Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Inwestycje gminne

28-02-2021

Nowoczesny i świetnie wyposażony. Taki jest nowy żłobek w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Nowoczesny i świetnie wyposażony. Taki jest nowy żłobek w Międzyrzeczu
Kolejną wizytówką międzyrzeckiej oświaty jest Klub Dziecięcy (żłobek), który od poniedziałku, 1 marca, będzie drugim domem dla 48 dzieci z Międzyrzecza. – Wybudowaliśmy i wyposażyliśmy go dzięki dwóm dotacjom – zaznaczał burmistrz Remigiusz Lorenz podczas oficjalnego otwarcie placówki.
 
Żłobek powstał przy przedszkolu nr 4 „Bajkowa Kraina”. Podczas oficjalnego otwarcia symboliczną wstęgę przecięli wojewoda Władysław Dajczak, burmistrz Remigiusz Lorenz, przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Budych i dyrektorka placówki Hanna Sikorska.
 
- Pragnę panu pogratulować panie burmistrzu. Rodzice będą naprawdę szczęśliwi, że ich pociechy będą tutaj miały profesjonalną opiekę – mówił wojewoda, który wręczył dyrektorce karton z zabawkami dla maluchów.
 
Burmistrz podkreślał, że placówka będzie drugim domem dla 48 dzieci w wieku od jednego do trzeciego roku życia. We wrześniu otwarty w niej zostanie kolejny oddział dla 24 dzieci. Dlatego opieka objętych zostanie łącznie 72 maluszków.
 
Placówka będzie kolejną wizytówką międzyrzeckiej oświaty. Od poniedziałku, 1 marca, maluchy będą korzystać z przestronnych i nowocześnie wyposażonych pomieszczeń do leżakowania i zabaw. – W żłobku jest kuchnia, pomieszczenia socjalne dla pracowników i systemy elektroniczne zapewniające bezpieczeństwo dzieci – mówi R. Lorenz.
 
Gmina zapłaciła za wybudowanie żłobka 2 mln. 964 tys. zł. Burmistrz zaznacza jednak, że z własnego budżetu wydała niespełna 600 tys. zł. Jak to możliwe? – Na jego budowę i działalność otrzymaliśmy dwie dotacje. W 2019 r. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego przyznał nam 787 tys. zł z Europejskiego Funduszu Społecznego, a przed rokiem dostaliśmy 1 mln. 584 tys. zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Drugą dotację otrzymaliśmy z rządowego programu Maluch Plus, dlatego oficjalna nazwa placówki to Klub Dziecięcy – wylicza samorządowiec.
 
Koszt pobytu jednego dziecka w żłobku oszacowano na tysiąc złotych miesięcznie (bez kosztów wyżywienia) W placówce powstały dwie grupy, każda z nich liczy po 24 dzieci. Pierwsza utworzona została dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego. – Za pobyt tych dzieci i ich wyżywienie płaci Unia Europejska, dlatego ponoszona przez rodziców opłata wynosi 100 złotych miesięcznie – dodaje I. Korejwo.
 
Burmistrz akcentuje, że celem unijnego programu jest aktywizacja zawodowa rodziców, którzy do tej pory ze względu na konieczność opieki nad dziećmi nie mogli podjąć, lub kontynuować pracy. - Dzięki unijnemu wsparciu ich mamy wróciły, lub już niebawem będą mogły wrócić do pracy – dodaje samorządowiec. - Projekt ten potrwa 24 miesiące i po tym terminie rodzice będą objęci tą samą opłatą, która obowiązuje w drugiej grupie.
 
Druga grupa finansowane jest z budżetu gminy Międzyrzecz. W związku z tym, iż grupa ta funkcjonuje bez wsparcia finansowego z Unii Europejskiej, opłata stała wynosi 500 zł za dziecko. W przypadku rodzin objętych Międzyrzecką Kartą Rodzina Trzy Plus jest obniżona dodatkowo o 50 zł.
 
- Koszt pobytu dziecka w tej grupie wynosić będzie tysiąc złotych, ale gmina dopłaca do każdego malucha po 500 złotych – dodaje I. Korejwo. – Po 500 złotych na każde dziecko jest również przekazywane z budżetu gminy dla żłobka niepublicznego. Mimo naszego wsparcia, opłaty w placówce prywatnej są na wyższym poziomie, niż w gminnych przedszkolach i żłobku.
 
Burmistrz zaznacza, że gmina wystąpi z wnioskiem o kolejną dotację na utworzenie następnego żłobka. – Czekamy na ogłoszenie naborów oraz liczymy na dalsze wsparcie ze strony wojewody i zarządu województwa – zapowiada R. Lorenz.
17-02-2021

Razem po unijne dotacje

Ilustracja do informacji: Razem po unijne dotacje
Tworzony przez gminy Międzyrzecz, Świebodzin i Sulęcin tzw. Miejski Obszar Funkcjonowania ma być jednym z filarów gospodarczej prosperity regionu. Został ujęty w strategii rozwoju województwa Lubuskie 2030, zaprezentowanej podczas wczorajszej sesji sejmiku. – Dla naszych gmin to szansa na pozyskanie unijnych dotacji i inwestorów – zaznacza Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.
 
Miejski Obszar Funkcjonowania powstaje dzięki porozumieniom, podpisanym w ub.r. przez burmistrzów trzech gmin: Remigiusza Lorenza z Międzyrzecza, Tomasza Sielickiego ze Świebodzina i Dariusza Ejcharta z Sulęcina. – Łączy nas położenie przy ważnych arteriach komunikacyjnych, które są przysłowiowym oknem nie tylko na region i kraj, ale także na całą Europę – mówi R. Lorenz.
 
Burmistrz Międzyrzecza podkreśla znaczenie autostrady A2 i drogi ekspresowej S3 oraz skrzyżowania tych tras między Międzyrzeczem i Świebodzinem. – To ogromna szansa na rozwój naszych gmin oraz magnes dla ewentualnych inwestorów, którzy szukają np. terenów pod centra logistyczne. W powstającym właśnie Międzyrzeckim Parku Przemysłowym numer dwa czekają na nich działki o łącznej powierzchni ponad stu hektarów  – dodaje.
 
Główne punkty porozumienia dotyczą planowania strategicznego i przestrzennego oraz rozwoju gospodarczego i wspólnych działań na rzecz pozyskiwania inwestorów. Pozostałe dotyczą rewitalizacji obszarów zdegradowanych, ochrony dziedzictwa kulturowego, ochrony środowiska, oświaty, kultury, sportu i turystyki, a także podnoszenia kompetencji i umiejętności mieszkańców oraz poprawy infrastruktury.
 
W województwie powstają obecnie cztery takie obszary. Zostały ujęte w strategii rozwoju regionu do 2030 r., zaprezentowanej podczas poniedziałkowego posiedzenia Sejmiku Województwa Lubuskiego. – To bardzo dobra informacja dla naszych mieszkańców. Chodzi o to, że wspólnie z sąsiadami mamy większe szanse na unijne dotacje na inwestycje związane z rozbudową infrastruktury. Sprawdza się stara zasada, że razem można więcej. Szczegóły określi ustawa, której projekt ma być gotowy w ciągu kilku najbliższych tygodni – dodaje burmistrz Międzyrzecza.
 
Samorządowcy zgodnie zaznaczają, że Miejskie Obszary Funkcjonowania dla tworzących je samorządów mają być furtką do rządowych i unijnych pieniędzy. Zarząd województwa uznał, że do naszego MOF może ewentualnie przystąpić także gmina Przytoczna – po uprzedniej analizie celowości takiego przedsięwzięcia.  Jej wójt Bartłomiej Kucharyk i R. Lorenz podpisali już list intencyjny w tej sprawie.  
 
Na zdjęciu: Fundamentem MOF jest umowa, podpisana we wrześniu ub.r. przez (od lewej) burmistrza Świebodzina Tomasza Sielickiego, burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza i burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta.
08-02-2021

Wspólne inwestycje za unijne pieniądze

Ilustracja do informacji: Wspólne inwestycje za unijne pieniądze
Prace nad dokumentacją i realizacja planowanych inwestycji były tematem roboczego spotkania skwierzyńskich i międzyrzeckich urzędników. Stawką jest prawie 10 mln. zł unijnej dotacji, którą gminy Skwierzyna, Międzyrzecz i Przytoczna dostały na uzbrojenie terenów pod inwestycje. – Roboty budowlane ruszą w przyszłym roku – zapowiada burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz.
 
Spotkanie odbyło się w skwierzyńskim magistracie. Naszą gminę reprezentowali m.in. zastępca burmistrza Agnieszka Śnieg, skarbnik Kamila Anioł-Szymańska, kierowniczka Wydziału Rozwoju Gospodarczego Katarzyna Szadkowska i kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji Sylwester Suchowski. Gospodarzem był burmistrz Skwierzyny Lesław Hołownia, któremu asystowali m.in. zastępca Wojciech Kowalewski, skarbnik Agnieszka Laszczak i kierownik Referatu, Inwestycji, Drogownictwa i Melioracji Zbigniew Moraczyński.
 
Tematem spotkania były wspólne inwestycje, na które Międzyrzecz, Skwierzyna i Przytoczna dostały unijną dotację w wysokości 9 mln. 802 tys. zł. (Międzyrzecz dostał 4 mln. 893 tys. zł, Skwierzyna 4 mln. 229 tys. zł, a Przytoczna 700 tys. zł.).
 
– Dotację przeznaczymy na uzbrojenie Międzyrzeckiego Parku Przemysłowego Numer Dwa, który powstaje przy ulicy Rokitniańskiej. Dzięki tym pieniądzom doprowadzimy tam wodę, sieć kanalizacyjną i prąd oraz wybudujemy drogę z oświetleniem i ścieżką pieszo-rowerowej – wylicza R. Lorenz.
 
Urzędnicy uzgodnili, że do końca br. gminy opracują dokumentację i uzyskają pozwolenia, a w 2022 r. mają się rozpocząć prace budowlane. W przypadku Międzyrzecza całkowity koszt inwestycji wyniesie 6 mln. 796 tys. zł.
 
Drugi Międzyrzecki Park Przemysłowy ma być kolejnym filarem rozwoju gospodarczego miasta i gminy. Na inwestorów czekają tam działki o łącznej powierzchni ponad 100 ha. Przedsiębiorcy będą mogli inwestować na gruntach gminy oraz na otaczających je działkach należących do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
01-02-2021

Miasto planuje kolejną inwestycję

Ilustracja do informacji: Miasto planuje kolejną inwestycję
Budowa bloku komunalnego i źródła sfinansowania planowanej inwestycji były tematem wideospotkania miejskich urzędników z przedstawicielem Banku Gospodarstwa Krajowego. – Liczymy na dotację i preferencyjny kredyt – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Spotkanie z przedstawicielem BGK odbyło się za pośrednictwem internetu. Oprócz burmistrza Remigiusza Lorenza w rozmowie uczestniczyli jego zastępczyni Agnieszka Śnieg, kierowniczka Wydziału Rozwoju Gospodarczego Katarzyna Szadkowska i prezes Międzyrzeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Adam Koziński.
 
- Przymierzamy się do budowy budynku wielorodzinnego. Realizacja tej inwestycji zależy jednak od tego, czy otrzymamy na nią dotacje i preferencyjny, niskooprocentowany kredyt. Samorządom pomaga w takich sytuacjach Bank Gospodarstwa Krajowego, dlatego naszym rozmówcą był jego przedstawiciel. To było bardzo owocne spotkanie, niebawem spotkamy się ponownie i będziemy rozmawiać o szczegółach. Część tych mieszkań mogłaby powstać na zasadach komercyjnych. Chcemy, żeby najemcy mogli je wykupić na własność – mówi R. Lorenz.
 
Furtką do rządowych pieniędzy i rozpoczęcia inwestycji jest tzw. pakiet mieszkaniowy, który zakłada wsparcie finansowe dla gmin budujących lokale komunalne i socjalne.

 
04-01-2021

Nowe tablice z nazwami ulic

Ilustracja do informacji: Nowe tablice z nazwami ulic
Niebawem w mieście rozpocznie się wymiana tablic z nazwami ulic. Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że nowe są bardziej estetyczne i w dodatku zawierają informacje kto jest właścicielem danej drogi i odpowiada za jest stan techniczny.
 
Nowe tablice utrzymane są w biało-niebieskich barwach miasta. Oprócz herbu Międzyrzecza i nazwy ulicy umieszczono na nich informację o tym, kto jest jej zarządcą.
 
– W mieście mamy ulice wojewódzkie, powiatowe i gminne. Dzięki informacjom o ich właścicielu mieszkańcy i kierowcy spoza Międzyrzecza będą wiedzieć, kto odpowiada za ich stan techniczny i bieżące utrzymanie. Czyli odśnieżanie, wykaszanie poboczy, czy naprawę ewentualnych dziur i kolein – zaznacza burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz.

Za pierwszą partię tablic gmina zapłaciła 23 tys. zł. – Zaczniemy od wymiany tablic znajdujących się w najgorszym stanie, a także na najważniejszych drogach oraz tych ulicach, które powstały w ostatnich latach - informuje Dorota Nowak, która kieruje Wydziałem Gospodarki Mieniem w międzyrzeckim ratuszu.
21-12-2020

Na rynku kończy się przebudowa fontanny. Jutro odbędzie się tam próbny rozruch instalacji

Ilustracja do informacji: Na rynku kończy się przebudowa fontanny. Jutro odbędzie się tam próbny rozruch instalacji
Modernizacja fontanny rozpoczęła się przed kilkoma tygodniami. W miejscu niezbyt estetycznego i nieczynnego od kilku lat wodotrysku powstaje fontanna posadzkowa. Woda będzie tryskać do góry z 20 dysz zamontowanych w granitowych płytach.

Instalacja ma być sterowana elektronicznie. Gejzery wody będą podświetlane, a ich wysokość i częstotliwość mają być regulowane komputerowo. Próba odbędzie się prawdopodobnie we wtorek, 22 grudnia, ale fontanna uruchomiona zostanie dopiero wiosną. Po tzw. odbiorze zostanie otoczona gazonami na kwiaty i ławeczkami, które będą ją dodatkowo zabezpieczać przed przypadkowym wjechaniem pojazdów. 
 
Gmina zapłaci wykonawcy około 140 tys. zł. Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że to jedna z kilkudziesięciu inwestycji, zrealizowanych w br. w gminie Międzyrzecz.
 
Podobne instalacje są zazwyczaj montowane w centrach miast – na reprezentacyjnych skwerach i placach. Często pełnią rolę kurtyn wodnych. Mogą bowiem służyć jako tzw. "splash pad"- czyli pluskowiska dla dzieci, które mogą wbiegać między tryskające spod posadzki strumienie wody.
18-12-2020

Muzeum w kształcie bunkra

Ilustracja do informacji: Muzeum w kształcie bunkra
W Pniewie trwa rozbudowa Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy. Inwestycja budzi ogromne zainteresowanie mediów. – Reportaże na ten temat to ogromna, darmowa promocja i bunkrów i gminy – zaznacza  zastępca burmistrza Agnieszka Śnieg. 
 
 
Międzyrzeckie bunkry to turystyczna wizytówka nie tylko gminy i powiatu, ale całego regionu. Prawdziwym przebojem jest podziemna trasa w Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie, którą każdego roku zwiedzają dziesiątki tysięcy ciekawskich  z całego świata. Za kilka miesięcy goście będą rozpoczynać wycieczki w nowym, przestronnym pawilonie wystawienniczym, w którym znajdować się będą również pomieszczenia socjalne, magazyny, biura, salka multimedialna, toalety i kasa.
Nowa siedziba muzeum będzie miała kształt bunkra. Inwestycja rozpoczęła się latem br., obecnie wykonawca przygotowuje się do pokrycia budynku dachem. – Bunkry i prace budowlane cieszą się ogromnym zainteresowaniem mediów. Również tych ogólnopolskich – zaznacza dyrektor muzeum Leszek Lisiecki.
 
Obszerny reportaż na temat bunkrów i przebudowy muzeum ukazał się ostatnio na łamach „Gazety Lubuskiej”. W środę, 16 grudnia, w Pniewie gościł red. Roman Czejarek z programu pierwszego Polskiego Radia. Nagrywał reportaż, który usłyszymy 2 stycznia przyszłego roku w audycji „Jedyne Takie Miejsce” w radiowej „jedynce”.
 
- To ogromna, darmowa promocja naszych bunkrów i gminy – zaznacza zastępca burmistrza Agnieszka  Śnieg, która rozmawiała z dziennikarzem o inwestycji w Pniewie.  
O rozbudowie muzeum informowaliśmy już wiele razy w lokalnych mediach i na naszych stronach internetowych. Przypominamy, że inwestycja składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest właśnie rozbudowa pawilonu wystawienniczego, drugim zaś uruchomienie w podziemiach kolejki wąskotorowej. – Oba etapy mają się zakończyć we wrześniu przyszłego roku, ale jest szansa, że pawilon otwarty zostanie już w czasie wakacji – mówi dyrektor muzeum Leszek Lisiecki.
Obecnie muzeum jest zamknięte ze względu na epidemię koronawirusa i związane z nią zaostrzenie przepisów. Dyrektor Lisiecki liczy, że w ciągu najbliższych miesięcy uda się opanować pandemię i placówka zostanie otwarta.
 
Koszt inwestycji wyniesie prawie 4,2 mln. zł. Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że realizacja tego zadania jest możliwa dzięki unijnej dotacji w wysokości ponad 3 mln. 200 tys. zł. - Już w poprzedniej kadencji zleciłem dyrektorowi, żeby szukał pieniędzy na te inwestycje. Ich realizacja przyczyni się do podniesienia atrakcyjności naszych bunkrów i powinna się przełożyć na zwiększenie liczby turystów odwiedzających bunkry i naszą gminę – podkreśla samorządowiec.
 
Inwestycja jest realizowana w ramach polsko-niemieckiego projektu „Na Szlaku Wspólnej Historii”. Partnerem Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie jest w muzeum w Seelow w Niemczech. – Nasze bunkry są unikatem w skali całej Europy. Muzeum i bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego są największą atrakcją turystyczną gminy. Ich ranga daleko wybiega poza nasz powiat. Są marką doskonale znaną i rozpoznawalną nie tylko w regionie, ale w całym kraju i poza jego granicami. Musimy w pełni wykorzystać ich ogromny potencjał turystyczny – podkreśla R. Lorenz.
09-12-2020

Kolejna dotacja dla gminy Międzyrzecz

Ilustracja do informacji: Kolejna dotacja dla gminy Międzyrzecz
Mamy bardzo dobrą informację dla mieszkańców Kęszycy i Nietoperka. Gmina dostała 2 mln, zł na wybudowanie kanalizacji sanitarnej w tych miejscowościach.
 
Wojewoda lubuski Władysław Dajczak ogłosił wczoraj, że gminy i powiaty z naszego regionu otrzymają prawie ćwierć miliarda złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na liscie ponad 70 zatwierdzonych projektów nie mogło zabraknąć wniosku zlozonego przez władze Międzyrzecza.
 
- Dostaliśmy 2 miliony złotych na budowę kanalizacji sanitarnej w Kęszycy i w Nietoperku – dodaje burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Przyłączenie Kęszycy i Nietoperka do kanalizacji sanitarnej będzie możliwe dzięki temu, że w sierpniu ub.r. władze gminy wybudowały nową oczyszczalnię w Kęszycy Leśnej. Planując instalację przewidziały, że będą w niej oczyszczane również ścieki z dwóch sąsiednich miejscowości. Ich mieszkańcy czekają na to od wielu lat.
 
Burmistrz zaznacza, że to kolejna dotacja z tego programu dla gminy Międzyrzecz. – Latem otrzymaliśmy ponad 2,7 miliona złotych na budowę ulicy Długiej – dodaje.
09-12-2020

Zasłużony muzealnik doczekał się własnej ławeczki z rzeźbą

Ilustracja do informacji: Zasłużony muzealnik doczekał się własnej ławeczki z rzeźbą
Na skwerze przy głównym skrzyżowaniu stanęła granitowa ławeczka z rzeźbą Alfa Kowalskiego. – Alf był jedną z najwybitniejszych i najbardziej zasłużonych mieszkańców w powojennej historii Międzyrzecza – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Ławeczkę i rzeźbę zamontowano 4 grudnia na plantach między ul. Kazimierza Wielkiego i rynkiem. Odlana z brązu postać Alfa jest naturalnej wielkości. Siedzi na ławeczce z granitu, na głowie ma charakterystyczny beret, lewą ręką opiera się o ramę obrazu.
 
- Założyciel i wieloletni kustosz naszego muzeum był także malarzem i działaczem społecznym. Zapraszał do Międzyrzecza artystów, wybitnych przedstawicieli świata kultury i nauki – mówi znawcza historii Ziemi Międzyrzeckiej i wieloletni pracownik muzeum Ryszard Patorski. – Przyjął mnie do pracy w muzeum i wiele lat był moim szefem. Zaraził mnie i wiele innych osób pasją oraz miłością do naszego miasta i jego historii. Bardzo dobrze go wspominam. Był mentorem wielu muzealników.
 
Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że A Kowalski, był jedną z najwybitniejszych i najbardziej zasłużonych postaci w powojennej historii miasta.  - W pełni zasłużył na takie upamiętnienie. Zapraszam mieszkańców i turystów do robienia pamiątkowych zdjęć na ławeczce – mówi.
 
Muzealnik Rafał Mikuła zastanawia się, czy wokół ławeczki z rzeźbą powstanie jakaś miejska legenda. – Na przykład o tym, że dotkniecie tak zwanej antenki na berecie Alfa przyniesie szczęście na egzaminach maturalnych, albo do Akademii Sztuk Pięknych – mówi.
 
Autorem rzeźby jest znany gorzowski artysta Michał Bajsarowicz. – Waży około 160 kilogramów. Pracowałem nad nią miesiąc – mówi artysta.
 
Burmistrz podkreśla, że ławeczka z rzeźba muzealnika jest ostatnią odsłoną dobiegającego końca programu rozwoju zieleni i miejsc rekreacji, o którym wiele razy informowaliśmy na stronach internetowych gminy i w lokalnych mediach. Przypominamy, że  to największa tegoroczna inwestycja w naszej gminie. Jej łączny koszt wynosi 10,2 mln zł. – Na jej realizację dostaliśmy ponad 4,6 mln zł. z  programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – dodaje R. Lorenz. - Na efekty zmian musimy poczekać do wiosny, kiedy miasto zazieleni się i zakwitnie.
 
Alf Kowalski urodził w 1914 r. w Zamościu. Do Międzyrzecza przyjechał po zakończeniu drugiej wojny światowe. Zawodową karierę rozpoczął w referacie kultury w starostwie, gdzie zajmował się ratowaniem dóbr kultury. Dzięki jego zaangażowaniu i determinacji, w 1946 r. w Międzyrzeczu powstało muzeum, które w 1949 r. przeniesiono do w dawnej siedziby starostów międzyrzeckich. Zmarł w 1993 r. w Piasecznie koło Warszawy.
04-12-2020

Rusza nabór do Klubu Dziecięcego (żłobka)

Ilustracja do informacji: Rusza nabór do Klubu Dziecięcego (żłobka)
Od poniedziałku 7 grudnia do piątku 18 grudnia trwa nabór do Klubu Dziecięcego (placówka opieki dla dzieci od 1 do 3 roku życia).
Miejsca opieki zostały utworzone dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze środków Europejskiego Funduszy Społecznego, w związku z czym w pierwszej kolejności skierowany jest on do rodziców/opiekunów prawnych (kobiet) dzieci będących:
 
 
  • osobami bezrobotnymi,
  • osobami biernymi zawodowo (w tym osobami, które przerwały karierę zawodową ze względu na urodzenie dziecka lub pozostającymi na urlopie wychowawczym),
  • osobami pracującymi (w tym osobami przebywającymi na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim),
  • osobami samotnie wychowującymi dzieci,
  • osobami z rodzin wielodzietnych
  • osobami z rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.
Wypełnione dokumenty należy składać w godzinach od 8.00 do 15.00 w Gminnym Zespole Oświaty przy ul. Wojska Polskiego, lub przesyłać pocztą na adres GZO.
Więcej informacji uzyskać można poprzez kontakt z Gminnym Zespołem Oświaty, ul. Wojska Polskiego 13B (pok. 201), 66-300 Międzyrzecz, tel. 95 741 10 65, 797 596 545, e-mail
 

Dokumenty do pobrania znajdują się poniżej.
Informujemy, iż staraliśmy się przygotować je pod kontem zapewnienia dostępności informacyjnej osobom niewidomym i niedowidzącym, jeśli mimo wszystko odczytanie ich stanowiłoby dla Państwa jakikolwiek problem, prosimy o kontakt z naszym Koordynatorem Dostępności  (e-mail, tel. 95 742 69 84). 
 
UWAGA!!! Informujemy, iż aktualny nabór jest pierwszym z dwóch, które będą prowadzone. Aktualny, jak wyżej wskazano, prowadzony jest w ramach realizowanego projektu, którego celem jest ułatwienie kobietom powrócić na rynek pracy, stąd określenie grupy docelowej. Informujemy, iż kolejny nabór prowadzony będzie na zwykłych zasadach i odbędzie się w styczniu 2021.
 
 
Formularz Zgłoszeniowy                                                                                      
1 2 3 4 5 6 ... 15