Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

04-06-2018

Życzenia z okazji Dnia Pioniera Ziemi Międzyrzeckiej

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Pioniera Ziemi Międzyrzeckiej
Z okazji Dnia Pioniera Ziemi Międzyrzeckiej przypadającego w naszej gminie na dzień 4 czerwca, życzę wszystkim międzyrzeckim Pionierom jak najwięcej zdrowia i radości. To dzięki Wam my możemy żyć w pięknym Międzyrzeczu, coraz prężniej rozwijającym się. To właśnie Wy wybraliście Międzyrzecz jako miejsce do życia i daliście początek kolejnym pokoleniom tworzącym dziś naszą lokalną społeczność – dziękuję Wam za to. W tym szczególnym dniu życzę Wam wielu lat życia w spokoju, w gronie rodziny i przyjaciół.
Burmistrz Międzyrzecza
   Remigiusz Lorenz
04-06-2018

Oferta PTTK Oddział "Ziemi Międzyrzeckiej"

04-06-2018

Gminny Dzień Dziecka 2018

Ilustracja do informacji: Gminny Dzień Dziecka 2018
1 czerwca, jak co roku z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich uczniów międzyrzeckich szkół zorganizowany został blok imprez. Festiwal kolorów, zawody strażackie, turniej strzelecki oraz fotobudka to tylko część atrakcji jakie przygotowaliśmy dla naszej młodzieży. Współorganizatorem Dnia Dziecka była 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana, która przygotowała ćwiczenia w symulatorach, pokaz sprzętu i inne ciekawostki oraz ugościła wszystkich pyszną grochówką. W hali widowiskowo-sportowej młodzież wysłuchała wykładu gen. Mirosława Różańskiego nt. Weteranów, który następnie zaprezentował wystawę pn. ,,Weterani Niepodległości 1918-2018". Międzyrzecki Ośrodek Kultury zaprosił wszystkich przedszkolaków na bajkę pt. „Kaczki z gęsiej paczki”. Burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z dyrektorem MOK Eweliną Izydorczyk-Lewy odwiedzili również małych pacjentów przebywających na oddziale dziecięcym w międzyrzeckim Szpitalu, aby obdarować ich upominkami. Dzięki pracownikom Biblioteki dzieci obejrzały przedstawienie i poznały magię teatru Kamishibai.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30-05-2018

UWAGA MIESZKAŃCY! Awaria systemu ciepłowniczego

Ilustracja do informacji: UWAGA MIESZKAŃCY! Awaria systemu ciepłowniczego
29-05-2018

Budżet Obywatelski 2019 - głosowanie

Ilustracja do informacji: Budżet Obywatelski 2019 - głosowanie
Zapraszamy do głosowania na zgłoszone przez Państwa projekty. Głosować można poprzez oddanie swojego głosu w internetowej ankiecie lub tradycyjnie wypełniając karty do głosowania, które dostępne są poniżej lub w Wydziałe Spraw Społecznych pok. 103. Głosować można do 18 czerwca.
 
28-05-2018

Wykaz projektów zakwalifikowanych do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2019

Ilustracja do informacji: Wykaz projektów zakwalifikowanych do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2019
Poniżej prezentujemy wykaz projektów zakwalifikowanych do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2019. Głosy na wybrane przez siebie projekty będzie można oddawać już od jutra i wtedy też podamy szczegóły dot. głosowania.
 
28-05-2018

Wystawa „Weterani Niepodległości 1918-2018” w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Wystawa „Weterani Niepodległości 1918-2018” w Międzyrzeczu
Dzięki Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints od 28 maja do 4 czerwca br. zapraszamy do obejrzenia wystawy pn. ,,Weterani Niepodległości 1918-2018". Projekt składa się z plansz wystawienniczych z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Ekspozycja zlokalizowana jest na os. Kasztelańskim przy boisku Orlik.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28-05-2018

Święto Między Rzekami 2018

Ilustracja do informacji: Święto Między Rzekami 2018
Tegoroczne Dni Międzyrzecza-Święto Między Rzekami rozpoczęły się od wspólnego zdjęcia z okazji 770-lecia nadania praw miejskich Międzyrzeczowi. Wieczorem plac przy hali widowiskowo-sportowej wypełnił się po brzegi podczas koncertów zespołów Classic, Defis, Weekend i Czadoman, które rozgrzały międzyrzecką publiczność rytmami w stylu disco polo. Pomiędzy koncertami można było oglądnąć niesamowite show motocyklowe Pawła Karbownika. Drugi dzień świętowania to również moc wspaniałych i niezapomnianych atrakcji. Tradycyjnie o poranku odbyły się zawody wędkarskie o puchar burmistrza Międzyrzecza, a następnie w hali widowiskowo-sportowej Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sumo. Popołudnie obfitowało w liczne atrakcje dla dzieci i nie tylko, w specjalnie przygotowanych strefach animacji, sportowej, mundurowej oraz strefie gier planszowych. Na scenie, z okazji Dnia Matki wystąpiły maluchy z międzyrzeckich przedszkoli. Wieczorem publiczność porwał koncert Sławomira, DJ Adamusa wraz z saksofonistą Pesos Sax Fighter oraz energetyczne Blue Cafe.  

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

97Galeria zdjęć: Święto Między Rzekami 2018

26-05-2018

Życzenia z okazji Dnia Matki

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Matki
Drogie Mamy!
 
W dniu Waszego święta składam Wam najserdeczniejsze podziękowania za Wasz trud i poświęcenie dla najbliższych. Wszystkim Mamom z naszej gminy życzę, aby nie tylko od święta otaczały Was miłość i szacunek.
 
                                                                           Burmistrz Międzyrzecza
                                                                               Remigiusz Lorenz
27-05-2018

Życzenia z okazji Dnia Samorządowca

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Samorządowca
Szanowni Państwo!
 
Z okazji Dnia Samorządowca obchodzonego tradycyjnie 27 maja, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym oraz satysfakcji w życiu zawodowym. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i codziennej ciężkiej pracy na rzecz lokalnych wspólnot, przyczyniają się Państwo do pozytywnych zmian i stałej poprawy warunków życia naszych mieszkańców. Niech konsekwencja w działaniu i ludzka życzliwość towarzyszą Państwu na co dzień. Życzę szczęścia, zdrowia, pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji i wytrwałości, abyście mogli Państwo w pełni realizować swoje plany.                                
                                                                                     Burmistrz Międzyrzecza           
                                                                                        Remigiusz Lorenz