Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Aktualności

09-11-2020

Nie będzie oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości

Ilustracja do informacji: Nie będzie oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości
Ze względu na pandemię koronawirusa COVID 19 i związane z nią obostrzenia, zrezygnowano w oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, czyli przemarszu orkiestry, kompanii honorowej wojska, mieszkańców i pocztów sztandarowych pod Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego oraz uroczystości przed pomnikiem.
 
Informujemy jednocześnie, że 11 listopada w godzinach od 11.00 do 13.00 stacjonująca w naszym mieście 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana wystawi wartę przed Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego. Delegacje instytucji i stowarzyszeń oraz osoby prywatne będą mogły tam składać kwiaty.
 
Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i stosowanie się do zaostrzonych przepisów sanitarno-epidemicznych. Przypominamy, że obecnie obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób.
 
O godz. 12.00 w kościołach pw. Św. Wojciecha i Św. Jana Chrzciciela odprawione zostaną Msze Święte za Ojczyznę – zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami (o godz. 18.00 podobna msza odbędzie się w kościele-sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski).
 
Apelujemy do mieszkańców, aby w związku z dynamicznie rozwijającą się epidemią koronawirusa, na bieżąco monitorowali sytuację pandemiczną i stosowali się do obowiązujących aktualnie obostrzeń. 
 
Prosimy o wywieszenie w tym dniu flag państwowych.
05-11-2020

Nowe kroki w walce z koronawirusem: ostatni etap przed narodową kwarantanną

Ilustracja do informacji: Nowe kroki w walce z koronawirusem: ostatni etap przed narodową kwarantanną
Od 7 do 29 listopada w całym kraju obowiązywać będą nowe, zaostrzone przepisy, których celem jest zahamowanie pandemii koronawirusa – ogłosił je wczoraj premier Mateusz Morawiecki.
 
Wprowadzamy kolejne zasady bezpieczeństwa. Co się zmieni? Od 9 listopada klas 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Wszyscy uczniowie i studenci będą uczyć się w domu do 29 listopada. Placówki kultury, m.in. kina i muzea, będą niedostępne dla publiczności. Zmniejszamy także limit osób przebywających w sklepach oraz kościołach. Ograniczamy także działalność galerii handlowych. Hotele będą dostępne tylko dla gości podróżujących służbowo. Cała Polska jest wciąż w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują. Zdecydowane kroki i społeczna dyscyplina to jedyna szansa, aby zatrzymać przyrost zakażeń i zapobiec całkowitemu zamknięciu gospodarki.
 
 
Najważniejsze zmiany
 • Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych – od 9 listopada do 29 listopada;
 • Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych – do 29 listopada;  
Uwaga! Dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki nad dziećmi w szkołach. Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.
 • Zamknięcie placówek kultury: teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, ognisk muzycznych – od 7 listopada do 29 listopada;  
 • Hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej – od 7 listopada do 29 listopada;
 • Ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych. Otwarte pozostają punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą;
 • Pozostały handel: w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2 (bez zmian) – od 7 listopada do 29 listopada
 • Kościoły: 1 os/15m2 – od 7 listopada do 29 listopada  
Aktualne środki bezpieczeństwa przedłużamy do 29 listopada:
 • od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna
 • w transporcie publicznym zajętych 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich
 • zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni
 • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
 • zawieszenie działania sanatoriów
 • zawieszenie stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos
 • ograniczenie zgromadzeń publicznych do max. 5 osób
 • zakaz organizowania spotkań i imprez
 • ograniczenie przemieszczania się osób 70+ (z wyjątkiem obowiązków zawodowych i zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego)
10 działań antykryzysowych dla firm
W związku z nowymi obostrzeniami, które dotkną część branż, przygotowaliśmy 10 działań antykryzysowych dla polskich przedsiębiorców.
1. Dofinansowanie kosztów stałych dla MŚP z branż najbardziej dotkniętych restrykcjami
Subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR w wysokości do 70% niepokrytych przychodami kosztów stałych pod warunkiem spadku przychodów o 30% względem tego samego okresu 2019 r.
Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi
2. Umorzenie subwencji z Tarczy Finansowej z PFR
Umorzenie subwencji finansowych z PFR dla MŚP dla sektorów objętych restrykcjami sanitarnymi pod warunkiem skumulowanego spadku przychodów od marca 2020 r. do marca 2021 r. o co najmniej 30%.
Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi
3. Wydłużenie programu Tarczy Finansowej dla Dużych Firm do 31.03.2021 r. (wnioski) oraz do 31.06.2020 r. (wypłaty)
Zmiana zasad liczenia szkody z powodu COVID-19 w pożyczkach preferencyjnych z obecnego marzec – sierpień 2020 r. na marzec 2020 r. – marzec 2021 r.,zgodnie z pierwotnym kształtem programu
Wdrożenie szybkiej ścieżki dla dużych MŚP
Dla kogo: duże firmy, duże MŚP, wszystkie branże
4. Pożyczki długoterminowe z gwarancją
Kontynuacja gwarancji deminimis dla MŚP oraz gwarancji płynnościowych dla dużych firm. Konsultacje z Komisją Europejską możliwości w dopłat na pokrycie rat dla pożyczek na okres 6 lat dla branż dotkniętych restrykcjami
Dla kogo: wszystkie branże oraz branże objęte restrykcjami sanitarnymi
5. Dofinansowanie zatrudnienia
Kontynuacja dopłat do miejsc pracy z FGŚP w postaci postojowego i obniżonego wymiaru czasu pracy
Dla kogo: wszystkie branże
6. Przedłużenie postojowego
Przedłużenie wypłaty postojowego dla branż objętych restrykcjami
Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi
7. Zwolnienie ze składek na ZUS
Przedłużenie zwolnienia dla branż dotkniętych restrykcjami
Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi
8. Dofinansowanie zmiany zakresu działalności w ramach Dotacji na biznes
Zwiększenie kwoty dotacji z 6 do 8-krotności średniego wynagrodzenia oraz rozszerzenie polegające dofinansowaniu nie tylko nowej działalności, ale także zmiany zakresu aktualnej działalności. Finansowanie udzielane przez PUP
Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi
9. Polityka drugiej szansy
Dofinansowanie ARP kosztów związanych z restrukturyzacją przedsiębiorstw
Dla kogo: przedsiębiorstwa w restrukturyzacji
10. Dofinansowanie leasingu
Pokrycie kosztów leasingu przez ARP
Dla kogo: branża transportowa
Potrzebne są zdecydowane działania
Robimy wszystko, żeby przygotować Polskę na nadchodzące tygodnie. Działamy profilaktycznie i z myślą o przyszłości. Budowa szpitala na PGE Narodowy dobiega końca, kolejne szpitale tymczasowe powstaną w każdym województwie, powiększyliśmy bazę izolatoriów i liczbę łóżek w szpitalach, tarcze antykryzysowe wciąż wspierają polskie firmy, wprowadzamy testy antygenowe oraz pulsoksymetry. To tylko niektóre z podjętych działań w walce z wirusem.
Musimy jednak podjąć kolejne trudne decyzje, które są konieczne, aby nie doprowadzić do krytycznej sytuacji w naszym kraju. Nie chcemy dopuścić do całkowitego zamknięcia gospodarki. Od nas wszystkich zależy, w którym kierunku rozwinie się druga fala epidemii koronawirusa. Musimy wrócić do zbiorowej dyscypliny, przestrzegać zasad i nie bagatelizować ryzyka zakażenia się. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.
Zalecenie DDMA+W
Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania. Rozszerzamy zasadę DDMA na DDMA+W, czyli:
 • Dystans
 • Dezynfekcja
 • Maseczka
 • Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
 • Wietrzenie
Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto też często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, szczególnie w miejscach pracy czy placówkach oświatowych.
Walkę z zagrożeniem wspiera też aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe.  Jest ona w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.
03-11-2020

Uwaga: Zmiana trybu pracy Urzędu Miejskiego

Ilustracja do informacji: Uwaga: Zmiana trybu pracy Urzędu Miejskiego
Zgodnie z wczorajszym rozporządzeniem Rady Ministrów, do 4 grudnia br. kierownicy urzędów administracji publicznej i jednostek organizacyjnych wykonujących zadania publiczne mają polecić pracownikom wykonywanie pracy zdalnie, czyli w domach. Zmiana przepisów dotyczy m.in. Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu. Oznacza to, że mieszkańcy naszej gminy muszą się liczyć z ewentualnym wydłużeniem procedur administracyjnych (trybu administracyjnego) przy załatwianiu urzędowych spraw w UM.
 
 
- Oczywiście będziemy się starać, żeby do tego nie doszło i związane z tym utrudnienia były jak najmniejsze. Zmiana przepisów dotyczących funkcjonowania urzędów administracji publicznej, w tym również samorządów, ma w głównej mierze ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, ochronę interesantów, jak i urzędników naszej gminy – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
O pracy urzędu będziemy na bieżąco informować Państwa na stronie internetowej gminy i na FB
02-11-2020

Zaproszenie Wojewody Lubuskiego do udziału w akcji „Niepodległa dla Hymnu”

Ilustracja do informacji: Zaproszenie Wojewody Lubuskiego do udziału w akcji „Niepodległa dla Hymnu”
 
Zbliża  się 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. W epidemii koronawirusa nie możemy celebrować Narodowego Święta Niepodległości w pełnej formie z należytą oprawą jak dotychczas, lecz pozostając w domach wciąż możemy zaangażować się w akcję Niepodległa do hymnu. Pomimo obostrzeń podtrzymajmy tradycję i w tym roku odśpiewajmy hymn państwowy w domach pokazując,
iż wciąż potrafimy się jednoczyć.
 
Wolna i niepodległa Polska to wartość wszystkich Polaków. Narodowe Święto Niepodległości to zarówno wydarzenia z 1918 roku oraz trwający wciąż proces odbudowy polskiej państwowości poprzez wszelkie przedsięwzięcia mające na celu przywrócenie porządku publicznego, inwestycji dążących do rozwoju kraju i umożliwiające organizację życia codziennego Rodaków. Podczas minionych edycji akcji Niepoległa do hymnu, Mazurek Dąbrowskiego hucznie zabrzmiał w oficjalnych uroczystościach państwowych oraz innych spotkań na terenie kraju oraz poza jego granicami.
 
Aktualnie, w sytuacji ogólnoświatowej pandemii, zachęcam do celebracji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w skromnym gronie poprzez odśpiewanie hymnu państwowego w samo południe tego dnia. Zachęcam również do wywieszenia biało-czerwonej flagi przed domem, na balkonie oraz do złożenia symbolicznych wiązanek i zniczy w miejscach upamiętniających podniosłe wydarzenia sprzed 102 lat bez udziału zgromadzonych mieszkańców oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Ważne, żebyśmy pokazali w tych trudnych czasach, iż wciąż potrafimy się jednoczyć oraz solidarnie okazać nasz patriotyzm.
           
Jestem przekonany, że owa forma lekcji patriotyzmu, dzięki wzajemnemu wsparciu w tym trudnym czasie, dotrze do szerokiego grona pozostając ważnym i miłym wspomnieniem. Wielokrotnie Lubuszanie pokazali, że chcą się angażować w świętowanie ważnych rocznic, więc w tym roku również świętujmy razem, wywieśmy flagę okazując dumę z naszych barw narodowych.
 
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak
01-11-2020

Komunikat Burmistrza Remigiusza Lorenza

Ilustracja do informacji: Komunikat Burmistrza Remigiusza Lorenza
 
 
Ważna informacja dla osób, które zajmują się sprzedażą zniczy i kwiatów przed cmentarzem komunalnym. 
 
 
W związku z zamknięciem cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada informuję, że osoby, które miały podpisane umowy z Gminą Międzyrzecz i wydane przez nią zezwolenia  na handel przed cmentarzem komunalnym, zostaną zwolnione ze związanych z tym opłat. Będą mogły nieodpłatnie sprzedawać w tym miejscu kwiaty, znicze i inne akcesoria aż do przyszłej niedzieli, 8 listopada.
 
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz
30-10-2020

Uwaga! Ważna informacja dla mieszkańców

Ilustracja do informacji: Uwaga! Ważna informacja dla mieszkańców
W sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze zostaną zamknięte! Odwołano planowane kursy autobusów z miasta na cmentarz.
 
 
- Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada.
 
- W związku z zamknięciem cmentarzy, odwołane zostały planowane w tych dniach kursy autobusów z Międzyrzecza na cmentarz
14-10-2020

Uwaga! Ważny komunikat dotyczący pracy Urzędu Miejskiego

Ilustracja do informacji: Uwaga! Ważny komunikat dotyczący pracy Urzędu Miejskiego
                                                                                                                         KOMUNIKAT!
 
 
 
                  W związku z wystąpieniem przypadków SARS – CoV- 2 wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu oraz skierowaniem kolejnej grupy pracowników na kwarantannę informuję, że od dnia 14 października 2020 r. do odwołania nastąpiło ograniczenie pracy Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu w zakresie bieżącego załatwiania spraw.
 
Zainteresowani załatwieniem spraw w Urzędzie Miejskim w Międzyrzeczu proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Wykaz numerów telefonów zamieszczony jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu oraz na stronie www.miedzyrzecz.pl. Zachęcam również do kontaktu za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej na platformie e-PUAP oraz na adres e-mail: e-mail.
 
            W związku z zaistniałą sytuacją proszę wszystkich o cierpliwość i wyrozumiałość.
 
                                                                                                                     Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz
09-10-2020

Od soboty chodzimy w maseczkach

Ilustracja do informacji: Od soboty chodzimy w maseczkach
Przypominamy, że od soboty, 10 października, cały kraj objęty zostanie tzw. żółtą strefą, co wiąże się z wprowadzeniem nowych obostrzeń. Prosimy o przestrzeganie przepisów.
 
 
 
Poniżej komunikat z 8 października Głównego Inspektora Sanitarnego
 
Nowe zasady bezpieczeństwa. Od 10 października zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia z ostatnich miesięcy. Zwiększamy liczbę łóżek w szpitalach, a także usprawniamy proces koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami. Dodatkowo, w każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.
 
Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju
Podczas walki z koronawirusem najważniejsze jest nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. Bogatsi o doświadczenia z ostatnich miesięcy wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa. Po zmianach, część powiatów z najwyższą liczbą zachorowań trafi do strefy czerwonej. Od 10 października cały kraj zostanie objęty strefą żółtą, z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej. 
Obowiązek zakrywania nosa i ust w całym kraju
Pamiętaj o zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Będzie to obowiązkowe w całym kraju!  
Co ważne, zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.
Lokale gastronomiczne – nowe zasady
Aby zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa, w strefie czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte w określonych godzinach – od 6:00 do 22:00. Na terenie całego kraju w tego typu miejscach należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m2. 
Również w całym kraju w lokalach gastronomicznych i innych zamkniętych pomieszczeniach nie można udostępniać miejsc do tańczenia.
Na imprezach okolicznościowych – mniej gości
W sytuacji, kiedy planujesz organizację chrzcin, wesel czy innych imprez okolicznościowych, powinieneś pamiętać, że obowiązuje limit osób, które mogą brać udział w tego typu wydarzeniach. W strefie czerwonej – 50 osób, w pozostałych powiatach - 75 osób. Abyś mógł się odpowiednio przygotować, to ograniczenie wejdzie w życie z tygodniowym okresem dostosowawczym, a więc 17 października.
Wydarzenia kulturalne na nowych zasadach
W strefie czerwonej obowiązuje całkowity zakaz organizacji i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. W kinach natomiast może przebywać 25 proc. publiczności. Jak to wygląda w pozostałej części kraju?
W przestrzeni zamkniętej tego typu wydarzenie może odbyć się z udziałem 25 proc. publiczności - taka sama zasada obowiązuje w kinach. W wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób - jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2
Dbaj o bezpieczeństwo podczas zgromadzenia
Nadal będzie obowiązywało ograniczenie dotyczące liczby uczestników zgromadzeń. Może to być maksymalnie 150 osób. Uczestnicy muszą zakrywać usta i nos, a także zachować minimum 1,5 m odległości od innych osób. Dodatkowo, pomiędzy zgromadzeniami musi zostać zachowana odległość – minimum 100 m.
Więcej łóżek w szpitalach i nowy proces koordynacji
Zabezpieczenie szpitalne jest dla nas priorytetem podczas walki z koronawirusem. Obserwujemy, analizujemy i na bieżąco reagujemy.
Dlatego też zwiększamy liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19. W każdym województwie powstanie szpital koordynacyjny, a w nim dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.
Szpital koordynacyjny będzie pełnił rolę głównego szpitala w danym województwie. Co ważne, będzie ukierunkowany na opiekę nad pacjentem z COVID-19. Dyrektorzy tych placówek zostaną włączeni w skład wojewódzkich zespołów zarządzania kryzysowego, który będzie koordynować: 
 • przepływ pacjentów pomiędzy szpitalami w uzgodnieniu z lekarzami innych szpitali, lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej,
 • ruch karetek „wymazowych” i transportowych,
 • przekazywanie pacjentów do izolatoriów.
Dzięki zwiększeniu liczby szpitali liczba dostępnych łóżek zwiększy się do 13,5 tys. 
Gdzie powstaną tego typu placówki? Pobierz grafikę (na dole strony) i sprawdź, który szpital w Twoim województwie będzie pełnił rolę szpitala koordynacyjnego.
Większa rola lekarzy POZ
Zwiększamy rolę lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w walce z koronawirusem. Po zmianach, lekarze będą mogli:
 • kierować pacjenta do izolacji domowej,
 • kierować pacjenta do izolatorium.
Znosimy również obowiązek spełnienia 4 kryteriów do testu na COVID-19 podczas teleporady. 
Zero tolerancji dla nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa
Stosujemy zasadę – zero tolerancji dla nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa. Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności. Pamiętaj o tym! Dlatego też:
 • stosuj się do obecnie obowiązujących ograniczeń,
 • zakrywaj usta i nos,
 • często myj i dezynfekuj ręce,
 • zachowuj bezpieczną odległość od innych osób,
 • unikaj dotykania oczu, nosa i ust,
 • zainstaluj na swoim telefonie aplikację STOP COVID – ProteGO Safe.
SMS przypomni o wprowadzeniu strefy czerwonej
Od piątku – 9 października, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa będzie wysyłało wiadomości SMS do mieszkańców powiatów, które weszły do strefy czerwonej. Wszystko po to, żebyśmy pamiętali o przestrzeganiu obowiązujących zasad.
W wiadomości SMS znajdziemy link do dedykowanej zakładki na stronie www.gov.pl/koronawirus. Dzięki temu szybko sprawdzisz, jakie obostrzenia będą obowiązywać w Twoim powiecie. 
03-06-2020

Kolejny etap „odmrażania” naszego kraju

Ilustracja do informacji: Kolejny etap „odmrażania” naszego kraju
 
Złagodzono przepisy dotyczące m.in. zgromadzeń publicznych. 
 

 
26-05-2020

Informacja o pracy Urzędu Miejskiego

Ilustracja do informacji: Informacja o pracy Urzędu Miejskiego
Komunikat w sprawie ograniczenia wykonywania zadań przez Urząd Miejski w Międzyrzeczu
 
Na podstawie § 12 ust. 1 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020, poz. 878), ogłaszam co następuje:
 
      W okresie od dnia 25 maja 2020 r. do odwołania ograniczony zostaje dostęp interesantów do pomieszczeń Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, z wyłączeniem Biura Obsługi Funduszu Alimentacyjnego przy ulicy Reymonta 5 (budynek PUBR) i punktu podawczego w holu budynku ratusza, przy ulicy Rynek 1 oraz sali ślubów, w przypadkach wymagających dokonania czynności z udziałem interesantów, a w szczególności z udziałem świadków i biegłych.
 
      Ograniczony zostaje czas, w którym pracownicy Urzędu mogą przyjmować interesantów do godzin od 9.00 do 14.00 w każdy dzień pracy Urzędu z wyjątkiem biura podawczego, Wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Staniu Cywilnego, w których obsługa interesantów realizowana jest w godzinach pracy Urzędu.
 
      Bezpośrednia obsługa interesantów odbywać się będzie po uprzednim telefonicznym umówieniu terminu spotkania w Urzędzie, z uwzględnieniem terminarza dostępności sali ślubów.
     
      Pisma kierowane do urzędu będą przyjmowane na adres podany w Biuletynie Informacji Publicznej drogą elektroniczną, za pośrednictwem poczty lub złożenie do wyznaczonego pojemnika w holu Urzędu.
 
 
 
 
                                                                                               Burmistrz Międzyrzecz
                                                                                              
                                                                                                   Remigiusz Lorenz
1 2 3 4 5 6 ... 14