Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

23-12-2019

Jest umowa na budowę czterech dróg. Niebawem w ruch pójdą łopaty

Ilustracja do informacji: Jest umowa na budowę czterech dróg. Niebawem w ruch pójdą łopaty
 
Burmistrz Remigiusz Lorenz i przedstawiciel firmy Exalo Drilling S.A. podpisali dziś umowę na budowę czterech ulic: ks. infułata Henryka Guzowskiego, Żołnierskiej, Alfa Kowalskiego i Sybiraków.
 
Niebawem ruszy budowa nowych ulic na osiedlu Nad Obrą. Gmina zapłaci wykonawcy niespełna 5 mln. 194 tys. zł, przy czym – jak zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz – władzom miasta udało się wywalczyć na nią bardzo dużą dotację.

– Dostaliśmy aż 2 miliony 773 tysięcy złotych z Funduszu Dróg Samorządowych – zaznacza samorządowiec.
 
 
W ogłoszonym przez władze przetargu wystartowało aż sześć firm. Najbardziej korzystną ofertę złożyła  spółka Exalo Drilling S.A. z Piły. Jej zwycięstwo przypieczętowała umowa, którą w poniedziałek, 23 grudnia, podpisali burmistrz Remigiusz Lorenz i kierownik Wydziału Budownictwa Infrastrukturalnego z Exalo Drilling Piotr Kuśmierek.

Podpisanie umowy odbyło się w ratuszu. Burmistrzowi asystowały jego zastępczyni Agnieszka Śnieg i kierowniczka Wydziału Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie Katarzyna Szadkowska.  – Budowa tych ulic będzie największą gminną inwestycja drogową w przyszłym roku – zapowiada burmistrz.
 
Firma z Piły wybuduje cztery drogi o łącznej długości ponad jednego kilometra. Ulice zostaną utwardzone tłuczniem i następnie wyłożone kostką. - Powstaną tam również chodniki, oświetlenie i kanalizacja deszczowa – wylicza burmistrz. - Inwestycja ma się zakończyć do 31 sierpnia przyszłego roku.
23-12-2019

Gmina stawia na zieleń i rekreację. Ruszyły prace w ogródku jordanowskim przy ul. Staszica

Ilustracja do informacji: Gmina stawia na zieleń i rekreację. Ruszyły prace w ogródku jordanowskim przy ul. Staszica
Na skwerze przy ul. Staszica powstają nowe ścieżki oraz wyznaczane są miejsca pod nasadzenia drzew i krzewów ozdobnych. To kolejny etap rozwoju terenów zielonych i miejsc rekreacyjnych w naszym mieście.
 
Ogródek jordanowski przy ul. Staszica to zielone płuca miasta. Niebawem przybędzie tam zieleni oraz rozbudowana zostanie infrastruktura rekreacyjna. – Ogródek jest jednym z jedenastu miejsc, które objęte są programem rewitalizacji zieleni miejskiej – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
W ogródku powstają nowe ścieżki oraz wyznaczane są miejsca pod nasadzenia nowych drzew i krzewów ozdobnych. Podobne prace trwają w kilku innych miejscach. Na tzw. łące kolejowej wybudowano już ścieżkę dla pieszych i rowerzystów oraz zamontowano przy niej lampy, a kolejnym etapem prowadzonych tak robót będą nasadzenia drzew i krzewów. Podobna ścieżka powstaje między mostkiem na Obrze na os. Kasztelańskim i Winnicą. Po jej ukończeniu teren zostanie obsadzony szlachetnymi gatunkami drzew i krzewami ozdobnych. To tylko zwiastun większych zmian w tych miejscach. Ich efekty zobaczymy dopiero za rok – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Zmienia się całe miasto. Na Podzamczu zamontowano ostatnio nowe ławeczki, a wiosną zostaną tam zasadzone krzewy ozdobne i kwiaty. Gruntownych zmian doczeka się także pobliski bulwar Jana Pawła II, gdzie zamontowano już nowe lampy i przygotowano miejsca pod nasadzenia drzew. 
 
O programie rozwoju zieleni i miejsc rekreacyjnych wiele razy informowaliśmy już mieszkańców naszej gminy. Przypominamy, że w 11 miejscach zasadzonych zostanie około 40 tys. drzew i krzewów. Zamontowane też zostaną ławeczki, lampy, urządzenia rekreacyjne i zegary słoneczne.
 
Roboty potrwają do końca przyszłego roku. Koszt inwestycji wyniesie 10 mln. 185 tys. zł. Jak podkreśla R. Lorenz, gmina wywalczyła na nią rekordową dotację w wysokości 4 mln. 641 tys. zł.
23-12-2019

Jest łagodna i chce się z Tobą zaprzyjaźnić

Ilustracja do informacji: Jest łagodna i chce się z Tobą zaprzyjaźnić
Szukamy domu dla tej pięknej suczki. Ma 17 lat, jest łagodna i przyjazna.
 
 
Osoby zainteresowane przygarnięciem suczki prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim: tel. 95 742 69 85, 511 199 924.
 
23-12-2019

Ogłoszenie Międzyrzeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie Międzyrzeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego
Międzyrzeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego informuje o wolnych lokalach mieszkalnych, znajdujących się w zasobach MTBS.
 
Zainteresowane osoby mogą składać wnioski o przydział  lokalu do 15 stycznia 2020 r.
 
23-12-2019

Magia Bożego Narodzenia na Gminnej Wigilii

Ilustracja do informacji: Magia Bożego Narodzenia na Gminnej Wigilii
Dla mieszkańców naszego miasta i pobliskich wsi zwiastunem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia była Gminna Wigilia, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Hali Sportowo-Widowiskowej.
 
W Gminnej Wigilii wzięło udział około 200 mieszkańców naszej gminy. Przywitali ich burmistrz Remigiusz Lorenz, przewodnicząca Rady Gminy Katarzyna Budych, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Maria Górna i proboszcz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski ks. Michał Łobaza SAC.
 
- Spokojnych i rodzinnych świąt. Niech się Wam darzy w Nowym Roku – życzył uczestnikom burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
 
Przez ponad kwadrans mieszkańcy składali życzenia znajomym i nieznajomym oraz dzielili się z nimi opłatkami, po czym zasiedli do stołów, suto zastawionych wigilijnymi potrawami. Czekały tam na nich m.in. pierogi, krokiety i porcje smażonego karpia. Artystycznym akordem imprezy były natomiast występy Międzyrzeckiego Choru Kameralnego i zespołu Nietoperzanie z Nietoperka.
 
19-12-2019

Święty Mikołaj odwiedził dzieci w szpitalu (ZDJĘCIA)

Ilustracja do informacji: Święty Mikołaj odwiedził dzieci w szpitalu (ZDJĘCIA)
Ulubiony przez dzieci święty przyniósł małym pacjentom ogromny worek prezentów. Dzieci  odwdzięczyły się mu pięknym rysunkiem, na którym uwieczniły jego zaprzęg, choinkę i bałwanka. 
 
 
Święty Mikołaj dotarł do szpitala w bardzo silnej eskorcie. Asystowały mu Śnieżynki, czyli dziewczęta z Młodzieżowej Rady Miasta oraz burmistrz Remigiusz Lorenz wraz ze swoją zastępczynią Agnieszką Śnieg. W świetlicy oddziału pediatrycznego spotkał się z kilkunastoma małymi pacjentami, ich rodzicami oraz pielęgniarkami i lekarzami.
 
– Wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że na święta wrócicie do swoich domów – życzył dzieciom R. Lorenz.
 
Dzieci chętnie pozowały do zdjęć ze Św. Mikołajem i zaśpiewały razem  z nim kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Radość na ich buziach wywołały paczki z łakociami i gadżetami promocyjnymi gminy. Były dobrze przygotowane na jego wizytę. Odwdzięczyły się za paczki pięknym rysunkiem, na którym uwieczniły jego zaprzęg, choinkę i bałwanka. I oczywiście samego Świętego Mikołaja.
19-12-2019

Uwaga: Krótszy czas pracy Zakładu Gospodarki Lokalowej w Wigilię

Ilustracja do informacji: Uwaga: Krótszy czas pracy Zakładu Gospodarki Lokalowej w Wigilię
W Wigilię Bożego Narodzenia, we wtorek 24 grudnia br., Zakład Gospodarki Lokalowej, który ma swoją siedzibę w budynku Międzyrzeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Krótkiej 2, będzie czynny w godz. od 7.30 do 12.00.
18-12-2019

Mamy dobrą informację dla mieszkańców. Nawet bardzo dobrą! W piątek zakończy się budowa nowego mostu na Paklicy!

Ilustracja do informacji: Mamy dobrą informację dla mieszkańców. Nawet bardzo dobrą! W piątek zakończy się budowa nowego mostu na Paklicy!
O budowie mostu wiele razy informowaliśmy na naszej stronie. Prace dobiegają już końca. Dziś wojskowi saperzy z Krosna Odrzańskiego zamontowali barierki i niebawem wyjadą z Międzyrzecza. Do dzieła przystąpili natomiast pracownicy miejscowej firmy budowlanej, którzy mają wybudować dojście do mostu i zejście przed budynkiem bramnym.
 
 
Prace budowlane mają się zakończyć w najbliższy piątek, a mieszkańcy będą mogli korzystać z mostku już od soboty. To dobra informacja dla pieszych i rowerzystów z os. Kasztelańskiego. Wielu mieszkańców tego osiedla korzysta bowiem ze skrótu przez park zamkowy, który przez kilka ostatnich tygodni był zamknięty ze względu na budowę mostu.
18-12-2019

Harcerze podzielili się z mieszkańcami Betlejemskim Światłem Pokoju

Ilustracja do informacji: Harcerze podzielili się z mieszkańcami Betlejemskim Światłem Pokoju
Patrol z Hufca Międzyrzecz ZHP odwiedził dziś ratusz i podzielił się z urzędnikami Betlejemskim Światłem Pokoju, które kilka dni wcześniej międzyrzeccy harcerze odebrali w Wiedniu z rąk austriackich skautów, a we wtorek wieczorem w paradyskim seminarium podzielili się nim z druhami i druhnami Chorągwi Lubuskiej ZHP.
 
 
W imieniu mieszkańców gminy oraz burmistrza Remigiusza Lorenza, harcerzom i komendantce hufca Agnieszce Maik podziękowała sekretarz Urzędu Miejskiego Anna Sawka, która ogniem z Groty Narodzenia Pańskiego w Jerozolimie zapaliła świeczkę na świątecznym stroiku w sekretariacie Urzędu Miejskiego i - jak żartowali harcerze - przy okazji zdobyła jednogwiazdkową sprawność harcerską Ognik.
 
Sekretarz przekazała gościom drobne upominki i złożyła im życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
 
Harcerska sztafeta z Betlejemskim Światłem Pokoju dotarła także do międzyrzeckich szkół i wielu instytucji.
18-12-2019

W Międzyrzeczu odbędzie się Gala Lubuski Samarytanin

Ilustracja do informacji: W Międzyrzeczu odbędzie się Gala Lubuski Samarytanin
 
W ratuszu odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego omawiano szczegóły gali Lubuski Samarytanin. Reportaż na ten temat zobaczymy dziś o godz. 18.30 w Wiadomościach w Gorzów TVP 3.
 
 
Impreza odbędzie się 8 lutego w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Jej organizatorem jest Diecezjalne Duszpasterstwo Chorych i Służby Zdrowia, a współorganizatorami są władze gminy i powiatu. - Chcemy uhonorować osoby i instytucje, które pomagają chorym oraz powinny być wzorem dla innych – mówi ks. Tomasz Duszczak, który jest diecezjalnym duszpasterzem służby zdrowia i chorych. 
 
O szczegółach gali rozmawiano podczas spotkania, które odbyło się dziś w ratuszu. Oprócz ks. T. Duszczaka i burmistrza Remigiusza Lorenza wzięli w niej udział m.in. wicestarosta Zofia Plewa, dyrektor szpitala Edward Tyranowicz oraz pracownicy magistratu i ośrodka kultury. Z organizatorami spotkała się red. Dominika Bochońska z gorzowskiego oddziały TVP 3. Reportaż ze spotkania zobaczymy dziś w Wiadomościach w TVP3.
 
Patronat nad prestiżową imprezą objął biskup diecezjalny ks. bp Tadeusz Lityński, który wręczy laureatom statuetki.
 
Nominacje przyjmowane będą do końca br. Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: 1. Instytucje, placówki i stowarzyszenia 2. Pracownicy służby zdrowia 3. Wolontariat
 
Szczegóły na stronie dsz.zgora.pl