Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

09-12-2019

Uwaga. Poszukujemy właściciela psa

Ilustracja do informacji: Uwaga. Poszukujemy właściciela psa
Owczarek niemiecki błąka się w okolicach ul. Mickiewicza w Międzyrzeczu. 
 
 
Właściciela prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim: tel. 95 742 69 85, kom. 511 199 924.
 
 
 
06-12-2019

Konkurs na najciekawszy projekt sfinansowany z funduszu sołeckiego

Ilustracja do informacji: Konkurs na najciekawszy projekt sfinansowany z funduszu sołeckiego
Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów ogłasza konkurs na najciekawszy projekt, sfinansowany z funduszu sołeckiego.
 
 
 
Zgłoszenia przyjmowane są do 11 stycznia.
 
06-12-2019

Uwaga: Zmiana organizacji ruchu wokół ratusza i na ul. Wesołej przedłużona do poniedziałku

Ilustracja do informacji: Uwaga: Zmiana organizacji ruchu wokół ratusza i na ul. Wesołej przedłużona do poniedziałku
W związku z organizacją Jarmarku Mikołajkowego oraz późniejszym demontażem stoisk i namiotów, uliczki wokół ratusza oraz ul. Wesoła będą wyłączone z ruchu kołowego do poniedziałku, 9 grudnia, do godzin rannych.
 
 
Przypominamy, że tegoroczny Jarmark Mikołajkowy odbywać się będzie przez dwa dni: w piątek, 6 grudnia, w godz. od 16.00 do 20.00 oraz w sobotę, 7 grudnia, od godz. 14.00 do 20.00. W programie liczne atrakcje. Zapraszamy mieszkańców.
Na zdjęciu, plan rynku z zaznaczonymi ulicami, które zostały z ruchu kołowego. 
05-12-2019

Zaproszenie na sesję Młodzieżowej Rady Miejskiej

Ilustracja do informacji: Zaproszenie na sesję Młodzieżowej Rady Miejskiej
Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej Natalia Nadolna zaprasza na drugą sesję Rady Miejskiej w Międzyrzeczu, która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. o godz. 15.30 w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
 
 
Porządek obrad:
 
Sprawy regulaminowe:
otwarcie sesji i stwierdzenie quorum,
porządek obrad.
Złożenie ślubowania przez radną Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Roczny kalendarz prac Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Powołanie Komisji Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Sprawozdanie z działalności prezydium w okresie między sesjami.
Wolne wnioski i informacje.
Zamknięcie obrad
 
Przewodnicząca
Młodzieżowej Rady Miejskiej
Natalia Nadolna
04-12-2019

Świąteczny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Ilustracja do informacji: Świąteczny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży
„Międzyrzeckie Boże Narodzenie” to tytuł konkursu plastycznego, który odbędzie się podczas Jarmarku Mikołajkowego. Do udziału zapraszamy artystów z przedszkoli i szkół podstawowych. Nagrodami będą przystrojone choinki.
 
Konkurs przeprowadzony zostanie podczas Jarmarku Mikołajkowego, który odbędzie się w piątek i w sobotę na rynku wokół ratusza (w piątek zapraszamy od godz. 16.00 do 20.00, a w sobotę od godz. 14.00 do 20.00).
 
Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież do 15 roku życia. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych: do 10 roku życia i od 10 do 15 lat. Praxce plastyczne dzieci i młodzieży oceni komisja powołana przez burmistrza Remigiusza Lorenza.
 
Format prac i technika są dowolne, tematem powinno być Boże Narodzenie. Autorzy trzech najładniejszych prac w obu kategoriach otrzymają przystrojone światełkami choinki w doniczkach. Komisja wyróżni też po pięć prac w obu kategoriach, ich autorzy otrzymają gadżety promocyjne gminy.
 
Prace należy składać w piątek od 16.00 do 20.00 w namiocie promocyjnym gminy oraz w sobotę od godz. 14.00 do 17.00 – także w namiocie gminy. Ogłoszenie wyników odbędzie się o godz. 18.30.
 
Zapraszamy do konkursu i życzymy miłej zabawy.
 
Pliki do pobrania
 
 
 
02-12-2019

Uwaga: Ostrzeżenie przed oblodzeniem

Ilustracja do informacji: Uwaga: Ostrzeżenie przed oblodzeniem
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpiecznym zjawiskiem meteorologicznym - spadkiem temperatury i oblodzeniem od wtorku od godz. 7.30 do środy do godz. 7.30.
 
 
02-12-2019

Uwaga: Zmiana organizacji ruchu wokół ratusza i na ul. Wesołej

Ilustracja do informacji: Uwaga: Zmiana organizacji ruchu wokół ratusza i na ul. Wesołej
W związku z organizacją Jarmarku Mikołajkowego od środy, 4 grudnia, od godz. 21.00 do soboty, 7 grudnia, do godz. 21.00 uliczki wokół ratusza oraz ul. Wesoła zostaną wyłączone z ruchu kołowego. Zamknięty też zostanie wjazd na ul. Lipową od strony rynku.

Przypominamy, że tegoroczny Jarmark Mikołajkowy odbywać się będzie przez dwa dni: w piątek, 6 grudnia, w godz. od 16.00 do 20.00 oraz w sobotę, 7 grudnia, od godz. 14.00 do 20.00. W programie liczne atrakcje. Zapraszamy mieszkańców.
Wcześniejsze wyłącznie z ruchu uliczek wokół ratusza i ul. Wesołej jest spowodowane tym, że już w czwartek w obrębie rynku montowane będą stoiska i namioty.

Na zdjęciu, plan rynku z zaznaczonymi ulicami, które wyłączone zostaną z ruchu kołowego.
02-12-2019

Uwaga: Informacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Ilustracja do informacji: Uwaga: Informacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
Informujemy, że we wtorek 24 i w piątek 27 grudnia Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny.
 

Zainteresowane osoby mogą przywozić tam odpady w sobotę, 7 grudnia, w godz. od 7.00 do 13.00.
W Sylwestra, 31 grudnia, punkt będzie czynny w godz. od 7.00 do 14.00.
02-12-2019

Ostrzeżenie Głównego Lekarza Weterynarii i Głównego Inspektora Sanitarnego

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie Głównego Lekarza Weterynarii i Głównego Inspektora Sanitarnego
Uwaga, Afrykański Pomór Świń (ASF) dotarł już do naszego regionu.
 
 
 
Jak przeciwdziałać rozprzestszenianiu się groźnej choroby 
29-11-2019

Nasza atrakcja będzie jeszcze bardziej atrakcyjna

Ilustracja do informacji: Nasza atrakcja będzie jeszcze bardziej atrakcyjna
Prawie 4,2 mln. zł kosztować będzie rozbudowa pawilonu wystawienniczego w Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. Kolejnym etapem będzie uruchomienie w podziemiach kolejki wąskotorowej. Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że realizacja tych inwestycji jest możliwa dzięki unijnej dotacji z programu Interreg Va w wysokości ponad 3 mln. 200 tys. zł.

To już pewne. Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy doczeka się nowej siedziby. Budowa pawilonu wystawienniczego, pomieszczeń socjalnych i administracyjnych kosztować będzie prawie 4 mln. 200 tys. zł. Skąd to wiemy? Dziś w międzyrzeckim ratuszu dyrektor muzeum Leszek Lisiecki oraz właścicielka firmy Elbest Eliza Borek podpisali umowę na rozbudowę placówki. Zaraz po złożeniu autografów pod tym dokumentem, gratulacje złożył im burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
- Już w poprzedniej edycji zleciłem dyrektorowi, żeby szukał pieniędzy na te inwestycje. Ich realizacja przyczyni się do podniesienia atrakcyjności naszych bunkrów i powinna się przełożyć na zwiększenie liczby turystów odwiedzających bunkry i naszą gminę – zaznacza Remigiusz Lorenz.
 
Burmistrz podkreśla, że inwestycja zostanie zrealizowana w ramach polsko-niemieckiego projektu „Na Szlaku Wspólnej Historii”. Partnerem Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie jest w nim muzeum w Seelow w Niemczech. – Otrzymaliśmy na ten etap ponad 2 mln. 500 tys. zł. Milion dołoży gmina ze swojego budżetu, a ponad 600 tysięcy złotych muzeum – wylicza burmistrz.
 
Kolejnym etapem inwestycji ma być zamontowanie w podziemiach kolejki wąskotorowej, która ma być dodatkową atrakcją dla turystów.  Koszt tego etapu oszacowano na 1 mln. 600 tys. zł, przy czym unijna dotacja wynosi 700 tys. zł.  – Podobne kolejki kursowały w podziemiach podczas drugiej wojny światowej. Dlatego Niemcy wybudowali dla nich kilkanaście dworców – zaznacza L. Lisiecki.
 
Oba etapy inwestycji potrwają łącznie trzy lata.
 
Bunkry MRU to system fortyfikacji, wybudowanych przez Niemców w latach 30 minionego wieku. Miały zabezpieczać wschodnie granice III Rzeczy przed atakiem ze strony Polski. Ich główny odcinek wytyczono między Staropolem i Kęszycą. Niemcy wybudowali tam ponad 20 potężnych schronów bojowych, które połączyli labiryntem podziemnych korytarzy o łącznej długości około 32 km. Jedyna całoroczna podziemna trasa turystyczna w MRU znajduje się właśnie w Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy. W ub.r. zwiedziła ją prawie 50 tys. osób.
 
– Nasze bunkry są unikatem w skali całej Europy. Muzeum i bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego są największa atrakcją turystyczną gminy. Ich ranga daleko wybiega poza nasz powiat. Są marką doskonale znaną i rozpoznawalną nie tylko w regionie, ale w całym kraju i poza jego granicami – podkreśla Remigiusz Lorenz.