Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

22-01-2016

Ferie zimowe z Międzyrzeckim Ośrodkiem Sportu i Wypoczynku

Ilustracja do informacji: Ferie zimowe z Międzyrzeckim Ośrodkiem Sportu i Wypoczynku
22-01-2016

Konkurs na najładniej oświetlony dom lub balkon rozstrzygnięty

Ilustracja do informacji: Konkurs na najładniej oświetlony dom lub balkon rozstrzygnięty
Miło jest nam poinformować, iż w konkursie burmistrza Międzyrzecza na najładniej przystrojony i oświetlony dom i balkon w gminie Międzyrzecz wygrali Państwo Anna i Marcin Wróblowie z Kęszycy. Zwycięzcy, decyzją burmistrza Międzyrzecza, otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł.
22-01-2016

Zuchy w międzyrzeckim ratuszu

Ilustracja do informacji: Zuchy w międzyrzeckim ratuszu
W środowy poranek, 20 stycznia międzyrzecki ratusz odwiedziły zuchy z Przytocznej i Bydgoszczy. Młodych harcerzy przywitała Ewelina Izydorczyk-Lewy – kierownik Wydziału Spraw Społecznych.
Ratusz był jednym z elementów gry terenowej, w której brali udział w ramach zimowiska. Dzieci zwiedziły ratusz i na chwilę zatrzymały się w sali narad, by porozmawiać na temat historii tego miejsca, jak wyglądał budynek w dawnych czasach i jaką pełnił rolę. Kolejnym punktem wizyty w naszym mieście był Międzyrzecki Ośrodek Kultury, gdzie zuchy oglądnęły film pt. „Dobry Dinozaur”. Opuszczając ratusz dzieci otrzymały drobne upominki i album opowiadający o gminie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Zuchy w międzyrzeckim ratuszu

22-01-2016

51. Turniej Brydża Sportowego Millenium IV Memoriał im. Arcymistrza Czarka Szadkowskiego w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: 51. Turniej Brydża Sportowego Millenium IV Memoriał im. Arcymistrza Czarka Szadkowskiego w Międzyrzeczu
W dniu 17 stycznia br. w restauracji TEQUILA w Międzyrzeczu odbył się 51. Turniej Brydża Sportowego Millenium, będący jednocześnie IV. Memoriałem im. Arcymistrza Międzynarodowego Czarka Szadkowskiego. Turniej rozpoczynał jednocześnie kolejną turę brydżowych rozgrywek w ramach Grand Prix 2015 Lubuskiego Związku Brydża Sportowego. Organizatorem tego turnieju było Międzyrzeckie Stowarzyszenie Brydża Sportowego. Za sprawą lokalnego środowiska brydżowego Polski Związek Brydża Sportowego nadał wysoką kategorię temu turniejowi i przyjął go w poczet turniejów ogólnopolskich. W ten sposób lokalne środowisko brydżowe oddaje cześć i pamięć nagle i przedwcześnie zmarłemu w 2012 r. koledze Czarkowi Szadkowskiemu wybitnemu brydżyście  (pierwszemu polskiemu medaliście Mistrzostw Europy w brydżu sportowym w kategorii par open) oraz wspaniałemu człowiekowi.  Zawody doszły do skutku dzięki wsparciu finansowemu p. Romana Strzelczyka i stworzonemu konsorcjum firm w branży dewelopersko-budowlanej  INSTALKO, firmie SECKO-WARWICK sp. z o.o. ze Świebodzina oraz Urzędu Miejskiego w  Międzyrzeczu. Patronat honorowy nad Memoriałem objął Burmistrz Międzyrzecza.  Ponadto pomoc zaoferowały firmy „Jaranowski” oraz ACER sp. z o.o. z Międzyrzecza.  Całe środowisko brydżowe składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, bez tego wsparcia zawody nie mogłyby się odbyć.  Uroczystego otwarcia zawodów oraz wręczenia nagród zwycięzcom w imieniu burmistrza dokonała Agnieszka Śnieg - zastępca burmistrza.
Turniej cieszył się rekordowo dużą popularnością, wzięło w nim udział 144  zawodników. Oprócz zawodników z całego naszego województwa również byli zawodnicy z województw: podlaskiego (!!!); śląskiego; dolnośląskiego; wielkopolskiego; zachodniopomorskiego. Wszyscy zawodnicy rozegrali po 40 rozdań. Turniej wygrała para Grażyna i Piotr Busse reprezentująca kluby Chemik Police i Silesia Legnica. Drugie miejsce zajęła para Tadeusz Kaczanowski – Władysław Tomasiak reprezentująca klub Unia Leszno i Faxel Koszalin , a trzecie miejsce zajęła para Robert Pogorzelski – Janusz Wygowski reprezentująca kluby Gok Kaczory i Medical Rogoźno z Wielkopolski. Najlepszą parą klubową reprezentującą  klub z naszego miasta była para Marian Grzesiak – Krzysztof Cyraniak. Wśród par mikstowych najlepszy okazał się duet Łucja Frąckowiak-Iwanicka i Stanisław Iwanicki reprezentujący klub GKT NAFTA Zielona Góra.  Zwycięzcom składamy gratulacje. Czołowe pary odebrały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.
 
Czołówka turnieju przedstawiała się następująco:
 
1 miejsce Grażyna Busse – Piotr Busse Chemik Puławy  i Silesia Gliwice 66,42%
2 miejse Tadeusz Kaczanowski – Władysław Tomasiak Unia Leszno i Faxel Koszalin 63,72%
3 miejsce Robert Pogorzelski – Janusz Wygowski GOK Kaczory i Medical Rogoźno 62,73%
4 miejsce Radosław Król – Eugeniusz Szczpański obydwoej SBS DAWID Nowa Sól 62,49%
5 miejsce Ryszard Sakowicz – Tomasz Bartnicki Lateria Rzepin i Grymas Zielona Góra 62,44%
6 miejsce Wojciech Waszkowiak – Janusz Hliwa Gomad Gorzów Wlkp. i  Mestil Gorzów Wlkp. 61,84%
7 miejsce Tomasz Baj – Aleksander Poznysz obydwoje Konfeks Legnica 60,26%
8 miejsce Mirosław Bublewicz i Maciej Wierzbicki obydwoje Gomad Gorzów Wlkp. 59,50%
 
Cały turniej obfitował w szereg ciekawych rozdań, co przy miłej oprawie i dobrej kuchni dało 6 godzin świetnej zabawy połączonej z rywalizacją sportową. Uczestnicy zawodów byli pod wrażeniem rozwoju tego Memoriału, dziękując organizatorom, obiecali, że za rok ponownie odwiedzą gościnną ziemię międzyrzecką.
Organizatorzy zawodów serdecznie dziękują właścicielowi Restauracji Teguila Waldemarowi Dudzińskiemu  za udzieloną pomoc w organizacji turnieju.
MSBS zaprasza serdecznie pasjonatów brydża na godz. 1700 w każdy poniedziałek na lokalny turniej w brydża sportowego, który jest rozgrywany w Międzyrzeczu w restauracji Tequila.
 
 
Wyniki I Grand Prix I LZBS 2016 r.                                                                                                                                                                                                                                                        A.Parmonik

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: 51. Turniej Brydża Sportowego Millenium IV Memoriał im. Arcymistrza Czarka Szadkowskiego w Międzyrzeczu

22-01-2016

Zarządzenie burmistrza w sprawie powołania Komisji Stypendialnej

Ilustracja do informacji: Zarządzenie burmistrza w sprawie powołania Komisji Stypendialnej
22-01-2016

Złoty jubileusz Szkoły Podstawowej nr 3

Ilustracja do informacji: Złoty jubileusz Szkoły Podstawowej nr 3
Szkoła Podsatwowa Nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu w roku szkolnym 2015/2016 świętuje 50-lecie istnienia. W dniu 14 stycznia 2016 r.  odbyły się główne uroczystości jubileuszowe. Pamiątkową tablicę odsłonili Remigiusz Lorenz burmistrz Międzyrzecza, Agnieszka Śnieg zastępca zurmistrza Międzyrzecza, ks. Marek Rogeński SAC, Teresa Kaminiarczyk dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3. Główne uroczystości z okazji złotego jubileuszu odbyły się w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. W programie artystycznym zarówno uczniowie, jak i absolwenci, a także nauczyciele zaprezentowali zgromadzonym swoje talenty recytatorskie, muzyczne oraz taneczne. Zebrani mieli okazję obejrzeć jubileuszową prezentację. Pokazywała ona zarówno wydarzenia historyczne związane z tą placówką, jak również aktualne uroczystości, które obecnie mają miejsce. Każdy jubileusz to połączenie tradycji z nowoczesnością, doświadczenia z młodością. Przemijają wokół nas ludzie i zdarzenia. Jednak jubileusz 50 - lecia szkoły to okazja, aby przypomnieć sobie najważniejsze fakty. Jubileusz szkoły jest także okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci. Uroczystość w MOK była okazją do wyrażenia podziękowań. Dyrektor szkoły podziękowała burmistrzowi za pomyślną współpracę, wspaniałym pedagogom i wszystkim pracownikom, którzy tworzyli historię szkoły i poprzez swoje talenty i zaangażowanie utorowali drogę do dzisiejszych sukcesów.
Burmistrz wraz ze swoim zastępcą wręczyli Teresie Kaminiarczyk - dyrektor szkoły okolicznościowy ryngraf i  pogratulowali wspaniałego jubileuszu. Życzyli wszystkim pracownikm zdrowia i pomyślności, aby praca na rzecz szkoły dostarczała satysfakcji.
Z okazji jubileuszu ukazał się okolicznościowy biuletyn, w którym zostały zawarte informacje zarówno na temat historii, jak i bieżących wydarzeń.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22-01-2016

Spędź ferie z Międzyrzeckim Ośrodkiem Kultury

Ilustracja do informacji: Spędź ferie z Międzyrzeckim Ośrodkiem Kultury
22-01-2016

Stwórz z młodymi ludźmi projekt, dzięki któremu poczują się oni ważni i docenieni!

Ilustracja do informacji: Stwórz z młodymi ludźmi projekt, dzięki któremu poczują się oni ważni i docenieni!
Trwa Ogólnopolski Konkurs Grantowy Programu „Równać Szanse 2016” na projekty dla młodych ludzi. Takie, o których będzie głośno w całej okolicy! Takie, które odmienią życie uczestników! Takie, z których to oni sami będą dumni! Nieważny jest temat – ważny jest rozmach, zaangażowanie i samodzielność młodych ludzi.  
Udział w Programie „Równać Szanse 2016” to prestiż i dowód profesjonalizmu. Twórcą Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży – najlepsze rekomendacje i najlepsze towarzystwo, gdy chce się zyskać status naprawdę skutecznej organizacji.
Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym to dotacja do 40 000 zł na projekt 15-miesięczny (trwający od 1 lipca 2016 roku do 30 listopada 2017 r.). Zapraszamy organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców.
Termin składania wniosków upływa 10 marca 2016 roku, o godz. 12.00. Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego czekają na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl
W Programie „Równać Szanse” chodzi o wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Kończąc swój udział w ciekawym projekcie muszą zyskać poczucie, że zrobili coś nowego, ważnego i dającego pewność siebie; że zdobyli umiejętności cenne w ich obecnym i dorosłym życiu. Muszą uwierzyć, że zrobili krok właśnie w tym kierunku.
 
21-01-2016

Ogłoszenie - możliwość składania uwag do projektu uchwały w sprawie wykazu kąpielisk