Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

30-10-2017

Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu międzyrzeckiego

30-10-2017

XVI Lubuski Weekend Gitarowy za nami

Ilustracja do informacji: XVI Lubuski Weekend Gitarowy za nami
W piątkowe popołudnie 27 października odbyła się jesienna odsłona XVI. Lubuskiego Weekendu Gitarowego pod patronatem burmistrza Remigiusza Lorenza. Podczas koncertu wystąpił duet gitarowo-klarnetowy Grzegorz Klicki i Maciej Dana. W wydarzeniu wzięła udział Anna Sawka – sekretarz gminy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30-10-2017

Jakub Porada z wizytą w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Jakub Porada z wizytą w Międzyrzeczu
27 października br. Międzyrzecz odwiedził znany dziennikarz i miłośnik podróży Jakub Porada. Swoją wizytę rozpoczął od biblioteki, gdzie opowiadał m.in. o swojej najnowszej książce pt. „Sztukmistrz z Tczewa czyli mów co chcesz”. Kolejnym punktem pobytu było zwiedzanie międzyrzeckiego muzeum. W tym miejscu podróżnikowi towarzyszył burmistrz Remigiusz Lorenz. Na zakończenie Jakub Porada wpisał się do księgi gości i podkreślił jak bardzo spodobało mu się miasto i że liczy na rychły powrót, tym razem na spływ kajakowy.   

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

27-10-2017

Mianowanie nauczycieli międzyrzeckich szkół

Ilustracja do informacji: Mianowanie nauczycieli międzyrzeckich szkół
Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej 24 października, burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Kijak, wręczyli akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Sześciu, nowo mianowanych pedagogów międzyrzeckich szkół złożyło też uroczyste ślubowanie. Awans zawodowy otrzymali: Izabela Lichota – SP Kaława, Monika Kuczejko – SP 6, Piotr Soja – SP 4, Kamila Bandura-Ksiądz i Elżbieta Jeziorska – SP 3, Monika Fietz-Osadnik – Przedszkole nr 4.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26-10-2017

e-Składka – proste płatności do ZUS

Ilustracja do informacji: e-Składka – proste płatności do ZUS
Jeśli jesteś płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne czy zdrowotne, od 1 stycznia 2018 r. będziesz przekazywał wszystkie składki na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego. Informację  o numerze tego rachunku dostaniesz z ZUS listem poleconym w czwartym kwartale 2018 r.
 
Jeśli do końca grudnia 2017 r. nie otrzymasz informacji o numerze rachunku składkowego albo zgubisz list, powinieneś zgłosić się do ZUS albo zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (nr tel. 22 560 16 00).
Jeśli nie będziesz znał numeru rachunku składkowego nie opłacisz w 2018 r. składek. Dotychczasowe rachunki będą zamknięte.
 
W 2018 r. jednym przelewem opłacisz składki na:
• ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe),
• ubezpieczenie zdrowotne,
• Fundusz Pracy,
• Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,
• Fundusz Emerytur Pomostowych.
W przelewie nie będziesz podawać jakie składki i za jaki okres opłacasz.
ZUS każdą wpłatę  podzieli proporcjonalnie na wszystkie ubezpieczenia
i fundusze.
 
Jeśli będziesz miał długi składkowe, to wpłata pokryje najstarszą należność. Spowoduje to zadłużenie za bieżący okres co wpłynie m.in. na prawo do zasiłku chorobowego. Przedsiębiorca podlega dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu tylko jeśli opłaca składki w terminie i w pełnej kwocie.
 
Jeśli masz problemy finansowe i nie jesteś w stanie w całości spłacić zaległych składek, to powinieneś wystąpić do ZUS o podpisanie układu ratalnego. Taka umowa zapewni Ci objęcie ubezpieczeniem chorobowym i prawo do świadczeń.
 
Nie zwlekaj skontaktuj się już dziś z doradcą pod nr tel. 95 7395 379
 
Więcej informacji na temat e-Składki znajdziesz na stronie www.zus.pl/eskladka
 
26-10-2017

Z podwórka na stadion… Akademia Młodych Orłów i SP 2 Międzyrzecz w finałach wojewódzkich!

Ilustracja do informacji: Z podwórka na stadion… Akademia Młodych Orłów i SP 2 Międzyrzecz w finałach wojewódzkich!
Sukcesem dla Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz zakończyły się powiatowe eliminacje do XVIII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Młodzi piłkarze zwyciężyli w każdej kategorii chłopców i będą reprezentować powiat międzyrzecki w finałach wojewódzkich, które odbędą się wiosną 2018 roku. Poza zespołami AMO udział w turnieju wzięły drużyny szkół podstawowych z Międzyrzecza, Przytocznej oraz Kaławy. W minionych eliminacjach dziewcząt reprezentacje poszczególnych szkół udział brały jedynie w kategorii U-12. Najlepszą drużyną została SP 2 Międzyrzecz.
 
Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach, z podziałem na rywalizację chłopców i dziewcząt:
 
U-8 – dzieci urodzone w latach 2010-2011
U-10 – dzieci urodzone w latach 2008 – 2009
U-12  - dzieci urodzone w latach 2006 – 2007
 
Warto przypomnieć, że turniej „ z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” to największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i Europie. W tych rozgrywkach udział brało wielu obecnych Reprezentantów Polski, jak chociażby Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński oraz Paulina Dudek.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

25-10-2017

Dzień Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu – część II

Ilustracja do informacji: Dzień Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu – część II
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 24 października w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury, odbył się trzeci koncert z cyklu Jesienne Spotkania Kameralne. Tuż przed wydarzeniem, burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Kijak wręczył 17 nauczycielom coroczne nagrody oraz życzył satysfakcji z pracy, sukcesów zawodowych i wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności. Nagrody otrzymali: Halina Siwczak, Hanna Sikorska, Aleksandra Pempera, Alicja Utrata-Błochowicz, Wioletta Stadnik, Dorota Guzenda-Miłota, Krzysztof Marzec, Marta Drzymała, Danuta Sikorska, Katarzyna Oniszczuk, Małgorzata Waśkowska, Piotr Kruk, Edyta Ostrowska, Mirosława Zając, Krzysztof Idzikowski, Iwona Kryśkiewicz, Maria Antonowicz.
Specjalnie dla wszystkich pedagogów z okazji ich święta odbył się wspaniały koncert pn. „Magia skrzypiec”. Na międzyrzeckiej scenie wystąpiła jedna z najlepszych skrzypaczek młodego pokolenia w Polsce, fenomenalna Celina Kotz, której na fortepianie towarzyszył wytrawny kameralista Marcin Sikorski.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23-10-2017

Punkt informacyjny Powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności

Ilustracja do informacji: Punkt informacyjny Powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności
Informacja o utworzeniu w budynku Starostwa Powiatowego w Międzyrzeczu punktu informacyjnego
Powiatowego Zespołu d/s Orzekania o Niepełnosprawności
 
Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że po stosownym zawarciu Porozumienia pomiędzy Powiatami: Świebodzińskim i Międzyrzeckim, od miesiąca listopada 2017 r. na terenie Starostwa Powiatowego w Międzyrzeczu zostaje utworzony dla mieszkańców powiatu międzyrzeckiego zamiejscowy Punkt Informacyjny Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Świebodzinie. Biuro będzie czynne w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca (6 i 20 listopad, 4 i 18 grudzień)  w godzinach od 9.00 do 14.00, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Pomieszczenie usytuowane zostało na parterze budynku przy ul. Przemysłowej 2 w Międzyrzeczu w pokoju nr 14 (kierując się z wejścia głównego po lewej stronie korytarza).
W punkcie informacyjnym będzie można załatwić wszelkie formalności związane ze złożeniem wniosków o:
·        wydanie orzeczeń o stopniu niepełnosprawności, dla osób powyżej 16 roku życia;
·        o niepełnosprawności , dla dzieci do 16 roku życia;
·        do ulg i uprawnień, dla osób posiadających orzeczenia innych organów;
·        o legitymację osoby niepełnosprawnej;
·        o wydanie karty parkingowej.
Ponadto po wcześniejszym umówieniu się drogą telefoniczną lub elektroniczną z pracownikami Powiatowego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych w Świebodzinie (tel./fax +48 68 4755348;  tel. + 48 68 4755349), (e-mail: e-mail) będzie możliwość odbioru gotowych kart parkingowych, legitymacji osób niepełnosprawnych, zawiadomień o posiedzeniu składu orzekającego jak również orzeczeń o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności (o ile nie minie 14 dni od dnia wydania orzeczenia).
W związku z powyższym proszę o upowszechnianie informacji o możliwości załatwiania powyższych spraw w powyższych terminach, bez konieczności dojazdu do Świebodzina.
Międzyrzecz, 16.10.2017 r.
                                                                                          Starosta  Międzyrzecki
Grzegorz Gabryelski
20-10-2017

Oferta Stowarzyszenia Forum Międzyrzeckich Inicjatyw

20-10-2017

Dzień Praw Rodziny

Ilustracja do informacji: Dzień Praw Rodziny