Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

12-03-2020

Uwaga: Ważna informacja związana z możliwością wystąpienia zagrożenia koronawirusem

Ilustracja do informacji: Uwaga: Ważna informacja związana z możliwością wystąpienia zagrożenia koronawirusem
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak nakazał rozszerzyć wykaz podmiotów, które od czwartku, 12 marca, mają być zamknięte:
 
 
- Placówki wsparcia dziennego
- Centra integracji społecznej
- Kluby integracji społecznej
- Dzienne domy i kluby seniora
- Środowiskowe domy samopomocy
- Warsztaty Terapii Zajęciowej
 
11-03-2020

Posiedzenie rządu w sprawie koronawirusa

Ilustracja do informacji: Posiedzenie rządu w sprawie koronawirusa
Trwa nadzwyczajne posiedzenie rządu w sprawie koronawirusa. Prosimy o przestrzeganie postanowień i poważne podejście do problemu.
 
 
11-03-2020

Burmistrz podziękował saperom za wybudowanie mostku

Ilustracja do informacji: Burmistrz podziękował saperom za wybudowanie mostku
W koszarach w Krośnie Odrzańskim burmistrz Remigiusz Lorenz spotkał się z szefem sztabu 5. Kresowego Batalionu Saperów majorem Krzysztofem Wojtasem i żołnierzami, którzy pod koniec ub.r. wybudowali mostek na Paklicy w Międzyrzeczu. Podziękował saperom i wręczył im drobne upominki.
 
 
Mostek przed budynkiem bramnym wybudowany został pod koniec minionego roku. Postawili go żołnierze 5. Kresowego batalionu saperów, który jest jednym z bojowych ogniw stacjonującej w Międzyrzeczu 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Podczas spotkania z saperami burmistrz Remigiusz Lorenz podkreślał, że inwestycja jest kolejnym przykładem doskonałej współpracy między środowiskiem cywilnym Międzyrzecza i Wojskiem Polskim oraz korzyści dla miasta, związanych ze stacjonowaniem na jego terenie 17. WBZ. 
 
Samorządowiec przekazał listy gratulacyjne dla dowódcy batalionu podpułkownika Sławomira Osmelaka oraz szefa wojsk inżynieryjnych 17. WBZ majora Maksymiliana Libelta. Wręczył żołnierzom drobne upominki i zapewniał, że zawsze będą mile widziani w naszym mieście.
 
 
Inwestycja sfinansowana zostanie po połowie przez Gminę Międzyrzecz i Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego. 
11-03-2020

Stypendia dla młodych mistrzów sportu

Ilustracja do informacji: Stypendia dla młodych mistrzów sportu
Burmistrz Remigiusz Lorenz wręczył stypendia młodym sportowcom. Gratulował im pasji i zachęcał do uprawnia sportu.

Samorządowiec spotkał się ze stypendystami oraz ich trenerami i rodzicami w Sali narad ratusza. Wręczył stypendia, listy gratulacyjne i wyróżnienie dla sześciu młodych sportowców ze szkół podstawowych i średnich. Wszyscy mogą się pochwalić osiągnięciami na imprezach o randze ogólnopolskiej, a jedna z zawodniczek klubu Korona z Kaławy zabłysnęła nawet podczas Mistrzostw Europy w Sumo.
 
Burmistrz zachęcał uczniów do dalszego uprawiania sportu. Zaznaczał, że sport to zdrowie i przypomniał przy tym maksymę „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. 
 
11-03-2020

Życzenia dla Sołtysów

Ilustracja do informacji: Życzenia dla Sołtysów
Życzenia dla Sołtysów z okazji Ich Święta. 
 
Z okazji Dnia Sołtysa
składamy Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności
oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym
Dziękujemy Wam za pracę na rzecz lokalnych społeczności,
a także za zaangażowanie w życie i rozwój Sołectw oraz całej Gminy
 
Przewodnicząca Rady Gminy       
Katarzyna Budych z Radnymi                          
 
Burmistrz Międzyrzecza
Remigiusz Lorenz z Pracownikami Urzędu
 
10-03-2020

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu

Ilustracja do informacji: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu
Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych na terenie Gminy Międzyrzecz w 2020 r. 
 
 
10-03-2020

Informacja poczty w sprawie skrzynek

Ilustracja do informacji: Informacja poczty w sprawie skrzynek
Poczta Polska S.A. informuje, że na terenie gminy spora część mieszkańców nie posiada zainstalowanych skrzynek oddawczych tj. skrzynek do których listonosz doręcza korespondencję.
 
Sytuacja braku instalacji skrzynek indywidualnych oddawczych jest problematyczna dla obu stron, nie tylko dla operatora pocztowego, ale także dla adresata korespondencji. Nadchodząca korespondencja do osób które nie mają skrzynek indywidualnych oczywiście jest kierowana do doręczenia. Listonosze, zarówno w przypadku przesyłek rejestrowanych jak i zwykłych zmuszeni są do pozostawiania zawiadomienia (awiza) w zależności od możliwości dostępu do posesji np. w drzwiach mieszkania lub w ogrodzeniu, rurach i rynnach PCV i stosowania innego rodzaju tymczasowych rozwiązań wskazywanych przez mieszkańców. Te sytuacje z kolei budzą wiele zastrzeżeń i kierowanie nieuzasadnionych skarg ze strony naszych klientów, zarówno adresatów jak i nadawców przesyłek.
 
Przypominamy, iż w przypadku niedostosowania się do obowiązku instalacji skrzynki indywidualnej przy lokalu, mieszkańcy narażają się na konieczność każdorazowego odbioru przesyłek z placówki pocztowej. Wizyta w placówce pocztowej wynika z braku możliwości skutecznego i bezpiecznego doręczenia korespondencji przez listonosza. W takich przypadkach każda przesyłka (kartka pocztowa, przesyłka listowa, gazetowa i reklamowa) będzie podlegała tzw. awizowaniu. Jednym słowem osobisty odbiór nawet zwykłych przesyłek może skutkować stratą czasu i wywołać niezadowolenie Naszych Klientów. W przypadku braku możliwości doręczenia lub wydania zaawizowanych przesyłek w placówce po upływie określonego czasu, następuje zwrot korespondencji do nadawcy.
Prosimy również o zwrócenie uwagi, aby nieruchomość  posiadała w widocznym miejscu oznaczenie tzn. tabliczkę adresową posesji z numerem porządkowym.
 
Brak oznaczenia, który jest także wymagany odpowiednimi przepisami prawa  powoduje często problemy w dostarczaniu korespondencji w sytuacji gdy przesyłki adresowane do Państwa doręcza listonosz zastępujący pracownika stale obsługującego ten obszar (np. z powodu urlopu czy też choroby "stałego" listonosza).
 
Ponadto w skrajnych przypadkach odpowiednia numeracja domu może uratować komuś życie. Poza listonoszami, jeżdżą także służby ratujące życie, straż pożarna czy policja dla których to brak oznaczenia nieruchomości też stanowi znaczny problem.
 
Przekazując powyższe zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o obowiązku posiadania skrzynki oddawczej oraz stosownego oznakowania numerem porządkowym posesji wśród mieszkańców Państwa Gminy, za pośrednictwem Państwa strony internetowej lub innej, stosowanej lokalnie formy komunikacji z mieszkańcami, za co serdecznie z góry dziękujemy.
10-03-2020

Przeczytaj 30 książek i wygraj 7 tys. zł!

Ilustracja do informacji: Przeczytaj 30 książek i wygraj 7 tys. zł!
Książki to Twoja pasja, lub zwyczajnie chcesz spróbować swoich sił w konkursie czytelniczym i mieć szanse na zdobycie nawet 7 000 zł i tytułu "Czytelmistrza 2020"?
 
 
Nie czekaj - zgłoś się do nas! Szczegóły konkursu i karta zgłoszenia:
http://czytelmistrz.mgbp-wieruszow.pl/o-konkursie/
 
„Czytelmistrz 2020” to konkurs czytelniczy kierowany do dorosłych mieszkańców całej Polski, którzy kochają książki. Jego celem jest promowanie i popularyzowanie czytelnictwa w ciekawy i niekonwencjonalny sposób, zdrowa rywalizacja i dobra zabawa.          

W pierwszej edycji hasło przewodnie konkursu brzmi    „Wolność od deski do deski”. Temat przewodni wybrany został, by uczcić 30. rocznicę pierwszych, wolnych demokratycznych wyborów w Polsce, obalenie komunizmu w Polsce i wielu innych przemian, do których doszło w konsekwencji działań Polaków w 1989 roku.         
 
Tematyka konkursu nawiązuje do ogólnie pojętej wolności. Słowo wolność ma ogromną moc i szerokie znaczenie – zupełnie jak proponowana lista książek konkursowych. Bogaty wachlarz tematyki, bohaterów i wydarzeń mają za zadanie nieść przekaz i symbolikę wolności. Poprzez taki dobór literatury konkursowej chcemy pokazać jak wiele twarzy, punktów widzenia i znaczenia ma wolność. Jak szeroko możemy rozumieć i dowolnie interpretować to słowo. Stąd właśnie wynika różnorodność doboru repertuaru konkursowego.      
 
Zapraszamy Państwa do wspólnego celebrowania wolności poprzez udział w naszym konkursie. Wystarczy zapoznać się z regulaminem konkursowym, przeczytać książki z proponowanej Państwu listy i wysłać do nas swoje zgłoszenie.    
 
Wśród gości obecnych na naszym wydarzeniu będzie Jerzy Bralczyk, Henryka Krzywonos - Strycharska oraz Krzysztof Strycharski.
     
Organizatorzy przewidują dla najlepszych uczestników konkursu, bez względu na miejsce  zamieszkania nagrody za zajęcie           
I miejsce-           7.000 zł brutto*           
II miejsce-           3 500 zł brutto*           
III miejsce-           2 000 zł brutto  
Do zobaczenia w maju 2020 w Wieruszowie!          
Pozdrawiam
Marek Patyk
 
 
Wydział Promocji i Rozwoju
Urząd Miejski w Wieruszowie
98-400 Wieruszów, Rynek 1/7
Tel. 62 78 32 641
10-03-2020

Próba syren alarmowych

Ilustracja do informacji: Próba syren alarmowych
Informujemy o próbie syren alarmowych, która odbędzie się 26 marca o godz. 12.00 – ogłoszenie alarmu, a także o 12.30 – odwołanie alarmu.
 
 
Na podstawie zapisów niżej wymienionych aktów prawnych:
1.Art. 14, ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r., o zarządzaniu kryzysowym
(t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1398 ze zm.);
2.§3, pkt. 4, 5 i 6, Rozporządzenia RM z dnia 25 czerwca 2002 r., w sprawie szczegółowego zakresu działania Szefa Obrony Cywilnej Kraju, szefów obrony cywilnej województw, powiatów i gmin (Dz. U. Nr 96, poz. 850);
3.Rozporządzenia RM z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń
i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach
(Dz. U. 2013, poz. 96);
4.Rozporządzania Wojewody Lubuskiego z dnia 1 lutego 2017 r. w sprawie zasad użytkowania radiowych sieci zarządzania i alarmowania przez służby, straże, inspekcje, jednostki samorządu terytorialnego, jednostki służby zdrowia i inne jednostki organizacyjne funkcjonujące na terenie województwa lubuskiego;
5.Wytycznych Wojewody Lubuskiego, Szefa Obrony Cywilnej Województwa
z dnia 5 grudnia 2019 r., do działania w zakresie obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w 2020 roku,
 
            proszę w dniu 26 marca br. w godzinach 12.00-12.30, przeprowadzić głośną próbę syren alarmowych nadając sygnał akustyczny:
  • ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny trwający 3 min.,
  • odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny, trwający 3 min.
 
W związku z powyższym, w celu powiadomienia mieszkańców, informację o zakresie i zasięgu terytorialnym prowadzonego treningu zamieścić w lokalnych środkach masowego przekazu oraz w sposób zwyczajowo przyjęty na danym terenie.
Z  przeprowadzenia   głośnej  próby  syren  alarmowych,  proszę sporządzić  notatkę
 służbową i niezwłocznie przesłać do właściwej jednostki organizacyjnej.
 
Również dnia 26 marca br., w godzinach 16.00-22.00, przeprowadzony zostanie trening łączności w radiotelefonicznej sieci zarządzania Wojewody Lubuskiego.
 
 
 
 
10-03-2020

Zostań policjantem

Ilustracja do informacji: Zostań policjantem
 
Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.
 
 
Policja, jako ogólnopolski pracodawca, oferuje:
- ciekawą, satysfakcjonującą służbę;
- stabilne, stałe zatrudnienie;
- wysoki poziom nauczania i zaplecza dydaktycznego w szkołach policyjnych;
- wynagrodzenie po szkoleniu podstawowym zawodowym ok. 2800 zł netto ;
- nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe;
- prawa emerytalne po 25 latach służby;
- możliwość doskonalenia zawodowego;
- możliwość rozwoju zawodowego dla osób z wyższym wykształceniem, w tym uzyskanie stopnia oficerskiego;
- prestiż zatrudnienia;
- służbę w organizacji zaufania społecznego;
- szeroki katalog specjalizacji;
- wyjątkową rolę społeczną – bycie policjantem to nie tylko zawód, jest to służba społeczeństwu;
- przynależność do grupy zawodowej – poczucie tożsamości i wsparcie społeczne, organizacyjne.
 
I właśnie dlatego warto zostać Policjantem!
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: