Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Inwestycje gminne

20-10-2021

Gmina stawia na drogi

Ilustracja do informacji: Gmina stawia na drogi
Budowa ul. Długiej nabiera tempa. Pracownicy miejscowej firmy Brubet korytują i utwardzają nawierzchnię ulicy, która będzie drogą dojazdową do planowanej przez władze gminy wschodniej obwodnicy miasta. – Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dotacji w wysokości 2,5 mln. zł – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
 
Nowa ulica będzie miała inny przebieg, niż obecna ul. Długa nazywana potocznie Czarną Drogą. Dla kierowców najważniejszy jest jednak fakt, że przestaną niszczyć samochody na dziurach w jej gruntowej nawierzchni, która po deszczach zamienia się w jedną wielką kałużę. Nowa droga zostanie utwardzona i wyłożona kostką, a kolejnymi udogodnieniami dla mieszkańców będzie chodnik, oświetlenie i kanalizacja deszczowa.
 
- Połączy ulice Poznańską z Żołnierską i następnie z Obrzycami. Ułatwi dojazd mieszkańcom Obrzyc i osiedla Nad Obrą. W przyszłości będzie także pełnić rolę drogi dojazdowej do planowanej przez nas wschodniej obwodnicy naszego miasta – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Nowa droga zostanie otwarta pod koniec sierpnia przyszłego roku. Ma mieć 1,5 km. długości. Budują ją pracownicy miejscowej firmy Brubet, która wygrała przetarg na opracowanie dokumentacji i realizację tej jakże ważnej dla miasta inwestycji.
 
Prace rozpoczęły się pod koniec września. Obecnie trasę nowej drogi wyznaczają wykorytowane już odcinki między osiedlem Nad Obrą i Czarną Drogą.  Gmina zapłaci wykonawcy blisko 5 mln zł. Burmistrz zaznacza przy tym, że ponad połowę tek kwoty stanowi dotacja, przyznana gminie z Funduszu Rozwoju Dróg.
 
– Na realizację tej inwestycji dostaliśmy 2 mln. 555 tys. zł – wylicza R. Lorenz. – To kolejne rządowe wsparcie na budowę dróg w naszej gminie. W ubiegłym roku za dotację z tego programu wybudowaliśmy ulice Żołnierską, Alfa Kowalskiego, Sybiraka i Guzowskiego na osiedlu Nad Obrą, a wcześniej drogę w Kaławie i kilka ulic w Międzyrzeczu. Budowa i remonty dróg są jednym z naszych najważniejszych zadań. Dzięki tym inwestycjom rośnie wartość pobliskich działek, przyśpieszają też rozwój danego obszaru i miasta.
20-10-2021

Nowa sala za rządową dotację

Ilustracja do informacji: Nowa sala za rządową dotację
We wrześniu przyszłego roku między Szkołą Podstawową nr 1 i stadionem miejskim otwarta zostanie nowoczesna i przestronna sala gimnastyczna z kuchnią oraz stołówką. Niebawem rozpocznie się budowa. – Gmina przekazała już wykonawcy plac budowy – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Salę wybuduje konsorcjum trzech wielkopolskich firm, o czym informowały ostatnio regionalne media i serwisy internetowe. Wykonawca nie zasypia gruszek w popiele. Kilka dni po podpisaniu umowy przejął plac budowy i niebawem rozpocznie ważną dla miasta inwestycję. – Sala powstanie między stadionem miejskim i Szkołą Podstawową nr 1 w miejscu baraku, w którym dawniej uczyły się dzieci z pobliskiej podstawówki. Projekt zakłada, że razem z nią wybudowane zostaną kuchnia i stołówka – zapowiada zastępca burmistrza Agnieszka Śnieg, która uczestniczyła w przekazaniu przez gminę placu budowy.
 
Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że ze znajdującej się w sali stołówki korzystać będą uczniowie „jedynki” oraz pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 2. To jednak nie wszystko. Nowy obiekt z szatniami, kuchnią i stołówką umożliwi organizację na pobliskim stadionie wydarzeń sportowych o randze okręgowej, a nawet ogólnopolskiej. Np. mitingów lekkoatletycznych.
 
– Po ostatnim remoncie stadion jest przystosowany do takich imprez. Do tej pory jedną z przeszkód był jednak brak odpowiedniego zaplecza dla uczestników. Po zakończeniu inwestycji nasi goście będą mogli korzystać ze stołówki oraz dodatkowych szatni i sanitariatów w sali – zaznacza.
 
Na ukończenie inwestycji niecierpliwie czekają uczniowie i nauczyciele „jedynki”. Jak podkreśla dyrektor tej placówki Monika Szypszak, obecna salka jest po prostu za mała na potrzeby szkoły.
 
Inwestycja kosztować będzie 6 mln zł. Burmistrz podkreśla, że jej realizacja będzie możliwa dzięki dotacji z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. – Dostaliśmy na ten cel 1 mln. 800 tys. zł – wylicza. – To jedna z wielu rządowych i unijnych dotacji, przyznanych gminie w ostatnich miesiącach. 
05-10-2021

Nowa sala zamiast starego baraku

Ilustracja do informacji: Nowa sala zamiast starego baraku
Między stadionem miejskim i Szkołą Podstawową nr 1 powstanie sala gimnastyczna z kuchnią i stołówką. To już pewne! Burmistrz Remigiusz Lorenz podpisał dziś umowę z prezesem spółki, która ma wybudować nowoczesny i funkcjonalny obiekt.   
 
Sala gimnastyczna wybudowana zostanie w miejscu poniemieckiego baraku, w którym dawniej odbywały się zajęcia najmłodszych klas. – Czekamy na to od lat. Obecna sala jest po prostu za mała na potrzeby szkoły - zaznacza dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi Monika Szypszak.
 
Burmistrz Remigiusz Lorenz dodaje, że z przestronnego obiektu będą korzystać także uczestnicy odbywających się na pobliskim stadionie imprez sportowych o randze międzywojewódzkiej, a nawet krajowej. – Do tej pory jedną z przeszkód był brak odpowiedniego zaplecza. Po zakończeniu inwestycji nasi goście będą mogli korzystać ze stołówki, czy dodatkowych szatni – zaznacza.
 
Sala będzie miała wymiary 14,9 na 30 metrów. Wybuduje ją konsorcjum trzech firm Rembud, PHU Bart i Instalbud z Chrzypska Wielkiego. Zostanie otwarta we wrześniu przyszłego roku, co potwierdzili dziś swoimi podpisami na umowie burmistrz R. Lorenz oraz reprezentujący konsorcjum Leon Gzyl.
 
– W przyszłym tygodniu odbędzie się przekazanie placu budowy – dodaje Sylwester Suchowski, który kieruje Wydziałem Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu.
 
Wykonawcy wybudowali wiele obiektów użyteczności publicznej. Podczas ostatniej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku” wybudowane przez konsorcjum przedszkole w Międzychodzie zostało zakwalifikowane do finałowej trójki w kategorii "Obiekty Edukacji i Szkolnictwa" i zajęło pierwsze miejsce w Wielkopolsce!
 
Gmina zapłaci wykonawcy 6 mln zł. Burmistrz podkreśla, że realizacja tej inwestycji będzie możliwa dzięki dotacji z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. – Dostaliśmy na ten cel 1 mln. 800 tys. zł. To kolejna dotacja, którą Międzyrzecz z tego funduszu. Wiosną ubiegłego roku dostaliśmy ponad 2,7 mln zł na budową ulicy Długiej, natomiast w grudniu ubiegłego roku kolejne 2 mln. zł na kanalizację sanitarną w Kęszycy i Nietoperku – mówi.  
28-09-2021

Epokowa inwestycja w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Epokowa inwestycja w Międzyrzeczu
Niebawem rozpocznie się kompleksowa przebudowa oczyszczalni ścieków. – To będzie największa inwestycja miejska od 30 lat. Na jej realizację dostaliśmy prawie 41,5 miliona złotych. Jej realizacja umożliwi dalszy rozwój miasta i gminy – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
 
Umowę na modernizację oczyszczalni podpisali dziś w ratuszu prezes Międzyrzeckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Bogusław Czop i prezes poznańskiej spółki, która wygrała przetarg na realizację tej ważnej dla gminy inwestycji.
 
– To będzie największa gminna inwestycja od 1989 roku. Jej koszt wyniesie prawie 63 mln zł, a realizacja jest możliwa dzięki rekordowej dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, który przyznał nam na ten cel prawie 41,5 miliona złotych – wylicza burmistrz Remigiusz Lorenz, który przed kilkoma laty zabiegał o dotację, a potem o jej zwiększenie.
 
Burmistrz podkreśla znaczenie inwestycji dla gminy i jej mieszkańców. – Umożliwi dalszy rozkwit gospodarczy i urbanistyczny Międzyrzecza. Po przebudowie będzie można do niej przyłączyć planowane przez budynki wielorodzinne oraz nowe zakłady pracy, które powstaną w Międzyrzeckim Parku Przemysłowym Numer Dwa przy ulicy Rokitniańskiej. Obecna oczyszczalnia ma na to zbyt małą wydajność, co hamuje rozwój przemysłu i budownictwa – zaznacza samorządowiec. 

Inwestycja ma być zrealizowana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Prace mają się zakończyć w maju 2023 r. B. Czop zapewnia, że w trakcie przebudowy oczyszczalnia cały czas będzie pracować. Dlatego mieszkańcy nie powinni się obawiać żadnych utrudnień z odbiorem i oczyszczaniem ścieków.
14-09-2021

Wokół „dwójki” powstaje nowe ogrodzenie. Dziękujemy rodzicom!

Ilustracja do informacji: Wokół „dwójki” powstaje nowe ogrodzenie. Dziękujemy rodzicom!
Dobiega końca budowa ogrodzenia wokół Szkoły Podstawowej nr 2. – Dziękuję dyrekcji szkoły oraz rodzicom uczniów, którzy zaangażowali się w realizacje tej inwestycji – komentuje burmistrz Remigiusz Lorenz.

Stare, nieestetyczne ogrodzenie wokół „dwójki” zastępują metalowe przęsła. – To jedna z kilku tegorocznych inwestycji oświatowych w naszej gminie – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz. – Jest realizowana dzięki znakomitej współpracy gminy z dyrekcją szkoły i rodzicami uczniów. To przykład, że sprawy naszej gminy potrafią integrować mieszkańców w myśl zasady, iż razem możemy więcej.
 
Samorządowiec podkreśla, że stare ogrodzenie rozebrane zostało przy wydatnej pomocy mieszkańców, którzy następnie rozkuli fundamenty i wylali nowe. – Dlatego koszt inwestycji wyniósł niespełna 90 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel zabezpieczyli nasi radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które były i są nadal zaangażowane w rozbiórkę starego oraz budowę nowego ogrodzenia – dodaje R. Lorenz. 
15-07-2021

Koło wejścia do ogródka jordanowskiego powstanie toaleta

Ilustracja do informacji: Koło wejścia do ogródka jordanowskiego powstanie toaleta
Przy ulicy Ściegiennego wybudowana zostanie nowoczesna toaleta publiczna. Burmistrz Remigiusz Lorenz podpisał  umowę z właścicielem firmy Ecogigant, która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji.
 
Ogłoszony przez gminę przetarg wygrała spółka Ecogigant ze Stanowic pod Bogdańcem. Jej właściciel Łukasz Trębacz i burmistrz Remigiusz Lorenz podpisali umowę, zgodnie z którą w pierwszej połowie listopada przy ul. Ściegiennego – w pobliżu wejścia do ogródka Jordanowskiego – powstanie nowoczesna i funkcjonalna toaleta publiczna.
 
Toaleta miała powstać już przed rokiem. Przypominamy, że wiosną 2020 r. wyburzone zostały publiczne szalety na plantach, nazywane potocznie przez mieszkańców „metrem”, albo „bunkrem”. Likwidacja szpecącego miasto obiektu była jedną z odsłon programu rewitalizacji zieleni miejskiej i miejsc rekreacji, który wcześniej został zatwierdzony przez odpowiedzialne instytucje i służby. M.in. Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
 
O perturbacjach związanych z tą inwestycją wiele razy informowały lokalne i regionalne media. Przypominamy, że już w 2020 r. gmina przygotowała dokumentację i ogłosiła przetarg, ale konserwator zabytków…. nie wyraził zgody na lokalizację tej inwestycji!
 
W sierpniu ub.r. gmina złożyła zażalenie do Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, który w styczniu br. uchylił postanowienie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. W dniu 8 marca br. WKZ zatwierdził stosowne uzgodnienia, po czym 30 marca burmistrz wydał decyzję o lokalizacji tej inwestycji,
 
- Niestety, musieliśmy ponownie ogłosić przetarg. Decyzja konserwatora niepotrzebnie wstrzymała o rok planowaną przez gminę inwestycję – zaznacza R. Lorenz. 
08-04-2021

Międzyrzecz stawia na budownictwo mieszkaniowe

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz stawia na budownictwo mieszkaniowe
Gmina przystąpiła do spółki, której celem jest wybudowanie na obrzeżach miasta kilku budynków komunalnych. Burmistrz Remigiusz Lorenz widzi w tym same korzyści. – Spółka otrzyma za darmo ziemię od Skarbu Państwa, a my mamy szansę na rządową dotację – mówi.
 
Przy drodze do wsi Święty Wojciech – między Winnicą i suszarnią – maja powstać 84 mieszkania w kilku ośmio i dziesięciorodzinnych budynkach. Szansą na realizacje tych ambitnych planów jest przystąpienie przez gminę do nowej spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Zachodni, a także utworzenie przez rząd Krajowego Zasobu Nieruchomości, który ma ułatwić rozwój budownictwa mieszkaniowego.
 
- Międzyrzecz jest pierwszą lubuską gminą, która przyjęła uchwałę o woli przystąpienia do spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Po nas podobne decyzje podjęli radni ze Świebodzina, Słubic, Kargowej i Strzelec Krajeńskich. Dzięki temu będziemy mogli kolejno postawić siedem budynków w systemie szeregowym – zapowiada Katarzyna Szadkowska, która kieruje Wydziałem Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie.
 
Burmistrz Remigiusz Lorenz podkreśla, że budynki powstaną na działce o powierzchni ponad 1,3 hektara, którą Skarb Państwa przekaże nowopowstałej spółce. – Kolejną korzyścią jest to, że możemy się ubiegać o rządowe pieniądze na realizację tej jakże potrzebnej inwestycji. Gmina wystąpiła już do Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosława Gowina z wnioskiem o dotację w wysokości 3 mln. zł – dodaje R. Lorenz.
Lokalizacja terenów pod budownictwo mieszkaniowe nie jest dziełem przypadku. Jednym z czynników decydujących o wyborze działki koło suszarni była przeprowadzona ostatnio rewitalizacja sąsiadujących z nią terenów i utworzenie tam kolejnego parku.
 
Do tej pory podobnymi inwestycjami zajmowała się jedna z gminnych spółek – Międzyrzeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Dlaczego więc do spółki przystąpiła gmina, a nie MTBS? – Takie rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze dla finansów samorządu. Inwestycja obciążać będzie nowopowstałą spółkę, a nie budżet gminy. Poza tym ten program gwarantuje najemcom możliwość wykupu zajmowanych lokali na własność. Zasada jest taka, że po postawieniu i zasiedleniu pierwszego budynku spółka będzie mogła rozpocząć budowę kolejnego – dodaje burmistrz.
 
Podpisanie umowy miało się odbyć pod koniec marca podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich. Impreza została jednak przesunięta w czasie ze względu na trzecią falę pandemii koronawirusa. – Dlatego obecnie nie możemy mówić o konkretnych terminach rozpoczęcia i zakończenia projektu. Najważniejsze, że zrobiliśmy już pierwsze kroki – dodaje R. Lorenz.
01-04-2021

Kolejna dotacja dla gminy Międzyrzecz. Tym razem na salę sportową!

Ilustracja do informacji: Kolejna dotacja dla gminy Międzyrzecz. Tym razem na salę sportową!
Kojarzycie barak przy Szkole Podstawowej nr 1? Za kilka miesięcy zostanie rozebrany, a w jego miejscu powstanie sala sportowa z kuchnią i stołówką! Gmina dostała 1,8 mln. zł na realizację tego zadania. – To kolejna dotacja na inwestycje realizowane w Międzyrzeczu – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Gmina dostała dziś 1,8 mln. zł na wybudowanie nowoczesnej sali sportowej. – To kolejna dotacja, którą Międzyrzecz otrzymał w ostatnich miesiącach z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wiosną ubiegłego roku  dostaliśmy z tego programu ponad 2,7 mln zł na wybudowanie ulicy Długiej, a w grudniu 2 mln. zł  na kanalizację sanitarną w Kęszycy i Nietoperku – informuje burmistrz.
 
Rządowa dotacja ucieszyła m.in. dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi Monikę Szypszak.  – Od lat czekamy na salę sportową z prawdziwego zdarzenia – komentuje.
 
Sala powstanie w miejscu poniemieckiego baraku, w którym dawniej odbywały się zajęcia najmłodszych klas. Od kilku lat obiekt stoi pusty i powoli popada w ruinę. Za kilka miesięcy zostanie wyburzony, a w jego miejscu wybudowana zostanie nowoczesna i przestronna sala sportowa. – W projekcie ujęliśmy też wybudowanie kuchni oraz stołówki, z której korzystać będą uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 1, a także sąsiadującej z nią Szkoły Podstawowej nr 2– zaznacza Sylwester Suchowski, kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu.
 
Burmistrz zaznacza, że w pobliżu znajduje się wyremontowany przed kilkoma laty nowoczesny stadion sportowy. – Ze znajdującej się w sali stołówki będą mogli korzystać także uczestnicy wydarzeń sportowych, odbywających się na tym obiekcie. Na przykład organizowanych tam przez miasto i nasz ośrodek sportu mitingów lekkoatletycznych oraz innych zawodów o randze ponadpowiatowej – dodaje Remigiusz Lorenz.
 
Jest szansa, że gmina otrzyma kolejną dotację na salę. – Nie spoczywamy na laurach. Wystąpiliśmy do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o ponad 830 tys. zł - zapowiada Katarzyna Szadkowska, która kieruje Wydziałem Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie.
30-03-2021

Toaleta będzie, choć z niepotrzebnym poślizgiem

Ilustracja do informacji: Toaleta będzie, choć z niepotrzebnym poślizgiem
Po trwających ponad pół roku administracyjnych perturbacjach, gmina będzie mogła rozpocząć budowę nowoczesnej i funkcjonalnej toalety publicznej. Furtką do tej inwestycji jest decyzja, którą wydały 30 marca władze Międzyrzecza.
 
Budowę nowej toalety zapowiadaliśmy już w ub.r. Przypominamy, że wiosną 2020 r. wyburzone zostały publiczne szalety na plantach, nazywane potocznie przez mieszkańców „metrem”, albo „bunkrem”. Likwidacja nieestetycznego obiektu była jedną z odsłon programu rewitalizacji zieleni miejskiej i miejsc rekreacji, który wcześniej został zatwierdzony przez odpowiedzialne instytucje i służby. M.in. Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
 
Burmistrz Remigiusz Lorenz zapowiadał wtedy budowę nowoczesnych i funkcjonalnych toalet na miarę XXI wieku, które miały powstać przy ulicy Ściegiennego – w sąsiedztwie Ogródka Jordanowskiego. Gmina przygotowała dokumentację i ogłosiła przetarg, ale Wojewódzki Konserwator Zabytków nie wyraził zgody na lokalizację tej inwestycji.
 
- Decyzja konserwatora niepotrzebnie wstrzymała zaplanowaną przez nas roboty budowlane. Toalety i tak powstaną, gdyż po czasochłonnych procedurach, konserwator wydał korzystne dla nas uzgodnienia. Niepotrzebnie straciliśmy kilka miesięcy czasu – zaznacza R. Lorenz.
 
W sierpniu ub.r. gmina złożyła zażalenie do Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, który 21 stycznie br. uchylił postanowienie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. W dniu 8 marca br. WKZ zatwierdził stosowne uzgodnienia i 15 marca burmistrz Remigiusz Lorenz wydał obwieszczenie o projekcie decyzji w sprawie tzw. lokalizacji inwestycji celu publicznego.
 
- We wtorek, 30 marca, wydana została decyzja o lokalizacji tej inwestycji – informuje Monika Tomaszewska, która kieruje Wydziałem Planowania Przestrzennego w międzyrzeckim magistracie.
 
Burmistrz zaznacza, że gmina już w ub.r. zabezpieczyła w swoim budżecie pieniądze na realizację tego zadania. – Kolejnym krokiem będzie wyłonienie wykonawcy, a ostatnim budowa toalety we wskazanym przez nas miejscu.  – dodaje Remigiusz Lorenz.
02-03-2021

Przy „Jedynce” powstanie sala gimnastyczna z kuchnią i stołówką

Ilustracja do informacji:  Przy „Jedynce” powstanie sala gimnastyczna z kuchnią i stołówką
Miasto wystąpiło o dotację i uzyskało pozwolenie na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi. Burmistrz Remigiusz Lorenz podkreśla, że w nowoczesnym obiekcie znajdować się będzie także stołówka i kuchnia, z których korzystać będą uczniowie pobliskiej „dwójki” oraz uczestnicy odbywających się na stadionie imprez sportowych.
 
Sala ma być kolejną sportową wizytówką gminy. – Uczniowie czekają na ten obiekt od lat. Przygotowując dokumentację postanowiliśmy rozwiązać jednocześnie problem braku przestronnej jadalni. Dlatego w projekcie ujęliśmy też kuchnię ze stołówką – zaznacza Sylwester Suchowski, kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu.
 
Koszt inwestycji oszacowano wstępnie na nieco ponad 4 mln zł. Jest szansa, że na jej realizację miasto wyłoży ze swojego budżetu tylko 600 tys. zł. Jak to możliwe? - Wystąpiliśmy o 3 mln. 423 tys. zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych. To aż 80 procent planowanych kosztów – wylicza Katarzyna Szadkowska, która kieruje Wydziałem Rozwoju Gospodarczego.
 
Obiekt ma powstać w miejscu zamkniętego już baraku, w którym dawniej uczyli się najmłodsi uczniowie „jedynki”. Burmistrz Remigiusz Lorenz podkreśla, że w pobliżu znajduje się wyremontowany przed kilkoma laty nowoczesny stadion sportowy. – Ze znajdującej się w sali stołówki będą mogli korzystać także uczestnicy wydarzeń sportowych, odbywających się na stadionie. Na przykład organizowanych przez miasto i nasz ośrodek sportu mitingów lekkoatletycznych oraz innych zawodów o randze ponadpowiatowej – dodaje burmistrz.
 
Harmonogram realizacji inwestycji – m.in. termin jej rozpoczęcia i zakończenia – poznamy po ogłoszeniu wyników naboru wniosków. – Liczymy na pozytywną decyzję. Otrzymaliśmy już dwie dotacje z tego programu. Pierwsza na budowę ulicy Długiej, a drugą na kanalizację sanitarną w Kęszycy i Nietoperku – wylicza R. Lorenz.
1 2 3 4 5 6 ... 15