Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

08-05-2018

Oferta Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints w Warszawie

08-05-2018

Uwaga mieszkańcy sołectw! Zmiana terminu bezpłatnego czipowania psów w niektórych sołectwach!

Ilustracja do informacji: Uwaga mieszkańcy sołectw! Zmiana terminu bezpłatnego czipowania psów w niektórych sołectwach!
ul. Poznańska 109 (Obrzyce) – 17 maja (czwartek) o godzinie 18.00 do godziny 18.30 przy portierni  Samodzielnego Publicznego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych;
 
Bobowicko - 23 maja (środa) o godzinie 16.00 do godziny 17.00 w szkole;
 
Skoki i Kuźnik 21 maja (poniedziałek) o godzinie 17.30 do godziny 18.30 – działka rekreacyjno-wypoczynkowa sołectwa Kuźnik.
 
 
08-05-2018

Z wizytą w mieście partnerskim

Ilustracja do informacji: Z wizytą w mieście partnerskim
4 maja br. z okazji 25 lat współpracy Międzyrzecza i miasta partnerskiego Charlottenburg-Wilmersdorf burmistrz Remigiusz Lorenz udał się z oficjalną wizytą do burmistrza Reinharda Naumanna. W tym samym czasie, w Berlinie, trwało spotkanie zapoznawcze Młodzieżowych Rad Miejskich z naszego miasta oraz z Berlina. Jednym z celów wizyty było również odebranie biblioboXX-u – kolorowej budki z książkami, która stanęła przy międzyrzeckim ratuszu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

08-05-2018

Międzyrzecka Majówka

Ilustracja do informacji: Międzyrzecka Majówka
Po zakończeniu oficjalnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w międzyrzeckiej bibliotece odbyły się „Majowe zabawy naszych dziadków i pradziadków”  dla najmłodszych i nie tylko. Kapryśna pogoda nie wystraszyła dzieci, które licznie uczestniczyły w zajęciach o charakterze zabawowo-rekreacyjnym również z elementami patriotycznymi nawiązującymi do Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja. W tym czasie w bibliotece odbył się również VII. Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Międzyrzecza.
Zwieńczeniem obchodów Święta Konstytucji 3 Maja był przepiękny koncert zespołu barokowego GREEN KORE w składzie: Mateusz Maleszka-flet prosty, Łukasz Pendrak-flet prosty, Karolina Pływaczewska-wiolonczela oraz Joanna Boślak-Górniok-klawesyn. Sala narad międzyrzeckiego ratusza wypełniła się miłośnikami muzyki klasycznej, którzy mogli wysłuchać mniej znane utwory Antonio Vivaldiego.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

08-05-2018

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Międzyrzeczu
W 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja burmistrz Remigiusz Lorenz, zastępca burmistrza Agnieszka Śnieg oraz sekretarz gminy Anna Sawka wraz z radnymi Rady Miejskiej, przedstawicielami zakładów pracy, organizacji, instytucji, szkół oraz mieszkańcami uczestniczyli w obchodach, które tradycyjnie rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele pw. Św. Wojciecha. Następnie ulicami miasta przeszedł pochód patriotyczny pod pomnik 1000-lecia Państwa Polskiego, gdzie odbył się ceremoniał wojskowy oraz złożone zostały kwiaty. Burmistrz wraz z radnymi Młodzieżowej Rady Miejskiej odczytał przemówienie i na zakończenie podziękował uczestnikom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji obchodów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

04-05-2018

Życzenia dla Strażaków

Ilustracja do informacji: Życzenia dla Strażaków
Z okazji Dnia Strażaka.
Składam Wam serdeczne podziękowania i życzę wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w codziennej pracy.
Dziękuję za Wasze zaangażowanie oraz poświęcenie dla dobra mieszkańców naszej gminy i lokalnej społeczności.
Burmistrz Międzyrzecza
Remigiusz Lorenz
04-05-2018

Życzenia dla Maturzystów!!!

Ilustracja do informacji: Życzenia dla Maturzystów!!!
Drodzy Maturzyści,
 
Przed Wami ważne dni – Matura. Przekazuję Wam wyrazy wsparcia i życzę satysfakcji z uzyskanych wyników, aby spełniły Wasze oczekiwania i były przepustką do realizacji życiowych planów. Życzę wiary we własne siły…trzymam za Was kciuki!!!
 
Burmistrz Międzyrzecza
Remigiusz Lorenz
02-05-2018

Filharmonia bez Filharmonii - koncert w międzyrzeckim ratuszu

Ilustracja do informacji: Filharmonia bez Filharmonii - koncert w międzyrzeckim ratuszu
Od 2 do 6 maja w Wielkopolsce (i częściowo na Ziemi Lubuskiej) trwać będzie druga z czterech odsłon nowego cyklu koncertowego „Filharmonia bez Filharmonii”. W pięciu miastach regionu zabrzmią kameralne sonaty Antonio Vivaldiego w wykonaniu zespołu barokowego Green Kore.
 
Celem cyklu „Filharmonia bez Filharmonii” jest stworzenie albo raczej odtworzenie tradycji regularnej obecności muzyki klasycznej w miejscowościach, które nie mają swoich własnych instytucji kultury muzycznej. W dużych miastach to właśnie filharmonie zapewniają słuchaczom dostęp do twórczości największych twórców muzyki klasycznej. W mniejszych miastach to zadanie spada na barki zajmujących się i tak już wszystkim lokalnych ośrodków kultury. To one zresztą są głównymi partnerami „Filharmonii bez Filharmonii”.
W roku 2018 na cykl złożą się cztery odsłony (marzec, maj, październik, grudzień), ale plany zakładają, że od roku 2019 koncerty w poszczególnych miejscowościach odbywać się będą ze znacznie większą częstotliwością. W odróżnieniu od „prawdziwych” filharmonii w ramach projektu prezentowana będzie muzyka barokowa i dzieła, które należą do kanonu XVII i XVIII wieku. To część koncepcji, która zakłada, że uczestnicząc w koncertach, słuchacze będą mieli szansę uzyskać możliwie szeroką perspektywę muzyki barokowej. W roku 2018 dominować będzie muzyka kameralna (m.in. A. Vivaldiego, J.F. Haendla oraz J.F. Telemanna), ale w przyszłości możemy spodziewać się większych form orkiestrowych.
Inicjatorem projektu jest Fundacji Muzyki Dawnej „Canor”, znana m.in z organizacji festiwalu „Muzyka w Raju” w lubuskim Paradyżu, a także ze współpracy przy takich znanych i popularnych poznańskich projektach muzycznych jak „Poznań Baroque” czy „Brzmienie Dawnego Poznania”. Strona artystyczna powierzona została muzykom związanym ze znaną doskonale z festiwalu „Poznań Baroque” orkiestrą Kore. Począwszy od drugiej odsłony projektu jej bohaterami są młodzi polscy muzycy, którzy zdobywają profesjonalne szlify w młodzieżowym wariancie orkiestry Kore, który działa pod nazwą Green Kore. Od strony muzycznej całością kieruje klawesynistka Joanna Boślak-Górniok.
 
Koncerty drugiej edycji „Filharmonii bez Filharmonii” poświęcone będą kameralnej twórczości Antonio Vivaldiego i odbędą się: 2 maja w Nowym Tomyślu (Nowotomyski Ośrodek Kultury), 3 maja w Międzyrzeczu (Ratusz Miejski), 4 maja w Szamotułach (aula Szkoły Muzycznej), 5 maja w Zbąszyniu (Filharmonia Folkloru) i 6 maja w Obornikach Wielkopolskich (Obornicki Ośrodek Kultury).
 
Strona internetowa: http://filharmoniabezfilharmonii.pl
Facebook: http://www.facebook.com/FilharmoniabezFilharmonii/
 
 
Filharmonia bez Filharmonii
Maj 2018
2-6 maja
 
Wykonawcy: zespół barokowy Green Kore
Program: Mniej znane oblicze Antonio Vivaldiego
 
Środa, 2 maja
Nowy Tomyśl, Nowotomyski Ośrodek Kultury
godz. 18:00
 
Czwartek, 3 maja
Międzyrzecz, Ratusz Miejski
godz. 18:00
 
Piątek, 4 maja
Szamotuły, Aula Szkoły Muzycznej
godz. 18:00
 
Sobota, 5 maja
Zbąszyń, Filharmonia Folkloru Polskiego
godz. 18:00
 
Niedziela, 6 maja
Oborniki Wielkopolskie, Obornicki Ośrodek Kultury
godz. 18:00
 
 
 
02-05-2018

Międzyrzeccy harcerze mają własną harcówkę

Ilustracja do informacji: Międzyrzeccy harcerze mają własną harcówkę
27 kwietnia burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Kijak i radnymi uczestniczyli w Konferencji Popularnonaukowej ,,100 lat Niepodległości Polski - 100 lat ZHP". Organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Szarych Szeregów, a okazją do zorganizowała konferencji była przypadająca w tym roku 100. rocznica Niepodległości Polski i 100. rocznica powstania ZHP w Polsce, jak również dzień patrona szkoły. W tym szczególnym dniu uroczyście została również otwarta harcówka im. Wirgiliusza Szuby dla Hufca ZHP Międzyrzecz im. Zawiszaków. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Remigiusz Lorenz, komendantka Hufca ZHP w Międzyrzeczu Maria Siuta, córka Wirgiliusza Szuby – Sławomira Dębicka oraz dyrektor MOSiW Grzegorz Rydzanicz. Burmistrz podkreślił jak ważny jest dzisiejszy dzień nie tylko dla międzyrzeckich harcerzy, ale również dla niego osobiście i jak bardzo docenia zaangażowanie harcerzy i zuchów w życie naszej gminy. Podczas uroczystości burmistrz otrzymał Srebrną Honorową Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerzy za szczególne zaangażowanie i otwarte serce.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

39Galeria zdjęć: Międzyrzeccy harcerze mają własną harcówkę

30-04-2018

Burmistrz Remigiusz Lorenz zaprasza na Słoneczną Majówkę

Ilustracja do informacji: Burmistrz Remigiusz Lorenz zaprasza na Słoneczną Majówkę