Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

23-12-2015

Burmistrz Międzyrzecza zaprasza do udziału w konkursie

23-12-2015

Informacja

Ilustracja do informacji: Informacja
23-12-2015

ZUS informuje

23-12-2015

Burmistrz Międzyrzecza zaprasza na Wigilię Gminną

Ilustracja do informacji: Burmistrz Międzyrzecza zaprasza na Wigilię Gminną
23-12-2015

Życzenia świąteczne

Ilustracja do informacji: Życzenia świąteczne
23-12-2015

Księgowość dla Stowarzyszeń edycja 2016

Ilustracja do informacji: Księgowość dla Stowarzyszeń edycja 2016
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Obra - Warta zaprasza wszystkie zainteresowane Stowarzyszenia, w tym Ochotnicze Straże Pożarne do złożenia informacji dotyczącej potrzeby wsparcia w zakresie bezpłatnej lub częściowo dofinansowanej obsługi księgowej Państwa organizacji w roku 2016. Po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie skontaktujemy się w celu ustalenia warunków udzielenia wsparcia. Formularze przyjmujemy do dnia 18 grudnia (piątek) 2015 r.
 
W razie pytań prosimy o kontakt e-mail l~.~jasionkowska~@~lgrow~.~pl lub tel. 725 177 658 - Lucyna Jasionkowska
Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj: http://lgrow.pl/index.php/about/archiwum/319-ksiegowosc-dla-stowarzyszen-edycja-2016
23-12-2015

Zapraszamy na badania mammograficzne

23-12-2015

Harmonogram wywozu odpadów w 2016 r. w mieście i w sołectwach

23-12-2015

Międzyrzecz dołączył do programu „Domofon ICE. Budimex Dzieciom”

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz dołączył do programu „Domofon ICE. Budimex Dzieciom”
Dzieci z klas I-III szkół podstawowych w gminie Międzyrzecz zostały objęte ogólnopolskim programem społecznym „Domofon ICE. Budimex Dzieciom”. To kolejne placówki w województwie lubuskim, które przeszły profilaktyczne szkolenia edukacyjne i otrzymały spersonalizowane karty ICE.
 
Uroczysta gala odbyła się 11 grudnia w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Przybyłe wraz z wychowawcami dzieci przywitał burmistrz Remigiusz Lorenz. Podkreślił jak ważne jest zachowywanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i to, aby być widocznym na drodze. Zachęcił dzieci do czynnego uczestnictwa w spotkaniu w celu poprawienia wiedzy z zakresu ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Aby wiedza została przekazana w sposób przyjazny, podczas gali odbyły się prelekcje Komendy Powiatowej Policji dotyczące zasad ruchu drogowego oraz pokazy ratownictwa medycznego i wyposażenia strażackiego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Część artystyczną gali wzbogaci teatrzyk, który w zabawnej formie usystematyzuje dzieciom zasady dotyczące ich bezpieczeństwa. Co najważniejsze, każde dziecko otrzymało spersonalizowaną kartę ICE w odblaskowym etui, która została przypięta do plecaka. Szkoły otrzymały również od organizatorów film edukacyjny dotyczący wykorzystania kart ICE, który powstał na potrzeby programu oraz „magiczne tuby”, dzięki którym w bardzo łatwy sposób można wytłumaczyć dzieciom, jak działają odblaski i jaka jest różnica pomiędzy widocznością na drodze osoby noszącej odblaski oraz tej, która ich nie posiada.
 
- Program „Domofon ICE” jest zazwyczaj realizowany w pobliżu inwestycji prowadzonych przez Budimex. W Międzyrzeczu jest to trwająca budowa obwodnicy miasta w ciągu drogi S3. Do programu zaprosiliśmy więc dzieci z klas I-III ze szkół znajdujących się w pobliżu tej budowy, – mówi Krzysztof Kozioł z firmy Budimex.
Program „Domofon ICE. Budimex Dzieciom” jest realizowany w całej Polsce od 2010 roku. Główną ideą jest wyposażenie uczniów w karty ICE zawierające takie dane, jak imię i nazwisko dziecka oraz trzy numery kontaktowe do rodziców lub opiekunów ułatwiające kontakt w razie wypadku jej posiadacza. Umieszczone są w odblaskowym etui, dzięki czemu pełnią zarówno funkcję prewencyjną, jak i informacyjną. Dotychczas objęto nim prawie 18 000 dzieci z klas I-III z 122 placówek w całej Polsce, w tym 900 najmłodszych uczestników ruchu drogowego z Sulechowa, którzy dołączyli do programu w 2012 roku oraz 400 dzieci z Nowej Soli objętych programem w 2013 roku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

24Galeria zdjęć: Domofon ICE

23-12-2015

Promocja książki "Międzyrzecz. Gród i Zamek w wiekach IX-XIV"

Ilustracja do informacji: Promocja książki "Międzyrzecz. Gród i Zamek w wiekach IX-XIV"
10 grudnia br. w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego odbyła się promocja albumu "Międzyrzecz. Gród i Zamek w wiekach IX-XIV".  Jest to VIII tom książki, która wydana została w ramach serii Origines Polonorum. Redaktorem publikacji jest prof. Stanisław Kurnartowski, a redaktorem naukowym całej serii prof. Przemysław Urbańczyk. 
Wydarzenie rozpoczął Andrzej Kirmiel – dyrektor międzyrzeckiego muzeum, który powitał licznie zgromadzonych gości. Następnie głos zabrał burmistrz Remigiusz Lorenz, który wyraził swoją dumę, że gmina mogła współuczestniczyć w wydaniu tak wspaniałej pozycji książkowej. Zaznaczył jak ogromny wpływ ma powstała publikacja na stan badań i wiedzy o naszym mieście i życzył miłej lektury.
Praca „Międzyrzecz. Gród i zamek w wiekach IX-XIV” przedstawia rezultaty badań wykopaliskowych w Międzyrzeczu z lat 1954-1961: obiekt i jego dzieje, prace terenowe i gabinetowe, stosowane w nich metody, warstwy grodu, podgrodzia i zamku, poszczególne rodzaje znalezisk, zasiedlenie okolic Międzyrzecza we wczesnym i późnym średniowieczu oraz próbę ustalenia lokalizacji klasztoru Pięciu Braci Męczenników.
Seria „Origines Polonorum” została zainicjowana przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w 2005 roku. W jej ramach publikowane są monograficzne opracowania naukowe, powstałe w wyniku projektu badawczego „Ziemie polskie na przełomie tysiącleci”, realizowanego przed kilku laty pod auspicjami Komitetu Badań Naukowych. Projekt ten miał na celu zebranie, opracowanie oraz weryfikację rozpoczętych jeszcze w latach 40. i 50. XX wieku archeologicznych prac wykopaliskowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: Promocja książki Origines