Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

02-03-2016

Spotkanie burmistrza z dyrektorem generalnym LUW

Ilustracja do informacji: Spotkanie burmistrza z dyrektorem generalnym LUW
W dniu 2 marca 2016 r. Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz spotkał się z Dyrektorem Generalnym Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Romanem Sondejem. Podczas spotkania w gabinecie burmistrza rozmawiano o szczegółach organizacji 1050. rocznicy chrztu Polski, które odbędzie się  w Międzyrzeczu 18 czerwca. Kolejne spotkanie dotyczące tego wydarzenia, odbędzie się 10 marca br. Przedmiotem rozmów była również kwestia możliwości pozyskania środków rządowych na budowę drugiego mostu w Międzyrzeczu, a także kolejny etap przebudowy ulicy Świerczewskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Spotkanie burmistrza z dyrektorem generalnym LUW

03-03-2016

Burmistrz wręczył stypendia sportowe

Ilustracja do informacji: Burmistrz wręczył stypendia sportowe
29 lutego burmistrz Remigiusz Lorenz wręczył stypendia najbardziej uzdolnionej sportowo młodzieży. Na uroczyste spotkanie, które miało miejsce w sali narad międzyrzeckiego ratusza przybyli uczniowie wraz z rodzicami. Burmistrz wręczając listy gratulacyjne życzył wytrwałości w dążeniu do realizacji wytyczonych celów, wyraził również nadzieję, że otrzymane stypendium pomoże w rozwoju talentu i będzie mobilizacją i impulsem do ciężkiej pracy. Burmistrz podkreślił, że będzie wspierał gminny sport, a w szczególności edukację sportową dzieci i młodzieży.
Stypendium sportowe otrzymało czworo uczniów, w tym troje w dyscyplinie sportowej sumo, zrzeszeni w Uczniowskim Klubie Sportowym Korona Kaława i jeden uczeń w piłce siatkowej z UKS Kasztelan w Międzyrzeczu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

03-03-2016

Konkurs „Fundusze Europejskie w obiektywie”

Ilustracja do informacji: Konkurs „Fundusze Europejskie w obiektywie”
Zrealizowałeś ciekawy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich lub znasz taki projekt w Twojej okolicy? Zgłoś go i wygraj w konkursie!
W konkursie można zgłaszać zdjęcia i opisy projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Wystarczy wejść na stronę www.mapadotacji.gov.pl i zamieścić opis projektu wraz ze zdjęciem. Szczegółowe zasady konkursu zostały określone w Regulaminie konkursu dostępnym na stronie www.mapadotacji.gov.pl.
 
Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca 2016 r. Nagrody czekają!
 
03-03-2016

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych na terenie gminy Międzyrzecz w 2016 r.

Ilustracja do informacji: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych na terenie gminy Międzyrzecz w 2016 r.
03-03-2016

Gmina promuje się na wrocławskich Targach Turystycznych

Ilustracja do informacji: Gmina promuje się na wrocławskich Targach Turystycznych
Tuż przed sezonem letnim, w dniach 26-28 lutego gmina Międzyrzecz wyruszyła na kolejne targi turystyczne, tym razem do Wrocławia. Gmina prezentowała największe turystyczne perełki, Międzyrzecki Rejon Umocniony-Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie, średniowieczny zamek wraz z Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego, a także Ośrodek Wypoczynkowy Głębokie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się replika karabinu maszynowego MG 08-15, a także rycerski hełm wypożyczony z międzyrzeckiego muzeum, w którym - szczególnie chętnie – dzieci pozowały do zdjęć.
Gośćmi specjalnymi targów byli wspaniali podróżnicy, w tym m.in. Aleksander Doba, który zaraził wszystkich optymizmem opowiadając swoje niezwykłe historie. Wrocław odwiedziła również ulubienica najmłodszych podróżników Nela Mała Reporterka. Mieliśmy okazję posłuchać także o podróżach wielkiego pasjonata Australii - Marka Tomalika oraz Michała Patera młodego podróżnika z Wrocławia, który dzięki swojej niekonwencjonalnej metodzie zwiedzania, przyciąga setki tysięcy osób do oglądania jego filmów na YouTube.
Stoisko gminy Międzyrzecz odwiedził burmistrz Remigiusz Lorenz, który spotkał się m,in. z Joanną Lamparską autorką książki pt. „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa”, która opowiedziała o tym, jak wiele lat temu odwiedziła Międzyrzecki Rejon Umocniony.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26Galeria zdjęć: Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2016

02-03-2016

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych sprzyjających rozwojowi sportu w 2016 r.

Ilustracja do informacji: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych sprzyjających rozwojowi sportu w 2016 r.
01-03-2016

Konsultacje społeczne nt. bezpieczeństwa w gminie

Ilustracja do informacji: Konsultacje społeczne nt. bezpieczeństwa w gminie
25 lutego, w sali Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury odbyły się konsultacje społeczne, poruszające tematykę tzw. mapy zagrożeń. W zorganizowanym przez Komendanta Powiatowego Policji i burmistrza Międzyrzecza spotkaniu wzięli udział m.in. radni Rady Miejskiej, sołtysi, dyrektorzy szkół i przedszkoli, mieszkańcy, przedstawiciele stowarzyszeń, a także instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa obywateli.
Spotkanie miało na celu stworzenie mapy zagrożeń bezpieczeństwa, która oparta będzie na wiedzy i doświadczeniu różnych służb wraz z uwzględnieniem oczekiwań społecznych. Mapa będzie również inspiracją dla podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo do podejmowania jeszcze skuteczniejszych działań.
Jak podkreślił nadkom. Damian Zieliński zastępca naczelnika Wydziału Prewencji - Warunkiem poprawy skuteczności działań w zakresie likwidacji zagrożeń na terenie naszej gminy jest współpraca między wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w realizację zadań na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Dlatego, aby trafnie oceniać zagrożenia oraz jeszcze skuteczniej im przeciwdziałać, należy uwzględniać oczekiwania społeczne.
Tak zwana mapa zagrożeń bezpieczeństwa to nowatorskie narzędzie informatyczne, które będzie tworzone w oparciu o dane policji, ale także o informacje zebrane w ramach współpracy z lokalnymi społecznościami. Tematy poruszane w trakcie organizowanych w całym powiecie spotkań, pozwolą zdiagnozować miejsca i rejony szczególnie niebezpieczne.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: Konsultacje społeczne KPP

01-03-2016

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ilustracja do informacji: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dziś 1 marca, Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. „Żołnierzami Wyklętymi” zwykło się nazywać żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, którzy pięć lat okupacji niemieckiej zmuszeni byli zamienić na idący ze wschodu, niczym burza, stalinowski reżim. W odróżnieniu od tej części społeczeństwa, która uznała władzę ludową narzuconą odgórnie na polecenie Stalina, Oni – wyklęci przez komunistyczny system, nie złożyli broni. W zamian za ofiarną walkę w obronie wartości jaką była Niepodległość Ojczyzny wielu z Nich poległo z bronią w ręku, innych zamęczono w więzieniach ciągłymi przesłuchaniami i torturami, a jeszcze inni po okrutnych śledztwach przechodzili pokazowe procesy. Jedynie nielicznym udało się przetrwać stalinowski reżim, aby żyć dalej przez długie dekady Polski Ludowej z piętnem „reakcyjnego bandyty”. Zaledwie garstka z nich dożyła tzw. odwilży i ustawy honorującej ich wieloletnie zmagania z oboma okupantami.
Dziś w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury młodzież będzie miała okazję oglądnąć projekcję filmu pt.”Pilecki”, w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego, przedstawiającą historię rotmistrza Witolda Pileckiego – od czasów jego młodości, przez dramatyczne wydarzenia II wojny światowej, aż po uwięzienie i śmierć w maju 1948 r.
W dniu jutrzejszym, 2 marca o godz.10:00 do sali kinowo-widowiskowej MOK  na inscenizację z okazji Dnia Patrona Szkoły i Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszają dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Międzyrzeczu.   
 
Źródło: www.zolnierzewykleci.pl
 
01-03-2016

Wybory Rady Sołeckiej w Kursku

Ilustracja do informacji: Wybory Rady Sołeckiej w Kursku
29-02-2016

Bezpłatne konsultacje w sprawie Funduszy Europejskich w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Bezpłatne konsultacje w sprawie Funduszy Europejskich w Międzyrzeczu
4 marca 2016 r. (w piątek) Lokalny Punkt Informacyjny w Gorzowie Wlkp. zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne konsultacje. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych. Będzie to szansa do indywidualnych konsultacji ze specjalistą do spraw Funduszy Europejskich z zakresu środków unijnych m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój, informacji na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne. Do dyspozycji będą również bezpłatne materiały informacyjne.
 
Konsultacje odbędą się:
- w dniu 04.03.2016. (piątek), godz. 12:30 - 15:00, Urząd Miejski w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1.

 
Szczegółowe informacje na temat konsultacji:
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Sikorskiego 107, tel. 95 7390-378, -377, -386, -380, e-mail