Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

13-06-2016

Komunikat Burmistrza Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Komunikat Burmistrza Międzyrzecza
Szanowni Mieszkańcy,
W związku z planowanymi na 18 czerwca br. „Wojewódzkimi i diecezjalnymi obchodami 1050. rocznicy chrztu Polski w Międzyrzeczu” informujemy, że w dniach 15 czerwca 2016 r. (od godziny 21:00) – 19 czerwca 2016 r. (do godzin przedpołudniowych) nastąpią ograniczenia lub wyłączenia w ruchu oraz postoju pojazdów w obrębie ulic: Rynek, Wesołej i Lipowej w Międzyrzeczu.
10-06-2016

Uwaga mieszkańcy!

Ilustracja do informacji: Uwaga mieszkańcy!
W związku z rozpoczynającą się inwestycją V etapu przebudowy ul. Waszkiewicza i Świerczewskiego informujemy, iż  wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu nastąpi w dniu 14.06.2016 r. – tj. zamknięcie ul. Świerczewskiego na odcinku od mostku na Paklicy do skrzyżowania ulic Chopina i Łąkowej – bez skrzyżowania. Objazd będzie odbywał się zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu.

Inwestycję wykona firma Infrakom Sp. z o.o. za kwotę 3 mln 667 tys. zł. Prace wykonywane będą etapowo. Przebudowa obejmie odcinek ul. Świerczewskiego od mostu na Paklicy do wjazdu do JW. W ramach inwestycji wykonany zostanie remont nawierzchni jezdni, chodników i oświetlenia. Wymieniona zostanie kanalizacja sanitarna, wodociągowa i deszczowa. Zakończenie robót planowane jest na 31.10.2016 r. Na to zadanie gmina otrzymała dofinasowanie w kwocie 1 mln 254 tys. zł. W ramach Programu Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
09-06-2016

Informacja dla mieszkańców...

Ilustracja do informacji: Informacja dla mieszkańców...
W odpowiedzi na Państwa postulaty dotyczące poprawienia wizerunku całego miasta, w tym roku Międzyrzecz został udekorowany kwiatami i przeprowadzone zostały prace pielęgnacyjne terenów zielonych. Fakt ten nie pozostał niezauważony. Zewsząd spływają do nas miłe i pozytywne opinie mieszkańców miasta i okolic. Jednak znajdują się osoby, które szukają przysłowiowej dziury w całym. Kwestia utrzymania kwiatostanu na obecnym poziomie oczywiście wymaga poniesienia kosztów, jednakże Burmistrz Międzyrzecza podtrzymuje swoje stanowisko w tej sprawie. Międzyrzecz nadal pozostanie pięknie ukwiecony!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11Galeria zdjęć: Nasadzenia

09-06-2016

Pierwszy weekend kultowych Dni Międzyrzecza za nami

Ilustracja do informacji: Pierwszy weekend kultowych Dni Międzyrzecza za nami
Pierwszy weekend corocznych Dni Międzyrzecza już za nami. Jak zawsze weekend obfitował w liczne atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i młodszych mieszkańców naszej gminy. Świętowanie rozpoczął niesamowity teatr światła i dźwięku – Laser Show, który pomimo później pory zgromadził na Placu Tysiąclecia całe rodziny. W tym miejscu burmistrz Remigiusz Lorenz oficjalnie rozpoczął Dni Międzyrzecz i życzył wszystkim mieszkańcom i gościom wspaniałej zabawy. Sobotni poranek rozpoczął I Ogólnopolski Turniej Summoner Wars. Część artystyczną otworzył występ Świebodzińskiej Orkiestry Dętej, która udowodniła, że orkiestra może również porwać publiczność, grając zarówno polskie, jak i zagraniczne hity. Na placu, za Międzyrzeckim Ośrodkiem Kultury zaprezentował się klub motocyklowy West Side Bats oraz Międzyrzecki Klub Kibica Stali Gorzów. W tym samy czasie na ulicach os. Kasztelańskiego odbyła się jubileuszowa XXV Międzyrzecka Dziesiątka. Uwieńczeniem pierwszego dnia święta miasta był koncert kultowego zespołu i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Bowiem na scenie pojawił się Kazik Staszewski z zespołem Kult. Niesamowity koncert trwał aż dwie i pół godziny, a zespół serwując swoje największe hity, porwał publiczność i sprawił, że koncert zapamiętany zostanie jako jeden z najlepszych w historii Dni Międzyrzecza.
Niedziela rozpoczęła się od Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Międzyrzecza. Za budynkiem biblioteki odbywały się konkursy i zabawy dla dzieci. Po południu na scenie pojawił się Chór Dziecięcy „Piccolo” i Międzyrzecki Chór Kameralny, a zastępca burmistrza Agnieszka Śnieg wręczyła puchary dla zwycięzców turnieju szachowego. Na zakończenie weekendu pełnego wrażeń wystąpił niezwykle energetyczny zespól Enej.
A już 11 i 12 czerwca zapraszamy na dalszą część wydarzeń. Już w sobotę II Elektro-Industrialna Noc na Zamku, a w niedzielę Weekend Zamkowy z pokazem Bractwa Rycerzy Ziemi Międzyrzeckiej.
Do zobaczenia!!!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

40Galeria zdjęć: Pierwszy weekend kultowych Dni Międzyrzecza za nami

09-06-2016

Zapraszamy na czerwcowe atrakcje w gminie Międzyrzecz

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na czerwcowe atrakcje w gminie Międzyrzecz
07-06-2016

Dzień Pioniera Ziemi Międzyrzeckiej

Ilustracja do informacji: Dzień Pioniera Ziemi Międzyrzeckiej
Uchwałą Rady Miejskiej w Międzyrzeczu 4 czerwca został ustanowiony Dniem Pioniera Ziemi Międzyrzeckiej. Tegoroczne spotkanie, którego organizatorem była gmina Międzyrzecz, odbyło się w serdecznej, rodzinnej i ciepłej atmosferze. Burmistrz podziękował drogim pionierom za ich wysiłek na rzecz miasta i Ziemi Międzyrzeckiej. Zaznaczył, że - jako przedstawiciele kolejnego już pokolenia w Międzyrzeczu, chcielibyśmy godnie kontynuować to, co otrzymaliśmy od Was.
Uroczystość swoimi występami uświetnili najmłodsi międzyrzeczanie - Chór Dziecięcy "Piccolo" pod batutą Ewy Witkowskiej oraz zespół ludowy "Ale Babki" z Piesek. Prezentacja multimedialna radnego Andrzeja Chmielewskiego, wielkiego promotora historii Międzyrzecza i okolic, wywołała falę wspomnień. Szczególnie wzruszającym momentem uroczystości okazały się 102 urodziny Magdaleny Turczyn z Wysokiej. Raz jeszcze przesyłamy najlepsze życzenia. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23Galeria zdjęć: Dzień Pioniera Ziemi Międzyrzeckiej

07-06-2016

Obchody 25-lecia i 10-lecia partnerstwa

Ilustracja do informacji: Obchody 25-lecia i 10-lecia partnerstwa
Podczas weekendu 3-5 czerwca gościliśmy naszych przyjaciół z miast partnerskich. Okazją do spotkania był jubileusz 25-lecia partnerstwa pomiędzy Haren-Vlagtwedde-Międzyrzeczem oraz 10-lecia partnerstwa Andresy-Międzyrzecz. Spotkanie oficjalnych delegacji odbyło się w międzyrzeckim ratuszu, gdzie uroczyście ratyfikowane zostało  porozumienie podpisane w 1991 r. i 2006 r. Jak podkreślił burmistrz na zakończenie swojego przemówienia - wszystkie działania, liczne wizyty, rewizyty i współpraca na wielu płaszczyznach: sportowej, kulturalnej i turystycznej, dowodzą, że działania podjęte 25 lat temu były jedną z ważniejszych decyzji podjętych przez władze miast i gmin partnerskich. Z okazji jubileuszu, z Andresy wyruszyła 9-osobowa grupa rowerzystów, których w samo południe, po 10 dniach jazdy, burmistrz powitał przed ratuszem. Sportowym akcentem wydarzenia był mecz piłki nożnej Haren-Międzyrzecz, który zakończył się wygraną naszej drużyny 5-1.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

51Galeria zdjęć: Obchody 25-lecia i 10-lecia partnerstwa

07-06-2016

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych sprzyjających rozwojowi sportu w 2016 r.

Ilustracja do informacji: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych sprzyjających rozwojowi sportu w 2016 r.
Międzyrzecz, 06.06.2016 r.
 
 
WSS.423.15.2016
 
 
ROZSTRZYGNIĘCIE
 
otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych sprzyjających rozwojowi sportu w 2016 r.
 
Na podstawie § 7-9 uchwały Nr XLV/402/14 Rady Miejskiej w Międzyrzeczu z dnia 30 września 2014 r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu przez Gminę Międzyrzecz Burmistrz Międzyrzecza, w odpowiedzi na otwarty konkurs ofert ogłoszony w dniu 28 stycznia 2016 r. na realizację zadań publicznych sprzyjających rozwojowi sportu w 2016 r., przyznał następujące dotacje:
 
Lp.
nazwa zadania publicznego
nazwa oferenta
wysokość przyznanej dotacji
1.
Wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w piłce siatkowej dzieci i młodzieży z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” w Międzyrzeczu.
UKS „Trójka” Międzyrzecz
4 500,00 zł
słownie: cztery tysiące pięćset złotych
 
 
Ponadto Burmistrz Międzyrzecza informuje, iż nie wpłynęła żadna oferta na realizację zadania pn. „Wspieranie szkolenia i współzawodnictwa sportowego w piłce nożnej na terenie Sołectwa Bobowicko” .
07-06-2016

Oferta organizacji pozarządowej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kęszycy Leśnej

Ilustracja do informacji: Oferta organizacji pozarządowej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kęszycy Leśnej
Międzyrzecz, dnia 06 czerwca 2016 r.
     
 
WSS.525.6.2016
 
 
Oferta organizacji pozarządowej
 
Burmistrz Międzyrzecza informuje, że do tutejszego Urzędu wpłynęła oferta Parafii p.w. Bożego Miłosierdzia w Kęszycy Leśnej na  realizację zadania publicznego obejmującego działania w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn. Festiwal Poezji Śpiewanej w Kęszycy Leśnej.
Zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 239 ze zm. ) na podstawie oferty realizacji zadania publicznego, złożonej przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w  art.  3  ust. 3, organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego może zlecić realizację zadania publicznego o charakterze lokalnym lub regionalnym z pominięciem otwartego konkursu ofert.
 
Zgodnie z art. 19a ust. 4 każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi dotyczące oferty.
 
Wszelkie uwagi dot. oferty prosimy zgłaszać do tutejszego Urzędu: tel. 95 7426980 lub  pocztą elektroniczną eizydorczyk~@~miedzyrzecz~.~pl
 
07-06-2016

Gminny Dzień Dziecka na sportowo

Ilustracja do informacji: Gminny Dzień Dziecka na sportowo
W dniach 1-3 czerwca MKS Orzeł wraz z gminą Międzyrzecz zorganizowali Gminny Dzień Dziecka. W sportowej imprezie uczestniczyły dzieci i młodzież z wszystkich gminny szkół, a także młodzi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Świętowania nie było końca, a atrakcji co niemiara. Była uwielbiana przez wszystkich wata cukrowa, zdjęcia w wesołej i kolorowej fotobudce, liczne konkurencje sportowe, maskotka policyjna Lupo, ścianka celnościowa z CZG-12 i to na co najbardziej czekały dzieciaki – prezenty. Każda klasa otrzymała ufundowane przez burmistrza Remigiusza Lorenza piłki oraz słodkości. Specjalnie dla wszystkich dzieci, z okazji ich święta wystąpiła młodsza i starsza grupa zespołu Gold.
Obchody Dnia Dziecka nie ominęły najmłodszych mieszkańców gminy. Przedszkolaki odwiedził wesoły claun, z którym dzieci wspaniale się bawiły.
 
Do zobaczenia już za rok!!!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

55Galeria zdjęć: Gminny Dzień Dziecka na sportowo