Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

20-11-2017

Oferta Stowarzyszenia Wsi Bukowiec "Działajmy Razem"

17-11-2017

Szkolenie - dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rezcz Obszarów Wiejskich na lata 2014-20202

Ilustracja do informacji: Szkolenie - dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rezcz Obszarów Wiejskich na lata 2014-20202
W Międzyrzeczu szkolenie odbędzie się 30.11.2017 r. o godz. 16:00 w Urzędzie Miejskim, ul. Rynek 1, sala narad pok. 202.
 
17-11-2017

Oferta Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Oferta Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Międzyrzeczu
 
Międzyrzecz, 2017-11-16
 
PZO.8031.11.2017
 
 
Oferta organizacji pozarządowej
 
Burmistrz Międzyrzecza informuje, że do tutejszego Urzędu wpłynęła oferta Lubuskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze, na realizację zadania publicznego obejmującego działania w zakresie ochrony i promocji zdrowia - podjęcie działań na rzecz propagowania i promocji zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej z terenu Gminy Międzyrzecz, poprzez zorganizowanie Rejonowej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Międzyrzeczu.
Na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 1817 j.t. ze zm.) na podstawie oferty realizacji zadania publicznego, złożonej przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3, organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego uznając celowość realizacji tego zadania, może zlecić realizację zadania publicznego o charakterze lokalnym lub regionalnym z pominięciem otwartego konkursu ofert.
Zgodnie z art. 19a ust. 4 każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Wszelkie uwagi dot. oferty prosimy zgłaszać do tutejszego Urzędu: tel. 95 742 69 68, lub pocztą elektroniczną e-mail.
 
15-11-2017

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje

15-11-2017

Informacja

Ilustracja do informacji: Informacja
Mając na względzie liczne zapytania mieszkańców dotyczące siłowni zewnętrznej na terenie łąki kolejowej w Międzyrzeczu realizowanej w ramach budżetu obywatelskiego informuję, iż obecne zagospodarowanie terenu jest pierwszym etapem inwestycji. Powyższe zadanie realizowane było w ramach zadań małych budżetu obywatelskiego czyli do 15 000,00 zł. Wspomniana kwota pozwoliła na opracowanie dokumentacji projektowej (pozytywnie uzgodnionej z Dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu) oraz na postawienie dwóch podwójnych urządzeń. W roku 2018 w ramach drugiego etapu teren inwestycji zostanie podniesiony do rzędnej zapewniającej bezpieczne użytkowanie oraz dostawione zostaną kolejne urządzenia. Siłownia zostanie połączona z „chodnikiem na skróty przez łąkę kolejową”, który realizowany będzie
w 2018 r. jako zadanie inwestycyjne z budżetu obywatelskiego. Ponadto teren łąki zostanie dodatkowo zagospodarowany w ramach uzyskanego dofinansowania na realizację projektu rewitalizacji terenów zielonych pod nazwą „Rozwój i zagospodarowanie zieleni miejskiej i terenów rekreacyjnych w Międzyrzeczu”.
15-11-2017

Święto Niepodległości w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Święto Niepodległości w Międzyrzeczu
Tradycyjnie 11 listopada międzyrzeczanie uczcili Święto Niepodległości. W tym roku msza św. w intencji ojczyzny odbyła się w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, którą odprawił ks. płk Marek Kwieciński. Tuż po mszy pochód przeszedł na ul. Malczewskiego, gdzie odbyły się uroczystości związane z otwarciem dwóch nowych rond, ronda im. 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz ronda im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Po zakończeniu tej uroczystości, na placu przy Pomniku Tysiąclecia Państwa Polskiego odbyła się uroczystość uczczenia Święta Niepodległości zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Dowódca uroczystości ppłk Jarosław Mosur złożył meldunek przedstawicielowi 17. WBZ Wojciechowi Ziółkowskiemu. Orkiestra strażacka z Grochowa zagrała hymn, podczas którego na maszt została wciągnięta flaga. Burmistrz w swoim przemówieniu zaznaczył, że „…jak co roku 11 listopada oddajemy hołd bohaterom niepodległej Rzeczypospolitej. Tym wszystkim, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolność Polski, tym którzy budowali fundamenty suwerennego państwa – Polski”. Podkreślił, że dzisiejsze święto to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Odczytany został apel pamięci a dowódca uroczystości podał komendę do salwy honorowej. Tradycyjnie delegacje złożyły kwiaty, po czym orkiestra zagrała „Legiony” pieśń reprezentacyjną WP. Na zakończenie odbyła się defilada kompanii honorowej i pocztów sztandarowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13-11-2017

Dyżur Posła na Sejm RP Kamili Gasiuk-Pihowicz - odwołany

Ilustracja do informacji: Dyżur Posła na Sejm RP Kamili Gasiuk-Pihowicz - odwołany
Informujemy, iż dyżur został odwołany.
10-11-2017

Burmistrz Międzyrzecza zaprasza na obchody Święta Niepodległości

Ilustracja do informacji: Burmistrz Międzyrzecza zaprasza na obchody Święta Niepodległości
09-11-2017

Udział Orlików w kursokonferencji trenerów

Ilustracja do informacji: Udział Orlików w kursokonferencji trenerów
8 listopada w podgorzowskich Różankach odbyła się Kursokonferencja Grassroots organizowana przez Polski oraz Lubuski Związek Piłki Nożnej. W szkoleniu uczestniczyło ponad 200 trenerów piłki nożnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego. W teorii poruszane były zagadnienia związane z inicjatywami PZPN, AMP Futbol czyli piłki nożnej osób po amputacjach kończyn, intensywnością i treningiem motorycznym dzieci. Sesję praktyczną, w której uczestniczyli zawodnicy z Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz prowadzili trenerzy z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej: Michał Libich oraz trener reprezentacji Polski U-15 Marcin Dorna.
 
W kursokonferencji uczestniczyli:
 
Kurkiewicz Kacper
Górka Maciej
Kaczorowski Mateusz
Franek Seweryn
Gudacz Jakub
Nowakowski Dominik
Nowakowski Dawid
Cupryniak Aleksander
Prentki Jakub
Salej Miłosz
Pielach Miłosz
Babiak Antoni
Roszak Filip
Farbotko Gabriel
Brandebura Marcin

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Udział Orlików w kursokonferencji trenerów

09-11-2017

Komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Ilustracja do informacji: Komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Źródło: IMGW-PIB