Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

28-02-2018

Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej pod patronatem burmistrza Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej pod patronatem burmistrza Międzyrzecza
24 lutego br. w hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzeczu  odbył się Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej „Dwójek” Chłopców pod patronatem burmistrza Międzyrzecza. W zawodach udział wzięło 25 zespołów z klubów: Gwardia Wrocław, IUKS "Jedynka" Poznań, "Piast" Poniec, PSP 11 Kędzierzyn Koźle, Akademia Siatkówki UKPS Lubin, UKS "Trójka" Sulechów, SP 1 Szprotawa, Volley Gubin, UKS "Orliki" Międzyrzecz.
W pierwszej części zawodów zespoły podzielono na 6 grup, które rywalizowały systemem "każdy z każdym". W drugiej części zespoły, które zajęły dwa pierwsze miejsca w swoich grupach rywalizowały o miejsca 1-12, a pozostałe o miejsca 13-25. Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczył zespół z Kędzierzyna Koźla, na drugiej pozycji uplasowała się dwójka z Poznania a trzecie miejsce zajął team z Lubina. Niewiele zabrakło parze z Międzyrzecza, aby stanąć na podium, ostatecznie drużyna Międzyrzecza I zajęła 4 pozycję. Pozostałe miejsca:
5. Kędzierzyn - Koźle II
6. Gwardia Wrocław
7. Poznań II
8. Międzyrzecz II
9. Poniec I
10.  Międzyrzecz IV
11 . Międzyrzecz III
12. Szprotawa
13. Sulechów III
14. Sulechów II
15. Lubin II
16. Lubin IV
17. Sulechów IV
18. Poznań IV
19. Sulechów I
20. Poznań III
21. Międzyrzecz V
22. Gubin I
23. Poniec II
24. Lubin III
25. Gubin II
Sześć pierwszych zespołów otrzymało puchary, a 3 pierwsze – medale. Każdy zawodnik otrzymał słodycze oraz upominki ufundowane przez gminę Międzyrzecz. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Banasiak, a puchar dla najlepszego zawodnika z Międzyrzecza powędrował do Marcela Muchy. Wszyscy zawodnicy brali udział w losowaniu  koszulki klubowej reprezentanta Polski - Łukasza Kaczmarka z jego autografem. Koszulkę wylosował Marcel Mucha. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała radna Rady Miejskiej Justyna Adamirowicz. Nagrody wręczyła sekretarz Anna Sawka, radna Justyna Adamirowicz oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Skrzek.
Wszystkie mecze sędziowali siatkarze Klubu Sportowego GBS Bank KS „Orzeł  Międzyrzecz”: Michał Podolski, Bartosz Kowalczyk, Paweł Kowalczyk, Damian Misterski, Paweł Jakubowski, Łukasz Durbajłło, Marcin Wanat. Sędzią głównym był Arkadiusz Żyła.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26-02-2018

Oferta parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kęszycy Leśnej

26-02-2018

Ankieta w programie Mieszkanie Plus

Ilustracja do informacji: Ankieta w programie Mieszkanie Plus
Szanowni Mieszkańcy,
 
Przypominamy i zachęcamy do wypłenienia ankiety w ramach Programu Mieszkanie Plus. Jednocześnie informujemy, że wypełnienie i złożenie ankiety nie jest tożsame z przyjęciem wniosku.
 
Gmina Międzyrzecz przystąpiła do realizacji Programu Mieszkanie Plus w ramach, którego na działkach nr ewid. 675/114 i 675/124; 675/115 i 675/125 oraz 675/116 i 675/126, położonych przy ul. Długiej w Międzyrzeczu planowana jest budowa mieszkań (budownictwo wielorodzinne). Lokale będą wykończone „pod klucz” – tzn. gotowe do zamieszkania. Oferta kierowana jest do mieszkańców gminy Międzyrzecz.
Niniejsza Ankieta pomoże nam określić skalę zainteresowania Programem Mieszkanie Plus wśród mieszkańców gminy Międzyrzecz. Państwa opinie i zebrane informacje będą przydatne przy opracowywaniu koncepcji wdrażania programu i planowaniu realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia.
Przekazanie do eksploatacji pierwszych mieszkań planowane jest na 2019/2020 rok. Lokale mieszkalne wybudowane w ramach Programu Mieszkanie Plus powstaną przede wszystkim z myślą o wynajmie. Możliwy będzie także wybór opcji „docelowego przeniesienia własności” po 30 latach najmu. W takiej sytuacji czynsz będzie powiększony o kwotę wykupu, stąd wskazane jest, aby Zainteresowany podjął decyzję o wyborze „opcji” w momencie przystąpienia do Programu.
Przewidywane koszty w poszczególnych wariantach, przedstawiają się następująco:
  1. Opcja 1 – wynajem mieszkania
 
Czynsz ok. 7,80 PLN/m2 (bez uwzględnienia kosztów eksploatacyjnych).
 
  1. Opcja 2 – wynajem z docelowym wykupem mieszkania
 
Czynsz ok. 7,80 PLN/m2 + wykup ok. 12,00 PLN/m2 = ok. 19,80 PLN/m2 (bez uwzględnienia kosztów eksploatacyjnych).
 
Uwaga: powyższe koszty mogą ulec zmianie.
 
Ankiety będą dostępne w formie papierowej oraz elektronicznej. Ankiety można składać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1,
66-300 Międzyrzecz w Wydziale Planowania Przestrzennego pokój 304, II piętro lub wypełnić elektronicznie pod adresem e-mail: gmina~@~miedzyrzecz~.~pl w terminie od 29.01.2018 r. do 31.03.2018 r.
Prosimy o rzetelne wypełnienie załączonej ankiety.
 
 
26-02-2018

Uwaga! Przedsezonowa oferta schroniska młodzieżowego w Pszczewie

Ilustracja do informacji: Uwaga! Przedsezonowa oferta schroniska młodzieżowego w Pszczewie
Szanowni Państwo
 
Zgodnie z decyzją Zarządu LGR Obra – Warta w okresie od 1/03/2018 do 31/05/2018 na potrzeby zorganizowanych grup turystycznych (do około 20 osób) zostanie bezpłatnie udostępnione na okres do 3 dni (2 noclegi) schronisko młodzieżowe w Pszczewie. Z oferty mogą skorzystać podmioty działające na rzecz pożytku publicznego, w tym szczególnie parafie, organizacje pozarządowe, sołectwa. Warunki jakie muszą zostać spełnione:
  1. Organizator zapewni dojazd, wyżywienie, opiekę i ubezpieczenie wszystkich podopiecznych.
  2. W celu zarezerwowania wolnych miejsc organizator do dnia 28 lutego br. zgłosi chęć skorzystania z oferty schroniska przy pomocy poniższego formularza i uzyska potwierdzenie rezerwacji lub propozycję zmiany terminu rezerwacji.
Planując pobyt na terenie gminy Pszczew zachęcamy do skorzystania z oferty instytucji publicznych i podmiotów prywatnych funkcjonujących na jej terenie, w tym m.in.  muzeum, ośrodka edukacji przyrodniczej i kina. Więcej informacji o ofercie schroniska znajduje się tutaj: http://lgrow.pl/oferta-schroniska-mlodziezowego-w-pszczewie/.
 
                                                                                                                                  Zarząd LGR Obra – Warta
23-02-2018

Ferie zimowe w Gminie Międzyrzecz 2018

Ilustracja do informacji: Ferie zimowe w Gminie Międzyrzecz 2018
Ferie zimowe w Gminie Międzyrzecz przebiegają bezpiecznie, atrakcyjnie i w wielu miejscach. Dzieci i młodzież może korzystać z bogatej oferty: Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej, Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku, Pływalni ,,Kasztelanka", Klubu 17 WBZ Międzyrzecz, szkół oraz innych placówek edukacyjnych. W tych ostatnich dniach życzymy przyjemnych i udanych ferii.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22-02-2018

Oferta wynajmu pawilonu handlowego

Ilustracja do informacji: Oferta wynajmu pawilonu handlowego
Oferta wynajmu pawilonu handlowego położonego przy ul. Piastowskiej 24 w Międzyrzeczu.
Urząd Miejski w Międzyrzeczu
Wydział Gospodarki Mieniem
ul. Rynek 1
66-300 Międzyrzecz
Tel. 95 742 69 85
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22-02-2018

Ogłoszenie Ministerstwa Cyfryzacji-Profil Zaufany

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie Ministerstwa Cyfryzacji-Profil Zaufany
Ministerstwo Cyfryzacji informuje mikroprzedsiębiorców, jak założyć Profil Zaufany.
 
21-02-2018

Burmistrz odwiedził dzieci i młodzież spędzające ferie w szkołach

Ilustracja do informacji: Burmistrz odwiedził dzieci i młodzież spędzające ferie w szkołach
W drugim tygodniu ferii zimowych burmistrz Remigiusz Lorenz odwiedził dzieci i młodzież biorące udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach i przekazał wszystkim słodkości. W szkole Podstawowej nr 2 najmłodsi brali udział w zajęciach plastycznych pn. „Kolorowy zawrót głowy”, a Szkoła Podstawowa nr 1 zaoferowała młodym kurs udzielania pierwszej pomocy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20-02-2018

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej

20-02-2018

Bądź na bieżąco z naszymi informacjami

Ilustracja do informacji: Bądź na bieżąco z naszymi informacjami