Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

18-12-2015

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

18-12-2015

UWAGA mieszkańcy!!!

Informujemy, iż dnia 21 listopada (sobota) w godzinach porannych udrożniony zostanie ruch na ul. Świerczewskiego.
18-12-2015

List Rzecznika Praw Dziecka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Kochane Dzieci, Drodzy Dorośli
 
20 listopada br. po raz drugi w Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.
Polska na arenie międzynarodowej uznawana jest za ojczyznę praw dziecka, Janusz Korczak jest doskonale rozpoznawany w krajach, które ratyfikowały Konwencję o prawach dziecka, mamy więc społeczne zobowiązanie, aby te wypracowane przez lata standardy dotyczące praw dziecka upowszechniać również w Polsce.
Kochane dzieci! W tym dniu nie chodzi o zabawę i prezenty, ale o chwilę refleksji. Prawo gwarantuje Wam kontakt z mamą i tatą, bezpieczeństwo, nietykalność cielesną, opiekę lekarza czy bezpłatną edukację. Możecie wypoczywać, pytać i wypowiadać się. Pamiętajcie jednak, że takie same prawa mają Wasze koleżanki, Wasi koledzy i także dorośli – mama, tata czy nauczyciel. Szacunek do ich praw jest najwyższą wartością.
Drodzy Rodzice i Opiekunowie! Ten dzień przypomina, że niezbywalne prawa dziecka zapisane są w Konstytucji RP czy Konwencji o prawach dziecka, i przede wszystkim zwraca uwagę na to, że dzieci mają prawo do tego, aby być otoczone miłością, aby być wychowanymi w poczuciu bezpieczeństwa, bez krzyku i przemocy. Niestety ciągle ponad połowa Polaków akceptuje bicie dzieci, choć jest ono niezgodne z prawem. Liczę, że nowa kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Bicie, czas z tym skończyć” przyczyni się zmiany postaw społecznych i – w efekcie - do obniżenia niepokojących statystyk.
Szanowni wychowawcy, sędziowie, pracownicy służby zdrowia, przedstawiciele zawodów obcujących na co dzień z dziećmi! Ponad 90 proc. młodych ludzi, z którymi się spotykam, wskazuje, że najważniejszym ich prawem jest prawo do wyrażania własnego zdania. Najmłodsi nie domagają się absolutnej zgody na realizację wszystkich dziecięcych pomysłów, po prostu - chcą być słuchani. Warto poświęcić im czas i uwagę, nie tylko 20 listopada.
Wszystkim razem i każdemu z osobna życzę w tym dniu dobrych refleksji i skutecznych działań na rzecz lepszego świata.
 
Rzecznik Praw Dziecka
Marek Michalak
 
Link do wystąpienia Rzecznika Praw Dziecka (należy przekopiować do przeglądarki internetowej:      
https://www.youtube.com/watch?v=WrtDrC8JzPE
18-12-2015

Burmistrz ogłasza drugie przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości gruntowych

Burmistrz ogłasza drugie przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości gruntowych.
 
18-12-2015

Utraciłeś dokumenty? Nie ryzykuj! Zastrzeż je w banku!

18-12-2015

Ruszyła budowa kładki

Dziś ruszyła budowa kładki przez Obrę. Jak już wcześniej informowaliśmy, kładka powstanie przy stadionie. Zadanie to wykonane zostanie przez 2. Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia w ramach szkolenia specjalistycznego. Budowa przeprawy potrwa ok. 3 tygodni. Kładka będzie miała wymiary 33,5 m długości i 2,5 m szerokości. Dostępna będzie dla pieszych i rowerzystów, jak również przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
18-12-2015

UWAGA, piesek do adopcji!!!

W dniu dzisiejszym w Międzyrzeczu znaleziony został szczeniak (piesek). Psiak najprawdopodobniej nie będzie duży.
Chętnych do adopcji pieska proszę o kontakt z Wydziałem Gospodarki Mieniem tel. 95 742 69 77.
18-12-2015

ZAMKNIĘCIE PRZEJAZDU KOLEJOWEGO NA UL. REYMONTA W MIĘDZYRZECZU

Zarząd Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu informuje, że w okresie od 18.11.2015 r. do 14.12.2015 r. zamknięty zostanie przejazd kolejowy na ul. Reymonta w Międzyrzeczu.
Powodem zamknięcia będzie realizacja przez Polskie Koleje Państwowe zadania: "Remont przejazdu kolejowego w ciągu drogi powiatowej nr 3308F ul. Reymonta w Międzyrzeczu".
 
Za powyższe utrudnienia przepraszamy.
 
                                                                       Zarząd Dróg Powiatowych w Międzyrzeczu
17-12-2015

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY MIĘDZYRZECZ!

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY MIĘDZYRZECZ!

W związku ze zniszczeniami na placu przy Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego już dzień po uroczystościach Święta Niepodległości, a także częstymi przypadkami niszczenia placów zabaw, ławek, znaków drogowych, lamp, koszy na śmieci i innego mienia publicznego, zwracamy się do sprawców o zaprzestanie tego typu działań. 
Co roku, na usuwanie skutków działań wandali wydawane są dodatkowe środki finansowe, które mogłyby zostać przeznaczone na nowe obiekty np. chodniki, infrastrukturę wypoczynkową i rekreacyjną. Rzadko udaje się ująć sprawców. Ci, którzy zostali ujęci, najczęściej są „złapani na gorącym uczynku” przez patrole Policji. O wiele rzadziej dzięki reakcji naocznych świadków. Czasem wynika to z obawy przed sprawcami, czasem z braku świadomości, że za usuwanie zniszczeń zapłaci każdy z nas. Najwyższy czas na zmianę postawy. Chrońmy to, co za nasze wspólne pieniądze zostało zrobione, aby służyło nam wszystkim przez długie lata. 
Ponawiam apel do mieszkańców gminy Międzyrzecz,  o natychmiastowe informowanie policji o zauważonych przypadkach wandalizmu. Nie da się ustawić policjanta lub kamery przy każdym placu, huśtawce, koszu na śmieci, ławce, czy też latarni. Bez pomocy mieszkańców system zawsze będzie nieskuteczny. 
Podejmujcie  Państwo natychmiastowe działania w przypadku przejawów niszczenia mienia publicznego. Pamiętajcie, że niszczenie mienia wiąże się również z konsekwencjami finansowymi.
Troska o nasze mienie i bezpieczeństwo publiczne, to nie tylko zadanie policji, ale każdego z nas. Tylko dbanie nas wszystkich o wspólne dobro sprawi, że mienie publiczne będzie służyło nam Międzyrzeczanom przez długi czas. Żywię nadzieję, że mogę liczyć na Państwa pomoc i zaangażowanie w tej ważnej dla nas sprawie.
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Burmistrz Międzyrzecza
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Remigiusz Lorenz
17-12-2015

Kolejne sukcesy zespołu TRANS

Kolejne sukcesy zespołu TRANS

Ilustracja do informacji: Kolejne sukcesy zespołu TRANS
W dniach 5 - 6 listopada zespół TRANS po czerwcowych eliminacjach Mistrzostw Europy rywalizował z najlepszymi zespołami z całego świata w czeskim mieście Liberec. Tancerze wywalczyli cztery I miejsca i jedno II. Młodzi artyści pokonali rywali z Belgii, Francji, Czech, Kazachstanu, Szwecji, Norwegii, Rosji oraz Włoch. Jak przystało na ambitnych młodych ludzi zdobyli najważniejszy tytuł MISTRZA ŚWIATA w kategoriach:Juvenires choreografia „Polskie Łany” I miejsce, Jony Brawo II miejsce, Junior choreografia „Opowieści dziwnej treści” oraz Youth and Adultw układach „ Czekając na…” i „Run boy Run”.  Na szczególną uwagę zasługują nie tylko umiejętności tancerzy, ale także niezwykłe choreografie Anny Bubnowskiej - założycielki zespołu, którą wspierają Katarzyna Piechowiak, Sylwia Konieczna, Sylwia Kowalczyk, Sylwia Kamińska i asystentki Dagmara Śron oraz Paulina Walaszek.
Od lipca młodzi mistrzowie uczestniczą w nagraniach francuskiej firmy CHAUSSEA reklamującej obuwie a już 25 grudnia br. w kinach ukaże się musical pt. „Córki Dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, nominowany do Złotych Lwów, w których przy boku Kingi Preis swoją pierwszą filmową rolę odegrali Transowicze. Kolejne tygodnie będą również dla Zespołu pracowite. Jeszcze w grudniu w same Mikołajki w telewizji Polsat dzieci z zespołu będzie można obejrzeć na gali Miss Polski. Te niecodzienne doświadczenia są dla tancerzy niezapomnianą przygodą  i nagrodą za systematyczną i ciężką pracę. Stanowią „przerywnik” między zajęciami, festiwalami, koncertami i codziennymi obowiązkami.
Zespół TRANS to nie tylko artystyczna wizytówka Międzyrzecza, 
ale przede wszystkim młodzi ludzie o wielkim sercu, którzy poprzez swoją pasję do tańca od kilku lat pomagają najbardziej potrzebującym dzieciom organizując charytatywne koncerty „Dzieci Dzieciom”. Najbliższy koncert odbędzie się już 21 listopada 2015r. o godz.13.30 w sali kinowo-widowiskowej, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na operację serduszka małej Olgi. 
W tym dniu przez ok. 2 godziny MOK stanie się magicznym miejscem, w którym ludzie dobrej woli przyjdą obejrzeć artystów zespołu Trans i dać szansę na normalne życie małej dziewczynce. Nie pozwólmy, żeby w tym ważnym dniu w sali kinowej pozostały puste miejsca.