Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz Logo: Odlotowy Miedzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

04-07-2017

Narkotesty dla międzyrzeckiej komendy

Ilustracja do informacji: Narkotesty dla międzyrzeckiej komendy
W celu poprawy bezpieczeństwa publicznego gmina Międzyrzecz przekazała do użytku Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu 40 testerów narkotykowych. Zakupu dokonano ze środków budżetowych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Alkoholowej i Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2017.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

03-07-2017

Ruszyła Międzyrzecka Informacja Turystyczna

Ilustracja do informacji: Ruszyła Międzyrzecka Informacja Turystyczna
Wakacje rozpoczęte! Zapraszamy do Międzyrzeckiej Informacji Turystycznej, która mieści się w siedzibie PTTK - ul. Rynek 9. Punkt czynny sezonowo,  siedem dni w tygodniu w godzinach 10:00 - 18:00. Na miejscu dostaniecie mapę gminy, zakupicie gadżety z logo gminy oraz uzyskacie wszelkie informacje na temat szlaków i atrakcji turystycznych w gminie Międzyrzecz.
 
Serdecznie zapraszamy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

03-07-2017

Inauguracja II edycji konkursu "Lubuski włącznik. Lider biznesu społecznego"

Ilustracja do informacji: Inauguracja II edycji konkursu "Lubuski włącznik. Lider biznesu społecznego"
5 czerwca br. wystartowała II edycja kampanii społecznej pn. „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider Biznesu Społecznego”. Organizatorem Kampanii jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze w partnerstwie z regionalnymi mediami oraz Regionalnym Komitetem Rozwoju Ekonomii Społecznej.
 
Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na działalność podmiotów ekonomii społecznej z terenu województwa lubuskiego. Ważnym elementem kampanii jest KONKURS pod tym samym hasłem „LUBUSKI WŁĄCZNIK. Lider Biznesu Społecznego”. Konkurs skierowany jest do podmiotów ekonomii społecznej tj. stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni (socjalnych, pracy, inwalidów i niewidomych), spółek non profit, które na lokalnym rynku oferują dobre produkty i usługi, a swoimi działaniami w sposób szczególny przyczyniają się do poprawy jakości życia społeczności lub grupy osób w regionie.
Celem Konkursu jest wspomaganie budowania trwałej pozycji rynkowej podmiotów ekonomii społecznej z terenu naszego województwa, poprzez promocję ich działalności i stwarzanie możliwości prezentowania ich oferty szerokiemu gronu potencjalnych klientów.
Nagrodą główną w konkursie jest kampania promocyjna działalności podmiotu ekonomii społecznej w mediach regionalnych. Przyznane wyróżnienie będzie świadczyć o rzetelności i wiarygodności w prowadzeniu działalności biznesowej i społecznej. Jednocześnie, Laureat konkursu otrzyma wyróżnienie jakości, informujące o wysokim poziomie jego produktów i usług oraz zaświadczające o ich pochodzeniu z sektora ekonomii społecznej.
Ponadto osoba, która wskazała laureata konkursu otrzyma nagrodę - bon o wartości 500,00 zł. Przewidziane są także inne nagrody dla wyróżnionych podmiotów.
Dodatkowo, w tej edycji, Kapituła konkursowa przyzna wyróżnienie w kategorii „SPEKTAKULARNA ZMIANA”. Będzie to nagroda w postaci czterodniowego wyjazdu zagranicznego do podmiotów ekonomii społecznej. Nagroda trafi do podmiotu, który w ostatnich dwóch latach od ogłoszenia obecnej edycji konkursu, poprzez swoją działalność, przyczynił się do rozwiązania ważnego problemu społecznego bądź podniesienia jakości życia społeczności lokalnej, w której działa.
Zgłaszającymi do konkursu mogą być:
  • podmioty ekonomii społecznej chcące wziąć udział w konkursie,
  • osoby fizyczne z terenu województwa lubuskiego, korzystające z usług zgłaszanego podmiotu,
  • inne podmioty, organizacje, firmy, instytucje chcące wyróżnić wskazane przez siebie podmioty.
Jak zgłaszać:
za pośrednictwem formularzy konkursowych dostępnych w wersji elektronicznej - KLIKNIJ TUTAJ
Na stroniewww.es.lubuskie.pl dostępny jest REGULAMIN KONKURSU - KLIKNIJ TUTAJ, a także formularz w wersji do druku, który można przesłać pocztą tradycyjną na adres Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.
 
CZEKAMY NA WASZE ZGŁOSZENIA DO DNIA 10.09.2017 r. !
 
 
 
30-06-2017

Nowe ogniska ASF w Polsce

Ilustracja do informacji: Nowe ogniska ASF w Polsce
W związku z niekorzystną sytuacją epizootyczną w zakresie afrykańskiego pomoru świń (ASF), związaną ze stwierdzeniem nowych ognisk tej choroby w Polsce, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzyrzeczu informuje, że dla zabezpieczenia przed wystąpieniem ognisk ASF w powiecie, niezbędne jest wzmozenie nadzoru nad przemieszczaniem świń, mięsa i produktów pochodzenia wieprzowego. Komunikat poniżej.
 
30-06-2017

Informacja dla osób sprzedających na targowisku produkty pochodzenia zwierzęcego pochodzące z własnego gospodarstwa

29-06-2017

Konferencja regionalna w Gorzowie Wlkp.

29-06-2017

Startuje kino na leżakach

Ilustracja do informacji: Startuje kino na leżakach
Już w ten weekend startuje kolejna atrakcja w Międzyrzeczu. Tym razem wszyskim mieszkańcom i turystom polecamy kino na leżakach. Pierwszy seans już w sobotę 1 lipca na Rynku przy ratuszu. Zaczynamy komedią pt. "Słaba płeć".
 
28-06-2017

Nagrody w BO 2018 wręczone

Ilustracja do informacji: Nagrody w BO 2018 wręczone
26 czerwca burmistrz Remigiusz Lorenz spotkał się z pomysłodawcami projektów, które wygrały w Budżecie Obywatelskim 2018 oraz wręczył im pamiątkowe tablice. Burmistrz podziękował wszystkim za złożenie wniosków oraz aktywność podczas zbierania głosów. Podkreślił, że oddano rekordową liczbę głosów, prawie 17 tys., głosując na 27 projektów.
 
Przypomnijmy, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018, w przyszłym roku zrealizowane zostaną następujące inwestycje:
- Budowa nowego ogrodzenia kortów tenisowych przy Stadionie Miejskim,
- Chodnik na skróty przez „łąkę kolejową” z ul. Chrobrego do kładki drewnianej,
- Plaża miejska bez dostępu do rzeki,
- Wybieg dla psów z torem agility – ul. Pięciu Świętych Braci Międzyrzeckich,
- Chodnik na ul. Dworcowej w Bobowicku,
- Plenerowa siłownia zewnętrzna – Kalsko,
- Montaż instalacji grzewczej w sali wiejskiej w Wyszanowie,
- Modernizacja i rozbudowa placu zabaw w Gorzycy,
-  Wykonanie podbudowy z masy bitumicznej pod boisko ze sztucznej trawy – SP 2.    

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23-06-2017

Informacja o dyżurze poselskim

Ilustracja do informacji: Informacja o dyżurze poselskim
23-06-2017

Pieniądze na szkolenia dla przedsiębiorstw – uzyskaj informacje i pomoc specjalistów z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – Zielona Góra, 27.06.2017 r.

Ilustracja do informacji: Pieniądze na szkolenia dla przedsiębiorstw – uzyskaj informacje i pomoc specjalistów z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – Zielona Góra, 27.06.2017 r.
Jeśli jesteś przedsiębiorcą i szukasz możliwości sfinansowania szkoleń i kursów dla siebie oraz dla Twoich pracowników, to mamy dobrą wiadomość. W przystępny sposób będziesz mógł uzyskać nawet do 35 000 zł na sfinansowanie potrzeb szkoleniowych w Twojej firmie. Jest jednak jeden podstawowy warunek. Aby uzyskać te środki musisz utworzyć profil swojej firmy na portalu www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl, czyli w tak zwanej Bazie Usług Rozwojowych (BUR). Już 27 czerwca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego administratorzy serwisu z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości udzielą Ci fachowej pomocy w pomyślnej rejestracji Twojej firmy.
 
Wciąż zastanawiasz się po co Ci jest potrzebna ta rejestracja? Już wyjaśniamy. Usługi szkoleniowe będą finansowane w formie bonów szkoleniowych. Bony uzyskasz u wyłonionych przez Urząd Marszałkowski Operatorów. Co do wykonawcy usługi, będziesz mógł go wybrać tylko i wyłącznie spośród firm/instytucji zarejestrowanych w Bazie Usług Rozwojowych. Zamówienia dokonasz natomiast tylko, gdy posiadasz konto we wspomnianej Bazie. Co ważne, szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej będą mogły być świadczone tylko przez podmioty zarejestrowane na portalu. Jeśli więc jesteś przedstawicielem firmy szkoleniowej i chcesz świadczyć usługi w ramach nowego systemu szkoleń, to także zapraszamy Cię do udziału w tym spotkaniu.
 
Aby wziąć w nim udział i uzyskać pomoc specjalistów z PARP musisz wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy i przesłać go na podany na końcu tej wiadomości adres email. Po przesłaniu zgłoszenia skontaktują się z Tobą osoby, które poinformują Cię o niezbędnych dokumentach, które będą potrzebne do rejestracji, a także ustalą z Tobą godzinę indywidualnego spotkania.
 
Mobilne konsultacje z PARP odbędą się:
  • 27 czerwca 2017 r. w godzinach 11:30 – 15:30 w Zielonej Górze w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5 (poziom 0) – dokładne godziny poszczególnych porad zostaną ustalone indywidualnie.
 
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konsultacjach z PARP w Zielonej Górze prosimy o wypełnienie formularza zamieszczonego poniżej i odesłanie na adres: mobilny~_~uslugirozwojowe~@~parp~.~gov~.~pl. Na zgłoszenia czekamy do dnia 23 czerwca 2017 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt z: Anną Matysiak-Morkowską (e-mail), tel. +48 68 3297853 lub Małgorzatą Jabłońską (e-mail), tel. +48 68 3297842.
 
 
Istnieje również możliwość zgłoszenia poprzez formularz elektroniczny za pośrednictwem strony internetowej: http://rpo.lubuskie.pl/wez-udzial-w-szkoleniach-i-konferencjach/szkolenie-formularz?termId=199994
 
O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. PARP zastrzega, iż w przypadku zbyt małej ilości zgłoszonych podmiotów, istnieje możliwość odwołania wizyty pracowników PARP w województwie lubuskim.
 
Dodatkowo tego samego dnia, czyli we wtorek 27 czerwca 2017 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Zielonej Górze w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5 (sala konferencyjna nr 0.35, poziom 0) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości finansowania potrzeb szkoleniowych mikro, małych i średnich przedsiębiorców w województwie lubuskim, skierowane do firm szkoleniowych i przedsiębiorców. Szczegółowe informacje na stronie: http://rpo.lubuskie.pl/-/-nowe-zasady-finansowania-szkolen-dla-przedsiebiorstw-w-wojewodztwie-lubuskim-spotkanie-informacyjne-w-zielonej-gorze
 
Serdecznie zapraszamy!
1 2 3 4 5 6 ... 67