Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

13-05-2016

Budżet Obywatelski- głosowanie

Ilustracja do informacji: Budżet Obywatelski- głosowanie
Przed nami głosowanie na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017, które będzie trwało od 15 maja do 5 czerwca. Przed Państwem wybór, które zadania zostaną zrealizowane w 2017 roku. Przypominamy, iż pula wynosi 500.000 zł, w ramach których 400.000 zł przeznaczonych jest na zadania duże, natomiast 100.000 zł na zadania małe. Decyduje ilość zebranych, ważnych głosów. Każdy mieszkaniec może oddać po jednym głosie na każde z zadań. Przypominamy, iż głosować można tylko jeden raz.
Swój głos można oddać na 3 sposoby, na wypełnionych i własnoręcznie podpisanych  ankietach do głosowania:
  1. bezpośrednio poprzez wrzucenie wypełnionej ankiety do głosowania do urn,
  2. korespondencyjnie poprzez przesłanie wypełnionej ankiety do  głosowania na adres  Urzędu  Miejskiego  w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1, 66-300 Międzyrzecz z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski 2017”,
  3. poprzez przesłanie zeskanowanej, wypełnionej i własnoręcznie podpisanej karty na adres e-mail
 
Poniżej lista miejsc, w których znajdować się będą urny:
- Sekretariat  Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu (ul.  Rynek 1, pokój nr 201),
- Biblioteka Publiczna (os. Centrum 8),
- Międzyrzeckim Ośrodku Kultury (ul. Konstytucji 3 Maja 30),
- Pływalnia miejska „ Kasztelanka” (os. Kasztelańskie 8A),
- Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Szarych Szeregów (ul. Sportowa 1),
- Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich (ul. Mickiewicza 5),
- Szkoła Podstawowa Nr 4 (Obrzyce),
- Gimnazjum Nr 1 (ul. Staszica 22),
- Gimnazjum Nr 2 im. Adama Mickiewicza (ul. Komisji Edukacji Narodowej 1),
- Siedziba Uniwersytetu Trzeciego Wieku (ul. Konstytucji 3 maja 30),
- Przedszkole Nr 1 (ul. Podbielskiego 5),
- Przedszkole Nr 4 Bajkowa Kraina (ul. Zachodnia 8),
- Przedszkole Nr 6 (ul. Mickiewicza 25),
- u sołtysów sołectw gminy Międzyrzecz.
 
 
Wszystkim życzymy powodzenia!!!
10-05-2016

UWAGA, utrudnienia w ruchu drogowym

Ilustracja do informacji: UWAGA, utrudnienia w ruchu drogowym
Od 10 maja 2016 r. w ciągu drogi wojewódzkiej nr 137 (ulica Zachodnia w Międzyrzeczu) - na odcinku od miejscowości Jagielnik do skrzyżowania z ulicą Jacka Malczewskiego – prowadzone będą roboty związane z budową węzła drogi ekspresowej S3 „Międzyrzecz Zachód”, w związku z czym dojdzie do utrudnień w ruchu. Zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie wprowadzonego oznakowania.
 
Budimex SA
10-05-2016

Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców

Ilustracja do informacji: Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców
Burmistrz Międzyrzecza zaprasza mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w dniu 20 maja 2016 roku, w godzinach 1600 – 1800, w Bibliotece Publicznej w Międzyrzeczu. Porady świadczone będą  przez prawników Stowarzyszenia Obywatel Prawo Pomoc Edukacja Nowatorstwo z Opola. Bezpłatne poradnictwo będzie się odbywało raz w miesiącu i będzie obejmowało porady prawne z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, pracy, administracyjnego i karnego. Terminarz zostanie podany mieszkańcom na stronie www.miedzyrzecz.pl.
 
09-05-2016

Obchody Dnia Zwycięstwa w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Obchody Dnia Zwycięstwa w Międzyrzeczu
Z okazji 71. rocznicy zakończenia II wojny światowej, 8 maja br. burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej Jerzym Kardelą i Grzegorzem Skrzekiem oraz radnymi Rady Miejskiej, złożył kwiaty na pomniku Pamięci Weteranów II Wojny Światowej Walczących za Wolność i Niepodległość Ojczyzny.
 
W obchodach uczestniczyli również sybiracy, weterani, kombatanci, inwalidzi wojenni i harcerze. Jak zaznaczył burmistrz „…na temat II wojny światowej – tego najtragiczniejszego czasu w dziejach ludzkości – napisano wiele książek, ale autentyczne wspomnienia mogą przekazać nam prawdziwi świadkowie tamtych czasów, którzy są dzisiaj z nami. To dzięki nim możemy żyć w wolnej i bezpiecznej Polsce”. Na zakończenie pamięć ofiar tego najbardziej krwawego w historii świata konfliktu uczczono minutą ciszy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

06-05-2016

Życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek
06-05-2016

„500 bus” w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: „500 bus” w Międzyrzeczu
W ramach akcji promocyjno-informacyjnej programu „500+”specjalnie oznakowanym busem, służby Wojewody Lubuskiego pojadą do wszystkich gmin województwa lubuskiego. W uruchomionym mobilnym punkcie informacyjnym pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Lubuskiego w Gorzowie Wlkp. będą udzielali wszystkich potrzebnych informacji dotyczących wypełniania wniosków i korzystania ze świadczenia wychowawczego. Punkty konsultacyjne będą organizowane na otwartej przestrzeni. Informacji na temat Programu będą udzielać między innymi Wojewoda oraz Wicewojewoda.
 
Wizyta w Międzyrzeczu nastąpi 10 maja br. o godz. 12:00. 500 bus ustawi się przy Ratuszu.
 
Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców gminy.
06-05-2016

225. rocznica Święta Konstytucji 3 Maja w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: 225. rocznica Święta Konstytucji 3 Maja w Międzyrzeczu
3 maja, dla uczczenia 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja międzyrzeczanie licznie zgromadzili się przed Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego. Świętowanie rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Wojciecha, po której ulicami miasta przeszedł pochód prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Grochowa.
 
 
 Główne uroczystości, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, z udziałem kompanii honorowej 17. WBZ odbyły się tradycyjnie na placu przy Pomniku Tysiąclecia Państwa Polskiego. Rozpoczynając, dowódca uroczystości mjr Marcin Szulewa złożył meldunek przedstawicielowi dowódcy 17.WBZ płk Jarosławowi Mosurowi, po czym przy dźwiękach hymnu RP wciągnięta została flaga na maszt. Okolicznościowe przemówienie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 Julią Dajworską i Jakubem Skrzekiem wygłosił burmistrz Remigiusz Lorenz. Rozpoczął słowami powszechnie znanej pieśni pt. „Witaj majowa jutrzenko”, która w pełni oddaje znaczenie tego święta. Zaznaczył, że „...konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku, gruntownie zmieniając ustrój Rzeczypospolitej, ówczesnym obywatelom dawała nadzieję na przemiany. W tym trudnym momencie wzbudzała ducha patriotyzmu, dodając sił do próby naprawy sytuacji politycznej i geopolitycznej, w jakiej znajdowała się ówczesna Polska”. Tuż po przemówieniu Apel Pamięci odczytała por. Weronika Milczarczyk, po czym wydano komendę do salwy honorowej. Tradycyjnie, delegacje reprezentujące różne środowiska zawodowe i społeczne złożyły kwiaty pod pomnikiem. Krótki występ artystyczny zaprezentował Międzyrzecki Chór Kameralny oraz harcerze z 2. DH „Iskry” i 22. DH „Krzesiwo”. Na zakończenie dowódca uroczystości wydał komendę do defilady. Po uroczystościach mieszkańcy mogli oglądnąć i zrobić sobie zdjęcie z KTO Rosomak.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

63Galeria zdjęć: 225. rocznica Święta Konstytucji 3 Maja w Międzyrzeczu

05-05-2016

Oferta organizacji pozarządowej stowarzyszenia Lubuski Weekend Gitarowy

05-05-2016

Zarządzenie ogłoszenia naboru wniosków na realizację zadań sprzyjających rozwojowi sportu w 2016 r.

04-05-2016

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Strażaka