Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

06-06-2016

Kolejne medale zawodniczek i zawodników UKS Korona Kaława

Ilustracja do informacji: Kolejne medale zawodniczek i zawodników UKS Korona Kaława
W dniach  13 i 14 maja 2016 r. w gminie Sitówka – Nowiny koło Kielc odbyły się zawody   z cyklu Pucharu Polski w Sumo. W zawodach wzięło udział ponad 350 zawodników z 21 klubów z całej Polski. Puchar Kadetek i Kadetów, Młodzików i Młodziczek oraz Dzieci w Sumo został rozegrany pod patronatem wójta gminy Sitkówka-Nowiny i były to eliminacje do Mistrzostw Europy.
W hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach można było podziwiać walki sumitów, które zostały rozegrane w kilku kategoriach. Nasze województwo, a zarazem powiat i gminę Międzyrzecz reprezentowało min. 4 zawodników i 2 zawodniczki z Uczniowskiego Klub Sportowego Korona Kaława. W kategorii 65 kg młodzików brązowy medal zdobył Kacper Szewczyczak, w kat. 65+ kg kadetek złoty medal wywalczyła Aleksandra Waroch, a brązowy medal Paulina Szymczak. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
                                                                                                                                     UKS Korona Kaława

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Kolejne medale zawodniczek i zawodników UKS Korona Kaława

03-06-2016

Bezpłatne porady prawne

Ilustracja do informacji: Bezpłatne porady prawne
02-06-2016

Umowy na dofinansowania ze środków unijnych podpisane

Ilustracja do informacji: Umowy na dofinansowania ze środków unijnych podpisane
27-05-2016

Życzenia z okazji Dnia Samorządowca

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Samorządowca
25-05-2016

Informacja dla mieszkańców

Ilustracja do informacji: Informacja dla mieszkańców
25-05-2016

XXII sesja Rady Miejskiej w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: XXII sesja Rady Miejskiej w Międzyrzeczu
Na podstawie art. 11 b ust. 1 i 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym i art. 18 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. informuję, że
 
25 maja 2016 r. o godz. 1100
w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu
odbędzie się XXII sesja Rady Miejskiej w Międzyrzeczu
 
Porządek obrad:
 
 1. Sprawy regulaminowe:
  1. otwarcie sesji i stwierdzenie quorum,
  2. porządek obrad.
 2. Sprawozdanie z działalności za 2015 rok: Gminnego Zespołu Oświaty, Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku, Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury, MRU Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie.
 3. Ocena zasobów pomocy społecznej dla Gminy Międzyrzecz.
 4. Podjęcie uchwały (projekt nr 1) w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Międzyrzecz na rok 2016.
 5. Podjęcie uchwały (projekt nr 2) w sprawie zaciągnięcia długoterminowego kredytu.
 6. Podjęcie uchwały (projekt nr 3) w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Lubuskiego.
 7. Podjęcie uchwały (projekt nr 4) w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Międzyrzeczu.
 8. Podjęcie uchwały (projekt nr 5) w sprawie uchwalenia Programu ochrony środowiska dla gminy Międzyrzecz.
 9. Podjęcie uchwały (projekt nr 6) w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej na okres do 3 lat.
 10. Podjęcie uchwały (projekt nr 7) w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających Sołtysa i Rady Sołeckiej w sołectwie Wysoka.
 11. Podjęcie uchwały (projekt nr 8) w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Międzyrzecz.
 12. Podjęcie uchwały (projekt nr 9) w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 13. Podjęcie uchwały (projekt nr 10) w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i zagospodarowania  tych odpadów, w zamian za uiszczoną opłatę.
 14. Podjęcie uchwały (projekt nr 11) w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy oraz za usługi w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych.
 15. Podjęcie uchwały (projekt nr 12) w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Międzyrzecz oraz sposobu składania deklaracji.
 16. Podjęcie uchwały (projekt nr 13) w sprawie rozpatrzenia skargi na dyrektora Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie.
 17. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z przeprowadzonej kontroli Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury w zakresie wykorzystania dotacji przekazanej przez Gminę Międzyrzecz w roku 2015 - podjęcie uchwały (projekt nr 14) w sprawie akceptacji wyników kontroli Komisji Rewizyjnej w zakresie wykorzystania dotacji przekazanej przez Gminę Międzyrzecz w roku 2015.
 18. Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym oraz z realizacji uchwał Rady Miejskiej.
 19. Informacja Przewodniczącego Rady o działalności w okresie międzysesyjnym.
 20. Interpelacje, zapytania radnych i odpowiedzi.
 21. Wolne wnioski i informacje.
 22. Zamknięcie obrad sesji.
 
 
Przewodnicząca Rady Miejskiej
           w Międzyrzeczu
 
              Maria Kijak
24-05-2016

II Piknik rodzinny w Kuźniku

Ilustracja do informacji: II Piknik rodzinny w Kuźniku
21 maja odbył się w Kuźniku II Piknik rodzinny, w którym wzięli udział mieszkańcy gminy Międzyrzecz. Organizatorami imprezy byli sołtys i rada sołecka sołectwa Kuźnik.
Było wiele gier i zabaw dla dzieci, turniej o puchar sołtysa w ping ponga, konkursy na: zdrową sałatkę, słodkie wypieki i nalewkę. Odbył się konkurs pn. „Portret Pana Burmistrza", w którym wzięły udział dzieci. Nagrodą dla zwycięzcy była hulajnoga ufundowana przez burmistrza. Zwycięzcą została KINIA, której nazwiska niestety nie znamy. Sponsorami nagród byli: burmistrz Międzyrzecza, starosta Powiatu międzyrzeckiego oraz mieszkańcy Skoków i Kuźnika.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: II Piknik rodzinny w Kuźniku

23-05-2016

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Ilustracja do informacji: Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
Dnia 20 maja 2016 r.  na placu przy Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu oraz w okolicach Stadionu Miejskiego zostały zorganizowane Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Realizatorem zadania publicznego był Polski Czerwony Krzyż, Lubuskiego Oddziału Okręgowego w Zielonej Górze, poprzez Oddział Rejonowy PCK w Międzyrzeczu. W Mistrzostwach wzięło udział 10 grup ratowniczych reprezentujących szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne gminy Międzyrzecz i gmin ościennych.
Otwarcia Mistrzostw dokonał burmistrz Remigiusz Lorenz, który podkreślił powagę całego przedsięwzięcia oraz życzył młodzieży „sportowej” rywalizacji.
Celem corocznie organizowanych Mistrzostw Pierwszej Pomocy jest podnoszenie poziomu wiedzy i praktycznych umiejętności ratowniczych uczestników realizujących program podstawowy pierwszej pomocy, ograniczenie negatywnych skutków urazowości związanej z wypadkami, zgodnie ze standardami obowiązującymi w krajach Unii Europejskiej. Całoroczna praca z dziećmi i młodzieżą została zaprezentowana podczas Rejonowych Mistrzostw Pierwszej pomocy, jako praktyczny sprawdzian umiejętności zawodników.
Program szkolenia kolejnych pokoleń młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wpływa na ograniczenie negatywnych skutków różnego rodzaju wypadków oraz uczy uczestników szkolenia odporności na stres towarzyszący wypadkom, a także trzeźwego myślenia i postępowania w takich sytuacjach. Pozytywnym skutkiem tych działań jest powiększająca się grupa osób, które są świadome potrzeby natychmiastowego udzielenia pierwszej pomocy. Szybka decyzja o podtrzymaniu czynności życiowych u osoby poszkodowanej, zwiększa szansę na jej przeżycie i stanowi bardzo ważny element naszej codzienności.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23-05-2016

Młode Orły towarzysko w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Młode Orły towarzysko w Międzyrzeczu
Wczoraj odbyło się kolejne towarzyskie spotkanie dzieci trenujących w Akademii Młodych Orłów. Po raz pierwszy na naturalnej nawierzchni stadionu miejskiego w Międzyrzeczu gościły dzieci z AMO Zielona Góra oraz Poznań. Po raz pierwszy również możliwość gier mieli młodzi piłkarze ze wszystkich kategorii, które obejmuje projekt. Więc nawet Skrzaty (dzieci z rocznika 2009 – 2010) rozegrały swoje premierowe mecze. Dużo boisk, duża częstotliwość gier, zezwoliła dzieciom wielokrotnie cieszyć się z udanie zakończonych akcji.
Dzięki burmistrzowi Międzyrzecza Remigiuszowi Lorenzowi wszyscy uczestnicy zjedli obiad oraz otrzymali pamiątkowe medale. Swoją obecnością zaszczycił nas również prezes LZPN Robert Skowron oraz v-ce prezes ds. piłkarstwa młodzieżowego Paweł Czop.
Po uroczystym otwarciu przez burmistrza oraz prezesa LZPN przez blisko 6 godzin, na boisku swoje mecze rozegrało ponad 160 dzieci. Przez pierwsze 3 godziny grały Orliki (rocznik 2005 - 2006), następnie Skrzaty oraz Żaki (2007 – 2008).
Trenerzy AMO dziękują władzom Międzyrzecza za wspólną organizację turnieju, rodzicom za obecność tego dnia oraz przygotowanie pysznych wypieków.
 
Zapraszamy również do uczestnictwa w  DNIACH TALENTU, które odbędą się w każdym z miast w terminie 3-5 oraz 17-19 czerwca.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23-05-2016

Zapraszamy na szkolenie!

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na szkolenie!