Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

09-05-2016

Obchody Dnia Zwycięstwa w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Obchody Dnia Zwycięstwa w Międzyrzeczu
Z okazji 71. rocznicy zakończenia II wojny światowej, 8 maja br. burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej Jerzym Kardelą i Grzegorzem Skrzekiem oraz radnymi Rady Miejskiej, złożył kwiaty na pomniku Pamięci Weteranów II Wojny Światowej Walczących za Wolność i Niepodległość Ojczyzny.
 
W obchodach uczestniczyli również sybiracy, weterani, kombatanci, inwalidzi wojenni i harcerze. Jak zaznaczył burmistrz „…na temat II wojny światowej – tego najtragiczniejszego czasu w dziejach ludzkości – napisano wiele książek, ale autentyczne wspomnienia mogą przekazać nam prawdziwi świadkowie tamtych czasów, którzy są dzisiaj z nami. To dzięki nim możemy żyć w wolnej i bezpiecznej Polsce”. Na zakończenie pamięć ofiar tego najbardziej krwawego w historii świata konfliktu uczczono minutą ciszy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

06-05-2016

Życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek
06-05-2016

„500 bus” w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: „500 bus” w Międzyrzeczu
W ramach akcji promocyjno-informacyjnej programu „500+”specjalnie oznakowanym busem, służby Wojewody Lubuskiego pojadą do wszystkich gmin województwa lubuskiego. W uruchomionym mobilnym punkcie informacyjnym pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Lubuskiego w Gorzowie Wlkp. będą udzielali wszystkich potrzebnych informacji dotyczących wypełniania wniosków i korzystania ze świadczenia wychowawczego. Punkty konsultacyjne będą organizowane na otwartej przestrzeni. Informacji na temat Programu będą udzielać między innymi Wojewoda oraz Wicewojewoda.
 
Wizyta w Międzyrzeczu nastąpi 10 maja br. o godz. 12:00. 500 bus ustawi się przy Ratuszu.
 
Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców gminy.
06-05-2016

225. rocznica Święta Konstytucji 3 Maja w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: 225. rocznica Święta Konstytucji 3 Maja w Międzyrzeczu
3 maja, dla uczczenia 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja międzyrzeczanie licznie zgromadzili się przed Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego. Świętowanie rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Wojciecha, po której ulicami miasta przeszedł pochód prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Grochowa.
 
 
 Główne uroczystości, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, z udziałem kompanii honorowej 17. WBZ odbyły się tradycyjnie na placu przy Pomniku Tysiąclecia Państwa Polskiego. Rozpoczynając, dowódca uroczystości mjr Marcin Szulewa złożył meldunek przedstawicielowi dowódcy 17.WBZ płk Jarosławowi Mosurowi, po czym przy dźwiękach hymnu RP wciągnięta została flaga na maszt. Okolicznościowe przemówienie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 Julią Dajworską i Jakubem Skrzekiem wygłosił burmistrz Remigiusz Lorenz. Rozpoczął słowami powszechnie znanej pieśni pt. „Witaj majowa jutrzenko”, która w pełni oddaje znaczenie tego święta. Zaznaczył, że „...konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku, gruntownie zmieniając ustrój Rzeczypospolitej, ówczesnym obywatelom dawała nadzieję na przemiany. W tym trudnym momencie wzbudzała ducha patriotyzmu, dodając sił do próby naprawy sytuacji politycznej i geopolitycznej, w jakiej znajdowała się ówczesna Polska”. Tuż po przemówieniu Apel Pamięci odczytała por. Weronika Milczarczyk, po czym wydano komendę do salwy honorowej. Tradycyjnie, delegacje reprezentujące różne środowiska zawodowe i społeczne złożyły kwiaty pod pomnikiem. Krótki występ artystyczny zaprezentował Międzyrzecki Chór Kameralny oraz harcerze z 2. DH „Iskry” i 22. DH „Krzesiwo”. Na zakończenie dowódca uroczystości wydał komendę do defilady. Po uroczystościach mieszkańcy mogli oglądnąć i zrobić sobie zdjęcie z KTO Rosomak.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

63Galeria zdjęć: 225. rocznica Święta Konstytucji 3 Maja w Międzyrzeczu

05-05-2016

Oferta organizacji pozarządowej stowarzyszenia Lubuski Weekend Gitarowy

05-05-2016

Zarządzenie ogłoszenia naboru wniosków na realizację zadań sprzyjających rozwojowi sportu w 2016 r.

04-05-2016

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Strażaka
04-05-2016

Towarzysko w Poznaniu

Ilustracja do informacji: Towarzysko w Poznaniu
28 kwietnia dzieci z Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz oraz Zielona Góra uczestniczyły w towarzyskim turnieju w Poznaniu. Wspólna inicjatywa AMO Poznań oraz lubuskich akademii była kolejną szansą na sprawdzenie postępów w szkoleniu, a także dawką ogromnej ilości gry dla blisko 200 dzieci z kategorii ŻAK (rocznik 2007, 2008) oraz ORLIK (2005, 2006). Dzięki sprawnej organizacji i zapewnieniu dwóch obiektów, młodzi piłkarze nie mieli zbyt długich przerw pomiędzy meczami. Przetestowana już wielokrotnie formuła małych boisk dla żaczków (gry 4x4 na 4 bramki), a także gra wg unifikacji PZPN dla orlików (6+bramkarz) dodatkowo z rotacją na pozycjach po każdym golu, sprawdziła się również tym razem. Trenerzy są zgodni, że takie założenia na tym etapie szkolenia znacznie wpływają na świadomość i umiejętność gry zawodników na każdej pozycji – wszechstronność zawodnika.
Po sparingu i wspólnym obiedzie wszyscy udaliśmy się na „Inea Stadion”, aby obejrzeć mecz ekstraklasy Lech Poznań – Lechia Gdańsk. Niestety w porównaniu z meczami zawodników AMO, w tym spotkaniu nie doczekaliśmy się goli.
 
Trenerzy AMO Międzyrzecz oraz Zielona Góra pragną bardzo podziękować Lubuskiemu Związkowi Piłki Nożnej za ogromną pomoc w organizacji wyjazdu. Także kolejny raz podziękowania należą się rodzicom, na których zawsze możemy liczyć.
 
                                                                                                              Radosław Bubniak

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Towarzysko w Poznaniu

04-05-2016

Projekt edukacyjny ,,Moja przygoda z kompasem w lesie”

Ilustracja do informacji: Projekt edukacyjny ,,Moja przygoda z kompasem w lesie”
 ,,Moja przygoda z kompasem w lesie” to projekt edukacyjny stworzony przez uczniów Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w Międzyrzeczu: Oliwię Domańską, Filipa Jackowiaka, Wiktora Gajlewicza, Roberta Postrzygacza, Maksa Wybudowskiego i ich opiekuna. Celem projektu było przygotowanie młodzieży do uczestnictwa i organizacji zawodów – biegów na orientację dla dzieci szkół podstawowych.
Uczniowie, biorący udział w zajęciach dodatkowych, doskonalili technikę poruszania się w terenie przy pomocy mapy i kompasu. Biegali pod okiem doświadczonych organizatorów takich zawodów: st. chor. szt. Jacka Jackowiaka i st. sierż. Adama Domańskiego. W dniu 22. kwietnia 2016 r. odbył się finał projektu, czyli biegi na orientację ,,Moja przygoda z kompasem w lesie”  dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy projektu mogli podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi kolegami na  trasie biegu, którą wyznaczono na terenie i wokół strzelnicy wojskowej w miejscowości Św. Wojciech. Nad bezpieczeństwem uczestników w niełatwym terenie, czasem dyskretnie naprowadzając, czuwali żołnierze z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z sędzią głównym zawodów st. chor. szt. Jackiem Jackowiakiem  i sekretarzem zawodów st. sierż. Adamem Domańskim. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem, ale przede wszystkim dekoracją najlepszych biegaczy na orientację , zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.
Ogromne podziękowania należą się panom st. chor. szt. Jackowi Jackowiakowi i st. sierż. Adamowi Domańskiemu za pomoc w profesjonalnym przygotowaniu zawodów, nauczycielom wychowania fizycznego pp. A. Bogucie, J. Lorenz , Ł. Iwińskiemu i panu płk. Piotrowi Malinowskiemu za zgodę na zorganizowanie zawodów. Podziękowania kierujemy też do uczennic i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej w Bukowcu za przyjęcie zaproszenia i wspólną zabawę.
 
 
                                                                 Uczniowie realizujący projekt edukacyjny-Gimnazjum nr 2

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Projekt edukacyjny ,,Moja przygoda z kompasem w lesie”

29-04-2016

MTBS informuje

Ilustracja do informacji: MTBS informuje