Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz Logo: Odlotowy Miedzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

15-03-2017

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci

Ilustracja do informacji: V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci
Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza do udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.
Zwycięzcy konkursu otrzymają cenne nagrody, a ich prace zostaną opublikowane w wyjątkowym kalendarzu na rok 2018. Dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na realizację prorodzinnych inicjatyw społecznych.
Aby wziąć udział w artystycznych zmaganiach, należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu.
Prace konkursowe – wykonane dowolną techniką – na arkuszu papieru w formacie A-4, w orientacji poziomej, należy przesyłać do 30 kwietnia 2017 r. na adres Centrum Rozwoju Lokalnego, ul. Zaparkowa 23, 42-400 Zawiercie lub dostarczyć osobiście w dni robocze w godz. 7.00-15.00 pod wskazany adres. Do każdej pracy należy dołączyć: formularz zgłoszeniowy i oświadczenie opiekuna prawnego uczestnika konkursu. Prace nie spełniające ww. wymogów nie będą oceniane.
W tym roku patronat honorowy nad konkursem objęli: Biskup Antoni Długosz, Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej - Królowej Polski.
 
Partnerami akcji są: Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie i Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Parafia Katolicka Trójcy Przenajświętszej i Sanktuarium NMP Skarżyckiej, Klasztor OO. Franciszkanów Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin w Pilicy, Księża Salezjanie z Sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku oraz Stowarzyszenie Zbója Szczyrka.
 
Patronat medialny nad konkursem objęli: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Katolickie Radio FIAT, iTV Zawiercie, www.zawiercianskie.pl
Więcej informacji o konkursie (w tym regulamin oraz formularze zgłoszeniowe) dostępne są na stronie internetowej www.crl.org.pl oraz www.program-pit.org.pl w zakładce Nasze Inicjatywy.
Osoba koordynująca: Joanna Janik-Jaworska, tel. (32) 494 13 19, 533 421 953, e-mail: e-mail.
 
14-03-2017

Stowarzyszenie LGD Brama Lubuska ogłasza nabór wniosków nr 3/2017

14-03-2017

Budżet Obywatelski 2018 - film informacyjny

Ilustracja do informacji: Budżet Obywatelski 2018 - film informacyjny

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria filmów: Budżet Obywatelski 2018 (1)

09-03-2017

Towarzyski sprawdzian Akademii Młodych Orłów

Ilustracja do informacji: Towarzyski sprawdzian Akademii Młodych Orłów
W minioną sobotę 4 marca w pięknej wiosennej pogodzie rozegrany został sparing Akademii Młodych Orłów Międzyrzecz oraz Zielona Góra. Tym razem uczestnikami byli zawodnicy urodzeni w latach 2006 – 07, czyli kategorii orlik. Na boisku orlik w Międzyrzeczu można było obserwować grę blisko 50 chłopców. Warto zaznaczyć, że jest to kolejne spotkanie w tym sezonie a takowe są na stałe zapisane w harmonogramie treningowym AMO.
 
Jaki był cel sparingu? Jak zawsze czysto szkoleniowy. Zawodnicy byli podzieleni na kilka drużyn i w każdym 15-minutowym meczu mieli możliwość gry niemal na wszystkich pozycjach. Właśnie taka strategia przyjęta przez trenerów wpłynęła na właściwą ocenę postępów pracy szkoleniowej a samym zawodnikom dała kolejne cenne doświadczenia. Ważnym aspektem towarzyskich gier był również brak presji wyniku, czyli brak jakichkolwiek klasyfikacji. To zaś wpłynęło na swobodną oraz kreatywną grę zawodników.
 
Trenerzy pragną podziękować Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Wypoczynku w Międzyrzeczu za udostępnienie boiska orlik na powyższy cel. Podziękowania należą się rodzicom, którzy jak zwykle byli bardzo gościnni.
Do końca sezonu 2016/17 zaplanowane są kolejne akcje szkoleniowe z udziałem lubuskich oddziałów Akademii Młodych Orłów, między innymi uczestnictwo w finałach wojewódzkich turnieju „z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.
 
Akademię Młodych Orłów Międzyrzecz reprezentowali:
 1. Ziembakowski Kacper
 2. Kina Mateusz
 3. Żaba Mateusz
 4. Antosiak Konrad
 5. Roszak Filip
 6. Szawłowski Mikołaj
 7. Górka Maciej
 8. Brandebura Marcin
 9. Borowski Mikołaj
 10. Jurkowski Nikodem
 11. Czarnecki Fabian
 12. Jastrzębski Szymon
 13. Wyporek Mateusz
 14. Korcz Dawid
 15. Kuik Tobiasz
 16. Kurzyński Mateusz
 17. Marciniak Miłosz
 18. Multan Szymon
 19. Nowakowski Dawid
 20. Nowakowski Dominik
 21. Prentki Jakub
 22. Ogrodowczyk Kamil

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

09-03-2017

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje

Ilustracja do informacji: Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje
09-03-2017

Rusza II edycja Budżetu Obywatelskiego 2018

Ilustracja do informacji: Rusza II edycja Budżetu Obywatelskiego 2018
Miło jest nam poinformować, iż Zarządzeniem Burmistrza Międzyrzecza Z-23/2017 z dnia 6 marca 2017 roku rozpoczęliśmy procedurę wprowadzenia II edycji Budżetu Obywatelskiego w Międzyrzeczu na 2018 r.  W ramach Budżetu Obywatelskiego realizowane będą zadania inwestycyjne lub remontowe należące do zadań własnych gminy, zlokalizowane na  nieruchomościach, na których zgodnie z prawem gmina Międzyrzecz może wydatkować środki publiczne. Poniżej przedstawiamy grafikę ilustrującą zasady podziału środków oraz harmonogram. Ponadto, informujemy że wzorem ubiegłego roku w każdy poniedziałek w terminie 13.03-10.04 w godzinach 15:00-17:00 w Wydziale Spraw Społecznych p.103, Rynek 1 odbywać się będą konsultacje dotyczące wypełniania formularzy zgłoszeniowych. Biorąc pod uwagę sugestie mieszkańców gminy Międzyrzecz po zakończeniu ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego oraz chcąc zapewnić jak największy dostęp mieszkańcom możliwości oddania głosu, w tym roku głosowanie odbywać się będzie poprzez platformę dostępną pod adresem www.miedzyrzecz.pl. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, tak abyśmy wszyscy mieli bezpośredni wpływ na decyzję o przeznaczeniu części środków publicznych na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez międzyrzeczan.
 
 
09-03-2017

Oferta Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kęszycy Leśnej

08-03-2017

Życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Kobiet.
Szanowne Panie!!!
Życzę Wam, aby wszystkie plany,
nawet te wydające się abstrakcyjne
udało się zrealizować.
Szczęścia - dzięki któremu te zamierzenia będą realne.
Zdrowia, które pomoże
w ich realizacji.
Pieniędzy - bez których nawet te najwybitniejsze są niczym.
I przyjaciół, z którymi te sukcesy będzie można dzielić.
 
 Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz
07-03-2017

Spotkanie z Michałem Rusinkiem.

Ilustracja do informacji: Spotkanie z Michałem Rusinkiem.
Z inicjatywy Burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza dnia 7 marca 2017 roku zostało zorganizowane spotkanie dotyczące Wisławy Szymborskiej. O poetce opowiadał literaturoznawca, autor książek i jej wieloletni sekretarz Michał Rusinek. Dzięki uprzejmości dyrektor Gimnazjum nr 1 Joanny Obrębskiej-Spychały spotkanie odbyło się w siedzibie gimnazjum. Głównym adresatem byli uczniowie międzyrzeckich szkół, którzy należą do kół humanistycznych, są finalistami i laureatami konkursów polonistycznych i recytatorskich. Zaproszenie przyjęli także nauczyciele poloniści oraz przedstawiciele lokalnych instytucji zajmujących się kulturą. W swoim wykładzie Pan Rusinek przedstawił kilka anegdot z życia Szymborskiej, opowiedział o jej twórczości, przez co przybliżył słuchaczom postać słynnej noblistki. Podczas spotkania można było nabyć książki autorstwa Michała Rusinka oraz zdobyć autografy.
1 2 3 4 5 6 ... 56