Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz Logo: Odlotowy Miedzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

15-05-2017

Ankieta - Budżet Obywatelski 2018

Ilustracja do informacji: Ankieta - Budżet Obywatelski 2018
Już od dziś do 5 czerwca można oddać głos na wybrane przez siebie zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Głosować można elektronicznie, za pomocą ankiety zamieszczonej poniżej (klikając na baner) oraz tradycyjnie na karatch do głosowania (można je otrzymać w ratuszu w pok. 103 lub poniżej klikając na wybrany link) wrzucając je do urny w sekretariacie Urzędu Miejskiego.
 
Zachęcamy do głosowania by wspólnie budować Międzyrzecz!
 
 
Karty do głosowania
15-05-2017

Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie

Ilustracja do informacji: Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie informacyjne potencjalnych beneficjentów, którzy są zainteresowani aplikowaniem o środki w konkursie ogłoszonym 31 marca 2017 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Osi Priorytetowej 6 Regionalny rynek pracy, Działanie 6.2 Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy niezarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy
 
 
Spotkanie w Zielonej Górze
Miejsce: Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze
ul. Wyspiańskiego 15
65-036 Zielona Góra
pokój 01
Termin: 16 maja 2017 r., godz. 900 – 1400
Formularz należy przesłać do 15 maja 2017 r.


Agenda spotkania:
  1. Regulamin konkursu – kluczowe zagadnienia/wymagania w kontekście ubiegania się o dofinansowanie.
  2. Lokalny System Informatyczny (System LSI2020) – zagadnienia techniczne.
  3. Zasada równości szans w perspektywie finansowej 2014-2020.
 
Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres e-mail.
 
W przypadku dużego zainteresowania uczestnictwem w spotkaniach Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zastrzega sobie możliwość: ograniczenia liczby osób zgłoszonych na formularzu z jednej instytucji i/lub wcześniejszego zakończenia przyjmowania zgłoszeń, o czym powiadomi Państwa w przesłanej informacji zwrotnej dotyczącej zgłoszenia.
 
W przypadku zgłoszenia się na dane spotkanie liczby osób mniejszej niż 5 Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze zastrzega sobie możliwość rezygnacji z przeprowadzenia spotkania. W takim przypadku osobom zainteresowanym uczestnictwem w spotkaniu zaproponowany zostanie inny termin, o ile spotkanie w innym terminie będzie organizowane i/lub będzie możliwość przyjęcia na nie większej liczby osób.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny, warunkiem uczestnictwa jest wysłanie formularza zgłoszeniowego w wyżej wskazanych terminach.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Zielonej Górze, ul. Wyspiańskiego 15, pokój 311, numer telefonu 68 456 56 04, adres e-mail e-mail.
 
Do działań Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze dołącza się Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim – kontakt: http://rpo.lubuskie.pl/punkty-informacyjne
 
 
12-05-2017

Lista zakwalifikowanych zadań - Budżet Obywatelski 2018

Ilustracja do informacji: Lista zakwalifikowanych zadań - Budżet Obywatelski 2018
Poniżej przedstawiamy listy zakwalifikowanych zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. W wyznaczonym terminie do Urzędu Miejskiego wpłynęły 32 wnioski z czego zakwalifikowanych do głosowania zostało 27 zadań.
Na wybrane przez siebie wnioski będzie można głosować  już od poniedziałku 15 maja do 5 czerwca. Głos będzie można oddać elektronicznie, za pomocą ankiety umieszczonej na stronie www.miedzyrzecz.pl lub tradycyjnie na kartach do głosowania w sekretariacie UM.
 
12-05-2017

Zagraj w grę miejską „Zgrany Międzyrzecz”

Ilustracja do informacji: Zagraj w grę miejską „Zgrany Międzyrzecz”
"Międzyrzecka Majówka" za nami, ale to nie koniec atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla Was w tym jednym z najpiękniejszych miesięcy w roku.
Zagubione koperty, porwane przez wiatr wskazówki, zatarte ślady, papierowe mapy... A gdyby dało się prościej i nowocześniej? Poznajcie grę miejską, w której nie polegamy na przypadku, nie straszne nam deszcz i wiatr. Wszystkie zadania od razu będziecie posiadać przy sobie (choć nie od razu dostępne). To od Was będzie zależało, które pytania rozwiążecie i jakie miejsca postanowicie odwiedzić. Odkryjcie na nowo zakamarki Międzyrzecza, buszując po placach, skwerach i uliczkach oraz świeżym okiem spójrzcie nie tylko na architekturę i klimat miasta, ale również na gry miejskie...
Gra przeprowadzona zostanie podczas Nocy Muzeów 20 maja 2017 r. Zapraszamy grupy od 2 do 5 osób. Jeśli pragniecie wziąć udział w wydarzeniu prosimy o rejestrację drogą mailową na adres: e-mail. Przy rejestracji prosimy podać imiona, nazwiska, wiek wszystkich członków grupy oraz wpisać w temacie wiadomości NOC lub DZIEŃ, w zależności od preferowanych godzin gry. Na zgłoszenia czekamy do 18.05.2017 r. Po wysłaniu zgłoszenia uczestnicy otrzymają szczegółowe informacje zwrotne.
 
 
12-05-2017

Uwaga! Misja gospodarcza do Kazachstanu

Ilustracja do informacji: Uwaga! Misja gospodarcza do Kazachstanu
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego otwiera rekrutację uczestników misji gospodarczej do Kazachstanu (Astana / Ałmaty) połączonej z udziałem w Astana EXPO 2017 i targach Kazbuild, która odbędzie się w terminie miedzy 2 a 9 września  2017 r.
 
Termin rekrutacji: od 24 kwietnia 2017 r. od godziny 12:00 – do 19 maja 2017 r. do końca dnia.
 
Ramowy program zawiera m.in.:
  • udział w Astana EXPO 2017 w Astanie (Dzień Polski, Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze),
  • udział w targach Kazbuild i AquaTerm w Ałmaty,
  • Spotkania B2B z przedsiębiorcami, WPHI Ambasady RP, Izbą Przemysłowo- Handlową,
  • transport, zakwaterowanie, wyżywienie, itp.
Rekrutacja ma charakter otwarty i kierowana jest do wszystkich przedsiębiorców z kategorii MŚP posiadających siedzibę w Województwie Lubuskim. Firmy zakwalifikowane do udziału w misji gospodarczej pokrywają 15% kosztów organizacji wyjazdu w przeliczeniu na jednego uczestnika, szacowany koszt ok. 2500 zł netto.
Przedsiębiorcy dokonują zgłoszenia udziału poprzez wypełnienie i przesłanie drogą elektroniczną na adres e-mail e-mail lub e-mail formularza zgłoszeniowego (zał. nr 1) oraz formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis przez przedsiębiorcę wykonującego usługę świadczoną w ogólnym interesie gospodarczym (zał. nr 2).
Termin rekrutacji: od 24 kwietnia 2017 r. od godziny 12:00 – do 19 maja 2017 r. do końca dnia.
Misja organizowana jest w ramach projektu ”Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych”. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji zawarte są w regulaminie zamieszczonym poniżej.
Jednocześnie informujemy, że w przypadku nie wyłonienia wykonawcy technicznego (w ramach ogłoszonego przetargu) misja w tym terminie nie dojdzie do skutku.
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami tel: 68 456 53 31 lub email e-mail.
 
 
11-05-2017

Już jest! Międzyrzecka Karta Seniora

Ilustracja do informacji: Już jest! Międzyrzecka Karta Seniora
Burmistrz Międzyrzecza zaprasza wszystkich seniorów do składania wniosków o wydanie Międzyrzeckiej Karty Seniora. Karta kierowana jest do seniorów, czyli osób stale zamieszkałych na terenie gminy Międzyrzecz w wieku 60 lat i powyżej.
Program jest elementem polityki społecznej realizowanej przez gminę Międzyrzecz i obejmuje system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień skierowanych do seniorów.
 
Wnioski można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego ul. Rynek 1, pok. 201
 
 
 
10-05-2017

Zapraszamy na Towarzyski Turniej Akademii Młodych Orłów

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Towarzyski Turniej Akademii Młodych Orłów
09-05-2017

Kontynuacja programu "Stypendia pomostowe"

Ilustracja do informacji: Kontynuacja programu "Stypendia pomostowe"
05-05-2017

Zarządzenie Burmistrza Międzyrzecza w sprawie ogłoszenia naboru wniosków na realizację zadań sprzyjających rozwojowi sportu w 2017 r.

05-05-2017

Gitarowy rekord Guinnessa 2017

Ilustracja do informacji: Gitarowy rekord Guinnessa 2017
Chętnych do wyjazdu na bicie gitarowego rekordu było sporo. Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie Lubuski Weekend Gitarowy. Wybraliśmy się grupą do Wrocławia. Zaopatrzeni w materiały promocyjne przekazane przez Urząd Miejski w Międzyrzeczu: flagi, opaski, klaskacze dotarliśmy w kilku grupach do celu.
My z Ziemi Międzyrzeckiej po raz pierwszy i zapewne nie po raz ostatni. Kasia, Nikola, Wojtek, Filip, Tomek, Piotrek i piszący te słowa, godnie promowaliśmy naszą piękną Międzyrzecką Ziemię.
 
                                                                                     W imieniu grupy Międzyrzeckiego gitarowego desantu
                                                                                                                       Zdzisław Musiał
 
Serdecznie dziękujemy za reprezentowanie gminy Międzyrzecz na tym ciekawym wydarzeniu i życzymy wielu kolejnych, równie wspaniałych doznań artystycznych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Gitarowy rekord Guinnessa 2017

1 2 3 4 5 6 ... 62