Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

04-05-2016

Towarzysko w Poznaniu

Ilustracja do informacji: Towarzysko w Poznaniu
28 kwietnia dzieci z Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz oraz Zielona Góra uczestniczyły w towarzyskim turnieju w Poznaniu. Wspólna inicjatywa AMO Poznań oraz lubuskich akademii była kolejną szansą na sprawdzenie postępów w szkoleniu, a także dawką ogromnej ilości gry dla blisko 200 dzieci z kategorii ŻAK (rocznik 2007, 2008) oraz ORLIK (2005, 2006). Dzięki sprawnej organizacji i zapewnieniu dwóch obiektów, młodzi piłkarze nie mieli zbyt długich przerw pomiędzy meczami. Przetestowana już wielokrotnie formuła małych boisk dla żaczków (gry 4x4 na 4 bramki), a także gra wg unifikacji PZPN dla orlików (6+bramkarz) dodatkowo z rotacją na pozycjach po każdym golu, sprawdziła się również tym razem. Trenerzy są zgodni, że takie założenia na tym etapie szkolenia znacznie wpływają na świadomość i umiejętność gry zawodników na każdej pozycji – wszechstronność zawodnika.
Po sparingu i wspólnym obiedzie wszyscy udaliśmy się na „Inea Stadion”, aby obejrzeć mecz ekstraklasy Lech Poznań – Lechia Gdańsk. Niestety w porównaniu z meczami zawodników AMO, w tym spotkaniu nie doczekaliśmy się goli.
 
Trenerzy AMO Międzyrzecz oraz Zielona Góra pragną bardzo podziękować Lubuskiemu Związkowi Piłki Nożnej za ogromną pomoc w organizacji wyjazdu. Także kolejny raz podziękowania należą się rodzicom, na których zawsze możemy liczyć.
 
                                                                                                              Radosław Bubniak

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Towarzysko w Poznaniu

04-05-2016

Projekt edukacyjny ,,Moja przygoda z kompasem w lesie”

Ilustracja do informacji: Projekt edukacyjny ,,Moja przygoda z kompasem w lesie”
 ,,Moja przygoda z kompasem w lesie” to projekt edukacyjny stworzony przez uczniów Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w Międzyrzeczu: Oliwię Domańską, Filipa Jackowiaka, Wiktora Gajlewicza, Roberta Postrzygacza, Maksa Wybudowskiego i ich opiekuna. Celem projektu było przygotowanie młodzieży do uczestnictwa i organizacji zawodów – biegów na orientację dla dzieci szkół podstawowych.
Uczniowie, biorący udział w zajęciach dodatkowych, doskonalili technikę poruszania się w terenie przy pomocy mapy i kompasu. Biegali pod okiem doświadczonych organizatorów takich zawodów: st. chor. szt. Jacka Jackowiaka i st. sierż. Adama Domańskiego. W dniu 22. kwietnia 2016 r. odbył się finał projektu, czyli biegi na orientację ,,Moja przygoda z kompasem w lesie”  dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy projektu mogli podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi kolegami na  trasie biegu, którą wyznaczono na terenie i wokół strzelnicy wojskowej w miejscowości Św. Wojciech. Nad bezpieczeństwem uczestników w niełatwym terenie, czasem dyskretnie naprowadzając, czuwali żołnierze z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z sędzią głównym zawodów st. chor. szt. Jackiem Jackowiakiem  i sekretarzem zawodów st. sierż. Adamem Domańskim. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem, ale przede wszystkim dekoracją najlepszych biegaczy na orientację , zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.
Ogromne podziękowania należą się panom st. chor. szt. Jackowi Jackowiakowi i st. sierż. Adamowi Domańskiemu za pomoc w profesjonalnym przygotowaniu zawodów, nauczycielom wychowania fizycznego pp. A. Bogucie, J. Lorenz , Ł. Iwińskiemu i panu płk. Piotrowi Malinowskiemu za zgodę na zorganizowanie zawodów. Podziękowania kierujemy też do uczennic i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej w Bukowcu za przyjęcie zaproszenia i wspólną zabawę.
 
 
                                                                 Uczniowie realizujący projekt edukacyjny-Gimnazjum nr 2

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Projekt edukacyjny ,,Moja przygoda z kompasem w lesie”

29-04-2016

MTBS informuje

Ilustracja do informacji: MTBS informuje

 
29-04-2016

Spotkanie stowarzyszenia „Pro Europa Viadrina” w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Spotkanie stowarzyszenia „Pro Europa Viadrina” w Międzyrzeczu
28 kwietnia 2016 r. w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina”.
 
Spotkanie zorganizowane zostało przez Grupę Ekspercką, w związku z analizą potrzeb transgranicznego projektu dotyczącego orientacji zawodowej uczniów, potencjalnie realizowanego w ramach Programu Współpracy Interreg VA Brandenburgia – Polska 2014-2020. Celem spotkania było przedstawienie idei projektu oraz dyskusja i wypracowanie diagnozy potrzeb oraz zainteresowania strony polskiej współpracą.
Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że widzą potrzebę organizacji takich projektów. Wskazali na fakt, jak istotne jest w obecnych czasach posiadanie dobrego, konkretnego zawodu. Podkreślili, że współpraca transgraniczna, wspólne targi pracy, a także wymiana uczniów i nauczycieli byłaby dobrym krokiem do aktywnego działania.
Na zakończenie ustalono, że w ciągu dwóch miesięcy odbędzie się kolejne,  polsko-niemieckie spotkanie w sprawie projektu.     

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28-04-2016

Gra miejska z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 2

Ilustracja do informacji: Gra miejska z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 2
28 kwietnia br. z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 2, uczniowie uczestniczyli w grze miejskiej. Jednym z punktów patrolowych zabawy był ratusz miejski, gdzie dzieci otrzymały słodki upominek ufundowany przez burmistrza Remigiusza Lorenza. Uczniowie mieli do zdobycia kilka innych punktów w mieście, m.in. bibliotekę, zamek i plac przy Pomniku Tysiąclecia Państwa Polskiego. Zabawa rozpoczęła się na boisku szkolnym, które było pierwszym punktem kontrolnym, a zakończyła uroczystym apelem poświęconym patronowi szkoły Szarym Szeregom.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28-04-2016

Burmistrz Międzyrzecza zaprasza obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Ilustracja do informacji: Burmistrz Międzyrzecza zaprasza obchody Święta Konstytucji 3 Maja
26-04-2016

Zapraszamy na mammografię

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na mammografię
25-04-2016

XXI sesja Rady Miejskiej

Ilustracja do informacji: XXI sesja Rady Miejskiej
Informacja o organizacji sesji Rady Miejskiej
 
            Na podstawie art. 11 b ust. 1 i 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym i art. 18 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. informuję, że
26 kwietnia 2016 r. o godz. 1100
w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu
odbędzie się XXI sesja Rady Miejskiej w Międzyrzeczu
 
Porządek obrad:
 
 1. Sprawy regulaminowe:
  1. otwarcie sesji i stwierdzenie quorum,
  2. porządek obrad.
 2. Sprawozdania z działalności spółek gminnych: ZEC, MTBS, MPWiK i Przedsiębiorstwa Produkcji Betonów „PUBR” za 2015 rok.
 3. Raport z działań Gminy Międzyrzecz na rzecz Przeciwdziałania Narkomanii w 2015 roku.
 4. Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny.
 5. Podjęcie uchwały (projekt nr 1) w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Międzyrzecz – rejon ulic Wita Stwosza i Krasińskiego.
 6. Podjęcie uchwały (projekt nr 2) w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Międzyrzecz w rejonie ulic Marcinkowskiego, Kwiatowej i Rolnej.
 7. Podjęcie uchwały (projekt nr 3) w sprawie wniosku o zniesienie urzędowej nazwy obiektu fizjograficznego.
 8. Podjęcie uchwały (projekt nr 4) w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umów dzierżawy nieruchomości gruntowych na okres do 10 lat.
 9. Podjęcie uchwały (projekt nr 5) w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej na okres do 10 lat.
 10. Podjęcie uchwały (projekt nr 6) w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Międzyrzecz na rok 2016.
 11. Podjęcie uchwały (projekt nr 7) zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Międzyrzecz na lata 2016 – 2024.
 12. Podjęcie uchwały (projekt nr 8) o zmianie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2016 rok.
 13. Podjęcie uchwały (projekt nr 9) w sprawie powołania Rady Muzeum Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie.
 14. Podjęcie uchwały (projekt nr 10) w sprawie przyjęcia dotacji ze środków finansowych pozostających w dyspozycji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
 15. Podjęcie uchwały (projekt nr 11) w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla Samorządu Województwa.
 16. Podjęcie uchwały (projekt nr 12) w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Międzyrzeckiego.
 17. Podjęcie uchwały (projekt nr 13) w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości położonych w obrębie 0002 Międzyrzecz – 2.
 18. Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym oraz z realizacji uchwał Rady Miejskiej.
 19. Informacja Przewodniczącego Rady o działalności w okresie międzysesyjnym.
 20. Interpelacje, zapytania radnych i odpowiedzi.
 21. Wolne wnioski i informacje.
 22. Zamknięcie obrad sesji.
 
 
                      Przewodnicząca Rady Miejskiej
                                w Międzyrzecz
                                  Maria Kijak
 
22-04-2016

Zgłoś swój pomysł, zdobądź 5000 zł i zrealizuj go!!!

Ilustracja do informacji: Zgłoś swój pomysł, zdobądź 5000 zł i zrealizuj go!!!
22-04-2016

Weź udział w projekcie "Obudź swój potencjał - Yei"

Ilustracja do informacji: Weź udział w projekcie "Obudź swój potencjał - Yei"