Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

27-07-2017

Wycieczka Hufca Międzyrzecz ZHP "Pożegnanie lata"

27-07-2017

Gem, set, Wimbledon!!!

Ilustracja do informacji: Gem, set, Wimbledon!!!
Tenisiści i tenisistki (choć tych jak na lekarstwo, dokładnie w liczbie „2”: Zosia i Lenka) po Roland Garros mieli tydzień na dokładne otrzepanie zabrudzonych mączką butów, aby 22.07.2017 wejść na zieloną, króciutko przystrzyżoną trawę i rozegrać III lewę „Wielkiego Szlemika”.
Rozgrywany od 1877 roku Wimbledon uznawany jest za najstarszy i najbardziej prestiżowy profesjonalny turniej tenisowy, oraz traktowany jest jako nieoficjalne, międzynarodowe mistrzostwa świata w grze na nawierzchni trawiastej.
A jak wielką rangę dla tenisistów miał Wimbledon rozegrany w słoneczną sobotę w Międzyrzeczu? Sporą, całkiem sporą.
W kategorii tym razem połączonej: niebiesko-czerwonej czwórka „Smerfów” rozegrała set „rzucanki” i prawdziwy  mecz tenisowy systemem każdy z każdym. I tak na najwyższym stopniu podium z dwoma zwycięstwami zameldował się 5 – letni „Ważniak” – Leszek Siekanko ze Szkoły Tenisa Ziemnego IKA, drugie miejsce zajął „Architekt” – Kamil Grzybowski z Sulęcina. Trzecie miejsce przypadło „Pracusiowi” – Michałowi Kluj z Gorzowa. Dzielnie walczyła jedyna „Smerfetka” – Lenka Olejarz z Zielonej Góry, która niestety musiała uznać wyższość kolegów „Smerfów”.
Do najbardziej niespodziewanych rozstrzygnięć doszło podczas rywalizacji „pomarańczowych”. Zdecydowanie najwięcej powodów do zadowolenia miał Maciej Domaradzki. To czego nie mógł dokonać na Australian Open i Roland Garros, dokonał nareszcie na Wimbledonie. Rozstawiony z nr 1 w grupie „A” Maciek wygrywał po kolei swoje mecze: z Mikołajem Kasprzakiem 4/1, Karolem Olejarzem 4/0 i Cyprianem Siekanko 4/3. W półfinale pokonał Cypriana Mielczarka 4/1. Drugą parę półfinałową stanowili Piotr Kluj i Cyprian Siekanko. Wygrał ten pierwszy 4/1. Sam zaś finał pomiędzy Maćkiem i Piotrkiem to niezwykle wyrównana walka, w której lepszym okazał się Maciek 4/3, ładny mecz i jeszcze ładniejsze zakończenie. Chłopcy spotkali się przy siatce, aby podziękować sobie za grę. Pokonany Piotrek zdał sobie sprawę, jak blisko był sięgnięcia tytułu Mistrza Wimbledonu, i się rozpłakał. Nie tacy gracze nie wstydzą się łez, więc i Mistrz Roland Garros też nie musi. W grze o 3 miejsce Cyprian Siekanko pokonał kolegę klubowego Cypriana Mielczarka 4/1.
W „zielonych” szeregach zrobiło się międzynarodowo, a to za sprawą Wiktora Fechnera z Irlandii, który w debiucie na międzyrzeckich kortach wywalczył tytuł wice Mistrza Wimbledonu przegrywając jedynie z Andrzejem Chorostinem 3/6. Andrzej Chorostin – „Endriu Torpeda” tego dnia czuł się w Międzyrzeczu znakomicie, rozpędzony jak lokomotywa, nie dał się zatrzymać nikomu. Zielonogórzanin wygrywał mecz za meczem: z Kubą Duszyńskim 6/4, Piotrem Machockim 6/2, Wiktorem 6/3 i Zosią Rzepecką 6/5,  pewnie zwyciężając po raz trzeci kategorię zieloną.
Wisienka na korcie
Endriu Torpeda zaplanował sobie, że pokusi się na wygraną w kategorii żółtej, i z zimną krwią plan zrealizował. Serwował jak robot, biegał jak maszyna i w finale bezlitośnie ograł Łukasza Śniadeckiego 6/4. W grze o 3 miejsce jedyna tenisistka – Zosia Rzepecka z Gorzowa pokonała Szymona Machockiego z Zielonej Góry 7/5. Brawo dla Zosi!!!
Po zakończeniu turnieju zakochani w tenisie ponownie rozjechali się do domów. Część z nich z pewnością spotka się na treningu, część na innych zawodach, a niektórym pozostaną miłe wspomnienia, bo pomimo zażartej walki na korcie, która dzieli, łączy ich jednak miłość do tenisa. Właśnie z tego powodu przyjeżdżają do Międzyrzecza.
Do zobaczenia na szczycie – ostatnim US Open 29.07.2017, będącym jednocześnie podsumowaniem całego cyklu „Wielkiego Szlemika 2017”.
 
                                                                                                                           Iwona Kowalska-Arteniuk

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

25-07-2017

II edycja konkursu EkoModel

Ilustracja do informacji: II edycja konkursu EkoModel
Fundacja Banku Ochrony Środowiska ogłasza konkurs modelarski polegający na wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno- lub wielorodzinnego.
Zadaniem w tej edycji, jest przedstawienie przydomowej oczyszczalni ścieków. Konkurs adresowany jest do wszystkich środowisk zainteresowanych twórczością modelarską, którym bliskie są tematy ekologiczne.
Chcemy zainteresować tematem uczniów szkół wszystkich szczebli, podopiecznych domów kultury i warsztatów terapii zajęciowej oraz wszystkich osób korzystających z usług instytucji samorządowych. Udział w konkursie to świetna okazja do poszerzenia wiedzy i rozwinięcia pasji przy wykonywaniu modeli.
Szczególnie zależy nam na zainteresowaniu tematem osób ze środowisk wykluczonych. Wcześniejsza edycja konkursu pokazała, że wśród takich osób kryją się prawdziwe talenty. Liczymy na to, że i tym razem zaskoczą nas swoją pomysłowością.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest często koniecznością w obliczu braku możliwości podłączenia do miejskiej kanalizacji. Przygotowany model powinien mieć poglądowy charakter i prezentować przydomową oczyszczalnię, którą można zainstalować nawet we własnym domu.
Zależy nam na modelach, które nie tylko przedstawiają klarowną koncepcję idei takiej oczyszczalni, ale mają również wartość estetyczną. Jury weźmie pod uwagę czytelność koncepcji zagospodarowania terenu wokół domu. Liczymy na to, że zgłaszane modele będą wykonane z dużą starannością.
Przygotowaliśmy szereg nagród rzeczowych, o które warto będzie zawalczyć. Chcemy, aby wysiłek włożony w stworzenie pięknych prac został doceniony przez jak najszersze grono osób, więc nagrodzone makiety zostaną obudowane, opisane danymi autora i szeroko eksponowane w celach edukacyjnych.
Rejestracja trwa do 30 września, prace można przesyłać do 30 listopada 2017 roku.
Wszystkie przydatne informacje o konkursie można znaleźć po adresem ekomodel.fundacjabos.pl.
 
Barbara Lewicka - Kłoszewska
Wice-prezes Fundacji Banku Ochrony Środowiska
25-07-2017

Weź udział w bezpłatnym projekcie "ABC własnego biznesu"

Ilustracja do informacji: Weź udział w bezpłatnym projekcie "ABC własnego biznesu"
20-07-2017

Bezpłatne szkolenia językowe i komputerowe

20-07-2017

Uwierzyć, aby wygrać!!! Roland Garros w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Uwierzyć, aby wygrać!!! Roland Garros w Międzyrzeczu
Po Australian Open tenisowa karuzela nieco zwolniła i ponownie nabrała prędkości wraz z rozegranym 15.07.2017 Roland Garros. Dla jednych R.G. to po prostu druga lewa w Wielkim Szlemie, dla innych najważniejszy turniej na nawierzchni ziemnej. 6 lat temu Rafael Nadal powiedział: ” Roland Garros to wyznacznik mojej jakości”.
A jak przebiegała rywalizacja w 5 kategoriach wiekowych w Międzyrzeczu, kto powtórzył sukces z Australian Open i kto wyznaczył sobie nową jakość?
 
Kategoria niebieska – widok 5-letnich dzieci biegających z uśmiechem na twarzy po korcie nie jest już dla nikogo nowością. Chociaż na Roland Garros pojawił się jeszcze młodszy, 3-letni niebieski Smerfik – Alan Kowalski z Gorzowa, który rozszalał się na dobre na międzyrzeckich kortach. Wtórowali mu: Michał Kluj, Lenka Olejarz i Olaf Kocot. Tuż po rozegranych konkursach, gierkach i zabawach tenisowych cała „4” otrzymała medale, dyplomy, upominki i gadżety z Urzędu Miejskiego, wszak VII edycję patronuje burmistrz  Remigiusz Lorenz.
 
W kategorii czerwonej Mistrzem Roland Garros został Igor Bartnik, Wicemistrzem Michał Janas, trzecie miejsce zajęła Mia Frank.
 
Już od samego początku w kategorii pomarańczowej pachniało niespodzianką.
Pod nieobecność zwycięzcy Australian Open – Cypriana Siekanko ósemka „mocnych” tenisistów podzielonych na 2 grupy przystąpiła do walki o Mistrza R.G. Najciekawiej było w tzw. grupie śmierci „A”, w której Wiktor Łobaczewski, Piotrek Kluj, Cyprian Mielczarek zanotowali po 2 zwycięstwa i dopiero liczenie małych punktów wyłoniło półfinalistów tej grupy, a zostali nimi niedowierzający Piotrek i Cyprian. Grupę „B” zdominował Maciej Domaradzki (3 wygrane mecze), z drugiego miejsca do półfinału awansował Mikołaj Kasprzak. W wielkim finale spotkali się zatem –  Maciej Domaradzki i Piotr Kluj. Zwyciężył Piotrek 4/2. W grze o 3 miejsce walka toczyła się pomiędzy miejscowymi zawodnikami – Mikołaj Kasprzak i Cyprian Mielczarek. Wygrał ten pierwszy 4/3.
 
Kategoria zielona – nie taka „zielona”.
Chłopaki ze Szczecina i Zielonej Góry pokazali naprawdę bardzo dojrzały tenis. Po raz drugi tytuł Mistrza, tym razem R.G. wywalczył Andrzej Chorostin, który pokonał Patryka Dżugana 6/1, Szymona Machockiego 6/2 i Piotra Machockiego 6/2. Taka była też kolejność na „pudle”.
 
Najstarsza kategoria żółta to kolejne, pewne zwycięstwo Łukasza Śniadeckiego. Z 4 wygranymi meczami zapewnił sobie miejsce na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajął Szymon Machocki, trzecie Andrzej Chorostin, czwarte Patryk Dżugan, piąte Piotr Machocki.
Sporty indywidualne mają to do siebie, że cała uwaga skupia się na jednym zawodniku. Tenisista musi sam sobie radzić z wszelkimi trudnościami na korcie oraz poza nim. Pewność siebie, wiara we własne umiejętności to kluczowe cechy, które pozwalają na utrzymanie motywacji i stałe dążenie do celu.
Tak zmotywowanych i pewnych siebie zapraszamy na Wimbledon 22.07.2017.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Uwierzyć, aby wygrać!!! Roland Garros w Międzyrzeczu

18-07-2017

Aplikacja turystyczna Footsteps już w Międzyrzeczu!

Ilustracja do informacji: Aplikacja turystyczna Footsteps już w Międzyrzeczu!
Gmina Międzyrzecz jako kolejne miasto w naszym województwie dołączyła do miast dostępnych w aplikacji mobilnej Footsteps. Zapraszamy turystów, a także mieszkańców do zwiedzania naszej gminy, proponujemy 5 tras. Miłego zwiedzania!
 
Innowacje obejmują obecnie coraz większy obszar naszego życia. Pojawiają się również w kontekście inteligentnego miasta pozwalając na jego lepsze poznanie, pozyskanie przez użytkującego niezbędnych informacji, a także skuteczniejszą promocję miejskiej oferty. Do takich rozwiązań zalicza się aplikacja Footsptes, która od dzisiaj dostępna jest w Międzyrzeczu.
 
Aplikacja mobilna oparta jest na 2 filarach. Pierwszym z nich jest personalizacja. Użytkownik po uruchomieniu aplikacji wybiera swoje zainteresowania poprzez określenie własnej osobowości, a tych do wyboru ma 10 (m.in. Turysta, Smakosz, Hipster, Historyk, Głowa rodziny czy Miłośnik sztuki). Na podstawie dokonanego wyboru otrzymuje on gotową trasę zwiedzania dopasowaną do wybranych preferencji. Dzięki temu użytkownik nie poświęca minuty na przygotowanie się do zwiedzania, a jednocześnie dzięki dobraniu odpowiedniej ścieżki, czerpie ze spaceru więcej przyjemności. Po wybraniu trasy pojawia się interaktywna mapa Międzyrzecza z punktami zwiedzania i znacznikiem lokalizacji. Po dojściu do atrakcji otrzymujemy powiadomienie i opis miejsca wzbogacony o zdjęcia, filmy czy odnośniki do stron internetowych atrakcji. W każdej chwili możemy też przerwać zwiedzanie i zrobić sobie przerwę np. na posiłek, a aplikacja podpowie nam gdzie znajdują się najbliższe restauracje.
 
Wszystkie trasy zostały opracowane przez profesjonalny zespół, dzięki czemu są one ciekawe, mają wysoką jakość i wartość merytoryczną. Przy współpracy przedstawicieli miasta wraz z firmą Footsteps powstały następujące trasy:
 
  • Rodzinny wypad do Międzyrzecza;
  • Wokół Międzyrzecza na rowerze;
  • Międzyrzecz w pigułce;
  • Szlakiem fortyfikacji;
  • Smaki Międzyrzecza.
 
Dodatkowo aplikacja pozwala na poznanie większej ilości polskich miast (obecnie ponad 10) jak m.in: Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Warszawy, Zielonej Góry, Żagania czy Karpacza.
Korzystając z aplikacji mamy informator miejski i przewodnik w jednym miejscu – własnym telefonie.
Aplikację można pobrać tutaj:
 
 
13-07-2017

IX edycja konkursu "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

12-07-2017

Wielki Szlemik 2017 ruszył

Ilustracja do informacji: Wielki Szlemik 2017 ruszył
Kto choć raz był na Wielkim Szlemiku w Międzyrzeczu ten wie, że szyld Szkoły Tenisa Ziemnego IKA każdemu turniejowi nadaje znak jakości. Nie inaczej było w pierwszej odsłonie cyklu – „Australian Open” 24.06.2017, gdzie zjechała 30 stałych bywalców i nowych uczestników turnieju. Rywalizacja toczyła się w 5 kategoriach wiekowych. Turniej swoim patronatem objął burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz.
 
Kto wzniósł trofeum za zwycięstwo i został mistrzem A.O.?
W kategorii niebieskiej – najmłodszej dzieci rywalizowały w formie gier, zabaw, konkursów. Adrian Robak, Lenka Brulińska, Michał Kluj, Lenka Olejarz i Bartuś Bruliński zajęli równorzędnie pierwsze miejsca i otrzymali złote medale.
W kategorii czerwonej triumfował Igor Bartnik z Gorzowa, który wygrał wszystkie swoje mecze: z Michałem Janasem 7/5 10/8, Mateuszem Klik 7/5 5/7 7/3 i Leszkiem Siekanko 7/1 7/4.
Bardzo ciekawie przebiegała rywalizacja w kategorii pomarańczowej. Grupę A pewnie wygrał Cyprian Siekanko (STZ-IKA), grupę B Wiktor Łobaczewski z Rzepina. W fazie pucharowej w półfinale nasz „Cypek” pokonał Macieja Domaradzkiego 4/1, a Wiktor Łobaczewski Pawła Grelę 4/1. W wielkim finale Cyprian Siekanko nie dał żadnych szans Wiktorowi, pokonując go 4/0. Mamy Mistrza Australian Open!!! Trzecie miejsce zajął Maciej Domaradzki z Gorzowaczwarte Paweł Grela (STZ-IKA).
W kategorii zielonej świetnie zaprezentował się Andrzej Chorostin z Zielonej Góry i Zosia Rzepecka z Gorzowa, którzy wychodząc z grupy z pierwszego miejsca stanowili parę finałową. Po niezwykle zaciętym pojedynku „Endriu Torpeda” pokonał Zosię 6/5. W grze o 3 miejsce Patryk Dżugan ze Szczecina zwyciężył Maćka Domaradzkiego 6/1.
Emocji nie zabrakło również w kategorii żółtej. Grupę A pewnie wygrał Łukasz Śniadecki z Nowego Tomyśla, grupę B Andrzej Chorostin (Endriu). Para ta stanowiła finał, w którym lepszym okazał się Łukasz Śniadecki. Natomiast w grze o 3 miejsce zażartą walkę i zacięty bój toczyli Zosia Rzepecka i Maciej Duszyński. Przy stanie 5/2 dla Zosi, Maciek doprowadził do 5/5, by w decydującym gemie niestety przegrać 6/5.
Australian Open w Międzyrzeczu rozegrany, mamy Mistrzów, medale i puchary rozdane.
 
Szkoła Tenisa Ziemnego IKA gratuluje zwycięzcom, dziękuje wszystkich uczestnikom za udział w turnieju. Zapraszamy na Roland Garros 15.07.2017.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

07-07-2017

Zapraszamy na letnie atrakcje z MOK i MOSiW

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na letnie atrakcje z MOK i MOSiW
Już w ten weekend oraz w kolejne lipcowe, wakacyjne dni zapraszamy na sportowe i kulturalne wydarzenia organizowane przez Międzyrzecki Ośrodek Kultury oraz Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Wypoczynku. Przypominamy też o sobotnio-niedzielnej emisji filmów w ramach Kina na leżakach. Zapraszamy!!!