Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

24-02-2016

Spotkanie burmistrza Międzyrzecza z Marszałek Województwa

Ilustracja do informacji: Spotkanie burmistrza Międzyrzecza z Marszałek Województwa
W poniedziałek 22 lutego br. burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz spotkał się z Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietą Anną Polak. Podczas spotkania poruszono kwestie związane z koniecznością realizacji inwestycji budowy mostu na rzece Obrze. Burmistrz uzasadnił potrzebę realizacji tej inwestycji, a także przedstawił projekt budowy ścieżki rowerowej z Pniewa do Kęszycy. Marszałek niebawem spotka się z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w sprawie możliwości finansowania tej inwestycji ze źródeł zewnętrznych, w tym z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Na spotkaniu omawiano także plan budowy Muzeum pożarnictwa w Pniewie. 
 
Źródło: www.lubuskie.pl
24-02-2016

Konkurs Seniorzy w akcji

Ilustracja do informacji: Konkurs Seniorzy w akcji
 Ogólnopolski konkursu „Seniorzy w akcji”
Jesteś osobą 60+? Masz pomysł na działania w swojej społeczności, pasje i doświadczenia, którymi chcesz się podzielić? 
Masz 18-35 lat i razem z osobą 60+ chcesz rozkręcić międzypokoleniową akcję?
Zgłoś pomysł na projekt społeczny. Dopracuj go przy wsparciu ekspertów i zdobądź dotację.
Konkurs został ogłoszony przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Udział w konkursie daje możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości do 12 000 zł. Dotacje będą przyznawane na realizację przedsięwzięć, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, włączają je w dialog i współpracę z samorządem lokalnym, promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych.
O dotacje mogą ubiegać się osoby 60+ lub pary międzypokoleniowe we współpracy z organizacją pozarządową czy instytucją, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja lub stowarzyszenie, dom kultury).Listy intencyjne należy wypełnić i złożyć w terminie do dnia 17 marca 2016 r., korzystając z formularza on-line dostępnego na stronie 
 
Więcej informacji na stronie: www.formularz.seniorzywakcji.pl.
 
24-02-2016

Dzień z burmistrzem Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Dzień z burmistrzem Międzyrzecza
Do licytacji 24 finału WOŚP włączył się osobiście burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz przekazując na licytację „Dzień z Burmistrzem Międzyrzecza”. W planie czekał m.in. objazd z burmistrzem oraz przedstawienie najważniejszych inwestycji realizowanych oraz planowanych w tym roku w gminie Międzyrzecz. Szczęśliwym wygranym został Pan Jacek Bełz, lokalny przedsiębiorca z Międzyrzecza, właściciel m.in. Pensjonatu pod Strzechą nad jeziorem Głębokie. Po spotkaniu w Ratuszu z burmistrzem Lorenzem oraz zastępcą burmistrza Agnieszką Śnieg a także objeździe po gminie obaj Panowie wzięli udział w specjalnie przygotowanej trasie na terenie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Dzień zakończył się wspólnym obiadem.  

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Dzień z burmistrzem Międzyrzecza

19-02-2016

Wystawa "Gustav Klimt prokursor modernizmu" w siedzibie Muzeum w Międzyrzeczu

19-02-2016

Zapraszany na konsultacje społeczne "Razem dla bezpieczeństwa Międzyrzecza"

17-02-2016

10-lecie Rejonowego Sztabu Ratownictwa w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: 10-lecie Rejonowego Sztabu Ratownictwa w Międzyrzeczu
16 lutego w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu gościliśmy przedstawicieli Rejonowego Sztabu Ratownictwa SKSR w Międzyrzeczu, na czele z szefem sztabu Mirosławem Janzem. Z okazji 10 rocznicy powstania organizacji, burmistrz Remigiusz Lorenz złożył wszystkim ratownikom szczere gratulacje. Wyraził słowa uznania dla podejmowanych przez nich inicjatyw i działalności. Podkreślił ciężką pracę ratowników, która – jak zaznaczył - jest bezcenna. Życzył wszystkim wytrwałości i realizacji wszelkich planów. Mirosław Janz podziękował burmistrzowi za zaangażowanie, wsparcie i nieustającą pomoc. Słowa podziękowania złożył również ratownikom z Niemiec, którzy nigdy nie odmówili pomocy, żołnierzom 17. WBZ i wszystkim swoim współpracownikom.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: 10-lecie Rejonowego Sztabu Ratownictwa SKSR w Międzyrzeczu

17-02-2016

Zespół Gold świętował 3 urodziny

Ilustracja do informacji: Zespół Gold świętował 3 urodziny
W sobotnie popołudnie 13 lutego Studio Tańca Gold świętowało swoje 3 urodziny.  Z tej okazji obyły się koncerty z udziałem wszystkich grup zespołu oraz Studio Tańca Remix ze Skwierzyny. W wydarzeniu uczestniczył burmistrz Remigiusz Lorenz, który złożył młodym tancerzom najserdeczniejsze życzenia, pomyślności, wytrwałości i sukcesów na niwie artystycznej. Podziękował Pani instruktor Wioletcie Robak-Gabarkiewicz za pełną pasji i zaangażowania pracę oraz wspaniałe promowanie Ziemi Międzyrzeckiej.
Naszym wspaniałym tancerzom życzymy samych sukcesów i kolejnych tak pięknych jubileuszy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17-02-2016

Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu informuje

Ilustracja do informacji: Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu informuje
17-02-2016

GŁOSUJMY NA MRU!!!

Ilustracja do informacji: GŁOSUJMY NA MRU!!!
UWAGA!!!Głosujmy na Międzyrzecki Rejon Umocniony. Wspólnie możemy sprawić, że MRU stanie się największą atrakcją turystyczną w Polsce.
GŁOSUJCIE http://www.polska.travel/pl/aktualnosci/
 
16-02-2016

Kontrakt Lubuski podpisany

Ilustracja do informacji: Kontrakt Lubuski podpisany
Dnia 15 lutego br. zawarte zostało porozumienie dotyczące zasad realizacji Kontraktu Lubuskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. - Myślę, że dzisiejszy dzień przejdzie do historii. Po raz pierwszy w regionie lubuskim podpisujemy tak ważny Kontrakt. Są z nami przedstawiciele oraz liderzy partnerstw. Ich celem jest wspólna praca, która ma rozwiązać istotne problemy na danym obszarze oddziaływania - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.
Porozumienie zostało zawarte pomiędzy Województwem Lubuskim reprezentowanym przez Zarząd Województwa, a liderem partnerstwa powiatu międzyrzeckiego reprezentowanym przez Burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza. Jak zaznaczył - Planujemy uzbrojenie parku przemysłowego i zależy nam na inwestycjach zdrowotnych dotyczących geriatrii i pediatrii.Gmina Międzyrzecz w ramach kontraktu zamierza ubiegać się o dofinansowanie pełnego uzbrojenia Parku Przemysłowego II w Międzyrzeczu (6,74 ha), w zakresie budowy wewnętrznej infrastruktury komunikacyjnej – budowa drogi wraz z siecią kanalizacji deszczowej o długości około 730 m, budowa sieci wod.-kan., budowa oświetlenia drogowego położonego w niedalekiej odległości od zjazdu z drogi ekspresowej S3.
Przedmiotem niniejszego Porozumienia jest określenie zasad realizacji Kontraktu Lubuskiego, którego celem głównym jest rozwój subregionalnych i lokalnych ośrodków miejskich oraz zrównoważony rozwój obszarów wiejskich.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Podpisanie Kontraktu Lubuskiego