Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Informacje z Gminy

18-01-2021

Rusza nabór do drugiej grupy w Klubie Dziecięcym w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Rusza nabór do drugiej grupy w Klubie Dziecięcym w Międzyrzeczu
Od wtorku 19 stycznia do poniedziałku 1 lutego 2021 r. trwa nabór dzieci do drugiej grupy w Zespole Klubów Dziecięcych w Międzyrzeczu (placówka opieki dla dzieci od 1 do 3 roku życia).
 
Poniżej publikujemy dokumenty: Kartę zgłoszenia dziecka i zaświadczenie od pracodawcy. Szczegóły dotyczące zasad rekrutacji oraz kryteriów przyjmowania dzieci znajdą Państwo w opublikowanym Regulaminie.
 
Więcej informacji uzyskać można poprzez kontakt z Gminnym Zespołem Oświaty, ul. Wojska Polskiego 13B (pok. 201), 66-300 Międzyrzecz, tel. 95 741 10 65, 797 596 545, e-mail
 
Dokumenty:
UWAGA!!! W związku z trafiającymi do nas pytaniami informujemy, iz Do "Karty zgłoszenia dziecka" należy dołączyć zaświadczenie o zarobkach brutto za 3 ostatnie miesiące poprzedzające termin złożenia dokumentów.
09-11-2020

Nie będzie oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Ilustracja do informacji: Nie będzie oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości
Ze względu na pandemię koronawirusa COVID 19 i związane z nią obostrzenia, zrezygnowano w oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, czyli przemarszu orkiestry, kompanii honorowej wojska, mieszkańców i pocztów sztandarowych pod Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego oraz uroczystości przed pomnikiem.
 
Informujemy jednocześnie, że 11 listopada w godzinach od 11.00 do 13.00 stacjonująca w naszym mieście 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana wystawi wartę przed Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego. Delegacje instytucji i stowarzyszeń oraz osoby prywatne będą mogły tam składać kwiaty.
 
Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i stosowanie się do zaostrzonych przepisów sanitarno-epidemicznych. Przypominamy, że obecnie obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób.
 
O godz. 12.00 w kościołach pw. Św. Wojciecha i Św. Jana Chrzciciela odprawione zostaną Msze Święte za Ojczyznę – zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami (o godz. 18.00 podobna msza odbędzie się w kościele-sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski).
 
Apelujemy do mieszkańców, aby w związku z dynamicznie rozwijającą się epidemią koronawirusa, na bieżąco monitorowali sytuację pandemiczną i stosowali się do obowiązujących aktualnie obostrzeń. 
 
Prosimy o wywieszenie w tym dniu flag państwowych.
01-11-2020

Komunikat Burmistrza Remigiusza Lorenza

Ilustracja do informacji: Komunikat Burmistrza Remigiusza Lorenza
 
 
Ważna informacja dla osób, które zajmują się sprzedażą zniczy i kwiatów przed cmentarzem komunalnym. 
 
 
W związku z zamknięciem cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada informuję, że osoby, które miały podpisane umowy z Gminą Międzyrzecz i wydane przez nią zezwolenia  na handel przed cmentarzem komunalnym, zostaną zwolnione ze związanych z tym opłat. Będą mogły nieodpłatnie sprzedawać w tym miejscu kwiaty, znicze i inne akcesoria aż do przyszłej niedzieli, 8 listopada.
 
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz
30-10-2020

Uwaga! Ważna informacja dla mieszkańców

Ilustracja do informacji: Uwaga! Ważna informacja dla mieszkańców
W sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze zostaną zamknięte! Odwołano planowane kursy autobusów z miasta na cmentarz.
 
 
- Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada.
 
- W związku z zamknięciem cmentarzy, odwołane zostały planowane w tych dniach kursy autobusów z Międzyrzecza na cmentarz
14-10-2020

Uwaga! Ważny komunikat dotyczący pracy Urzędu Miejskiego

Ilustracja do informacji: Uwaga! Ważny komunikat dotyczący pracy Urzędu Miejskiego
                                                                                                                         KOMUNIKAT!
 
 
 
                  W związku z wystąpieniem przypadków SARS – CoV- 2 wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu oraz skierowaniem kolejnej grupy pracowników na kwarantannę informuję, że od dnia 14 października 2020 r. do odwołania nastąpiło ograniczenie pracy Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu w zakresie bieżącego załatwiania spraw.
 
Zainteresowani załatwieniem spraw w Urzędzie Miejskim w Międzyrzeczu proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Wykaz numerów telefonów zamieszczony jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu oraz na stronie www.miedzyrzecz.pl. Zachęcam również do kontaktu za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej na platformie e-PUAP oraz na adres e-mail: e-mail.
 
            W związku z zaistniałą sytuacją proszę wszystkich o cierpliwość i wyrozumiałość.
 
                                                                                                                     Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz
16-07-2020

Ważny komunikat

Ilustracja do informacji: Ważny komunikat
Komunikat Burmistrza Międzyrzecza.
 
Burmistrz Międzyrzecza informuje, że w związku z stwierdzonym u pracownika urzędu zakażeniem koronawirusem na kwarantannę zostali skierowani pracownicy urzędu, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zakażoną.
           
W związku z powyższym informuję, że z przyczyn niezależnych od urzędu występować mogą sytuacje niezałatwiania spraw w terminach określonych w kodeksie postępowania administracyjnego, bądź w ordynacji podatkowej, gdyż na kwarantannę skierowano całą obsadę pracowniczą poszczególnych wydziałów urzędu.
           
Indywidualne zawiadomienia dotyczące konkretnych spraw o niezałatwieniu w terminie, wysyłane będą niezwłocznie, po powrocie ww. pracowników z kwarantanny.
 
 
18-05-2020

Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn dziękuje burmistrzowi

Ilustracja do informacji: Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn dziękuje burmistrzowi
Podziękowania wicemarszałka województwa lubuskiego Stanisława Tomczyszyna dla burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza. 
 
 
11-05-2020

Międzyrzecz „odmraża” przedszkola

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz „odmraża” przedszkola
W środę, 13 maja, otwarte zostaną gminne przedszkola. Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że zajęcia w przedszkolach i zerówkach przy szkołach podstawowych odbywać się będą zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. 
 
Decyzja o otwarciu przedszkoli zapadła podczas telekonferencji burmistrza Remigiusza Lorenza z dyrektorami przedszkoli i szkół, w których działają oddziały przedszkolne. – Wszystkim maluchom zapewnimy środki bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego – zapewnia burmistrz.

Burmistrz  połączył się z dyrektorami poprzez internet. Asystowała mu dyrektorka Gminnego Zespołu Oświaty Izabella Korejwo. Podczas trwającej ponad pół godziny telekonferencji jej uczestnicy uznali, że przedszkola i grupy przedszkolne w szkołach podstawowych zostaną otwarte 13 maja. Burmistrz zapewnił dyrektorów o pomocy ze strony gminy oraz zadeklarował zakup potrzebnych  maseczek, przyłbic, rękawiczek i środków dezynfekujących.

- Około 30 procent rodziców wysłało swoje pociechy do przedszkoli. Zapewniamy maluchom opiekę i środki bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Wiąże się to z ogromnymi wydatkami ze strony gminy, ale nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie dzieci – zapewnia R. Lorenz.
 

Od poniedziałku, 11 maja, wznowiła też działalność biblioteka publiczna na os. Centrum. Wypożyczanie książek odbywa się jednak zgodnie z wytycznymi GIS.
10-04-2020

Służba zdrowia pod gminnym parasolem

Ilustracja do informacji: Służba zdrowia pod gminnym parasolem
Władze gminy użyczyły dwa domki letniskowe dla pracowników Szpitala Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, którzy ze względów bezpieczeństwa po pracy nie chcą, lub nawet nie mogą wracać do domów. Wcześniej pomogły tej placówce w doposażeniu jednego z oddziałów w materiały niezbędne do przyjęcia nowych pacjentów.
 
 
Gmina Międzyrzecz ma domki letniskowe na ośrodku wczasowym nad jez. Głębokie.  Latem wynajmują je turyści, którzy wypoczywają nad tym akwenem. W najbliższych tygodniach z dwóch z nich korzystać będą pracownicy obrzyckiego szpitala.
 
- Wielu z nich pracuje poza Międzyrzeczem. Po pracy nie chcą wracać do domów, żeby nie narażać bliskich na ewentualne zakażenie koronawirusem. Dlatego przekazaliśmy dwa domki do ich dyspozycji. Będą mogli w nich nocować i odpoczywać po ciężkiej pracy. Oczywiście koszt ich pobytu wzięliśmy na swoje barki. Nie będę musieli też płacić za wodę i energię elektryczną – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.  
 
Miasto pomaga też szpitalowi finansowo. W ramach tzw. zarządzania kryzysowego przekazało placówce różne materiały o łącznej wartości ponad 4,8 tys. zł. 
 
Wcześniej władze gminy użyczyły Dom Seniora dla pracowników szpitala powiatowego oraz przekazały 75 tys. zł na środki ochronne dla personelu tej placówki.
 
09-04-2020

Uwaga! Ważny komunikat

Ilustracja do informacji: Uwaga! Ważny komunikat
W związku z epidemią koronawirusa, prosimy o nieodwiedzanie grobów zmarłych. Pochówki zmarłych odbywają się bez zmian, z zachowaniem obowiązujących obecnie ograniczeń sanitarnych.
 
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz zaznacza, że to tylko prośba, a nie zakaz odwiedzania grobów zmarłych. – W niektórych miastach wprowadzono takie zakazy. My tylko prosimy mieszkańców o nieodwiedzanie grobów bliskich zmarłych  – mówi samorządowiec.
1 2 3 4 5 6 ... 8