016

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2016 r.

Ilustracja do informacji: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2016 r.
13-04-2016

Oferta Polskiego Czerwonego Krzyża

Ilustracja do informacji: Oferta Polskiego Czerwonego Krzyża
Międzyrzecz, 2016-04-12
 
PZO.8031.5.2016.
 
 
Oferta organizacji pozarządowej
 
 
Burmistrz Międzyrzecza informuje, że do tutejszego Urzędu wpłynęła oferta Polskiego Czerwonego Krzyża, Lubuskiego Oddziału Okręgowego w Zielonej Górze, na realizację zadania publicznego obejmującego działania na rzecz propagowania ratownictwa przedmedycznego wśród młodzieży szkolnej z terenu Gminy Międzyrzecz poprzez zorganizowanie Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy.
Na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 239 j.t. z późn. zm.) na podstawie oferty realizacji zadania publicznego, złożonej przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3, organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego uznając celowość realizacji tego zadania, może zlecić realizację zadania publicznego o charakterze lokalnym lub regionalnym z pominięciem otwartego konkursu ofert.
Zgodnie z art. 19a pkt 4 każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Wszelkie uwagi dot. oferty prosimy zgłaszać do tutejszego Urzędu: tel. 95 742 69 68, lub pocztą elektroniczną e-mail.
 
 
13-04-2016

WIOSNA ACH TO TY....

Ilustracja do informacji: WIOSNA ACH TO TY....
W dniu 10 kwietnia 2016r. w międzyrzeckiej sali kinowej odbyły się dwa niepowtarzalne wiosenne koncerty zespołu TRANS, na których wystąpili młodzi artyści z Międzyrzecza, Skwierzyny, Łagowa, Sulęcina, Bledzewa i Pszczewa. Niezwykle pięknym momentem było rozpoczęcie koncertu, na którym wszyscy artyści, ci najmłodsi i najstarsi wybiegając na scenę i widownię tanecznie przywitali wiosnę piosenką Marka Grechuty pt. "Wiosna, ach to ty...!".
Każda grupa mogła zaprezentować swoje nowe choreografie, a także te, które w ostatnim czasie zdobyły najcenniejsze trofea. Koncert miał duże znaczenie szczególnie dla artystów z Sulęcina i Bledzewa, którzy po raz pierwszy zadebiutowali jako tancerze zespołu TRANS. Nadmienić należy, że zespół liczy już ponad 450 dzieci i młodzieży.
Wzruszającym momentem dla wszystkich zgromadzonych była prezentacja grup, które w 2015 r. zdobyły najwyższy tytuł Mistrza Europy i Mistrza Świata. Założycielka zespołu Anna Bubnowska nie mogła ukryć wzruszenia podkreślając jak dumna jest ze swoich młodych artystów i jednocześnie podziękowała za pracę i zaangażowanie wszystkim instruktorkom i wieloletnim tancerkom: Katarzynie Piechowiak, Annie Osipiuk, Sylwii Koniecznej, Dagmarze Śron oraz Paulinie Wałaszek, sponsorom, rodzicom, a przede wszystkim burmistrzowi Międzyrzecza Remigiuszowi Lorenzowi, który od zawsze wspiera zespół i objął patronat nad koncertami. 10 % dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przekazanych na budowę Oddziału Dziecięcego międzyrzeckiego szpitala. Każdy z koncertów zespołu jest niepowtarzalnym widowiskiem, na którym można zobaczyć piękne choreografie oraz pasję, talent i zaangażowanie młodych artystów. Już w najbliższą niedziele odbędzie się kolejny koncert w Skwierzynie, a 29 maja, jak co roku zespól pomoże najbardziej potrzebującym organizując chartatywny koncert "Dzieci dzieciom". Szczególnie zapraszamy na to wydarzenie wszystkich mieszkańców, ponieważ dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na leczenie dzieci z nowotworami z naszego najbliższego otoczenia. Warto również wspomnieć o ciekawych planach zespołu na najbliższe tygodnie. Poza wyjazdami na festiwale i koncerty tancerze wystąpią w kolejnej produkcji filmowej TVN, zatańczą też przed prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz, a w okresie wakacji zaprezentują się w Rzymie.
 
                                                                                                                    Zespół Taneczny „Trans“

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: WIOSNA ACH TO TY....

11-04-2016

Uczcili minutą ciszy

Ilustracja do informacji: Uczcili minutą ciszy
10 kwietnia br. w 76. rocznicą mordu katyńskiego i 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Kijak i radną Elżbietą Jarmolińską oraz delegacją żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Pamięci Ofiar Katastrofy Lotniczej pod pod Smoleńskiem na międzyrzeckim cmentarzu.
W spotkaniu uczestniczyli harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów oraz mieszkańcy, którzy uczcili poległych minutą ciszy. Burmistrz podkreślił ogrom tych dwóch tragedii i podziękował wszystkim za przybycie i upamiętnienie tego dnia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: Uczcili minutą ciszy

11-04-2016

Turniej Wiedzy Pożarniczej w międzyrzeckim ratuszu

Ilustracja do informacji: Turniej Wiedzy Pożarniczej w międzyrzeckim ratuszu
W dniu 8 kwietnia br. odbyły się w międzyrzeckim ratuszu eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorami eliminacji byli: Urząd Miejski w Międzyrzeczu oraz Oddział Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Międzyrzeczu. W eliminacjach wystartowało 37 uczestników reprezentujących Szkołę Podstawową Nr 2 w Międzyrzeczu, Szkołę Podstawową Nr 3 w Międzyrzeczu, Szkołę Podstawową w Bukowcu, Szkołę Podstawową w Kaławie, Gimnazjum Nr 1 w Międzyrzeczu, Gimnazjum Nr 2 w Międzyrzeczu, Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bobowicku oraz Technikum Nr 1 w Międzyrzeczu.
W pierwszej części eliminacji uczestnicy rozwiązywali test obejmujący 40 pytań. W części finałowej brało udział po 5 uczestników z każdej grupy wiekowej, którzy uzyskali najwięcej punktów z testu. W tej części każdy z uczestników odpowiadał na 5 wylosowanych pytań.
W grupie szkół podstawowych czołowe miejsca zajęli:
 1. Jakub Ratkiewicz – SP 2
 2. Małgorzata Skrzek – SP 3
 3. Jakub Kowalski – SP 2
 4. Jakub Baraniecki – SP 2
 5. Zuzanna Gąciarz – SP Bukowiec
W grupie szkół gimnazjalnych czołowe miejsca zajęli:
 1. Paweł Skoczylas – Gimnazjum Nr 2
 2. Emil Magryn – Gimnazjum Nr 1
 3. Jakub Kusz - Gimnazjum Nr 1
 4. Wojciech Janusz - Gimnazjum Nr 2
 5. Weronika Utrata - Gimnazjum Nr 2
W grupie szkół ponadgimnazjalnych czołowe miejsca zajęli:
 1. Szymon Skrzek – LO
 2. Szymon Dudek – LO
 3. Mateusz Szewczyk – LO
 4. Sandra Dawidowicz – Technikum Nr 1
 5. Martyna Boryń - Technikum Nr 1
Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza Międzyrzecza, który pogratulował wszystkim uczestnikom udziału w turnieju i życzył dalszych sukcesów w kolejnych etapach. Eliminacje gminne przeprowadziła komisja w składzie:
 1. st. kpt mgr inż. Dariusz Surma
 2. dr Lech Malinowski
 3. mgr Barbara Sułkowska
Zawodnicy, którzy zajęli 3 czołowe lokaty w każdej grupie wiekowej wezmą udział w eliminacjach powiatowych tego turnieju, które odbędą się 15 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Międzyrzeczu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji